Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Prosiłbym o szybką odpowiedz, ponieważ rozważam zakup H5 :) W wymaganiach minimalnych pisze directX 9C, który mam, jednak moja karta obsługuje tylko wersję 8.1. Oblivion mi nie działało tylko z wyżej wymienionego powodu, lecz ów DX 9C był tam wymieniony w sposób wzkazujący że karta musi go obsługiwać. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:14, morthi napisał:

najprostrzym sposobem bedzie sciagniecie wersji demo i sprawdzenie czy dziala - a jaka masz
karte graficzna?


Posiadam GF TI4200 64mb, co jest zgodne z podanymi wymaganiami poniweaż TI <<4600 wspomagały tylko DX 8.1:

Windows 2000/XP, DirectX 9.0c, procesor Pentium 4 / Athlon 1.5GHz lub szybszy, 512MB RAM lub więcej, 128 MB AGP GeForce4 Ti4200 / RADEON 8500 lub nowsza, 16-bitowa karta dźwiękowa zgodna z DirecX 9, napęd CD/DVD

jednak niepokoi mnie ten directX 9C ... jest to błąd, czy po prostu został tu podany ze względu na najnowszą wersję, a nie systemy których moja karta nie obsłuży?

grę chciałbym mieć na dzisiaj (goście), więc demo nie wchoidzi w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

demo sciagniesz sobie raz dwa :)badz tez znajdziesz w jednym z wielu czasopism :) teoretycznie gra powinna Ci dzialac :) ale nie dam Ci gwarancji ze na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 12:21, rzezniccwc3 napisał:

jednak niepokoi mnie ten directX 9C ... jest to błąd, czy po prostu został tu podany ze względu
na najnowszą wersję, a nie systemy których moja karta nie obsłuży?


Ale system obsłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przyglądam się temu forum i dochodzę do wniosku (nie pierwszy zapewne i nie ostatni), że jest:
-opasłe - w tej chwili blisko 1000 stron w jednym wątku to stanowcza przesada;
-chaotyczne - w związku z powyższym zapanował tu bałagan, pytania i odpowiedzi powtarzają się cyklicznie;
-nieporęczne - wyszukiwarka psu się tu zda na budę i wcale się nie dziwię, że ludziom nie chce się szukać zanim coś napiszą
A podsumowując: źle zorganizowane.

W CDP najwidoczniej nie przewidzieli, że temat będzie miał aż takie wzięcie.
Oj, przydałby się ktoś, kto posprzątałby w tej stajni Augiasza!
Mowa tu o forum, a nie CDP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 13:17, Labeo napisał:


W CDP najwidoczniej nie przewidzieli, że temat będzie miał aż takie wzięcie.
Oj, przydałby się ktoś, kto posprzątałby w tej stajni Augiasza!
Mowa tu o forum, a nie CDP :)


Za czasow kiedy nie bylo gram.pl a bylo forum cd-projektu byly scisle okreslone zasady, forum wygladalo jak forum a nie jak czat (teraz wyglada jak czat). Na forum powinny byc zwiezle wypowiedzi i tylko na scisle okreslony temat. Tu sie pisze o wszystkim i kompletnie nie na temat.

A wracajac do tematu. Przeszedlem H5 na latwym, teraz gram na ciezkim. I 3 kampania Inferno to rzeczywiscie przegiecie. Na poczatku kazego tygodnia pojawia sie neutralne wojso na mapie, ale w zatrwazajaco sporych ilosciach. Ponad 400 rusalek, ktore zawsze cos zabija zanim je dosiegne. Mam nadzieje ze za 2 miesiace bede mial wieksza armie niz ich bedzie na mapie, ale widze to jak na razie ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu... nagłego wychodzenia z gry do pulpitu...
Nie zdarzało mi się, póki nie zapełniłem wszystkich trzech slotów napłycie głównej modułami RAM-u. Póki środkowy slot był wolny - wszystko grało (nomen-omen) jak ta lala. Aż tu nagle niespodzianka. Co istotne - nieważne jest jaka/która kość siedzi w środku. Uważam też, że równie istotne jest to, ze tylko przy grze w H5 się to zdarza. Czyżby jednak jakiś bug w grze?
A może RAM się grzeje?... :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 13:23, HACKY napisał:

A wracajac do tematu. Przeszedlem H5 na latwym, teraz gram na ciezkim. I 3 kampania Inferno
to rzeczywiscie przegiecie. Na poczatku kazego tygodnia pojawia sie neutralne wojso na mapie,
ale w zatrwazajaco sporych ilosciach. Ponad 400 rusalek, ktore zawsze cos zabija zanim je dosiegne.
Mam nadzieje ze za 2 miesiace bede mial wieksza armie niz ich bedzie na mapie, ale widze to
jak na razie ciezko.


ja skonczylem na ciezkim i moge poradzic, ze warto zdobyc pomaranczowy namiot, wtedy masz blisko Inferno garnizon z rumakami i czartami - poza tym jak rozwalisz drudow ze srodka mapy (poboczny quest) to ten przyrost elfiego woja sie skonczy. Moja rada jest taka na te mapke. Umiejetnie biegac glownymi szlakami i wyhaczyc moment kiedy Dirael przekazuje armie Viraelowi (robia to w sumie caly czas) i zaatakowac go kiedy jest bez armii. A pozniej ganiac sie z Viraelem tak zeby nas nie dopadl bo ma taka armie, ze po prostu masakra, i zajmowac miasta. Ja tym sposobem - piszac w skrocie - ukonczylem te misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo masz slot uszkodzony i niewazne jaka kosc wlozysz pojawiaja sie bledy...

Sprobuj sprawdzic pamiec rogramem memtest86+ ( http://www.memtest.org) sciagniesz stamtad program w postaci instalatora na dyskietke, lub obrazu ISO zgrywasz to co sciagnales na odpowiedni nosnik i uruchamiasz z niego komputer. Jesli niezaleznie jaka kosc wsadzisz w srodkowe gniazdo, masz zwalone gniazdo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 13:49, MandiATO napisał:

Jesli niezaleznie jaka kosc wsadzisz w srodkowe gniazdo, masz zwalone gniazdo.


Mialo byc: Jesli niezaleznie jaka kosc wsadzisz w srodkowe gniazdo i bedzie wykazywalo bledy, masz...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 13:50, MandiATO napisał:

> Jesli niezaleznie jaka kosc wsadzisz w srodkowe gniazdo, masz zwalone gniazdo.

Mialo byc: Jesli niezaleznie jaka kosc wsadzisz w srodkowe gniazdo i bedzie wykazywalo bledy,
masz...:-)

Zgodziłbym się, że mam uszkodzone gniazdo, gdyby nie fakt, że błędy występują tylko i wyłącznie gdy gram w H5. Podczas korzystania z jakichkolwiek innych aplikacji nie dzieje się nic niepokojącego.

Tym niemniej sprawdzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz, ze HoMMV jest strasznie pamieciozerny, sam system jak i prostsze aplikacje nie maja takich wymagan pamieciowych i moga niechcacy ten obszar adresacji omijac wielkim lukiem:-) Warto sprawdzic, szczegolnie, ze program jest darmowy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 13:17, Labeo napisał:

-chaotyczne - w związku z powyższym zapanował tu bałagan, pytania i odpowiedzi powtarzają
się cyklicznie;

Przydało by się umieścić na górze link do stronki z FAQ dot. gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić, już jest po premierze to CDP przestał się Heroesami przejmować. Z homm5.gram.pl sytuacja jest jeszcze gorsza ostatni news z przed prawie miesiąca. Ludzie tutaj piszą na wszystkie tematy i nie na temat :) . Teraz liczą zyski z HV, więc za deorganizację forum nawet nie chce im się brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 14:44, Nicolai napisał:

Z homm5.gram.pl
sytuacja jest jeszcze gorsza ostatni news z przed prawie miesiąca.

Tylko, że za tą stronę nie jest odpowiedzialny CDP. On tylko udostępnia adres i serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 14:44, Nicolai napisał:

Co zrobić, już jest po premierze to CDP przestał się Heroesami przejmować. Z homm5.gram.pl
sytuacja jest jeszcze gorsza ostatni news z przed prawie miesiąca. Ludzie tutaj piszą na wszystkie
tematy i nie na temat :) . Teraz liczą zyski z HV, więc za deorganizację forum nawet nie chce
im się brać.


Nie rozumiem dlaczego tak sugerujesz. Każdy, kto choć trochę zna się na interesach wie, że zyski ze sprzedaży towaru do pośredników nie wpływają tak szybko. Twoja opinia jest trochę nie fair. Co więcej pracownicy CDP zały czas obserwują forum, staramy się odpowiadać, kiedy pytania kierowane są do nas (np. koniczyn długo wyjaśniał sprawę łatek i nowych upgrade''ów), a pracownicy pomocy technicznej często pomagają, choć do zgłaszania problemów są formularze. Co do strony homm5 Soleila szuka chętnych do pomocy w prowadzeniu strony. Tak więc przemyśl jeszcze raz, co napisałeś pls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować