Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

DirectX 10 - nadzieja dla graczy, czy totalna porażka?

102 postów w tym temacie

Co sądzicie na ten temat? Czy DX10 jest przyszłością gier, czy ma jedynie wymusić od graczy kupno nowego sprzętu/Visty?

Teraz nie ma wielkiego problemu - gier wymagających go jest mało, ale wkrótce to się zmieni...

Na razie też nie widać ogromnych różnic pomiędzy nową (DX10), a starą technologią (DX9) - rewelacją nazywane są animacje roślin na wietrze, śmieci porozrzucane po ulicach... Cóż nie wiem jak wam, ale mi to nie imponuje...

Ale kto wie co jeszcze z tego będzie?

Poczekamy, zobaczymy...

Pozdrawiam
Lesz3yk


PS. Sprawdzałem, czy nie ma podobnego tematu - te związane z DirectX opisują jedynie problemy z jakimi spotkali się użytkownicy forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem DX10 to parę fajnych bajerów, które wymagają drogaśnej karty graficznej. Na razie - porażka. W przyszłości - może być nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie wsadza tego DX10... Bill G. chce tylko wyciagac kase, nie pomysli ze ludzie tez maja slabe kompy i na viste sobie nie moga pozwolic;/ Gdybym mial do wyboru jeszcze jakis sytem oprocz linuksa to bym go bral (bo linuks mi sie nie podba;/)...

BTW: Ale tak wogole to DX10 duzo zrobi w gierkach, grafa pewnie bedzie taka ze nam oczy z glowy wyjda:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jednej z prezentacji, bodajże Crysisa, było porównanie DX 9 i 10. Na pierwszy rzut oka - niewiele różnicy. Ale choćby np. fakt, że po ryknięciu stwora (czy co to było) w stronę unoszącęgo się słupa dymu, owy słup dymu zaczął się realistycznie, jakby to powiedzieć, odginać ? Czyli krótko mówiąc fizyka, fizyka i jeszcze raz fizyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi to tam wisi jakiś DirectX 10 i tak go nie potrzebujębo żadna gra mi nie pójdzie bo mam za słabego kompa. Może kiedyś w przyszłości ale to sam będę musiał sobie kupić kompa bo jednego spaliłem i tata powiedział że już nigdy nie kupi bo on nie potrzebuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:04, Vhetar napisał:

Ostatnio widziałem porównanie paru screenów w DirectX9 i 10. Moim zdaniem 10 zdecydowanie lepszy...


Może lepszy jest 10 ale będziesz musiał mieć Viste ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A fizyka jest ważna! Sam na koniec roku miałem 2, bo nie spodobało mi się że omawialiśmy.. ee.. a co do tematu :P.

No więc DX10 niby tam wyklinacie, ale jak sobie w coś pogracie, na przykład jak tu WW3 wspomniał w Crysisa, wpierw na 9 a potem na 10 to naprawdę zobaczycie że aż taki zły nie jest. Powiem lepiej. Jest dobry! Nawet bardzo. A dlaczego tak teraz gadacie? I dlaczego niby takiego sprzętu potrzeba, no i Visty? Sprzęt do bardzo dobrych gier przecież jest potrzebny, nie myślcie że na GF, hm, załóżmy 4400 ujrzycie coś takiego jak na 8800 GTX. I to jeszcze Ultra! No bo przecież twórcy gier dążą do doskonałości, chcą aby ich gry jak najbardziej urealniały wszystko co się dzieje. I znów fizyka.

Lesz3yk -> Wymuszenie kupna Visty i nowego sprzętu? Vista to jeszcze tak troszkę pojechali, ale chciałbyś oglądać efekty na karcie która ma T&L, z taką co ma SM 4.0?

LORENS -> Nie ma i nie będzie. Podobno jakiś student podczepił biblioteki DX10 pod XP. Ale nie będzie.

Na razie Vista to jest shit, ale jeśli Microsoft się postara to w następnym SP system się ustabilizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałem to jedynie jako przykład. Zauważ, że to są dopiero początki DirectX10 - jeżeli prawdą jest, że będzie rozwinięta fizyka gazów, wody i przedmiotów, to w połączeniu z wysokiej jakości modelami, teksturami w kosmicznych rozdzielczościach i te de, możemy uzyskać naprawdę realistyczny obraz na monitorze.
.. osobiście mam konsolę i nie przejmuję się DirectX 10 ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ja już pierdziele najtansza Vista 320zł i grafa z 1000zł oooo nie wole już w pinballa grać niż podniecać się jakąś super grafą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:13, witos92 napisał:

A to ja już pierdziele najtansza Vista 320zł i grafa z 1000zł oooo nie wole już w pinballa
grać niż podniecać się jakąś super grafą ...


Kto Ci każe? No te se graj w Pinballa, a za dobre rzeczy trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do DX10 ... Może się mylę, ale jakis koleś przerobił biblioteki tak, żeby chodziły pod XP ^^

WW3

> osobiście mam konsolę i nie przejmuję się DirectX 10 ;>

Heh, ja tak samo, na pececie gram tylko w Guild Warsa, ale to też sporadycznie ^^ Do mnie bardziej pasują handheldy, ot np. taki Nintendo Dual Screen Lite ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:17, witos92 napisał:

Ale to taka przenośnia :P Było by lepiej gdyby DirecX10 był pod XP a nie pod Viste która jest
pełna błędów :/



Microsoft też musi zarabiać, tam nie jest tylko jeden Bill który ma wielki majątek, ale też pomniejsi programiści którzy zarabiają o wiele mniej od niego, aby na rodzinę starczyło. Dlatego też zrobili nowy system, a żeby się dobrze sprzedawał zrobili DX10 i to tylko na niego. A jeśli Vista ma dużo błędów, to czekajmy na Service Packa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:20, Arkads napisał:

Microsoft też musi zarabiać, tam nie jest tylko jeden Bill który ma wielki majątek, ale też
pomniejsi programiści którzy zarabiają o wiele mniej od niego, aby na rodzinę starczyło. Dlatego
też zrobili nowy system, a żeby się dobrze sprzedawał zrobili DX10 i to tylko na niego. A jeśli
Vista ma dużo błędów, to czekajmy na Service Packa ;).

Pal licho błędy. Kupiłbym gdyby vista nie łamała moich praw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2007 o 14:22, hans olo napisał:

Pal licho błędy. Kupiłbym gdyby vista nie łamała moich praw.


Hm? Jakie znów prawa? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować