Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2010 o 14:21, Desann235 napisał:

Nie macie wrażenia że loch jest najsłabszą frakcją? Drogi, niewielki przyrost jednostek
i zaledwie dwie strzelające, z czego matrony to naprawdę kiepscy strzelcy i w dodatku
nie posiadają żadnych typowo ofensywnych czarów. Ogólnie niby mają silne jednostki ale
mam wrażenie że wcale nie rekompensuje to strat.


trzeba umiec grac ;-PPP IMHO najpotezniejsza rasa to dark elfy, potem orki, potem krasnale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 17:17, Teokrata napisał:

trzeba umiec grac ;-PPP IMHO najpotezniejsza rasa to dark elfy, potem orki, potem krasnale


No nie powiem abym był specem od Heroes V, choć już jakiś czas w tą grę gram. A do tego Lochu tak się przyczepiłem bo kurde jak na ironie najbardziej podoba mi się właśnie on.

PS: A w TotE było za dużo udziwnień z alternatywnymi jednostkami, no i krasnoludy wydawały mi się za silne. Zwłaszcza z tą wierzą strażniczą, która dodawała dodatkowy oddział podczas obrony zamku. Kurde 350 obrońców to naprawdę ma znaczenie. Dlatego zainstalowałem podstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 19:17, Desann235 napisał:

/.../


Jak już Ci napisał Teokrata - trzeba umieć grać.
Każda rasa ma swoje plusy i minusy, ale nie jest tak, że któraś jest słabsza od innej. W podstawce, do patcha 1.4 najsilniejsi byli nekromanci i demony, dlatego powstał patch 1.5, który grę odpowiednio zbalansował. Alternatywne ulepszenia w TotE, daje tylko większe możliwości taktyczne, bo jednostki pozostają praktycznie bez zmian. Nie ma co narzekać, tylko wziąć się w garść i nauczyć się taktyk dla każdej z ras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 12:43, Grzech napisał:

Każda rasa ma swoje plusy i minusy, ale nie jest tak, że któraś jest słabsza od innej.
W podstawce, do patcha 1.4 najsilniejsi byli nekromanci i demony, dlatego powstał patch
1.5, który grę odpowiednio zbalansował. Alternatywne ulepszenia w TotE, daje tylko większe
możliwości taktyczne, bo jednostki pozostają praktycznie bez zmian. Nie ma co narzekać,
tylko wziąć się w garść i nauczyć się taktyk dla każdej z ras.

Cóż ja znam w zasadzie wszystkie zamki na wylot i taktyki mam dla każdego z zamków mam opracowane już od Heroes III i wystarczyło je dostosować do zmian w V i działają świetnie. Ale w podstawowym TotE Orkowie są równo przegięci, ostatnio grałem nimi przeciwko nekromantom, mieli dużo liczebniejszą armię (ze 2 razy) do tego jeszcze ja grałem tak aby się wystawić celowo(w zasadzie w nudów), ale mimo to wygrałem mając w zasadzie minimalne straty. Bo jednak jak mi widmowy smok zgaraniał 2 cyklopy podczas gdy ja mu jednym ciosem 10 to coś było nie halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 12:43, Grzech napisał:

> /.../

Jak już Ci napisał Teokrata - trzeba umieć grać.
Każda rasa ma swoje plusy i minusy, ale nie jest tak, że któraś jest słabsza od innej.
W podstawce, do patcha 1.4 najsilniejsi byli nekromanci i demony, dlatego powstał patch
1.5, który grę odpowiednio zbalansował. Alternatywne ulepszenia w TotE, daje tylko większe
możliwości taktyczne, bo jednostki pozostają praktycznie bez zmian. Nie ma co narzekać,
tylko wziąć się w garść i nauczyć się taktyk dla każdej z ras.


A na przykład Ty, taktykę do każdej z ras stworzyłeś sam, na podstawie własnego doświadczenia, czy też wziąłeś je z jakiejś strony internetowej? Bo jeśli to drugie to byłbym wdzięczny gdybyś podał mi jej adres. Z chęcią poczytam w celu rozwinięcia swoich zdolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak, jesli podoba Ci sie Loch to naucz sie podbijac mape korzystajac tylko z czarow i niewidzialnych jednostek (zabojcy, matrony) z czasem supportowanych przez wytrzymale jednostki jak smoki czy hydry. Nie dosc, ze nie bedziesz mial strat to jeszcze nie bedziesz musial wydawac kasy na zbedne jednostki i nie bedziesz ich tracil. Z pozostalych (widzialnych) jednostek stworz po czasie druga armie do walki z przeciwnikami. Ogromny wplyw na skutecznosc tej strategii ma wybor bohatera ja polecam goscia od zabojcow - Vayshana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Desann235
Podałem ci gdzie możesz nauczyć się grac lochem ;] wiec zabieraj się do oglądania powtórek ..Wejdź sobie w zakładkę „Creeping” i tam już bardzo dobrze zostaniesz poinformowany jak może kilkoma jednostkami rozbijać duże zgrupowania stworzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Taktykę stworzyłem sam. W przypadku Lochu, obowiązkowym talentem jest Szturm Teleportu. Jeżeli go zdobędziesz, to proponuję użyć go np. na Hydrze. Efekty zobaczysz od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 11:11, herosgarus napisał:

Desann235
Podałem ci gdzie możesz nauczyć się grac lochem ;] wiec zabieraj się do oglądania powtórek
..Wejdź sobie w zakładkę „Creeping” i tam już bardzo dobrze zostaniesz poinformowany
jak może kilkoma jednostkami rozbijać duże zgrupowania stworzeń


A no tak. Zapomniałem na amen. Zamiast wejść w "Creeping" zacząłem zwiedzać całą stronę i jakoś zapomniałem o moim celu. Anyway... popatrzę, podszkolę się, a przede wszystkim będę częściej grał na ciężkim poziomie bo w końcu nic tak nie rozwija jak własne doświadczenie. Tyle. Dzięki za pomoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam przypominam się z poniższym pytaniem - może ktoś mi jednak pomoże:
zainstalowałem sobie Heroes 5 ToE na laptopie i jest problem z grą sieciową:
gra herosami "w dzień" jest ok natomiast tryb ducha nie działa poprawnie - w tym trybie widać tylko postacie a nie wyświetla się obraz świata (drogi, góry itd.) tylko cały ekran jest czarny.
Miał już może ktoś coś takiego? Ciekawy jestem czy to wina karty graficznej czy da się to jakoś naprawić przez ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem... jak przejść kampanię Raelaga?! Kończą mi się jednostki, nawet na łatwym i nie wiem co dalej........ mam najnowszy patch, a kody nie wchodzą w grę na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 15:42, Haregar2010 napisał:

Mam poważny problem... jak przejść kampanię Raelaga?! Kończą mi się jednostki, nawet
na łatwym i nie wiem co dalej........ mam najnowszy patch, a kody nie wchodzą w grę na
nim.

Standardowo?
Budujesz armię, zdobywasz poziomy, atakujesz zamki i wygrywasz.
Powiedz dokładnie o jakim poziomie mówisz - ja tą kampanie ukończyłem w 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 16:00, Fun_g_1_2_3 napisał:

> Mam poważny problem... jak przejść kampanię Raelaga?! Kończą mi się jednostki, nawet

> na łatwym i nie wiem co dalej........ mam najnowszy patch, a kody nie wchodzą w
grę na
> nim.
Standardowo?
Budujesz armię, zdobywasz poziomy, atakujesz zamki i wygrywasz.
Powiedz dokładnie o jakim poziomie mówisz - ja tą kampanie ukończyłem w 2 dni.

Mówię o ostatniej misji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 16:20, Haregar2010 napisał:

Mówię o ostatniej misji...

Rozumiem, że wytracasz jednostki na bezsensowne bitwy ;-)
Tą misję kończyłem w zeszłym miesiącu i pamiętam jak to było.
Pierwszy posterunek był bardzo łatwy do pokonania. Każdy następny jest mocniejszy i atakowanie wszystkich nie ma najmniejszego sensu. Poszukaj drogi okrężnej bo tych na mapie jest sporo - w całej misji stoczyłem tylko 3 walki, a na koniec miałem jakieś 80% swojej armii.

PS. Kampanie skończyłem na najwyższym poziomie trudności ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 16:43, Fun_g_1_2_3 napisał:

> Mówię o ostatniej misji...
Rozumiem, że wytracasz jednostki na bezsensowne bitwy ;-)
Tą misję kończyłem w zeszłym miesiącu i pamiętam jak to było.
Pierwszy posterunek był bardzo łatwy do pokonania. Każdy następny jest mocniejszy i atakowanie
wszystkich nie ma najmniejszego sensu. Poszukaj drogi okrężnej bo tych na mapie jest
sporo - w całej misji stoczyłem tylko 3 walki, a na koniec miałem jakieś 80% swojej armii.

PS. Kampanie skończyłem na najwyższym poziomie trudności ;-)

Myślałem o drogach okrężnych i schowaniem tej przyjaciółki Raelaga w Sanktuarium. Spróbuję anyway. ^^ Dzięki za radę, jak coś to powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywala się na końcu misji czy w trakcie też? Jeśli na końcu misji to czy patche instalowałeś w między czasie czyli po zrobieniu sejwa w misji, patchowanie i wczytanie sejwa?
Bo gra wywala na zakończeniu misji przy wczytywaniu sejwów z poprzednich wersji. Przynajmniej ja tak miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 19:04, Sarinew napisał:

Wywala się na końcu misji czy w trakcie też? Jeśli na końcu misji to czy patche instalowałeś
w między czasie czyli po zrobieniu sejwa w misji, patchowanie i wczytanie sejwa?
Bo gra wywala na zakończeniu misji przy wczytywaniu sejwów z poprzednich wersji. Przynajmniej
ja tak miałem.

W trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z przejściem kampanii Dzikich Hord. Precyzując, chodzi mi o drugą misję kampanii Orków (Jeden chan, jeden klan). Teoretycznie wszystko jest ładnie, ale gra w zasadzie przestaje mieć sens w momencie pojawienia się wrogiego bohatera (lazurowy chyba, w każdym razie takie trochę niebieskie :P), który ma taką armię, że nie boi się atakować mnie w zamku. Bronić się teoretycznie można (po rozwinięciu się do trzystrzałowej balisty i płonących strzał można mu wyeliminować balistę a potem tylko dożynać centaury i gobliny, żeby cyklop nie mógł atakować na dystans), ale straty są dość poważne jeśli brać pod uwagę kolejne bitwy. W sumie jest jedna zaleta, można po trzech takich bitwach wbić maksymalny poziom bohaterem. :P Szkoda tylko, że to nic nie daje. ;) Ubytki w armii to jednak nic przy fakcie, że na zmianę pojawia się dwóch czy trzech bohaterów... tych samych (mimo śmierci), chyba nawet z takimi samymi armiami. Próbowałem robić wszystko na szybko, tzn. zdobyć drugie miasto i szybko udać się na statek, ale w ten sposób zdecydowanie brakuje oddziałów na ostatnią walkę. :|

Jakieś porady co do tego? Gram na normalnym, w sumie sam jestem zdziwiony problemem, bo ani kampania z podstawy, ani z HoF nie sprawiała większych problemów, a tu takie coś. Z góry dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sam ;-)
Ja wszystkie 9 kampanii ukończyłem w 2 tygodnie, a utknąłem w tej jednej misji.
Nie wiem do jakiego momentu doszedłeś, ale powiem ci, że to dopiero początek walk. I rzeczywiście masz rację - co tydzień pojawia się ten sam bohater, ale z każdym tygodniem jego armia jest większa. Ciągłe walki kończą się tym, że my mamy tylko 5 cyklopów, a przeciwnik wyskakuje co tydzień z 10 cyklopów. To jednak dopiero początek zabawy. Gdy wejdziemy na okręt pojawiają się mroczne elfy o sile dorównującej orkowym najeźdźcom. Oczywiście przez jednych musimy się przebić i nagle pojawiają się 3 inne okręty, które atakują naszą pozycję startową. Dalej otrzymujemy zadanie pokonania gracza lazurowego (kto wymyślił taką nazwę? wcześniej był seledynowy i morski). Oczywiście na powitanie jest sam wódz klanu, która rozbija nasze osłabione wojska już w 2 tury.

Tą misję już rozpoczynałem od nowa 11 razy ;-)
Miałem różne metody:
1) Rozbudowa armii w 1 zamku i napakowaną postacią stopniowe ruszanie do boju.
2) Na szybko - zdobycie 2 zamków i ruszanie w morze. Skończyło się na dojściu do lazurowego i koniec.
3) Do oporu - walka o utrzymanie drugiego zamku. Efektów nie muszę przedstawiać.
4) Kot i mysz- zabawa w bieganie dookoła i zbieranie armii w zamku. Bez sensu ponieważ ledwo zmienisz pozycję to już czeka cię atak, a do tego trzeba mieć tylko 1 bohatera.
5) Wóz, albo przewóz - zabieram z zamków co mogę i ruszam do przodu. Kończy się poważnym brakiem wojska zwłaszcza, że fioletowy składa nam wizytę na wyspie z ostatnim przyjaznym zamkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować