Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Witojcie.

Po paru latach przerwy postanowiłem dalej czaskać kampanie HoM&M V no i mam problem: w misji Archipelag, z kampanii Sylvan, gra nie chce mi zaliczyć misji dodatkowej "Zbieraj starożytne artefakty". Zebrałem wszystkie cztery, czyli Łuk z Rogu Jednorożca, Wisior Mistrzostwa, Pierścień Witalności i Zbroja Zapomnianego Bohatera i nic. Zadanie pozostaje niezaliczone, a w jego opisie widnieje "0 z 4 zdobytych artefaktów". Misję mogę ukończyć bez problemu, ale artefakty są dość "imba" i chciałbym móc z nich skorzystać w następnej misji. :)

Mam Złotą Edycję HoM&M V, z czego zainstalowane mam tylko HoM&M V i Kuźnię Przeznaczenia. Grę już zpatchowana do wersji 1.6, a misje podjąłem z menu kampanii, a nie z żadnego sejwa.

Gram na Win XP PRO z SP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ja miałem podobny problem z tym zadaniem. Również mam złotą edycję i ten sam system operacyjny. Nie znalazłem też żadnego sposobu na jego naprawienie, ale to mnie akurat nie dziwi, bo wygląda na to, że Ubisoft zaprzestał prac nad poprawkami do tej części. Pocieszę Cię jednak tym, iż jedynie kampania Sylvan jest zabugowana (w ostatniej misji są problemy z wyświetlaniem grafiki). Potem już nie spotkałem się z większymi błędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś adres strony www, z której da się pobrać kompedium Heroes 5 w wersji 3.0 pl ?
Znalazłem na necie wersję 2.1 pl i wersję 3.0 eng.
Wersja 2.1 uwzględnia kuźnie przeznaczenia właśnie potrzebuje tej ostatniej wersji.

fajna rzecz:
http://h5.heroes.net.pl/artykul/7-wlasny-skillwheel.html

Zauważyłem że trochę to okrutne jest jak komputer w scenariuszu ma zamek z dodatku. Grałem w scenariusz noi zaatakowałem ten zamek widząc że mam lepszą armię, ale byłem w błędzie koleś z nikąd dostał około 1000x tej jego pierwszej jednostki - strażnika, rozwalił mi armię, bez niego to by przegrali niezłe oszustwo.
Szukałem nawet kodów na necie, ale po zrobieniu działającej tyldy w grze to tylko działa mi kod na wygranie scenariusza. Kody na wojsko, skille i inne pierdoły nie wchodzą, może trzeba by znać angielskie nazwy postaci bohaterów np. wpisuje kod na wojsko że ma być w bohaterze "Lukrecja" to on nie wie co to jest lukrecja itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 21:44, Endriu napisał:

Zna ktoś adres strony www, z której da się pobrać kompedium Heroes 5 w wersji 3.0 pl ?
Znalazłem na necie wersję 2.1 pl i wersję 3.0 eng.
Wersja 2.1 uwzględnia kuźnie przeznaczenia właśnie potrzebuje tej ostatniej wersji.

http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/game_manuals.shtml
Oficjalna strona manuala. Jeśli nie ma jej tu, znaczy, że najprawdopodobniej nie istnieje.

Dnia 10.01.2011 o 21:44, Endriu napisał:

Zauważyłem że trochę to okrutne jest jak komputer w scenariuszu ma zamek z dodatku. Grałem
w scenariusz noi zaatakowałem ten zamek widząc że mam lepszą armię, ale byłem w błędzie
koleś z nikąd dostał około 1000x tej jego pierwszej jednostki - strażnika, rozwalił mi
armię, bez niego to by przegrali niezłe oszustwo.

Żadne oszustwo tylko budynek Fortecy. Przystań ma stajnie zwiększające zasięg bohatera, Nekropolis zamianę jednostek na nieumarłych, to i krasnoludom coś się oberwało.

Dnia 10.01.2011 o 21:44, Endriu napisał:

Szukałem nawet kodów na necie, ale po zrobieniu działającej tyldy w grze to tylko działa
mi kod na wygranie scenariusza.

Problemem są raczej błędne komendy. Jeśli działa ten na wygranie scenariusz - powinny też działać pozostałe.

Dnia 10.01.2011 o 21:44, Endriu napisał:

Kody na wojsko, skille i inne pierdoły nie wchodzą, może
trzeba by znać angielskie nazwy postaci bohaterów np. wpisuje kod na wojsko że ma być
w bohaterze "Lukrecja" to on nie wie co to jest lukrecja itp.

Zestawienie komend przyzywania bohaterów: http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/heroes5_cheats_names.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Zauważyłem też że dojście do tego mocnego talentu w skillwheel różni się w kuźni przeznaczenia od dzikich chord. Widocznie, dlatego nie mogłem dojść wybraną przez siebie drogą, bo skilla z tego koła: Skowyt Grozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy jest jakiś patch na grafikę. Grając długo w H5 dziwne rzeczy się dzieją.
Ustawiłem grę na najwyższe detale, wygładzanie i te inne, po około 30 minutach grania z bardzo pięknej grafiki robi się dziadostwo, obraz jest rozmazany. Jedyny sposób na powrót do poprzedniej grafiki jest wejście w ustawienia graficzne i zmienienie dowolnego parametru i kliknięciu zastosuj.

20110111211100

20110111212548

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 21:26, Endriu napisał:

Wiecie może czy jest jakiś patch na grafikę. Grając długo w H5 dziwne rzeczy się dzieją.
Ustawiłem grę na najwyższe detale, wygładzanie i te inne, po około 30 minutach grania
z bardzo pięknej grafiki robi się dziadostwo, obraz jest rozmazany. Jedyny sposób na
powrót do poprzedniej grafiki jest wejście w ustawienia graficzne i zmienienie dowolnego
parametru i kliknięciu zastosuj.


Mam to samo, szczególnie po zmianie trybu z ekranu miasta na mapę przygód i odwrotnie(szczególnie działa to w orkowym mieście i nekropolii)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem nadrobić zaległości i zagrałem w "piątkę"...gra mi się cholernie nie podoba pod względem stylu graficznego. Cukierkowate to strasznie...paskudne... Pod względem stylu graficznego ta gra jest czymś czego nienawidzę. A miałem nadzieję że nie będzie tak źle... No i dlaczego zawsze musi się potwierdzać ten stereotyp: księżniczka = piękność, królowa= brzydula? Bo ta cała Izabela to paskuda. Stwory wyglądają też strasznie nieciekawie...jeśli chodzi o grafikę to jestem po prostu zniesmaczony. Muzyka gorsza niż w trójce, ale nic strasznego.

Gameplay jest za to całkiem w porządku, trochę bardzo pożądanych usprawnień w stosunku do trójki...ale nie rozumiem dlaczego zlikwidowano tury w walce, denerwuje mnie to. Pisząc "zlikwidowano tury" mam na myśli, że nie ma tak jak w trójce, każdy stwór ma zapewniony jeden ruch/atak/ ewentualnie + morale. W piątce stworzenie może mieć możliwość ataku np 2 razy pod rząd jeśli jest na tyle inicjatywy. Zła zmiana. Powinny być sztywne ramy, tura pierwsza, tura druga...tak jest bardziej uporządkowanie i wolniejsze jednostki mają jakieś szanse.

Kupiłem to wydanie gry razem z dodatkami:
http://www.gram.pl/upl/katalog/w3/201002101338224808.jpg

...i to wydanie odradzam każdemu. Już pomijając jakość gry. To wydanie jest wybitnie biedne. Słabiutki plastik. Ubiszit nie dał do niego nawet głupiej instrukcji zasłaniając się ekologią(był chyba taki news na gramie kiedyś o ile pamiętam i to chyba dlatego nie ma instrukcji). Pewnie ktoś powie "po co mi instrukcja?", a choćby po to żeby dowiedzieć się że cholerne wojsko dzieli się za pomocą SHIFT. Tutek o tym oczywiście nie wspomina bo i po co komu takie baaardzo zaawansowane opcje. Jak się widzi takie biedackie wydania za 60 zł to nie dziwi to, że coraz więcej osób kupuje cyfrówki. Apropo tutka, trwa on zbyt długo i jak widać nie udziela wszystkich informacji którymi gracz byłby zainteresowany.

Nie doszedłem daleko i raczej nie zamierzam, ale historia w grze jest raczej słaba i przewidywalna.

Spoiler

Daję słowo ludzie, przewidziałem że ta Beatrice czy jak jej tam, zdradzi :)


I co się stało z Erathią itd? Co to za głupie "Imperium Gryfów"? Pff... nieważne, pieprzyć tą grę. Co za strata pieniędzy. No nic, widocznie od czasu do czasu trzeba trafić na śmiecia jak się gra w wiele gier. Life.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 20:08, Fatal-X napisał:

Nie doszedłem daleko i raczej nie zamierzam, ale historia w grze jest raczej słaba i
przewidywalna.

Uwierz, że historia czasami potrafi zaskoczyć. Czasami w środku niektórych misji następuje nagły zwrot fabuły, który dąży do zupełnie innej rzeczy, ale ostatecznie łączy się w 1 dużą historię. Mnie to się fabuła całości, ale to raczej kwestia gustu.

Dnia 13.01.2011 o 20:08, Fatal-X napisał:

Spoiler

Daję słowo ludzie, przewidziałem że ta Beatrice czy jak jej tam, zdradzi :)


Dziwisz się? To tylko pierwsza kampania gdzie jesteśmy ślepo prowadzeni za rączkę do pułapki.

Dnia 13.01.2011 o 20:08, Fatal-X napisał:

I co się stało z Erathią itd?

A Zapomniałeś o Enroth? Tej krainy z pierwszej części Herosów nie widzieliśmy od H2. W intro H3 Roland Ironfist (Żelazna Pięść) wyruszył Katarzyną by ratować Erathie przed najeźdźcami z podziemi. Po wielu latach ciężkich wojen znalazł się szaleniec pragnący opanować świat przez wykorzystanie Ostrza Armagedu, które ostatecznie przejmuje Gelu. Z intra H4 dowiadujemy się, że Gelu nigdy nie zaprzestał walk i podczas jednej z nich spotkało się Ostrze Armagedonu z Ostrzem Mrozu po czym w reakcji łańcuchowej cała planeta zrobiła wielkie BUM. Zanim planeta została zniszczona mieszkańcy starego świata uciekli do nowego świata, którego nazwy teraz nie podam. Wiadomo jednak, że kraina Ashan z H5 jest częścią tego nowego świata.

Dnia 13.01.2011 o 20:08, Fatal-X napisał:

Co to za głupie "Imperium Gryfów"?

Pozostałość z Imperium króla Gryphonhearta (na polski to chyba Serce Gryfa)? Nie wiem jak daleko dotarłeś, ale można się dowiedzieć, ze król Nikolaj do walki z demonami używa właśnie Serca. To co widzimy w H5 to jest właśnie potomstwo ludu, któremu udało się uciec ze starego świata.

Dnia 13.01.2011 o 20:08, Fatal-X napisał:

Co za strata pieniędzy. No nic, widocznie od czasu do czasu
trzeba trafić na śmiecia jak się gra w wiele gier. Life.

Dla ciebie ta gra to oczywiście śmieć i zmarnowana kasa, ale jest wiele osób, które naprawdę cenią sobie tę właśnie część i wcale nie żałują wydanej kwoty. Uwierz, że grałeś w część mającą na celu odzyskanie dawnych fanów, których odstraszyła całkowicie zmieniona część 4. Może i nie wyszło to wcale idealnie, ale patrząc właśnie pod tym kątem to gra osiągnęła naprawdę wielki sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 22:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

Zanim planeta została zniszczona mieszkańcy starego świata uciekli
do nowego świata, którego nazwy teraz nie podam.

Axeoth.

Dnia 13.01.2011 o 22:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

Wiadomo jednak, że kraina Ashan z H5 jest częścią tego nowego świata.

I nie ma bezpośrednich odniesień do starego świata (jak w przypadku 3 i 4). Są tylko pewne nawiązania do kultowych postaci (Sandro jako mistrz Markala czy wspomniany przez Izabelę Crag Hack) - poza tym Ashan to nowe, całkowicie odrębne uniwersum.

Dnia 13.01.2011 o 22:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

Pozostałość z Imperium króla Gryphonhearta (na polski to chyba Serce Gryfa)? Nie wiem
jak daleko dotarłeś, ale można się dowiedzieć, ze król Nikolaj do walki z demonami używa
właśnie Serca. To co widzimy w H5 to jest właśnie potomstwo ludu, któremu udało się uciec
ze starego świata.

Nigdzie nie spotkałem się z łączeniem Ashan z poprzednimi światami M&M. Możesz podać źródło tej informacji? Artefakt, którym walczył Nikolaj ma bezpośrednie odniesieni do historii ludzi w Ashan.

Dnia 13.01.2011 o 22:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

Dla ciebie ta gra to oczywiście śmieć i zmarnowana kasa, ale jest wiele osób, które naprawdę
cenią sobie tę właśnie część i wcale nie żałują wydanej kwoty. Uwierz, że grałeś w część
mającą na celu odzyskanie dawnych fanów, których odstraszyła całkowicie zmieniona część
4. Może i nie wyszło to wcale idealnie, ale patrząc właśnie pod tym kątem to gra osiągnęła
naprawdę wielki sukces.

Przede wszystkim gra odniosła komercyjny sukces. Zyskała wielu nowych graczy, nie zaznajomionych wcześniej z serią HoM&M (i oczywiście M&M). W Polsce w swoim czasie była najlepiej sprzedającym się tytułem (jeśli mnie pamięć nie myli, to tylko za czasów dystrybucji przez CDP rozeszła się w 60k egzemplarzy).
Pozyskiwanie fanów trójki oczywiście też ucieszyło programistów, ale nie oszukujmy się - malkontenci narzekali na nią nie mniej niż na czwórkę i wracali do jaskiń łupać w trójkę ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 22:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

/ciach/


Nie wprowadzajmy zamieszania. Ashan jest zupełnie odrębnym światem stworzonym przez Nival Interactive i Ubisoft na potrzeby właśnie wykorzystania marki. I to w tym świecie swoje miejsce mają wszystkie nowe spinoffy Might and Magic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 22:14, windows00 napisał:

I nie ma bezpośrednich odniesień do starego świata (jak w przypadku 3 i 4). Są tylko
pewne nawiązania do kultowych postaci (Sandro jako mistrz Markala czy wspomniany przez
Izabelę Crag Hack) - poza tym Ashan to nowe, całkowicie odrębne uniwersum.

To, że zrezygnowano z poprzedniego świata nie oznacza wcale, że nowe otoczenie nie jest jego częścią.
Gdyby to miało być zupełnie nowe uniwersum to wszelkie nawiązania do starych postaci takich jak Crag Hack nie miałoby żadnego sensu.

Dnia 13.01.2011 o 22:14, windows00 napisał:

Nigdzie nie spotkałem się z łączeniem Ashan z poprzednimi światami M&M. Możesz podać
źródło tej informacji?


Powyżej wyjaśniłem skąd zabrało się to moje połączenie z poprzednim światem.
Dodam jeszcze, że H5 można porównać do H3, którego łączy z poprzednikami tylko przez starych bohaterów. W obu częściach w porównaniu do poprzedników trafiamy na nową fabułę, rozwinięty system rozbudowy miast, przemieszanie i dodanie nowych jednostek itp.

Dnia 13.01.2011 o 22:14, windows00 napisał:

Artefakt, którym walczył Nikolaj ma bezpośrednie odniesieni do historii ludzi w Ashan.

Co do artefaktu to oczywiście ma swoją własną historię, ale jego nazwa również mówi sama za siebie.

Wiem, że trochę pogmatwałem całą sprawę, ale uważam, że określenie przez twórców nowego świata w H5 jako zupełnie nowe uniwersum jest trochę nie na miejscu. Gdyby to określenie padło po stworzeniu czegoś zupełnie nowego jak Disciples 3 przy swoich poprzednikach to wtedy mógłbym się z nimi zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 00:40, Fun_g_1_2_3 napisał:

To, że zrezygnowano z poprzedniego świata nie oznacza wcale, że nowe otoczenie nie jest
jego częścią.

To właśnie to oznacza, chyba że autorzy wspomną o połączeniu. Tak było z czwórką - Axeoth to zupełnie nowy świat, ale został połączony z Erathią poprzez intro.

Dnia 14.01.2011 o 00:40, Fun_g_1_2_3 napisał:

Gdyby to miało być zupełnie nowe uniwersum to wszelkie nawiązania do starych postaci
takich jak Crag Hack nie miałoby żadnego sensu.

Mają, jako mrugnięcie do osób grających we wcześniejsze tytuły.

Dnia 14.01.2011 o 00:40, Fun_g_1_2_3 napisał:

Powyżej wyjaśniłem skąd zabrało się to moje połączenie z poprzednim światem.

Nie ma ono jednak sensu, bo w obszernych materiałach na temat całego uniwersum nie ma żadnych odniesień do Axeoth, Erathii czy Enroth.
To całkowite odcięcie się od wcześniejszych światów miało na celu przyciągnięcie nowych fanów. Nie ma żadnych źródeł wśród deweloperów, które wskazywałyby jakikolwiek związek tych uniwersów.

Dnia 14.01.2011 o 00:40, Fun_g_1_2_3 napisał:

Dodam jeszcze, że H5 można porównać do H3, którego łączy z poprzednikami tylko przez
starych bohaterów. W obu częściach w porównaniu do poprzedników trafiamy na nową fabułę,
rozwinięty system rozbudowy miast, przemieszanie i dodanie nowych jednostek itp.

To akurat cechy każdego sequela - nowa fabuła, inny schemat budowy (budynki), nowe jednostki...

Dnia 14.01.2011 o 00:40, Fun_g_1_2_3 napisał:

Co do artefaktu to oczywiście ma swoją własną historię, ale jego nazwa również mówi sama
za siebie.

Nawet jeśli, to jego status jest taki sam jak wspomnianych bohaterów.
Jeśli Ashan byłoby kolejnym uniwersum połączonym z wcześniejszymi - więzi byłyby częstsze i wyraźniejsze.

Dnia 14.01.2011 o 00:40, Fun_g_1_2_3 napisał:

Wiem, że trochę pogmatwałem całą sprawę, ale uważam, że określenie przez twórców nowego
świata w H5 jako zupełnie nowe uniwersum jest trochę nie na miejscu.

Ale tak jest - twórcy tego nie ukrywali: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=18204
Mantra to Gabriele Cusnir, który pracował nad H5.
Poza tym nie byłoby sensu wymyślać całej historii tego świata, jeżeli byłoby to po prostu kolejny świat związany z poprzednimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie Ashan miał być wersją Axeoth (świata z IV) po iluś stuleciach, ale później zrezygnowano z tego - ostały się jedynie odniesienia do kilku herosów (Crag Hack, Sandro...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 22:14, windows00 napisał:

- malkontenci narzekali na nią nie mniej niż na czwórkę i wracali do jaskiń łupać w trójkę
;>


Bo to behemoty są :D

@Fun_g_1_2_3

Wiesz co powiem tak jak nie wierzysz że Ashan to zupełnie nowy świat to radzę poczytać o dodatku z zamkiem Forge do H3, który to miał wyjaśniać cały sens świata H3.

Ashan to zupełnie nowy świat, chociażby ze względu na Smoczych bogów, którzy to kompletnie nie pasują do Erathii ani Axeoth.

Ashan to zupełnie nowy świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować