Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

DirectX 10 - nadzieja dla graczy, czy totalna porażka?

102 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2007 o 19:49, C-BOOL2 napisał:

moja karta GeForce 7600gt obsługuje dx 10 jak to mozliwe?

Może jednak Ci się wydaje? :P Po czym tak wnioskujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 19:53, 8bit napisał:

> moja karta GeForce 7600gt obsługuje dx 10 jak to mozliwe?
Może jednak Ci się wydaje? :P Po czym tak wnioskujesz?

w tej dziedzinie jestem laikiem ale wnioskuje potym

20071022201210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 20:12, C-BOOL2 napisał:

> > moja karta GeForce 7600gt obsługuje dx 10 jak to mozliwe?
> Może jednak Ci się wydaje? :P Po czym tak wnioskujesz?
w tej dziedzinie jestem laikiem ale wnioskuje potym

masz Viste, a ona ma DX 10, tam jest napisane DX 10 ale w odniesieniu do Directa zainstalowanego w systemie nie jakiego wspiera karta graf. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 20:27, Inki napisał:

Istnieje lista gier pod D10 ? Bo myślę o zainstalowaniu Visty na jakiś czas i ciekawi mnie
co mi może zaoferować .

niewiele, poza tym Vista jest koszmarnie niedopracowana, miałem ją pół roku i z podkulonym ogonem powróciłem do starego dobrego XP... Vista bardzo, naprawde bardzo obniża ilość klatek :/

a oto lista: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DirectX_10_support

osobiście wstrzymał bym sie do czasu Service Packa 3 dla XP tam już ma być DX 10 dla tego systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 20:41, Dark SMG napisał:

> Istnieje lista gier pod D10 ? Bo myślę o zainstalowaniu Visty na jakiś czas i ciekawi
mnie
> co mi może zaoferować .
niewiele, poza tym Vista jest koszmarnie niedopracowana, miałem ją pół roku i z podkulonym
ogonem powróciłem do starego dobrego XP... Vista bardzo, naprawde bardzo obniża ilość klatek
:/

a oto lista: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DirectX_10_support

osobiście wstrzymał bym sie do czasu Service Packa 3 dla XP tam już ma być DX 10 dla tego systemu


Stary a gdzieś ty to wyczytał z ty sp3 do xp?Z tego co wiem microsoft do końca 2009 bodajże ma oferować pomoc do xpka a o nowym sp3 nic nie wiadomo, nawet to że ma w ogóle powstać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 15:54, pvo napisał:

Stary a gdzieś ty to wyczytał z ty sp3 do xp?Z tego co wiem microsoft do końca 2009 bodajże
ma oferować pomoc do xpka a o nowym sp3 nic nie wiadomo, nawet to że ma w ogóle powstać.

hehe widzę że masz "Najświeższe" informacje, Service Pack 3 podobnie jak SP 1 dla Visty są już dostępne w wersji beta, i to od dobrych 2 tygodni.
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7523


Polakom gratulujemy wyboru... by żyło się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 10:58, ZjemCieTak napisał:

No to naprawdę mnie ucieszyłeś ;) DX10 i to w XP :P Więc Vista - bye, bye! :)


Chyba kolega wprowadził Cię w błąd, DX10 nie będzie pod XP, Microsoft na to nie pójdzie, bo to byłoby samobójstwo dla Visty.

Jest niby jakiś projekt amatorski, który ma umożliwić działanie DX10 na XP, ale coś na razie cicho o nim, nie wiadomo czy w ogóle to będzie kiedykolwiek działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 11:20, Zebius napisał:

> No to naprawdę mnie ucieszyłeś ;) DX10 i to w XP :P Więc Vista - bye, bye! :)

Chyba kolega wprowadził Cię w błąd, DX10 nie będzie pod XP, Microsoft na to nie pójdzie, bo
to byłoby samobójstwo dla Visty.

Jest niby jakiś projekt amatorski, który ma umożliwić działanie DX10 na XP, ale coś na razie
cicho o nim, nie wiadomo czy w ogóle to będzie kiedykolwiek działać.

a skąd to wiesz? czyżby wielki Bill gdzieś powiedział\napisał że na pewno nie będzie?
z tego co mi wiadomo biblioteki DirectX z numerkiem 10 w nazwie zostają udestepnione dla windowsa XP z service packiem 10 właśnie... czemu? to bardzo logiczne.
Po pierwsze zapewnienia Microsoftu że wsparcie dla XP będzie do 2009 roku.
a wsparcie oznacza również Directa.
Do tego dochodzi zdrowy rozsądek, Windows Vista z badań przeprowadzonych przez ranking.pl to tylko 3% wszystkich systemów operacyjnych w Polsce:

"...Według opublikowanych dosłownie przed chwilą, najnowszych wyników tego badania za okres 09.10 - 15.10.2007, Vista osiągnęła 3% udziału w naszym kraju..."
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7613

w takim wypadku, zakładając ze światowy udział Visty to.. dajmy na to z 10-15% było by to po prostu głupie.
Jestem pewien że prędzej czy później MS wyda DX 10 na XP, a premiera SP3 jest dla tego idealnym pretekstem :P

Co do amatorskiego projektu to i owszem ale prawnicy Microsoftu już nawiedzili kilku programistów którzy zaniechali z tego powodu prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 22:31, Dark SMG napisał:

a skąd to wiesz? czyżby wielki Bill gdzieś powiedział\napisał że na pewno nie będzie?
z tego co mi wiadomo biblioteki DirectX z numerkiem 10 w nazwie zostają udestepnione dla windowsa
XP z service packiem 10 właśnie... czemu? to bardzo logiczne.


To jest tylko twoje gdybanie i pobożne życzenia, podaj jakieś dowody.

Beta wersję SP3 testerzy już testują i nie ma tam żadnego Dx10, SP3 zawiera tylko wydane do tej pory poprawki plus parę raczej mało istotnych nowych funkcjonalności:
* Descriptive Security Options UI
* Enhanced security for Administrator and Service policy entries
* Black Hole Router Detection
* Microsoft Kernel Mode Cryptographic Module
* Network Access Protection
* Windows Product Activation

http://wss.pl/NewsList/1,9312.aspx

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/3839,DirectX_10_jednak_tylko_w_Windows.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 23:56, Zebius napisał:

To jest tylko twoje gdybanie i pobożne życzenia, podaj jakieś dowody.

Beta wersję SP3 testerzy już testują i nie ma tam żadnego Dx10, SP3 zawiera tylko wydane do
tej pory poprawki plus parę raczej mało istotnych nowych funkcjonalności:

a co było by gdyby już teraz w Becie był DX 10? nie uważasz ze momentalnie wyciekł by do internetu i ludzi, a co za tym idzie Vista poszłą by do kosza?
hehe to było by śmiesznme ze story MS gdyby karając programistów niezależnych za tworzenie 10 Directa dla Windowsa XP sami wstawiali go do użytku beta testerów czyli społeczeństwa :P
przed premierą wyjdzie pewnie jeszcze jedna Beta zawierająca DX 10 albo poprostu DX 10 będzie testowany przeszz sam Mirosoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W XP nie bedzie Dx10 i można sobie pomarzyć, każdy nowy komputer jest zmuszony do przesiadki na Viste ja tak uczyniłem i jakoś gry mi chodzą nie narzekam. Obecnie pod dx10 gram tylko w Lost planet reszta gier to dx9.0c wszystko chodzi na 4+/5 obecnie zbieram na dodatkowe ram 2gb. Z czasem każdy będzie miał nowe grafiki, wiecej ramów i viste na pokładzie jak to było z XP jak nei miał sp1 to kwiczeli wszyscy 98 potęga... żadne ME i XP. Tak było i będzie nadal przesiadka na nowy system to kwestia paru miesięcy na tych kogo stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować