Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

DirectX 10 - nadzieja dla graczy, czy totalna porażka?

102 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2007 o 06:50, gpodoba napisał:

W XP nie bedzie Dx10 i można sobie pomarzyć, każdy nowy komputer jest zmuszony do przesiadki
na Viste ja tak uczyniłem i jakoś gry mi chodzą nie narzekam. Obecnie pod dx10 gram tylko w
Lost planet reszta gier to dx9.0c wszystko chodzi na 4+/5 obecnie zbieram na dodatkowe ram
2gb. Z czasem każdy będzie miał nowe grafiki, wiecej ramów i viste na pokładzie jak to było
z XP jak nei miał sp1 to kwiczeli wszyscy 98 potęga... żadne ME i XP. Tak było i będzie nadal
przesiadka na nowy system to kwestia paru miesięcy na tych kogo stać.


ehhh ludzie małej wiary... :P
Vista nie jest do gier, powtarzam to odkąd wywaliłem tego crapa z HD czyli po pół roku użytkowania.
Weź teraz zainstaluj XP to te 2 GB ramu już nie będą ci potrzebne :P
Jeśli chodzi o to że XP przed 1 SP był do bani... z tego co wiem XP był najbardziej dopracowanym systemem operacyjnym dla domowego użytkownika jaki został kiedykolwiek wydany przez MS.
windows ME to była porażka na całej linni więc nie masz o czym wspominać, natomiast W98 opierał cię cały czas na archaicznym DOSie.
Pisząc że DX 10 nie zawita na XP piszesz że ludzie powinni zgodzić się z monopolistycznymi praktykami Microsoftu i kupować 3x lepszy sprzęt niż mają by gry chodziły im tak dobrze jak na XP przed przesiadką na Viste.
A ja mówie NIE, stop gadziny, nie będzie jak wy chcecie, nie mam zamiaru pakować kolejnych tysięcy w kompa.
gdybyś chciał wiedzeć mam Core 2 Duo, a C2D to zarąbiście wydajne układy i co? i jajco mam 2 GHz i seriale w HD 720p mi tną jak diabli, a właściwie cięły się gdy byłem w posiadaniu Visty.
NA XP zużycie procka wynosi ok. 30% podczas odtwarzania filmów w formacie .mkv ( HD) to chyba o czymś świadczy.
Aero glass? HA znudził mi się po 2 miesiącach i zacząłem modyfikować wygląd Viśty.
miałem możliwość przetestowania 2 systemów Visty, Vista Home Premium oraz Ultimate.
Muszę powiedzieć ze obie to jedno wielkie gówno, źle napisany DRM który tak zarzyna rak i procka ze głowa boli, same problemy z grami, brak dźwięku 3D... a przepraszam, musze sobie kupić NOWĄ kartę dźwiękową bo moja stara to nie X-fi.
Swoją drogą efekty DX 10 są... marne, sami twórcy gier przyznali że jedyne co daje nowego to prostsze tworzenie niektórych efektów oraz brak ograniczenia Polyglonów na scene, czyli.. ułatwia im pracę... oczywiście im więcej wielokątów w scenie tym lepsze modele ale i tak wymagania wtedy były by zabójcze.
Tak naprawdę coś nowego może przynieść DX 10.1 ale to już inna historia.
Moim zdaniem podniecanie się DX 10 dla samej nazwy i fakty że to nowość mija się z celem podobnie jak szał an Vistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Microsoft powinien wydać łatkę zmieniającą strukture systemu Windows Vista, która pozwalałaby uruchamiać niektóre z nowszych gier... powiedzmy od 2004 lub 2003 roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 19:59, ShaDoW Energy napisał:

Czy pójdzie mi DirectX 10? Mam AMD Athlon 2,1 GHz, Radeon X1300, 768 RAM, mój tata mówi że
nie pójdzie ale wolę się spytać profesjonalistów ;)


sam directx? hmmm nie wiem moze:D ale direx jako tako jest wykorzystywany glownie w grach a gry wykorzystujace 10 na bank nie odpala nawet w medium na takim sprzecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2007 o 20:13, Noirr napisał:

sam directx? hmmm nie wiem moze:D ale direx jako tako jest wykorzystywany glownie w grach a
gry wykorzystujace 10 na bank nie odpala nawet w medium na takim sprzecie...

To se nie pogram w UT3... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, jak gra obsługuje DX9, a ja mam Vistę 32bit i DX10? Czy można zainstalować DX9 i czy nie będę się gryźć? (dwa DX na jednym systemie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:48, Vanmati napisał:

raczej sie nie da,tyle że DX10 EMULUJE DX9 i mozesz w nie grac(gry pod dx9) tyle ze to
jest emulowane,czyli działa trochę wolniej...

Da się, spróbowałem i jest ok. :)
Efekty DX10 są, a jak coś to DX9 działa i jest szybko. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to masz dobrą kartę graficzną,czytalem ze gry na DX9 na kompie co obsługuje DX10 chodzą DUZO wolniej,ale pewnie zauwazyl byś jakąś różnicę gdybyś włączył program do mierzenia FPSów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się spytać czy jest wersja dirctx10 n xp i czy dałoby radę zainstalować i żeby gry chodziły na directx 10 bo vista mnie ostatnio denerwuje. Proszę o odp. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 17:32, Czarek188 napisał:

Witam. Chciałbym się spytać czy jest wersja dirctx10 n xp i czy dałoby radę zainstalować
i żeby gry chodziły na directx 10 bo vista mnie ostatnio denerwuje. Proszę o odp. :]

DX-a 10 dla xp nie ma i nie zapowiada się żeby miał być. Aczkolwiek do niektórych gier teretycznie tylko dla 10-tki istnieją fanowskie patche umożliwiające granie na dx9 (a co za tym idzie xp-ku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 19:16, S1G napisał:

> Witam. Chciałbym się spytać czy jest wersja dirctx10 n xp i czy dałoby radę zainstalować

> i żeby gry chodziły na directx 10 bo vista mnie ostatnio denerwuje. Proszę o odp.
:]
DX-a 10 dla xp nie ma i nie zapowiada się żeby miał być. Aczkolwiek do niektórych gier
teretycznie tylko dla 10-tki istnieją fanowskie patche umożliwiające granie na dx9 (a
co za tym idzie xp-ku).


No tak ale słyszałem że te "fanowskie" są nielegalne i trzeba je pobierać z różnych stron np. torrenty czy jakoś tam a ja piratem nie jestem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 19:16, S1G napisał:

> Witam. Chciałbym się spytać czy jest wersja dirctx10 n xp i czy dałoby radę zainstalować

> i żeby gry chodziły na directx 10 bo vista mnie ostatnio denerwuje. Proszę o odp.
:]
DX-a 10 dla xp nie ma i nie zapowiada się żeby miał być. Aczkolwiek do niektórych gier
teretycznie tylko dla 10-tki istnieją fanowskie patche umożliwiające granie na dx9 (a
co za tym idzie xp-ku).


10 dla XP byłą nieoficjalna, ale raz, że niepewna, a dwa, że zmieniała tak naprawdę tylko numerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 19:41, RazorBMW napisał:

10 dla XP byłą nieoficjalna, ale raz, że niepewna, a dwa, że zmieniała tak naprawdę tylko
numerek.

3 akurat ta co zmieniała tylko numerek była zatrojanowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 19:29, Czarek188 napisał:

No tak ale słyszałem że te "fanowskie" są nielegalne i trzeba je pobierać z różnych stron
np. torrenty czy jakoś tam a ja piratem nie jestem ;]

Ja bym je traktował w charakterze modów, poza tym nie każdy torrent jest nielegalny. To dużo szybszy i pewniejszy (automatyczne sprawdzanie sumy kontrolnej, więc mamy pewność że ściągnęło się bez błędów) sposób niż staruszek (web)ftp niezbyt dobrze radzący sobie z dużymi plikami. W sumie to na gram-ie by się tracker takowego przydał.

ps są gry (np betsheidowe) przy których fanowskie patche są niemal obowiązkowe, ze względu na niepoprawione przez developera błędy i niedoróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Podczas próby instalacji kilku gier nie mogłem jej dokończyć bo wyskakiwał komunikat, że potrzebuje DirectX w wersji 9.0c albo nowszej. Sprawdziłem jaka jest u mnie i jest napisane, że 10 (screen). Może mi ktoś podać link do pobrania czego trzeba i powiedzieć czemu mój nie działa?

20091220144016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować