Zaloguj się, aby obserwować  
matizek12

Xbox360 czy PS3? Temat ogolny

304 postów w tym temacie

PS3 zdecydowanie, a czemu:
- to jest Sony a nie MS
- jest najmocniejszym next-genem
- ukarzą się na niego jedne z najlepszych gier świata w swoim gatunku (Tekken 6, Gran Turismo HD)
- grafika jest o wiele razy lepsza niż na PC
- kontroler Sixaxis jest bardzo fajną formą rozrywki (zmiana skrętu samochodu poprzez przechylenie pada, lot smoka poprzez ''machanie'' kontrolerem góra-dół)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 17:10, master matrox napisał:

PS3 zdecydowanie, a czemu:
- to jest Sony a nie MS

No i? Ostatnio Microsoft robi takie rzeczy, że Sony (które dodatkowo ma w czterech literach wszystkich Europejczyków) leży na glebie. I zdycha.

Dnia 05.02.2007 o 17:10, master matrox napisał:

- jest najmocniejszym next-genem

Procesor - OK, ale pamięć i grafika - tu rządzi X360.

Dnia 05.02.2007 o 17:10, master matrox napisał:

- ukarzą się na niego jedne z najlepszych gier świata w swoim gatunku (Tekken 6, Gran Turismo
HD)

GTHD to jedna wielka ściema, pisało już o tym kilkoro ludzi. A X360 też ma swoje exclusive''y (że wspomnę tu o Gears of War)

Dnia 05.02.2007 o 17:10, master matrox napisał:

- grafika jest o wiele razy lepsza niż na PC

Przez ten miesiąc... poczekamy na Crysis :P

Dnia 05.02.2007 o 17:10, master matrox napisał:

- kontroler Sixaxis jest bardzo fajną formą rozrywki (zmiana skrętu samochodu poprzez przechylenie
pada, lot smoka poprzez ''machanie'' kontrolerem góra-dół)

Szczegół, że Wii ma kilka razy bardziej rozwinięty ten patent.

Dnia 05.02.2007 o 17:10, master matrox napisał:

wbudowany dysk twardy

A X360 to pies?

Dnia 05.02.2007 o 17:10, master matrox napisał:

obsługa HD

X360 też to ma...

Dnia 05.02.2007 o 17:10, master matrox napisał:

złącze HDMI

Tego X360 NA RAZIE nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2007 o 17:53, Cmq napisał:

> - kontroler Sixaxis jest bardzo fajną formą rozrywki (zmiana skrętu samochodu poprzez
przechylenie
> pada, lot smoka poprzez ''machanie'' kontrolerem góra-dół)
Szczegół, że Wii ma kilka razy bardziej rozwinięty ten patent.


Tak, ale Wii ma zdecydowanie słabszą grafikę.
Do exlusivów na PS3 dodam jeszcze Resistance: Fall of Men oraz Tourist Trophy 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 18:28, master matrox napisał:

Do exlusivów na PS3 dodam jeszcze Resistance: Fall of Men oraz Tourist Trophy 2.

To są takie exclusive''y jak ze mnie baletnica. To są zwykłe gry, które po prostu wychodzą tylko na PS3, na X360 takich jest O WIELE więcej - w końcu konsola od roku jest w sprzedaży. Że wymienię: Test Drive, Lost Planet, Dead Rising, Perfect Dark Zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowałem się na Xbox'' a 360, chociaż jak dotąd grałem na PS2... Xbox360, WEDŁUG MNIE I WIĘKSZOŚCI OSÓB Z FORUM to lepsza konsola od PS3 (ciekawe ile jeszcze będziemy czekac na premiera "chlebaka" <lol2> w Europie). W każdym razie najważniejsze jest to, że we wtorek będę miał ją w domu i mam jeden problem. Doradźcie mi jaką grę do niego dokupić. Myśle nad zakupem Władcy Pierśceni: Bitwy o Śródziemie II, Fight Night: Round 3, Kameo: coś tam :D no i bodajze Prey (ponieważ jedynie te gry są dostępne w moim mieście (tzn. jest tez kilka innych, ale nie mam wystarczających funduszy na zakup ich ;)). Doradźcie! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy ps3 ssie "lizaki" ;P. Wyróżnią ją tylko Motorstorm i jej cena. ;)
Patrząc na najbliższe exclusive''y to play przy ixie moze sie schowac. Dodatkowo daleko im do usługi sieciowej, którą to oferuje nam MS.
I nie ma co liczyć, że sony będzie zyskiwać nowe exclusive''y, oni beda je tracic. Sony nie sprzedaje się dobrze, nawet w japonii. A Xbox 360 ma już baze ponad 10 milionów konsol, to na pewno musi kusić producentów.
Na dzień dzisiejszy do końca roku, jedynym wyborem powinien być xbox 360. Chyba, że Sony wyjmie jakiegoś asa z rękawa.
Pod koniec roku, gdy będą już gry 2nd gen na ps3 i 3rd gen na x''a to wtedy bdzie można je dopiero tak naprawde porownywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jaką grę wybrać na początek: Władcy Pierśceni: Bitwy o Śródziemie II, Fight Night: Round 3, Kameo: coś tam :D no i bodajze Crisis (czy jakoś tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 11:07, lukas1144 napisał:

powiedzcie jaką grę wybrać na początek: Władcy Pierśceni: Bitwy o Śródziemie II, Fight Night:
Round 3, Kameo: coś tam :D no i bodajze Crisis (czy jakoś tak).


Bierz Dead Rising. Wygląda na zwykłą sieke, ale jest czymś więcej. Kameo jest bardzo dobre, jeśli się naprawde lubi platformówki. Kolejnym dobrym typem jest Viva Pinata. Ale do tej gry to trzeba dorosnąć. :D Znaczy nie przejmować się co będzie mówić rodzinka i znajomi. Gra arcy-miodna/pożeracz czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 11:07, lukas1144 napisał:

powiedzcie jaką grę wybrać na początek: Władcy Pierśceni: Bitwy o Śródziemie II, Fight Night:
Round 3, Kameo: coś tam :D no i bodajze Crisis (czy jakoś tak).

mały wybór :/ o władcy nic nie powiem, bo nie lubię takich gier, ale za to Fight Night jest niesamowity, choć gra dużo zyskuje gdy masz z kim pograć w domu - wtedy to się dopiero dzieje :P jeśli natomiast chodzi o kameo, to ja przyznam szczerze w ogóle nie zczaiłem tej gry :/ wprawdzie zagrałem tylko w demo, ale za diabła nie potrafiłem zczaić o co tam chodzi. lubię gry oryginalne i nietuzinkowe, ale w przypadku kameo nawet nie wiedziałem za bardzo na czym ta gra polega. wprawdzie wiele osób się nią zachwyca, ale do mnie nie przemówiła wcale.
Crisis... czegoś takiego an xboxa nie ma coś musiałeś przekręcić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 11:07, lukas1144 napisał:

Kameo: coś tam


kameo jak na poczatek jest naprawde niezle i bardzo tanie, tak samo jak pgr3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem wybrać Fight Night Round 3, jednak moja rodzicielka uznała, że ta gra jest nie odpowiednie dla mnie (dziwne, jakoś nigdy nie interesowała się tym w co gram). I ostatecznie wybrałem Test Drive Unlimited + Fable na Xbox'' a zwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszą konsolą moim zdaniem jest xbox 360 ale to wydatekchyba ttyylko dla tych bogatszych sama konsola jest droga a co dopiero miec tv z hd bo słyszałem że jest potrzebne uf dokupywanie różnych baterii i kart do zapisywania a ile sie za prąd muli to już nie wspomnę chciałbym miec xb..360 ale porostu mnie nie stać jak zapewne więkoszości na forum :D poprostu zbieam sobie na komputer i to wszystko co miałem do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lukas po prostu podłanczasz kabelek sieciowy tak jak w kompie :) (odpowiednie wejście z tyłu)


Krótko w tym temacie:

Xbox 360 teraz, a Playstation 3 dokupcie za rok . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie też z komentarzami żę np: Resistance: Fall of Men to ssie i wygląda przy Gears of War jak maluch przy Ferrari (nie miałem nic innego w głowie). A porównajcie sobie tego właśnie Resistance: Fall of Men do Perfect Dark Zero jako też tytułu startowego. Widzicie rożnice? Tutyłu startowe na PS3 wyglądają o niebo lepiej niz te które mieliśmy okazje zobaczyć wraz z Xboxem 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 11:20, Wilczur HG napisał:

Spotkałem sie też z komentarzami żę np: Resistance: Fall of Men to ssie i wygląda przy Gears
of War jak maluch przy Ferrari (nie miałem nic innego w głowie). A porównajcie sobie tego właśnie
Resistance: Fall of Men do Perfect Dark Zero jako też tytułu startowego. Widzicie rożnice?
Tutyłu startowe na PS3 wyglądają o niebo lepiej niz te które mieliśmy okazje zobaczyć wraz
z Xboxem 360


zaraz odwolam sie do twojego porownania ale wez pod uwage fakt ze ps3 startuje rok pozniej, gry i grafika przez ten czas sporo poszly do przodu. ponadtosony marketingowo sprzedaje ps3 jako potezniejsza konsola. tego nie widac w tytulach startowych. a jesli gry na ps3 maja byc o rok do tylu wzgledem x360, a taki argument wynika z twojej wypowiedzi, to bylaby to mega ogromna wada konsoli.

a co do tytulow startowych, obie konsole ruszyly w miare tym samym okresie roku (koncowka roku, 2005 i 2006). wybralem wiec najlepiej oceniane gry wg gamerankings wydane w 2005 na x360 i wydane w 2006 na ps3 (slowem rzeczy startowe). wnioski:

x360 - rzeczy okolostartowe:
1. call of duty 2 - 90.0%
2. project gotham racing - 88.4%
3. dead or alive 4 - 86.1%
4. nfs:mw - 83.3%
5. condemned - 82.4%
6. pd0: 80.9%

ps3:
1. resistance - 88.5%
2. fight night round 3 - 84.1%
3. tiger woods pga tour 07 - 81.5%
4. marvel - 81.4%
5. call of duty 3 - 80.8%
6. tony hawks project 8 - 78.8%

nie sadze ze swiadczy to in plus tytulow startowych ps3. nie liczac resistance, wszystkie pozostale gry to tytuly multiplatformowe (moze poza rr7 choc o ile sie orientuje jest to przerobka rr6 z x360) ktore graficznie wygladaly indentyk jak wersja na x360. srednia ocen jest takze slabsza. jest mniej tytulow first party. a porownanie resistance z pd0... na tej samej zasadzie mozesz porownac pgr3 z ridge racerem.
imho w zadnym wypadku nie mozna tu twierdzic ze tytuly startowe ps3 sa o niebo lepsze, skoro poza resistance nie ma doslownie nic "nowego": (no tak, jest full auto 2 ze srednia ocen 68% i genji z 57.9....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie PS3 jest lepsze.A dlaczego?
1.duży dysk
2.darmowe usługi sieciowe(xbox live jest płatny, chodzi o wersję gold i silver) i smacznie zapowqiadający sie home (coś ala Second Life)
3.wbudowany czytnik blu-ray, co daje o wiele większe możliwości w tworzeniu gier
4.x360 ma fatalny hardware(rysowanie płyt, itp.)
5.peestrójka ma fajnego pada(Sixaxis) który wyczuwa, gdy sie go obraca.

Gdybym miał kasę i pożadnego HD TV sam bym sie skusił.

PS3 RZĄDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie krzycz to nie boisko tylko forum.


A ten Sixaxis to nie ma czasem znaczka Nintendo na obudowie, bo to chyba im ukradli/uprzejmie pożyczyli pomysł, ale jak wiadomo kopie prawie zawsze są gorsze ;).

czemu XBOX360 jest lepszy od PS3, ponieważ producenci gier patrzą na rynek i decydują się tworzyć gry na ta platformę, gdzie więcej sprzedadzą(pomijając kilka firm). A gdzie się znajduje się PS3? - na samym dnie, nawet przenośne konsole biją trójczynę na głowę. Nie wróże tej konsoli sukcesu, a bez niego to będzie towar niszowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować