Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

a ja mam pytanko, kiedy wyjdzie poprawka do spolszczenia przez cd-project, bo niestety w nawale prac zapomnieliscie pospalszczac np niektore opisy przy budynkach, ja np trafilem na opis gospodarstwa po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kurier dojść nie może bo przychodzi kiedy jestem w pracy :/. Ale mam inne pytanie - gdzie moge pobrać patha i nie z gram.pl bo mi cały czas zrywa połączenie i nie da sięwznowić w miejscu jego przerwania tylko od nowa trzeba... Może już ktos o to pytał ale nie chce znaleźć odpowiedzi na 300-tnej stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 13:59, iro1979 napisał:

Do mnie kurier dojść nie może bo przychodzi kiedy jestem w pracy :/. Ale mam inne pytanie -
gdzie moge pobrać patha i nie z gram.pl bo mi cały czas zrywa połączenie i nie da sięwznowić
w miejscu jego przerwania tylko od nowa trzeba... Może już ktos o to pytał ale nie chce znaleźć
odpowiedzi na 300-tnej stronie...


Wejdz na 3dgamers.com, gamershell.com
Tam znajdziesz to czego szukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprobowalem odpalic heroesa 5 na innym kompie konfuguracja intel pentium 3.2 ghz geforce 6600 i 512 ram gorzej niz u mnie ;/ nawet z wylaczonym AA i detalami na srednie dziala slabo szczegolnie w zamku.Jest taka mapa w trybie dla pojedynczego gracza : Bardzo duza na 8 osob tryb zniszcz wszystkich i szczegolnie ta mapa mi sie tnie i na jednym i na drugim kompie.Co do tego kompa z radkiem x850 256 mb i giga ramu to readmy nic nie pomoglo ani ustawienia.Jedynie moge zmienic jeszcze stery bo ostatnio instalowalem orginalne stery by podlaczyc pod tv kompa wiec moze wrzuce te Omegi teraz.Chociaz watpie ze to pomoze bo skoro campania dziala dobrze to raczej reszta tez powinna ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiec ja ocenie teraz hiroskow,powiem tak ze mam doła bo op wgraniu patcha gra jakby zaczela gorzej chodzic a po drugie o czym mowa byla to nieprzetlumaczone opisy zaklec itp. a ponoc byla to najwieksza lokalizacja od czasow wielkiego Baldura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak marudze o tym ze sie tnie ale co do samej gry...jak dla mnie nie jest zadna rewelacja gram w heroesa od 1 czesci, nawet 4 czesc mi sie podobala i nie rozumiem czemu sie jej ludzie czepiaja.W wiekszosci przypadkow gracze nie umieli w nia grac :P i tyle zmiany i trudnosc przytlaczala ich tak ze nie chcialo im sie rozkminiac gry szczegolnie tym co nie posiadali orginalnej wersji,dlaczego mowie o 4 poniewaz strasznie bano sie zeby 5 nie byla do niej podobna i rzeczywiscie nie jest ale pod kazdym wzgledem niestety.Ostatnia czesc jest strasznie uproszczona jestem w 3 campani i jak narazie misje sa strasznie proste szczegolnie jesli porownamy to do campani innych czesci seri szczegolnie czwartej.Ogolnie gra jest dobra ale pomimo tak wielkiego oczekiwania po dostaniu gry pogralem z 2 h i wlaczylem co innego.wcale mnie tak mocno gra nie porwala moze multi gdyby normalnie chodzil.Nie dosc ze gra nie dziala dobrze na sprzecie ktory przewyzsza wymagania h5 2 krotnie,to dali malo map,multi slabo dziala,a campania jak narazie jest nudna.To jest oczywiscie moje zdanie i tutaj fanatykow gry prosze zeby trzymali nerwy na wodzy :) ja tez jestem fanem tej gry ale trzeba byc obiektywnym jakis wielki wypas to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to i ja ocenie gierke :).

Jak zainstalowałem i uruchomiłem ja poczłem ocs niesamowitego, nowego i innego neiż wszystkie poprzednie części Heroesów. Menu było fajnie zrobione, dwa potworki walczące ze sobą to była pierwsza nowość jaką zobaczyłem od czasów części pierwszej. Od razu dopasowałem grafikę do swojego kompa, wyłączyłem internet, żeby gra się nie ciąła i zacząłem przygode w kampani.
Filmik. Grafika bardzo ładna, choć nie piekna, ale zważmy na to, że to tylko filmik :D. Przeszedłem do samej gry, muzyka była oszałamiająca, grafika prześliczna i wiedziałem, że mam racje co do różnicy w grafice z filmiku i grafice w grze. Zacząłem zabawę, grałem jakąs godzine może dwie, gra coraz bardziej mi sie podobała, zaczęła wciągać niemal jak Guild Wars :). Tak gra mi sie podoba do teraz.
Także zauwarzyłem błędy w nei przetłumaczonych opisach jednostek, ale nie zwarzałem na nie ogromnej uwagii, w końcu błędy każdemu mogą sie zdarzyc.
Jka dla mnei gra prezentuje sie świetnie, wciąga, ma pieknagrafikę i dzwiek. Moja ocena to 9/10, byłoby max, ale za nie przetłumaczone opisy trzeba cos odjąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U heaven nie podoba mi się, że 2 jednostki po ugrade zmieniają im się umiejętności (imo na gorsze). Chłopi tracą status podatnik (przez co przestałem kupywać budynek ulepszający ich bo wole dostawać więcej kasy) a kusznik dostaje precyzyjny strzał (nie wiem co dokładnie on robi) a traci rozproszony strzał (imo: lepszy). Prawda jest też tak, że wole starych crusaderów znanych z h3/h4 z ich podwójnym atakiem :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 14:50, Smash-PL napisał:

U heaven nie podoba mi się, że 2 jednostki po ugrade zmieniają im się umiejętności (imo na
gorsze). Chłopi tracą status podatnik (przez co przestałem kupywać budynek ulepszający ich
bo wole dostawać więcej kasy) a kusznik dostaje precyzyjny strzał (nie wiem co dokładnie on
robi) a traci rozproszony strzał (imo: lepszy). Prawda jest też tak, że wole starych crusaderów
znanych z h3/h4 z ich podwójnym atakiem :/.


tu masz opisane wszystkie(tak mi sie wydaje) zdolności jednostek
http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz ktos o to pytal czy nie, ale czy ktos kto zamowil edycje kolecjonerska rowniez nie dostal mapy swiata gry? Bo ja w sumie poczulam sie troche zawiedziona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie powiesze ! TO nie jest tytuł jakiegoś gilmu, tylko moja relacja z multi-player, w tak wogóle to brak reakcjii. W demie mi się nie chciało połączyc, w becie też, a teraz w oryginale ! Ale na szczęście się przeprowadzam i zmieniam net, mam nadziej że to pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z heroes V.Kiedy ładuje mi misje w heroes V pasek dochodzi mi do konca nastepnie wyskakuje mi raport o bledzie.Czy to jest wina mojej słabej karty graficznej (GF mx 440) a jesli tak czy da sie ominąc bląd bez wymiany karty graficznej???????? odpiszcie???reszta parametrów jest ok -----------bardzo prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 14:55, Nalia napisał:

Nie wiem czy juz ktos o to pytal czy nie, ale czy ktos kto zamowil edycje kolecjonerska rowniez
nie dostal mapy swiata gry? Bo ja w sumie poczulam sie troche zawiedziona...

JA dostałem, ale jakaś nie taka, na zdjęciach było że będzie wyglądac jak na pergaminie, a tym czasem mam mape w kolorach na jakimś zwykłym, twardym i delikatnym papierze. Wolałem tą z pergaminu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 15:02, Tokagero napisał:

JA dostałem, ale jakaś nie taka, na zdjęciach było że będzie wyglądac jak na pergaminie, a
tym czasem mam mape w kolorach na jakimś zwykłym, twardym i delikatnym papierze. Wolałem tą
z pergaminu :/


To ja jak zwykle chyba mialam pecha i dostalam jakas wybrakowana wersje =/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 14:55, Nalia napisał:

Nie wiem czy juz ktos o to pytal czy nie, ale czy ktos kto zamowil edycje kolecjonerska rowniez
nie dostal mapy swiata gry? Bo ja w sumie poczulam sie troche zawiedziona...


Mapa nie była zapakowana do skrzynki. Była osobno, ale w tej samej paczce.
Jeśli jeszcze nie wyrzuciłaś opakowania, sprawdź czy gdzieś się mapa nie zawieruszyła.
Możliwe, że ją przeoczyłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 11:48, Ninja6 napisał:

mam taki problem z tak grafika i ludzie mowia zebym zainstalowal patcha 1.1 ale jak go sciagam
to mi wyskakuje jakis blad jakby tos byl tak mily to prosze mi go przeslac na ten adres Ninja1b@interia.pl


pomoze ktos ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 15:00, matriks18 napisał:

Mam problem z heroes V.Kiedy ładuje mi misje w heroes V pasek dochodzi mi do konca nastepnie
wyskakuje mi raport o bledzie.Czy to jest wina mojej słabej karty graficznej (GF mx 440) a
jesli tak czy da sie ominąc bląd bez wymiany karty graficznej???????? odpiszcie???reszta parametrów
jest ok -----------bardzo prosze


Zainstaluj patcha 1.1 i powinno wszystko Ci śmigać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie przejrzałaś pudełko. Mapa była schowana pomiędzy dwa kartoniki i mogłaś jej nie zauważyć. Info cały czas jest przypięte na górze tej strony jako aktualizacja 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 15:45, matriks18 napisał:

Prosze dajcie mi linka do patcha 1.1 i jak mozecie linka gdzie moge sciagnac spolszczenie (moze
byc nie pełne)


www.homm5.gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować