Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

a to modyfikacja dla chetnych do odblokowania sobie mapek MP :) sa one niezbalansowane i dlatego tez soataly zablokowane - grac mozna na wlasna odpowiedzialnosc :)

"1. Extract data.pak into the \data folder (using any Archiver)
2. Move data.pak to another place (it will be your backup copy)
3. Muliplayer maps are stored in in folder \data\Maps\Multiplayer.
You should create "map-tag.xdb" file for each map that doesn''t have it.
For example:
Copy map-tag.xdb from L2 folder to L1 folder, edit it, changing "L2" to "L1". You should also remove redundant links to thumbnail images if the map has only 1 image (some maps have 4 images).
Also you can create text files where you will specify map name. For example, for L1, it will be MapCaption.txt with text "Battle of Sexes".
You can create description texts and specify correct Goal as well (I am too lazy to do that Smile )

Repeat the process mentioned above for all 10 maps known as "unbalanced" (hehe). I recommend to copy map-tag.xdb file from the folder of a map with similar size - for example from M1 folder to M10 folder, from L2 folder to L1 folder, so it will be less to edit.
Additionally, you can specify number of players in map-tag.xdb by adding and removing items in <teams> list.

P.S. If you happen to use bad text editor, don''t forget to remove "Read Only" option from the files before modifying. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 10:58, Tass napisał:

> bron CDP i ciesz sie z bledow w grze ktore zrobilo CDP skoro uwazasz ze sa tacy dobrzy.

>
> atakuje tylko i wylacznie ludzi ktorzy sa odpowiedzialni za karygodne bledy ktorych absolutnie

> byc nie powinno
>
> myslalem ze wiecej wpadek takich jak z instrukcja czy polskim demem nie bedzie - mylilem
sie
> - nadal sa bo ci sami ludzie wciaz pracuja przy tym projekcie

Nie bronię CDP , sam mam kilka "wątpliwości" co do ich działalności ;) , natomiast uważam że
totalne mieszanie z błotem które ma miejsce w Twoim wykonaniu jest trochę ...hmm .. dziecinne
? Karygodnych błedów jakoś nie zauważyłem. Gram bez żadnych patchy na razie i jakoś mi nic
na razie nie przeszkadza ani nie uniemożliwia gry. Rozumiem Twoją frustrację spowodowaną brakiem
kilku textów przetłumaczonych , rzeczywiście jest to problem z którym może sobie nie poradzić
średnio inteligentny człowiek ;)



Poto kupuje produkt oznaczony "pełna profesjonalna wersja jezykowa" by nie było wpadek, fakt w wersji 1.0 ich nie był, fakt, Ubi to pochrzaniło, ale odczego CDP jest aby wszystko zprawdzić przed wydaniem, Niedługo ukaże się wersja 1.2 i nie wiem czy nie bedziemy mieli dega vous (czy jakoś tak;D, ale kazdy wie o co chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli UBI znowu sie nie podlozy to bedzie wszystko ok :) a jesli kolejny raz zle zaimplementuje polskie teksty to bediemy mieli patcha 1.21 - wierze ze jednak do tego nie dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 11:20, morthi napisał:

jesli UBI znowu sie nie podlozy to bedzie wszystko ok :) a jesli kolejny raz zle zaimplementuje
polskie teksty to bediemy mieli patcha 1.21 - wierze ze jednak do tego nie dojdzie


;D nie dojdzie, ale na wszelki wypadek jesteśmy MY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) coz :) ja sie ciesze z tych map ktore sa - bo na rpawde ich grywalnosc stoi na bardzo wysokim poziomiei narzekac nie moge :) wole mniej map za to dopieszczonych niz wiele malogrywalnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy - Glowni poprawiacze

ja - pierwszy krytykant projektu Heroes 5 wersja polska -nie mylic z monastorem :) on po prostu nie lubi h5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 11:22, morthi napisał:

:) coz :) ja sie ciesze z tych map ktore sa - bo na rpawde ich grywalnosc stoi na bardzo wysokim
poziomiei narzekac nie moge :) wole mniej map za to dopieszczonych niz wiele malogrywalnych
:)

a mi dziś mija 5 dzień od czasu wysyłki tej piekielnej paczki z HoM&M 5 i jeszcze do mnie nie doszła....xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 11:19, Shadow SSJ Warrior napisał:

Poto kupuje produkt oznaczony "pełna profesjonalna wersja jezykowa" by nie było wpadek, fakt
w wersji 1.0 ich nie był, fakt, Ubi to pochrzaniło, ale odczego CDP jest aby wszystko zprawdzić
przed wydaniem, Niedługo ukaże się wersja 1.2 i nie wiem czy nie bedziemy mieli dega vous
(czy jakoś tak;D, ale kazdy wie o co chodzi)


Toteż nie chowamy głowy w piasek i poprawiamy patche. Absolutnie masz rację, ktoś nie sprawdził łatek - teksty, które z powrotem na angielski przywracał patch 1.1 od Ubisoftu zostały poprawione z klucza, po prostu przywracały je do wersji z gry 1.0. Natomiast ktoś nie zadbał o to, żeby przyjrzeć się tekstom, które patch 1.1 _dodawał_ do podstawowej wersji gry. I za to należał się ochrzan i dlatego sprawdzamy łatki pod podstaw. Jeszcze raz - przepraszamy za błędy Ubisoftu i swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapewne zamowiles przesylke poczta polska...muiszsie uzbroic w cierpliwosc...kurier dochodzi w przeciagu 48 h od zamowienia i jego potwierdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 11:24, morthi napisał:

zapewne zamowiles przesylke poczta polska...muiszsie uzbroic w cierpliwosc...kurier dochodzi
w przeciagu 48 h od zamowienia i jego potwierdzenia

zamówiłem "za pobraniem" może powinienem iść jednak na poczte może ona już sobie czeka....sama..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 11:25, morthi napisał:

a ja wiezre ze wiecej takich potkniec nie bedzie i teraz juz wszystko bedzie szlo gladko :)
i bezproblemowo :)


Ja również, choć nie zmienia to mojego przekonania, że z igły zostały zrobione widły ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 11:27, morthi napisał:

nie draznij mnie prosze :) bo moje wirtualne widly zamienie w kombajn


Ale najwyżej wirtualny, bo igła pozostanie igłą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 11:24, Jay Z napisał:

Toteż nie chowamy głowy w piasek i poprawiamy patche. Absolutnie masz rację, ktoś nie sprawdził
łatek - teksty, które z powrotem na angielski przywracał patch 1.1 od Ubisoftu zostały poprawione
z klucza, po prostu przywracały je do wersji z gry 1.0. Natomiast ktoś nie zadbał o to, żeby
przyjrzeć się tekstom, które patch 1.1 _dodawał_ do podstawowej wersji gry. I za to należał
się ochrzan i dlatego sprawdzamy łatki pod podstaw. Jeszcze raz - przepraszamy za błędy Ubisoftu
i swoje.


:D Jeżeli zajdzie taka potrzeba to sprawdzić zawsze moge ja;D Przepraszać nie ma co, fakt mała wpadka, lecz gracze powinni się cieszyć, że wogóle im gra działała po polsku;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 11:27, morthi napisał:

nie draznij mnie prosze :) bo moje wirtualne widly zamienie w kombajn


Morthi zakładamy spółke?? "Poszukiwaczy zagubionych byków" wciągniemy DiDivor;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 11:38, morthi napisał:

he he :D dobry pomysl :) patch 1.2 zbliza sie wielkimi krokami :)


oja a w Lipcu 1.3 + edytor map;D (jeżeli CDP go nie przetłumaczy to nasza spółka to zrobi;D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że patch 1.11 coś psuje , np zamek daje losową ilość złota, bo tak wcześniej na forum ktoś się skarżył i nie wiem czy instalowac czy pozostac przy 1.1, z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować