Zaloguj się, aby obserwować  
matizek12

Xbox360 czy PS3? Temat ogolny

304 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2009 o 19:56, Lolko13 napisał:

Cześć!
Sorki, że nie czyytam postów, ale potrzebuje szybkiej i jednoznacznej odpowiedzi.
Na dzień dzisiejszy wybrać PS3 czy Xboxa 360 PRO?


"Szybka" i "jednoznaczna" odpowiedź w tym przypadku nie istnieje. Posiadacz PS3 poleci Ci PS3, posiadacz X360 poleci X360 - gdzie tu logika? Popatrz na biblioteki gier obu konsol, wybierz tą, która bardziej Ci pasuje. Jeżeli interesują Cię tylko i wyłącznie tytuły multiplatformowe to najlepszą inwestycją będzie X360 (dlaczego? Tańsze to to).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 19:56, Lolko13 napisał:

Cześć!
Sorki, że nie czyytam postów, ale potrzebuje szybkiej i jednoznacznej odpowiedzi.
Na dzień dzisiejszy wybrać PS3 czy Xboxa 360 PRO?

zobacz listę tytułów na obie konsole i je porównaj, ja osobiście wziąłbym PS3 (i tak też zrobiłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 19:56, Lolko13 napisał:

Cześć!
Sorki, że nie czyytam postów, ale potrzebuje szybkiej i jednoznacznej odpowiedzi.
Na dzień dzisiejszy wybrać PS3 czy Xboxa 360 PRO?

Zależy. Jeśli chcesz grać w mutliplatformowe to bierz X360. Tańszy.

Zaś jeśli chcesz grać w ekskluzywne tytuły to bierz PS3. Jest sporo takich: LittleBigPlanet, Killzone 2, Uncharted, i Uncharted 2 niedługo, InFamous.

Tak więc zależy w co chcesz grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 19:56, Lolko13 napisał:

Na dzień dzisiejszy wybrać PS3 czy Xboxa 360 PRO?

Nie chcę tutaj rozpalać jakiś wojny słów między fanami x360 i PS3 ,ale powiem tak - grałem na obu konsolach i powiem ,że gdybym był na Twoim miejscu wziąłby X-pudło. I to nie tylko wina lepszej grafiki magicznego pudełka (chyba ,że mój kumpel z PS3 ma słabe TV) Microsoftu ,ale też innych punktów którym np. jest przewaga w ilości gier i opcjach internetowych. Do tego więcej osób można spotkać Online.
Nie chce się narażać - ale powiem ,że lepszym wyborem byłoby kupienie x360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój kumpel musi mieć słabe TV ;) Widziałeś killzone''a w akcji? Na dzień dzisiejszy bije wszystkie konsolowe pozycje. A różnica pomiędzy Mirror''s edge X360 a PS3 ? I nie jest to post fanboy''a, bo sam mam Xpudło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 15:01, Lolko13 napisał:

aha...
bo właśnie bo mi bardziej chodzi o rozgrywkę Online ;)

Aha. Tutaj jest dylemat.

W X360 rozgrywka online jest płatna. O ile mi wiadomo 6 zł miesięcznie, to nie jest tak dużo ale sam fakt dołuje. Ale Xbox Live naprawdę oferuje sporo możliwości.

W PS3 masz darmowy net i możesz grać za darmo. Zaś usługa internetowa PS3 jest ciut uboższa ale i tak jest sporo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku i ja również zabiorę głos w owej debacie xD

Niedawno doszedłem do bolesnego faktu , iż ciągła pogoń za nowościami w świecie PC prowadzi do kolejnej pogoni o co róż nowszą GF 280 xD . Dlatego postanowiłem zakupić konsole . Jednak pojawił się drugi problem , mianowicie która wybrać :D

Wybór padł na xbox''a 360.
Z początku byłem zagorzałym fanem ps3 , jednak po głębokim przemyśleniu i przeczytaniu licznych stron oraz wypowiedzi graczy stwierdziłem , iż konsola Microsoftu rzeczywiście okaże się najlepszą jak dla mnie perspektywą .

Pomimo wielu wad konsola przeważa nad dziełem Sony , pod wieloma względami .
Kwestia płatnego live też jest śmieszna ,gdyż wydatek 6 zł miesięcznie jest kwestią co tygodniowej niedzielnej tacy w kościele .

W porównaniu cenowo , xbox również przeważa gdyż wersja za 1000zł jest korzystniejsza niż chociażby bundle pack Killzone 2 za 1400zł 0.0 .

Zatem , wybór padł i wystarczy wyłożyć kasę na nowy sprzęt. Jak na razie jest to moja pierwsza konsola i dosyć sceptycznie podchodzę , ale mam nadzieje że Pan Gates spełnij moje oczekiwania ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2009 o 15:52, hanti_gunner napisał:

Kwestia płatnego live też jest śmieszna ,gdyż wydatek 6 zł miesięcznie jest kwestią
co tygodniowej niedzielnej tacy w kościele .

Podaj mi stronę www gdzie można kupić live za taką cenę, bo nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<Zaszła pomyłka ta odpowiedź miała być skierowana do kolegi hanti>
Nie wiem skąd kolega wytrzasnął cenę 6 złotych, najniższy live gold który znalazłem to 14 wiem, nie dużo jednak zawsze coś, dalej, jeśli już kolega postanawia oświecić nas swoimi przemyśleniami to niech poda łaskawie powody gdyż cena nie jest aż tak zróżnicowana ja za swoją ps3 dałem razem z Fifą 09 1200 złotych a taki X-BOX 360 Premium z tego co patrzyłem 1100 złotych, jeśli do tego doliczysz koszt Live`a to cena ulega wyrównaniu, dobrze to mamy kwestię ceny z głowy....
Sam długo zastanawiałem się nad wyborem konsoli, mając jednak Pc-ta dość mocnego który uciągnie większość gier,nie potrzebny był mi sprzęt do gier które także są i na Blaszaczku, oczywiście można polemizować nad tym ile jest gier które istnieją tylko na X-Boxa niemniej jednak wybór takiej konsoli jest tylko i wyłącznie sprawą osobistą....
Już dawno mitem są powiedzienia, biorę X-boxa 360 jest tańszy - tak już nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 17:11, Malcollm napisał:

<Zaszła pomyłka ta odpowiedź miała być skierowana do kolegi hanti>
Nie wiem skąd kolega wytrzasnął cenę 6 złotych, najniższy live gold który znalazłem to
14 wiem, nie dużo jednak zawsze coś, dalej, jeśli już kolega postanawia oświecić nas
swoimi przemyśleniami to niech poda łaskawie powody gdyż cena nie jest aż tak zróżnicowana
ja za swoją ps3 dałem razem z Fifą 09 1200 złotych a taki X-BOX 360 Premium z tego co
patrzyłem 1100 złotych, jeśli do tego doliczysz koszt Live`a to cena ulega wyrównaniu,
dobrze to mamy kwestię ceny z głowy....
Sam długo zastanawiałem się nad wyborem konsoli, mając jednak Pc-ta dość mocnego który
uciągnie większość gier,nie potrzebny był mi sprzęt do gier które także są i na Blaszaczku,
oczywiście można polemizować nad tym ile jest gier które istnieją tylko na X-Boxa niemniej
jednak wybór takiej konsoli jest tylko i wyłącznie sprawą osobistą....
Już dawno mitem są powiedzienia, biorę X-boxa 360 jest tańszy - tak już nie jest


W takim razie pokaż mi taką ofertę za 1100zł , a obiecuje że do końca wakacji wyśle Ci kwitek z zakupem konsoli ^^

Co do abonamentu niech ktoś w końcu poda właściwą kwotę , bo tak szczerze to już mi się miesza we łbie po tych 2 ostatnich postach i waham się powoli co do konsoli ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już była mowa o grafice na obu konsolach, to nie wiem, ale mam wrażenie, że jak miałem COD-a 4 na PS3 to jakoś super słąbo wyglądał jak na next-gena. Tyle ze mam 40'', ale to nie powinno miec tak duzego znaczenia. Np. już taki DMC 4 wyglądał podobnie na PS 3 i na x-pudle, ale ostatecznie ostatnio mam Xboxa i jestes zadowolony. Tylko glosno huczy i zdarzaja się ścinki w GTA IV. Ale ogólnie do dzisiaj mnie zastanawia jak to mogło być z tym COD-em 4. Przecież na PC fajnie wyglądał. Tez tak ktoś z Wam miał. Ciekawe czy jakbym odpalił MW na Xpudle to jakby wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - A najlepsze jest to, że na PS3 CoD4 wygląda najlepiej ze wszystkich platform! Serio! Testowane ;) A co do tej kwestii - ogólnie X360 nie odbiega PÓKI CO graficznie od PS3... Sony dopiero zaczęło wykorzystywać przewagę (czy ja wiem, czy taką przewagę) PS3 nad pudełkiem - przykład? - Killzone 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 21:27, hanti_gunner napisał:

Co do abonamentu niech ktoś w końcu poda właściwą kwotę , bo tak szczerze to już mi się
miesza we łbie po tych 2 ostatnich postach i waham się powoli co do konsoli ;/

Przy obecnym kursie Euro roczny abonament to wydatek (od) 120 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na razie to xbox przoduje w grafice

Wnioskując po tych screenach mamy wrażenie , że cienie wygenerowane przez konsole microsoftu są głębsze , a kolory żywsze .
http://www.gamespot.com/features/6191251/index.html

Na owej stronce znajdziecie sporo innych porównań

Niektórzy jednak twierdzą , iż to kwestia czasu gdyż PS3 ma większy potencjał sprzętowy i po kilku latach pobije xpudło na łeb (killzone 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie "narazie" ;D Porównaj kilka nowych gier na PS3(killzone) i tych które są na X360. Albo lepiej - porównaj Mirror''s edge na obie konsole... Przy PS3 wersja Xboxowa jest taka... do duszy? Paskudne tekstury itp ;D Ogólnie obie konsolki wyświetlają naprawdę ładną grafikę a gry mają o podobnym poziomie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 21:57, Idz_sobie_pograc napisał:

> Tyle ze mam 40'', ale to nie powinno miec tak duzego znaczenia.
Telewizor Full HD, HD Ready lub coś w ten deseń? Konsola podłączona do niego kablem HDMI?


Tak, full ha, to znaczy max 1080i, ale to już full hd przecież. No i kablem hdmi mialem podpięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 23:01, KloniskO napisał:

Tak, full ha, to znaczy max 1080i, ale to już full hd przecież. No i kablem hdmi mialem
podpięte.

Hmm... To albo jesteś bardzo wybredny, albo masz coś z tym kablem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować