Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2006 o 14:43, Kasq napisał:

Moim zdaniem troche tych tekstow tu jednak niema. A z najwieksza polonizacja to moze chodzi
o to ze wziely w niej udzial gwiazdy polskei jsceny filmowej,muzycznej etc. W NWN czy BG niedoszukamy
sie tylu znanych nazwisk w polonizacji.


Oprocz Bogusia to jakichs wielkich gwiazd w HOMM nie ma :/ Bo np takiej Foremniak za gwiazde nie uwazam, a w grze wypadlo strasznie slabo i nienaturalnie. Okupnik zagrala duzo lepiej, ale co to za gwiazda? Kiedy cos ostatnio wydala, kiedy bylo o niej glosno? Linda moim zdaniem spisal sie najlepiej - Agrael rządzi! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 14:43, Arclight napisał:

No tak, nieświadomość to najlepsza broń klienta... Wymagasz? To pisz do Ubi, oni to zchrzanili.
A CDP patcha wydało, żeby można było grać z innymi po sieci. Lepsze to niż ciągłe czytanie
postów "czemu jeszcze nie wypuściliście patcha 1.1, grać przez neta nie mogę, buu, płacę więc
wymagam". Niestety, coś za coś.


Ale ja nie kupilem gry od Ubi, tylko od CDP! Wiec oni powinni zadbac o odpowiednia jakosc tego, co umieszczaja na swoim serwerze. Albo powinna sie znalezc adnotacja, ze patch nie dziala w pelni poprawnie i instalacja na wlasne zyczenie. I nikt by sie wtedy nie czepial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale CDP nie jest twórcą, a dystrybutorem. Zresztą piszesz, że patch nie działa w pełni poprawnie... Cóż, działa, a że zangielszcza parę tekstów... CDP obiecało wydać patcha. A jeśli nie CDP, to sądzę, że Ubi nie zchrzani tego przy patchu 1.2... Choć kto ich tam wie. Reasumując - lepiej, że ten patch jest, ponieważ możesz grać z całym światem przez internet. A skoro CDP do tej pory nie wydało patcha naprawiającego błędów, to możemy stwierdzić, że na dobry 1.1 też do dziś byśmy czekali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie do tych błedów polonizacji.. przeszedłem 4 misje kampanii i jedynie 2 błedy znalazłem:
- brak mówionego dialogu w pierwszej scence w 1 zdaniu (napisy były a audio już nie)
- przy sprzedaży surowców na targu , po wyborze opcji MAX - "for xxx gold ?"

Wkurzłem się natomiast w tej 3 misji...Uzbierałem armię jak nie wiem, specjalnie na jakąś finalną walkę - zajeło mi to z 3 godziny... przechodzę na drugą stronę mostu i koniec....pułapka.... nie było walki nawet :(

A gdzie niby jest ten czołg w tej planszy ? Na dole rzeki ? jak tam przejść ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że zacutuję siebie i ponowie pytanie:

Przeszedł ktoś może 3 misję z kampanii kultysty na poziomie cięzkim? Bo ja mam spory problem z nią...

Do instrukcji zaglądałem, ale to też się na niewiele zdało, to chyba opis dla poziomu normalnego, bo strażników do pomarańczowego klucznika to ja mogę poonać dopiero w 2 miesiącu i to ze sporyyymi startami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!
Mam poważny problem techniczny, na forum widziałem, że nie jestem jedynym z takimi dolegliwościami, ale dorzucę kilka szczegółów.

Objawy:
1. Nagły restart komputera. Szczególnie z ekranu bitwy, księgi czarów, statystyk bohatera. Nie zdarzyło się z ekranu przygodowego. Restart czasem po 2min, czasem po 3 godz. Po restarcie Windows zgłasza poważny problem o kodzie 1000008e lub ...7f.
2. Zdarza się, że po wyłączeniu gry, ta niby bez problemów się zamyka, a nadal ‘w tle’ chodzi: H5_Game.exe używając ok. 250MB RAM i sporo zasobów procesora. Widać to w Menedżerze zadań Windows – w aplikacjach gry nie ma, ale w procesach jest plik H5_Game.exe. Jeśli nie zatrzymując tego procesu zamknie się system, to po ponownym odpaleniu Windows wykazuje ten sam błąd, co przy samoczynnym restarcie podczas gry (patrz z pkt.1.)

Dokładnie takie same problemy miałem z demo w ver. angielskiej.
Wersja gry: standard DVD z patchem 1.1
Mam Radeona 9550 (próbowałem różne stery instalować - stare i nowe, omegi i catalyst). 1 GB RAM. Windows XP Prof. + SP1. Nie grywam w sieci, bo w chałupie nie mam.
Czy ktoś z szanownych współfanów ma podobne figle na swoim sprzęcie?

Tak pozatym gra całkiem, całkiem. Jestem starym fanem HOMMIII. W HOMMV przeszkadza mi słaba SI, ale obiecują, że poprawią, więc czekam cierpliwie. Grafa na 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 15:59, metal_man napisał:

Moze przydalyby sie porzadki na dysku? Jakas defragmentacja a w najgorszym razie przeinstalowanie
windy...


Obecna instalacja ma jakieś 2 miesiące. Wszystko chodzi na 100% za wyjatkiem HOMMV. Nawet bardziej wymagające gry. Dyski trzymam w higienie, regularnie defragmentowane, mam tylko niezbędne programy - żadnych bajerków, kontroluję rejestr. Z komputerem pracuję od 10 lat, poznam kiedy mam bałagan w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego masz sp1 ? zainstaluj sp2 i wszystkie poprawki i dopiero wtedy zglaszaja bledy ze Ci herosi nie dzialaja :) taki los uzytkownikow windowsa - bez wszelkich poprawek jakie sa dostepne gierki moga nie dzialac a i sam system moze byc niestabilny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz zawsze mozna cos przeoczyc... O najnowszych sterach tez zapewne pomyslales? No i jak pisze moj poprzednik - zainstaluj poprawke sp2. Nie jestem pewny czy to pomoze lecz sprobowac warto... Jaki masz procek, ze sie beszczelnie spytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 15:30, omaah napisał:

1. Nagły restart komputera. Szczególnie z ekranu bitwy, księgi czarów, statystyk bohatera.
Nie zdarzyło się z ekranu przygodowego. Restart czasem po 2min, czasem po 3 godz. Po restarcie
Windows zgłasza poważny problem o kodzie 1000008e lub ...7f.
2. Zdarza się, że po wyłączeniu gry, ta niby bez problemów się zamyka, a nadal ‘w tle’
chodzi: H5_Game.exe używając ok. 250MB RAM i sporo zasobów procesora. Widać to w Menedżerze
zadań Windows – w aplikacjach gry nie ma, ale w procesach jest plik H5_Game.exe. Jeśli
nie zatrzymując tego procesu zamknie się system, to po ponownym odpaleniu Windows wykazuje
ten sam błąd, co przy samoczynnym restarcie podczas gry (patrz z pkt.1.)


Problem pewnie lezy w tym, ze masz wirusa o nazwie HaxDoor.
Wirus HaxDoor tworzy ukryty proces. Ponadto wirus ukrywa pliki i klucze rejestru. Plik wykonywalny wirusa HaxDoor może mieć różne nazwy, ale często nazywa się Mszx23.exe. Wiele odmian tego wirusa umieszcza na komputerze sterownik o nazwie Vdmt16.sys lub Vdnt32.sys. Sterownik ten służy do ukrycia procesu wirusa. Pewne odmiany wirusa HaxDoor mogą przywracać usunięte pliki.

Sprobuj zrobic skana antywirusowego, nie zdziw sie jesli nic nie wykryje:) wtedy zrob to co radzi Mircrosoft lub Symantec, ponizej linki:
http://support.microsoft.com/kb/903251/pl
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/backdoor.haxdoor.b.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co omaah.
U mnie to sie dzieje troche inaczej. Gram sobie i w różnym odstępie czasowym od rozpoczęcia czasem po 5 minutach czasem po 40 minutach robi sie zawias. Objawia sie to w ten sposób ekran jak był tak jest, muzyka gra, kursor chodzi ale windows jest zawieszony na amen, jedyne co pomaga to restart z obudowy. Zauważyłem również, że najcześciej zdarza sie to podczas przechodzenia miedzy rodzajami widoku np z mapy do walki, z mapy do zamku itp. Tak samo działo mi sie w Age of empires 3 i Rome total war- ale w podobnej grze spell force 2 już jest wszystko ok.
Mam zainstalowane najnowsze sterowniki. Windows xp sp2, 1G Ramu, karta grafiki gigabyte geforce fx 5700LE, płyta główna assus A7V880

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 19:18, Robert22 napisał:

na jakich najnizszych konfiguracjach udalo sie Wam zmusic do działania H5?


Peentium 4 1,6
384 ram
geforce 4 mx 440 64mb ram

Gra która nie ma prawa chodzic chodzi w 1024 x 768 w Very high detalach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 19:18, Robert22 napisał:

na jakich najnizszych konfiguracjach udalo sie Wam zmusic do działania H5?


Gainward Bliss 7950 GX2 1024MB PCX
2xPatriot 1GB DDR400 XBLK
Asus A8N32-SLI Deluxe
AMD Athlon 64 FX-62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nagły restart komputera. Szczególnie z ekranu bitwy, księgi czarów, statystyk bohatera. Nie zdarzyło się z ekranu przygodowego. Restart czasem po 2min, czasem po 3 godz. Po restarcie Windows zgłasza poważny problem o kodzie 1000008e lub ...7f.
2. Zdarza się, że po wyłączeniu gry, ta niby bez problemów się zamyka, a nadal ‘w tle’ chodzi: H5_Game.exe używając ok. 250MB RAM i sporo zasobów procesora. Widać to w Menedżerze zadań Windows – w aplikacjach gry nie ma, ale w procesach jest plik H5_Game.exe. Jeśli nie zatrzymując tego procesu zamknie się system, to po ponownym odpaleniu Windows wykazuje ten sam błąd, co przy samoczynnym restarcie podczas gry (patrz z pkt.1.)

ciąg dalszy:
Dzięki za odzew. Postuje z doskoku, bo dostęp do netu mam tylko u znajomego.

Dzięki The-Darkest za sugestię z HaxDoor; sprawdzę.

morthi i metal-man radzą nałożyć sp2 na Win, ale ta poprawka nie ma sensu jeśli nie mam podłączonego netu. Te drobiazgi jak framework itp mam zainstalowane, a reszta to tylko net. Mam 3 znajomych, którym HommV śmiga bez sp2. Ze względów technicznych nie mogę teraz zainstalować sp2, mam programy, które nie będą wtedy działały

Raz miałem też taki zwis, o jakim pisze łotr. Sprzęty mamy różne, ale mainboard z tej samej rodziny. Czyżby ASUS A7V8 mieszał?

Gwoli uzupełnienia:
- System: Windows XP, SP1, DirectX 9.0c z płyty hommmV
- Procesor: Athlon 1.5 GHz
- RAM: 1024 MB
- Grafika: 128 MB AGP RADEON 9550 (obecnie stery 6.05, ale próbowałem różnych starych, nowych, Omeg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować