Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

h4 wg mnie sa gra bardzo ciekawa i rozbudowana - spedzilem nad nia wiele godzin :) gralo sie przyjemnie jednakze mnie nie wciagnela...bylo to za dze odejscie od idei herosow :) 3DO zrobilo odwazny krok jednak chyba nie dokonca przemyslany (zaznaczam to tylko moja opinia) i zagubilo cala magie herosow.
Wieje nuda, nigdy nie wykopalem graala, bladzace potwory doprowadzaly mnie do frustracji :) a rozwiniety bohater z 3 atakami rozgniatal prawie kazda armie :D no chyba ze nie zdarzylo sie opic miksturami :D

kolejne dodatki niewiele wniosly - do wow praktycznie nie bylo map i niemoglem sie w pelni cieszyc wszystkimi budynkami i potworami.

kampania byl wg mnie nudna i miala kiepska fabule

w h4 moglem grac ale wracalem do poprzednichczesci gdyz one mialy ta magie :)

w herosach 5 odkrylem na nowo to czego szukalem od czesci 3:) i jestem zawodolony z tego co widze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 23:37, morthi napisał:

w herosach 5 odkrylem na nowo to czego szukalem od czesci 3:) i jestem zawodolony z tego co
widze :)


Czyli widzę, że niektórym fanom także spodobało się Heroes V. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 23:46, Sarafan_Knight napisał:

> w herosach 5 odkrylem na nowo to czego szukalem od czesci 3:) i jestem zawodolony z tego
co
> widze :)

Czyli widzę, że niektórym fanom także spodobało się Heroes V. :)



mnie jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 23:37, morthi napisał:

h4 wg mnie sa gra bardzo ciekawa i rozbudowana - spedzilem nad nia wiele godzin :) gralo sie
przyjemnie jednakze mnie nie wciagnela...bylo to za dze odejscie od idei herosow :) 3DO zrobilo
odwazny krok jednak chyba nie dokonca przemyslany (zaznaczam to tylko moja opinia) i zagubilo
cala magie herosow.
Wieje nuda, nigdy nie wykopalem graala, bladzace potwory doprowadzaly mnie do frustracji :)
a rozwiniety bohater z 3 atakami rozgniatal prawie kazda armie :D no chyba ze nie zdarzylo
sie opic miksturami :D

kolejne dodatki niewiele wniosly - do wow praktycznie nie bylo map i niemoglem sie w pelni
cieszyc wszystkimi budynkami i potworami.

kampania byl wg mnie nudna i miala kiepska fabule

w h4 moglem grac ale wracalem do poprzednichczesci gdyz one mialy ta magie :)

w herosach 5 odkrylem na nowo to czego szukalem od czesci 3:) i jestem zawodolony z tego co
widze :)


hehe, ja o stokroć bardziej wolę IV od V z jednego prostego powodu: robiło ją 3DO. I nie uważam, iż spaprali sprawę. Prawda, jest kilka niedoróbek spowodowanych naciskiem na szybkie wydanie lecz poprzez ten wielki sentyment do 3DO uważam ta gre nadal za wspaniala :) A kampania mi sie podobala :D HoMM V traktuje jako oddzielna gre, chcieli nawiazac do III lecz czegos takiego nie mozna zrobic, nie mozna uchwycic tego klimatu zamknac go w 3D.. Jako osobna gra jest b. dobra, lecz jako kontynuacja mi sie nie podoba.. (chociazby przez zmienienie genialnego swiata w ktorym toczy sie akcja) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedł ktoś może 3 misję z kampanii kultysty na poziomie cięzkim? Bo ja mam spory problem z nią...

Do instrukcji zaglądałem, ale to też się na niewiele zdało, to chyba opis dla poziomu normalnego, bo strażników do pomarańczowego klucznika to ja mogę poonać dopiero w 2 miesiącu i to ze sporyyymi startami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze na moj post nikt mi nie odpowie, pff. A co do instrukcji to widziałem tylko okładke. Wszystkiego sie sam domyśliłem. Przecież twórcy też ludzie i nie wymyślą kombinacji ctrl +alt + del by shooter mógl zaatakowac wrecz tylko cos prostszego :). Rozczarowała mnie pierwsza misja Lochu ta walka o pierścien strasznie śmierdziała scryptami, kompy wychodzily z walk miedzy soba bez strat O.o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i witam po długim weekendzie....
troszke sobie pograłem...
powiem nawet, ze z racji H5 zorganizowałem wczesniejszy powrót znad jeziora by sobie conieco pograć ... :)

ale do rzeczy.. odpuściłem sobie kampanie na troche by pograć w pojedyncze mapki... wybrałem jakąs o rozmiarze baaardzo duzym, ze scenariuszem by znalezc grala (łzy czegoś tam ;)
rozczarowany jestem strasznie... po 2 godzinach komp wyeliminowany...a tych łez to szukałem ...hooohooo, juz myslałem ze jest jakis błąd, ze nigdzie tego nie ma...w koncu sie udało ale nie było to zbyt przyjemne, biegac po pustej mapie z jednej strony na drugą prze kolejne kilka godzin...
...jest to jedna z ostatnich map, gra sie sylvanem.


na mapie znalazłem kilka artefaktów, które nie miały opisu, kompletnie nie wiem do czego służa i jakie mają cechy,
może ktos z was wie coś wiecej, oto one:
- pierścień przeźroczystosci,
- hełm Chaosu,
- hełm nekromanty,
- buty obiezyświata,
- tunika rzeźbionego ciała,

oto wstępna reflekcja po weekendzie z heroes''ami

pozdrawia serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 09:35, morthi napisał:

ustaw sobie na poziom trudnosci heroiczny :) zobaczymy czy Ci tak latwo pojdzie :)


no zapewne bedzie trudniej, nie problem z komputerme jest tutaj tylko ze scenariuszem znalezienia tych łez, (podpowiedzi z drogowskazów...)

no chyba ze mam problemy ze sprawnym kojazeniem lirycznych podpowiedzi,
no i fakt ze jak pominiesz jakis drogowskaz to potem sie musisz cofać :( mimo ze logiczne... to jest głupie,
drogowskazy nie powinny byc jedyną mozliwoscia znalezienia łez, powinny byc szybszą, ciekawszą mozliwością niż mapka, ale powinna byc druga alternatywa...

:)

morthi -a o artefaktach wymienionych wiesz coś więcej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 09:56, morthi napisał:

dobre :)

w takim razie koniec z glupiomi pytaniami jak sie dzieli jednostki i tym podobne :D

biorąc pod uwagę stopień znajmości ang w naszym społeczeństwie nie liczył bym na to.
No Panowie i Panie wypadało by to jak na fanów przystało przetłumaczyć na PL - jak się dzielimy stronami ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzę i zastanawiam się czy drukować...

A co do tłumaczenia - o ile takie dojdzie do skutku, w co wątpię - to chętnie pomogę.
Tekst jest dosyć łatwy, jedynie pewne wyrazy mogą stanowić problem, ale ze słownikiem pod ręka damy radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 10:09, Evil Khan napisał:

> dobre :)
>
> w takim razie koniec z glupiomi pytaniami jak sie dzieli jednostki i tym podobne :D
biorąc pod uwagę stopień znajmości ang w naszym społeczeństwie nie liczył bym na to.
No Panowie i Panie wypadało by to jak na fanów przystało przetłumaczyć na PL - jak się dzielimy
stronami ? :)


ja sie chetnie dolacze, jak tylko przyjade, czyli 11 lipca, bo do tego czasu bede odciety od kompa, jakby cos, to dajcie znac na gg 5798308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 10:45, drapichrust7 napisał:

Siedzę i zastanawiam się czy drukować...

A co do tłumaczenia - o ile takie dojdzie do skutku, w co wątpię - to chętnie pomogę.
Tekst jest dosyć łatwy, jedynie pewne wyrazy mogą stanowić problem, ale ze słownikiem pod ręka
damy radę.

trzeba by się jakoś zorganizować a nie spekulować - pokażmy, że: POLAK POTRAFI !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 10:48, Evil Khan napisał:

trzeba by się jakoś zorganizować a nie spekulować - pokażmy, że: POLAK POTRAFI !!! :)


A masz zgodę od twórców tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować