Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Witam, pograłem wczoraj od 23 do 3 w Herosów5 (ach ten syndrom "jeszcze tylko jedna tura"), Muszę przysznąć że jest OK. Doszedłem do 4 misji Heaven, która jakby nie patrzeć nie jest trudna i jest niejako treningiem przed właściwą rozgrywką. Nie będę więc marudził na słabą AI wrogów - przykład - 3 misja - końcówka - miałem wielką armię (coś koło 500 chłopów, 300 łuczników, 250 rycerzy, 120 gryfów, 25 jazdy - wszytsko ulepszone) a końcowy heros czerwonych zamiast coś kombinować rzucił się na mnie bezpardonowo -przegrywając praktycznie w 1 turze...ja rozumiem że tak miało być taki skrypcik miał ustawiony by Izabell atakować...ale myślałem że się będzie chował czy zamek zdobywał a tu nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to na polu bitwy komputer umie myśleć. Potrafi nie wpaść w pułakę zastawioną skillami i odpowiednio atakować jednostki. I a propo Twojej armii. Ja w kampanii Heaven zawsze zmieniałem chłopów na łuczników. Już w połowie misji dość często mogłem się poszczycić dwoma oddziałami po 300 Strzelców Wyborowych. A taki atak jest nie do powstrzymania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 08:58, Marrbacca napisał:

Za to na polu bitwy komputer umie myśleć. Potrafi nie wpaść w pułakę zastawioną skillami i
odpowiednio atakować jednostki. I a propo Twojej armii. Ja w kampanii Heaven zawsze zmieniałem
chłopów na łuczników. Już w połowie misji dość często mogłem się poszczycić dwoma oddziałami
po 300 Strzelców Wyborowych. A taki atak jest nie do powstrzymania


No ej... Ja pod koniec 3 misji mialem ponad 2 tys lucznikow :D Powaznie - adnej sciemy. Do tego jeszcze gryfy i jazda dochodzi. Przewaznie juz Ci lucznicy sa w stanie rozwalic kazdego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
To moj pierwszy post na forum, takze witam wszystkich :).
Heroes5 kupilem dwa dni temu (BTW w hipermarketach Auchan po 79,98 zł !!!) i jedna sprawa, ktora mnie drazni w polskiej wersji gry, to przede wszystkim spora ilosc nieprzetlumaczoncyh tekstow. Czekam wiec na patcha CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich Heroes maniaków,

...w sobotę tak oto się stało, zakupiłem Heroes V...z duzym dystansem podchodziłęm do piątej edycji,
bojąc sie rozczarowań...
...na szczęście...NIE ZAWIODŁEM SIĘ!!
Trójka w wydaniu 3D, bardzo mile mnie zaskoczyła...i zasługuje na miano godnego kontynuatora gatunku.
Jest pare rzeczy które mogą denerwować, wspominane w opisach wymagania sprzętowe, czy też (jak dla mnie najgorsze) bardzo słabo "graficznie i intuicyjnie" rozwiązana nawigacja procesu zakupu budynków w mieście... nie moge sie z tym oswoić... strasznie brak mi ogrów...no ale cóż...płakał nie będe.. to puki co wstepne niedogodności..
Wiecej rzeczy mnie zachwyca - dobra fabuła kampani, niesamowity design miast - moge godzinami siedzieć w zamku ;), morale to prawdziwe morale, artefakty trudne do zdobycia, przeciwnik grający na wyższym poziomie...

mozna by tu powymieniać jeszcze troche...moze po kolejnej zarwanej nocy coś dopiszę

pozdrawiam serdecznie,
gie-dee

...juz sie nie mogę doczekać edytora map :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:03, metal_man napisał:

No ej... Ja pod koniec 3 misji mialem ponad 2 tys lucznikow :D Powaznie - adnej sciemy. Do
tego jeszcze gryfy i jazda dochodzi. Przewaznie juz Ci lucznicy sa w stanie rozwalic kazdego...

Całkiem możliwe - mi się już nie chciało zbierać - całą planszę przeczesałem co było robić... i tak moja armia wystarczyła w zupełności...nastawiłem się że będzie ciężko a to nic...
Teraz jestem w misji 4 i przebiłem się bokiem po prawej stronie mapy do podziemi - pokonując diabły, przyłączając po drodze Anioła dotarłem do środka podziemi - 15 arcydiabłów na końcu mostu pośród lawy - pokonałem je ale straty wśród jednostek były bez porównania do zysków ze zwycięstwa więc postanowiłem ozstawić ich sobie na później i na tym skończyła się póki co moja przygoda z Herosami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2006 o 08:33, Napek napisał:

Problem w tym, że ikony Precyzyjnego Strzału w ogóle nie mam w księdze czarów. Deszcz Strzał
jest. W momencie walki z wrogami rasowymi mogę go użyć, a podczas każdej innej jest wygaszony.
Precyzyjnego Strzału nie mam w ogóle, mimo że mam go w statystykach bohatera.


wszystko w normie, on się dopisuje tak jakby domyślnie i uzywasz go bez wybierania w każdym ataku na wroga rasowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem bardzo mile zaskoczony promocja w Auchanie nowy heroes`ów. Cena 58,99 robi wrażenie. Nawet na allegro nie znalazłem taniej. A gdzie wy widzieliście najtaniej ?

P.S. Auchan w Mikołowie (woj. śląskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do artefaktów to ok - są trudniej dostępne (to plus), ale dlaczego nie mogę mieć jednocześcnie tarczy i kończynki ?? Co on tą kończynkę w ręku trzyma ? Gdzie są 3 sloty na dodatkowe artefakty ? (to minus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:22, Jarys napisał:

Witam.

Jestem bardzo mile zaskoczony promocja w Auchanie nowy heroes`ów. Cena 58,99 robi wrażenie.
Nawet na allegro nie znalazłem taniej. A gdzie wy widzieliście najtaniej ?

P.S. Auchan w Mikołowie (woj. śląskie)

a widziałeś na półce czy w gazetce ? bo podobno w MM też nie są za 59 tylko 79 - błąd w gazetce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:03, metal_man napisał:

No ej... Ja pod koniec 3 misji mialem ponad 2 tys lucznikow :D Powaznie - adnej sciemy. Do
tego jeszcze gryfy i jazda dochodzi. Przewaznie juz Ci lucznicy sa w stanie rozwalic kazdego...

Ja wierzę. Ale nie chciało by mi się tyle zbierać... już oddział po 300-400 jest w stanie rozwalić praktycznie każdego po jednym strzale. A do tego dochodzą inne jednostki... Dzięki zwiększonej inicjatywie rozwalałem praktycznie każdego wroga zanim zdążył się ruszyć. Teraz do inferno przeszedłem to trudniej jest... ale może znajdę troche czasu i sobie dziś pogram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:22, Evil Khan napisał:

Co do artefaktów to ok - są trudniej dostępne (to plus), ale dlaczego nie mogę mieć jednocześcnie
tarczy i kończynki ?? Co on tą kończynkę w ręku trzyma ? Gdzie są 3 sloty na dodatkowe artefakty
? (to minus)


racja, tez mi tego brakuje, ale nie poznałem jeszcze wszystkich artefaktów, moze teraz sie wykluczają nawzajem...
fajnie ze wiele artefaktów podwyzsza wszystkie współczynniki o 1 poprawia to skile dobrze wpoczątkowej fazie gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:22, Evil Khan napisał:

Co do artefaktów to ok - są trudniej dostępne (to plus), ale dlaczego nie mogę mieć jednocześcnie
tarczy i kończynki ?? Co on tą kończynkę w ręku trzyma ? Gdzie są 3 sloty na dodatkowe artefakty
? (to minus)

A tak, to też mnie wkurzało. Przydały by się sloty właśnie na takie artefakty jak koniczynki, sakiewki, czy temu podobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:27, Marrbacca napisał:

> Co do artefaktów to ok - są trudniej dostępne (to plus), ale dlaczego nie mogę mieć jednocześcnie

> tarczy i kończynki ?? Co on tą kończynkę w ręku trzyma ? Gdzie są 3 sloty na dodatkowe
artefakty
> ? (to minus)
A tak, to też mnie wkurzało. Przydały by się sloty właśnie na takie artefakty jak koniczynki,
sakiewki, czy temu podobne...

Może będą w patchu następnym (podobno co miesiąc ma być patch z ulepszeniami i nowymi mapami - vide wywiad w "Jaskni Bohemota")...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:23, Evil Khan napisał:

> Witam.
>
> Jestem bardzo mile zaskoczony promocja w Auchanie nowy heroes`ów. Cena 58,99 robi
wrażenie.
> Nawet na allegro nie znalazłem taniej. A gdzie wy widzieliście najtaniej ?
>
> P.S. Auchan w Mikołowie (woj. śląskie)
a widziałeś na półce czy w gazetce ? bo podobno w MM też nie są za 59 tylko 79 - błąd w gazetce....


Kupiłem w Auchanie, wiec są na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:30, Jarys napisał:

Kupiłem w Auchanie, wiec są na 100%

No to nieźle - ciekawe dlaczego na śląsku tak tanio...a w centrum nie...
za 59 zł tez bym brał...a to polska wersja jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:32, Evil Khan napisał:

> Kupiłem w Auchanie, wiec są na 100%
No to nieźle - ciekawe dlaczego na śląsku tak tanio...a w centrum nie...
za 59 zł tez bym brał...a to polska wersja jest ?


POLSKA (tak CD jak i DVD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:33, Thomas Rola napisał:

Mam male pytanie kolega wczesniej powiedzial ze w edycji kolekcjonerskiej jest specjalna podstawka
na bohatera w grze ?? o co chodzi ???


tez mnie to ciekawi, poza tym w zwykłej wersji jest opcja której nie mozna włączyć "zostaw slad bohatera" - napisane ze tylko w kolekcjionerskiej to działa?? co to za bajer ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować