Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Posiadam kartę graficzną ATI Radeon X300 (wiem słaba:]), RAM 1GB, procesor INTEL Pentium 4 3 GHz i płytę głowną ASUS P5GD1, chcę ustawić sobie jak najwyźsze ustawienie grafiki na maxa, ale też żeby gra chodziła płynnie, czy jest osoba która się na tym zna i mi poradzi co ustawić w rozdzielczości ekranu, jakość obrazu, korekcja ustawień gamma, użyj kursora sprzętowego, brak specjalnych efektów, antyaliasing, filtrowanie anizotropowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

graj na rozdzielczosci jaka jest domyslna dla Twojej matrycy (masz zapwne laptopa z tego co napisales)
koniecznie ustaw sobie kursor sprzetowy gdyz jest mniejszy i nie zaslania bohatera przy maksymalnych oddaleniach ekranu :)
korekcja gamma to rzecz indywidualna :) jedni wola by bylo jasno inni by bylo ciemno :)sam dobierz wartosc ktora Cie najbardziej zadowoli
co do filtrowania i antyaliasingu - mozesz poeksperymentowac :) z ustawieniami i znalesc takie przy ktorych gra nie zabkuje a wyglada ladnie :)
jakosc obrazu ? rowniez musisz samemu istalic sobie metoda prob i bledow :)

przyjemnej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy uzywasz kursora domyslnego on zawsze jest jednej wielkosci :) zawsze duzy :)
kiedy uzywasz kursora sprzetowego jego wielkosc zmienia sie dynamicznie w zaleznosci od oddalenia kamery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:06, marcinrenew napisał:

a co daje opcja "uzyj kursora sprzetowego" ? bo tego nawet nie wlanczalem


płynniej chodzi kursor sprzętowy, szczególnie zauważalne jest to przy małej pamięci RAM, warto zaznaczyć tę opcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z ostatnich informacji jakie posiadamy patch wyjdzie dopiero w przyszlym tygodniu

niestety o edytorze nie ma zadnych dobrych wiesci - wiadomo ze nie bedzie go w patchu 1.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pojawiaja sie ludzie z patchem 1.2 ale sa to testerzy :) i bedzie ich coraz wiecej :)

skad bedzie mozna sciagnac ? na pewno za pomoca auto-update :)
czy sie pojawi na stronie jako osobna poprawka na dzien dzisiejszy nie wiadomo :) ale mysle ze to jest bardzo prawdopodobne ze bedziemy mogli go poczatkowo sciagnac z zagranicznych stronek a pozniej ze strony gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z forum CDP, UBI jak i Nival :) tam wszystkie informacje znajdziesz ktore Cie interesuja :) warto rowniez pojawiac sie na celestiansheaven i age of heroes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:25, berbelek napisał:

płynniej chodzi kursor sprzętowy, szczególnie zauważalne jest to przy małej pamięci RAM, warto
zaznaczyć tę opcję


To jest zauważalne nie tylko przy małej ilości RAM. Ja mam 1024 MB i również odczułem sporą różnicę na korzyść. Dlatego polecam włączenie tej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:06, morthi napisał:

graj na rozdzielczosci jaka jest domyslna dla Twojej matrycy (masz zapwne laptopa z tego co
napisales)
koniecznie ustaw sobie kursor sprzetowy gdyz jest mniejszy i nie zaslania bohatera przy maksymalnych
oddaleniach ekranu :)
korekcja gamma to rzecz indywidualna :) jedni wola by bylo jasno inni by bylo ciemno :)sam
dobierz wartosc ktora Cie najbardziej zadowoli
co do filtrowania i antyaliasingu - mozesz poeksperymentowac :) z ustawieniami i znalesc takie
przy ktorych gra nie zabkuje a wyglada ladnie :)
jakosc obrazu ? rowniez musisz samemu istalic sobie metoda prob i bledow :)

przyjemnej zabawy :)

Odkryłem coś całkiem pożytecznego (może to już wiecie) możesz ustawić sobie niższy Antialliasnig (wygładzanie krawędzi) ale włącz w sterach "przezroczyste wygładzanie krawędzi" i ustaw na próbkowanie super, powinno ci chodzić tak jak przy ustawinoym AA ale bedzie lepiej wyglądać (najlepiej widać wygładzanie krawędzi w menu głównym spoglądając na drzewko, szczególnie na lewej gałązdze bądz prawej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety ale przy mojej karcie graficznej nie mam takiego ustawienia w sterownikach :) wiec nie mam jak tego sprawdzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 07:29, morthi napisał:

niestety ale przy mojej karcie graficznej nie mam takiego ustawienia w sterownikach :) wiec
nie mam jak tego sprawdzic :)

hmm, może to tylko jest w tym nVdia control panel przy nowych sterach. Jednak zaraz spróbuje odpalić H5 na tej starszej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 07:29, morthi napisał:

niestety ale przy mojej karcie graficznej nie mam takiego ustawienia w sterownikach :) wiec
nie mam jak tego sprawdzic :)

morthi mam prośbe jeżeli jesteś zalogowany na forum Nival i możesz pisać pożyczyłbyś mi konto na jednego posta ? Chciałem ich zapytać o tego performence bug''a czy mają zamiar coś z tym wogóle zrobić czy nie. Sam już założyłem tam dwa konta na moje dwa email''e jednak na żaden nie przyszedł mi mail zwrotny a czekam już dwa tygodnie xD z kolei jak napisałem o tym do admina to prawdopodobnie olał moją wiadomość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 14:00, morthi napisał:

a instalowales najnowsze stery ?

bo mnie przy najnowszych nie za dobrze dzialalo (ciagle sie pojawiala informacja o braku drugiej
karty i wylaczeniu trybu sli :D )

jade na 84.21 i jestem z nich bardzo zadowolony


A jadę na najnowszych, (ma GF 7900 gt) i też wyskakiwał napis wystarczy wyłączyć (programe regedit) procesy nvidi uruchamiane przy starcie windowsa i kmunikat nie wyskakuje. A na nowszych sterach H5 dziła ciut lepiej choć co do wydajności - zostawię bez komentarz bo na takim sprzęcie jaki mam powinno chodzić bez zająknięcia
(gram w rozdzielczości 1280x1024 i na ustawieniech wysokich +anzio i aa) - inne gierki na tych ustawieniach działaja o niebo lepiej!
P4 630 (3ghz)ht 1gm ram w dualu gf 7900 gt itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko 6800 gs zmodowane na 16/6 ;) a do tego to jest tylko agp ;) wiec u mnie wiekszych roznic nie bedzie raczej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 08:08, scott napisał:

> a instalowales najnowsze stery ?
>
> bo mnie przy najnowszych nie za dobrze dzialalo (ciagle sie pojawiala informacja o braku
drugiej
> karty i wylaczeniu trybu sli :D )
>
> jade na 84.21 i jestem z nich bardzo zadowolony

A jadę na najnowszych, (ma GF 7900 gt) i też wyskakiwał napis wystarczy wyłączyć (programe
regedit) procesy nvidi uruchamiane przy starcie windowsa i kmunikat nie wyskakuje. A na nowszych
sterach H5 dziła ciut lepiej choć co do wydajności - zostawię bez komentarz bo na takim sprzęcie
jaki mam powinno chodzić bez zająknięcia
(gram w rozdzielczości 1280x1024 i na ustawieniech wysokich +anzio i aa) - inne gierki na tych
ustawieniach działaja o niebo lepiej!
P4 630 (3ghz)ht 1gm ram w dualu gf 7900 gt itd.

Dokłądnie, rozumiem że Tobie też sie tnie bo mi niemiłosiernie a mam kompa który przewyższa wymagania zalecane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować