Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Richard Garriott's Tabula Rasa – zapowiedź

42 postów w tym temacie

A ja się nie zgodzę, i uważam że po fantasy, s-f i przyszłość jest jednym z najbardziej eksploatowanych tematów w masówkach ;) Co do tekstu - Jeden z niewielu dobrych rzetelnych tekstów o MMO na gramie :P Odniosłem wrażenie, że osoby znające się na temacie, coś z niego wyniosą. Brawo dla autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 21:16, Withnessik napisał:

Ave opcja edytuj...Miało być : "że i osoby nie znające się na temacie"


Taki miałem zamiar, bo jakby nie patrzeć na MMO i ich popularność, to wiele ludzi ma problemy ze zrozumieniem podstawowych zasad rządzących tym gatunkiem... A potem inni się dziwią skąd tyle "noobów" się bierze ;) A za pochwałę skromnie dziękuję - satysfakcja cztelników satysfakcją dla autora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako betatester stwierdzam ,ze nie ma co chwalic dnia przed zachodem slonca.... Niech swiadcza o tym chociazby wyniki grajacych w bete na dziendobry bylo ich od groma na czacie jesli cos napisales to zaraz znikalo zakrzyczane przez innych ale te krzyki byly tylko jekami zawodu tydzien po premierze bety poprostu latam sam a na czatowym kanale world odzywaja sie wkolko 5 tych samych osob jesli zawolasz czy jest tam ktos,miasteczka pyste same npce i nic wiecej.Sorry Winetu gra jesli ja ktos kupi to naprawde nie ma mocy by przykuc, questy do bani opisane jak cholera ,ze czlowiek mysli ze zajmie mu to z jakas godzine latajac i szukajac bunkrow a tu okazuje sie ze wystarczy stac przy jednym i czekac na respawna ktory jest niemilosiernie szybki ( Idz i zabij snajperow w pieciu bunkrach) wystarczy odczekac piec respawnow. Niestety szkoda ,ze dobrze zapowiadajacy tytul spalil na panewce moja opinia to "Dno i wodorosty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do tych mmo w sf to spróbuje wyliczyc
-RF online
-anarchy online
-auto assalut
-eve online
-Ryzom
-face of mankind
-star wars galaxies
-planetside
-Bots
-jump gate
-Matrix online(chyba mozna zaliczyc)
i wiele innych których nie chciało mi sie wymieniac bo sa bardzo mało znane :)
WNIOSEK:Autor tekstu ma co najmniej 11 palców u jednej reki (pewnie ma zawrotne tempo pisania na klawiaturze :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juhas7 - zacznijmy od tego że połowa z wymienionych przez ciebie tytułów to nie są gry, tylko jakiś marny siet.

Moim zdaniem jest tylko jedna firma która może zrobić najlepszego SF MMO, mianowicie Blizzard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 22:10, jac22 napisał:

/ciach/


Mówisz, że będzie cienko? :\ Miałem możliwość wziąć udział w betatestach, ale sprzęt niedomaga :]
Jeżeli jest tak jak mówisz, to chyba gra nie przyciąga do monitora. Szkoda, bo zapowiadało się dobrze.
Sam artykuł przyjemnie się czytało, aczkolwiek nie zrozumiałem dokładnie motywu z klonami :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"zrobić najlepszego SF MMO, mianowicie Blizzard." - Blizzard zrobił MMO które tak naprawdę, poza autorskim światem nic nowego nie wnosi do gatunku. Idealne PvE MMO dla wszystkich. Jedyny duży plus WoW, to rozwinięcie rynku, który można od teraz IMO dzielić na "Czasy Ultimy" i "Czasy WoW".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ferago... Ty chyba NIE WIESZ, na co stać Lorda Britisha... Bo powiem ci, iż np:. WoW, niestety, chowa się klimatem, grywalnością, i bogactwem doznań (;]) przed Ultimą Online, no chyba, że gry MMO bradziej skomplikowane niż "siepać, siepać, biec, siepać" cię nie interesują (Sam lubie wowa, ale nie będę ukrywać, że to gra gdzie nie trzeba nawet myśleć) ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

greg_f

"Motyw z klonami" będzie ci pozwalał na dowolne eksperymentowanie z postacią, i ratunkiem w razie gdybyś sobie coś w tzw. skillsach zwalił ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 12:13, Withnessik napisał:

"zrobić najlepszego SF MMO, mianowicie Blizzard." - Blizzard zrobił MMO które tak naprawdę,
poza autorskim światem nic nowego nie wnosi do gatunku. Idealne PvE MMO dla wszystkich. Jedyny
duży plus WoW, to rozwinięcie rynku, który można od teraz IMO dzielić na "Czasy Ultimy" i "Czasy
WoW".


Eeee... Przecież świat ultimy żyje i ma się dobrze, właśnie zbieram kase, by mojego triala subskrybować na Full wypas :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor zapomniał o kamieniu milowym MMORPG w klimatach DF - czyli Neocron, ktory ma sie dobrze i jest naprawde porzadnym tytulem dla doroslych graczy, bo swiat przyszlosci w nim ukazany pelen jest tego prawdziwego brudu zycia, a nie lukrowanej polewki ktora widzimy w innych grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 20:59, Mejste napisał:

> Może się czepiam ale czy autor słyszał kiedyś o takich grach jak Neocron, Star Wars Galaxies

> czy też Anarchy Online, bo mnie się wydawało że gier MMO w klimatach SF jest trochę więcej

> niż jedna.

Owszem autor słyszał o takich grach ;) Zresztą gdzie w tekście masz napisane, że jest tylko
jeden MMO osadzony w klimatach sci-fi? Napisałem, że "(...)akcja toczyć się będzie w uniwersum
science-fiction, pocieszy, bo jak wiadomo "masówki" osadzone w przyszłości można policzyć na
palcach jednej ręki." A jedna ręka ma trochę więcej niż jeden palec ;)


A ten tekst: "Poza Eve na rynku MMO brak jest gier osadzonych w klimatach SF. Lukę tą postanowił wypełnić twórca słynnej Ultimy." nie pochodzi z tej recenzji ? Nie chciałem się bardzo czepiać tylko nie działał link do całej recenzji.

Swoją drogą patrząc na Neocrona to nóż się w kieszeni otwiera, że tak dobrą grę zarżnęła firma obsługująca płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować