Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2011 o 21:37, Daelor napisał:

Pytanie:

Nie wiem, czy to jest do końca to, czego szukasz, ale możesz zrobić tak: zainstaluj Dzikie Hordy (o ile dobrze pamiętam dodatek jest samodzielny), ściągnij pliki z http://www.heroes-fr.com/en/original_campaigns.php (jest polska wersja językowa) i w Hordach będziesz miał również dostępne kampanie z podstawki i Kuźni - czyli korzystające z bajerów Dzikich Hord. :P
Co prawda mapy do pojedynczych scenariuszy (czy jak to się tam zwie, już nie pamiętam, w każdym razie nie-kampanie) są tylko z Hord, ale jest generator map, czyli ten problem da się jakoś przeżyć.

Sporo ludzi z forum z tego linka korzystało i było ok pod względem działania.

Chociaż moim skromnym zdaniem lepiej pograć w H3. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2011 o 21:58, Adjatha napisał:

Sporo ludzi z forum z tego linka korzystało i było ok pod względem działania.

Elegancko, o coś takiego mi właśnie chodziło, dzięki!

Dnia 13.09.2011 o 21:58, Adjatha napisał:

Chociaż moim skromnym zdaniem lepiej pograć w H3. ^^

Panie, ale ileż można :P Zresztą, w Trójkę nigdy nie byłem zbyt dobry, a Piątka po demkach wydaje mi się naprawdę słodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 22:07, Daelor napisał:

> Chociaż moim skromnym zdaniem lepiej pograć w H3. ^^
Panie, ale ileż można :P Zresztą, w Trójkę nigdy nie byłem zbyt dobry, a Piątka po demkach
wydaje mi się naprawdę słodka.


Przecież HoMM3 jest łatwą grą :P. Sam spędziłem przy niej dobrych 2 tysiące jak nie więcej godzin, a HoMM5 jest trochę słabe, ale da się pograć. Jednak nie tyle co w poprzedniczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2011 o 22:12, Radek15 napisał:

Przecież HoMM3 jest łatwą grą :P.

Po tym, jak moja dziewczyna rozjechała mnie i kumpla w Hot Seats twierdzę co innego :P

Dnia 13.09.2011 o 22:12, Radek15 napisał:

Jednak nie tyle co w poprzedniczke.

Poprzedniczką jest część czwarta, gwoli ścisłości (ale rozumiem, nie każdy ją uznaje ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://skroc.pl/c690

Mam pytanie do tego wydania gry.
Czy jest to zrobione w taki sposób, że gra instaluje się raz ze wszystkimi dodatkami?

I jak została rozwiążana strasznie skomplikowana sprawa patchy? Skomplikowana, bo pamiętam zaraz po premierze H5 w zależnośći od wersji gry, empikowej czy innej inaczej się patchowało. Czy gra jest tu już spatchowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę mam zainstalowaną, już od jakiegoś czasu, więc nie dokładnie pamiętam jak to wygląda, ale chyba instalowało się podstawkę i dodatki po kolei. Co do drugiego pytania, to ku mojej wielkiej radości gra i dodatki instalują się zaktualizowane do najnowszej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna może jakiś mod, który odblokowały pojedyncze scenariusze dla jednego gracza z podstawki i z kuźni w dzikich hordach? Po żmudnych poszukiwaniach znalazłem zaledwie jeden, ale link był uszkodzony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podstawkę premierową i dzikie hordy z aktualnego cd action. jest napisane ze to drugie to dodatek samodzielny. więc więc wystarczy że zainstaluję tylko to z cd action i bede miał podstawkę + dzikie hordy czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz same Dzikie Hordy, to będziesz miał tylko to, co jest w tym dodatku, bez kampanii ani map multi z podstawki. Zabraknie Ci chyba też miasta krasnoludów. Jednak wszystkie miasta z podstawki będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 16:19, Xanax napisał:

Jak zainstalujesz same Dzikie Hordy, to będziesz miał tylko to, co jest w tym dodatku,
bez kampanii ani map multi z podstawki. Zabraknie Ci chyba też miasta krasnoludów. Jednak
wszystkie miasta z podstawki będą.

krasnoludów i tak nie mam.
no to zapytam inaczej. jak zainstaluje na jednym kompie podstawkę, a na drugim te dzikie hordy z cda to będzie się dało grać w multi? czy mapy nie będą się pokrywały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości grania w multi pomiędzy podstawką i Hordami.

BTW. Dzikie Hordy zawierają rasę Krasnoludów oraz inne rzeczy, które pojawiły się w Kuźni Przeznaczenia, m.in. karawany. Dzikie Hordy zawierają właściwie wszystko, za wyjątkiem kampanii z podstawki i Kuźni (chociaż jest możliwość ściągnięcia ich z sieci i przechodzenia ich w Dzikich Hordach) oraz map single i multi - choć podejrzewam, że te także można skądś ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mhm. więc zainstalowałem podstawkę, potem dzikie hordy i zainstalowało się jako dwie oddzielne gry.. nie da się jakoś zaimportować map i kampanii z podstawki do hord? bo trochę bez sensu żebym musiał odpalać podstawkę żeby zagrać w jakąś mapę a jak będę chciał w mapę z dzikich hord to muszę wyłączać grę i odpalać hordy..
dziwnie to porobili.. w trójce wszystko było w jednym jak się zainstalowało wszystkie dodatki na podstawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy z misją w kampanii nieumarłych w dodatku Dzikie Hordy. Ostatnia, jądro ciemności bodajby. Mam umieścić tych 4 nekromantów. Ale nie posiadam 4, mam 3 plus jakiś rycerzyk z więzienia. Jak zrobić aby mi zaliczyło? No i 8 mocy zaklęć chodzi o siłę zaklęć czy o wiedzę? xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 20:58, necron1501 napisał:

Jak zrobić aby mi zaliczyło? No i 8 mocy zaklęć chodzi o
siłę zaklęć czy o wiedzę? xd


Dawno grałem i sam miałem z tym problem, a twój problem może być już nie aktualny;)
Do rytuału trzeba mieć 3 Nekromantów z tawerny(zauważyłem, że gdy przypadkiem zgina to sa dostepni w tawernie prawie od razu) + Ornella . :( ta ktora sie poznie wraz z poczatkiem kampanii nieumarłych. (Asha pozera wszystko/Asha uses all :(
I chodzi raczej o siłe zakleć(spellpower), do podrasowania bohaterow sa rozne obeliski i oltarze dajace expa w zamian za jednostki czy inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam niby banalny problem z grą Heroes V, ale mam. Mianowicie nie mogę przejść misji "Wampirzy Lord". Próbowałem już na wiele sposobów, ale już po prostu nie chce mi się zaczynać misji po raz n-ty. Grę mam zaktualizowaną do wersji 1.50 i gram na poziomie łatwym. Zdobyłem niemalże wszystkie miasta, mam pięć feniksów, a ten cały Nicolai zbroi się tak na potęgę, że ja za nim nie nadążam. Ma po prostu kilkanaście tysięcy woja w armii. Zdobyłem wszystkie kopalnie na planszy i wszystkie miasta. Nie moge przejść tej misji kodem zakończenia misji - pod znakiem tyldy nie otwiera mi się konsola. Ma ktoś ewentualnie jakiegoś save aby zakonczyć tę misję? Nie zależy mi na rozwoju postaci, bo to i tak już ostatnia misja kampanii. Jeżeli ktoś może dać mi odpowiedniego save, to podam maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 21:09, marekl1975 napisał:

Mam niby banalny problem z grą Heroes V, ale mam. Mianowicie nie mogę przejść misji "Wampirzy
Lord". Próbowałem już na wiele sposobów, ale już po prostu nie chce mi się zaczynać misji
po raz n-ty. Grę mam zaktualizowaną do wersji 1.50 i gram na poziomie łatwym. Zdobyłem
niemalże wszystkie miasta, mam pięć feniksów, a ten cały Nicolai zbroi się tak na potęgę,
że ja za nim nie nadążam. Ma po prostu kilkanaście tysięcy woja w armii. Zdobyłem wszystkie
kopalnie na planszy i wszystkie miasta. Nie moge przejść tej misji kodem zakończenia
misji - pod znakiem tyldy nie otwiera mi się konsola. Ma ktoś ewentualnie jakiegoś save
aby zakonczyć tę misję? Nie zależy mi na rozwoju postaci, bo to i tak już ostatnia misja
kampanii. Jeżeli ktoś może dać mi odpowiedniego save, to podam maila.

Nie jest to banalny problem bo i misja nie jest banalna :) Wyglada na to, ze za dlugo czekales z ostateczna rozprawa z Nikolajem i jest juz za mocny. Jego trzeba zaatakowac wczesniej niz po wyczyszczeniu calej mapy. Proponuje poszukac jakiegos poradnika i zagrac od nowa. Save''a niestety nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować