Zaloguj się, aby obserwować  
Velyn

Telefon Na Karte.

37 postów w tym temacie

Witam
jak w tytule mam prosbe o pomoc.
chcialbym wziqsc telefon na karte a ostatnio sie zabardzo nie orietuje w tym.
chodzi mi o cos takiego jak mixPlus ze podpisuje sie zobowiazanie na doladywania czy cos takiego czy w innych sieciah jest cos takiego podobnego?
bo chcialbym miec fajny fon za stosunkowo niewielka kase :P
czekam na wasze odpowiedzi...
moze ktos cos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobowiązania doładowania chyba nie ma (ja mam POPa), ale jak Ci karta wygaśnie to nie możesz pisać SMA i dzwonić, tylko odbierać. A jak nie będziesz doładowywał przez rok to Ci wszystko wygaśnie, nawet odbieranie. Tak przynajmniej jest w POPie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:14, Velyn napisał:

Witam
jak w tytule mam prosbe o pomoc.
chcialbym wziqsc telefon na karte a ostatnio sie zabardzo nie orietuje w tym.
chodzi mi o cos takiego jak mixPlus ze podpisuje sie zobowiazanie na doladywania czy cos takiego
czy w innych sieciah jest cos takiego podobnego?
bo chcialbym miec fajny fon za stosunkowo niewielka kase :P
czekam na wasze odpowiedzi...
moze ktos cos wie?

Nic się nie podpisuje. Kupujesz starter i korzystasz. Tylko jeśli nie doładujesz konta co jakiś czas, nie będziesz mógł esemesować anie dzwonić. Później całkowicie wyłączą Ci numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:16, Łowca Gier napisał:

zobowiązania doładowania chyba nie ma (ja mam POPa), ale jak Ci karta wygaśnie to nie możesz
pisać SMA i dzwonić, tylko odbierać. A jak nie będziesz doładowywał przez rok to Ci wszystko
wygaśnie, nawet odbieranie. Tak przynajmniej jest w POPie.

a co z telefonami jakie sa i po ile? drogo pewnie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:16, Łowca Gier napisał:

pisać SMA


chodziło mi o SMSy. a jest u mnie też tak- karta po doładowaniu działa przez określoną ilość dni (np. za 50 zł działa 90 dni). Przez te dni możesz korzystać z pieniędzy z karty, ale po ich upływie muszisz się doładować, bo inaczej nie będzie rozmów i SMSów z Twojej komórki. Tylko będziesz odbierał. A jak doładujesz to Ci się odnawia termin korzystania i pieniądze dodają się do konta. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:20, Łowca Gier napisał:

> pisać SMA

chodziło mi o SMSy. a jest u mnie też tak- karta po doładowaniu działa przez określoną ilość
dni (np. za 50 zł działa 90 dni). Przez te dni możesz korzystać z pieniędzy z karty, ale po
ich upływie muszisz się doładować, bo inaczej nie będzie rozmów i SMSów z Twojej komórki. Tylko
będziesz odbierał. A jak doładujesz to Ci się odnawia termin korzystania i pieniądze dodają
się do konta. Pozdrawiam.

a slyszeliscie co takiego jak np MixPlus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:19, Velyn napisał:

a co z telefonami jakie sa i po ile? drogo pewnie. :P


To zależy od jakiej sieci. Na pewno są droższe niz w te dostawane w abonamencie. Jakieś 300zł i dobra komóra może być. No chyba, że chcesz najnowszy model z super bajerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:22, Łowca Gier napisał:

> a co z telefonami jakie sa i po ile? drogo pewnie. :P

To zależy od jakiej sieci. Na pewno są droższe niz w te dostawane w abonamencie. Jakieś 300zł
i dobra komóra może być. No chyba, że chcesz najnowszy model z super bajerami.

ta najnowszy...
ale bedzie wtedy kosztowal 1000zl to ja dziekuje ...
a jezeli juz to co byscie polecili popa taktaka czy simplusa albo heya.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony z POPa. Ale popatrz na ofertę TakTak- ostatnio są tam jakieś promocje. nie będę Ci doradzał, bo od dawna nie jestem w tym (ofertach) dobrze zorientowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>a slyszeliscie co takiego jak np MixPlus ?

Tak. Podpisujesz umowę na 24 doładowania (24 miesiące). Jednak nie łódź się, że będziesz miał wypasiony telefon. Jeżeli chcesz mieć jakiś super telefonik to będziesz musiał doładowywać na miecha 50-100 zł. Poza tym w tym okresie 24 miesięcy nie korzystasz z żadnych zniżek promocji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mix Plusie masz taki patent, ze podpisujesz zobowiazanie, ze bedziesz co 30 dni kupowal nowa karte doladowujaca o nominale co najmniej 30zl (mniejszych nominalow i tak nie ma ;P), wiec jak dzwonisz/piszesz malo to ta oferta moze Ci sie nie przydac (Ja np. ledwo kiedy wykorzystuje w Simplusie kwote 50zlotych podczas 3 miesiecy i zawsze cos mi zostaje ;), wiec nie mialoby sensu, bym tak naprawde podpisywal pseudo-abonament na kwote 30 zlotych/miesiac, bo NIE MA SZANS bym to wydzwonil). Do tego MUSISZ doladowac konto okreslona ilosc razy, bo inaczej placi sie kary z tego co wiem (co najmniej 24 doladowania konta - przy czym mozesz to zrobic nawet podczas jednego miesiaca ;))... W innych sieciach jest zapewnie podobnie - w koncu dostaje sie telefon za darmo (:D - smiech na sali!!).
Co innego jesli mowimy o telefonach na karte (czyli Simplus, Era Tak Tak i bodajze teraz Orange GO, Heyah oraz Sami Swoi). Zestawy startowe z telefonami sa porownywalnie drozsze (a i telefony jakby ubozsze pod wzgledem funkcji w porownaniu do ofert abonamentowych, ale jak juz wspomnialem cena tego telefony wliczona jest w cene abonamentu!), ale jedynie o czym trzeba pamietac to waznosc konta, ktora mozna przedluzyc zasilajac telefon. Jesli tego nie zrobisz bedziesz mogl jedynie odbierac telefony/smsy, a nie je wysylac.
Niestety w ofercie teraz sie nie orientuje. Jednak przy umiarkowanym dzwonieniu chyba najlepiej oplaca sie kupic uzywany telefon, a nastepnie zestaw startowy ktorejs z wyzej wymienionych ofert na karte (wez pod uwage w ktorej sieci ma najwiecej osob z Twojego otoczenia, bo takie polaczenia/smsy sa najtansze :))...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Tak-Tak''u są kupony z nominałami 20zł, 50zł, 100zł, 150zł. Za każde doładowanie (np.kwotą 20zł) dostjesz +1 miesiąc na dzwonienie i wysyłanie SMS''ów. Można też wysłać SMS z telefonu z abonametem i doliczona kwota(10zł, 20zł) zostanie dodana do konta podanej osoby(numer). A kwota zostanie doliczona do rachunku adresata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>co 30 dni kupowal nowa karte doladowujaca o nominale co najmniej 30zl

Ale za te 30 zł na miesiąc nie dostanie żadnego super telefonu :P Będzie jakiś szajs bez aparatu itp.

Ja zrobiłem tak:

Moja starsza ma kartę Geant, więc poszedłem do tego sklepu i kupiłem Siemensa c65 za 450 zł w Erze Tak Tak i rozłożyłem go na 12 rat :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:47, Crazy frogus napisał:

W Tak-Tak''u są kupony z nominałami 20zł, 50zł, 100zł, 150zł. Za każde doładowanie (np.kwotą
20zł) dostjesz +1 miesiąc na dzwonienie i wysyłanie SMS''ów. Można też wysłać SMS z telefonu
z abonametem i doliczona kwota(10zł, 20zł) zostanie dodana do konta podanej osoby(numer). A
kwota zostanie doliczona do rachunku adresata.



Teraz jest super promocja. Doładujesz sobie konto jakąś kwotą (np. 500 zł) i drugie tyle masz gratis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:51, Crazy frogus napisał:

Taa... Tylko, że musisz doładować konto dwa razy w ciągu siedmiu dni... I dodatkowa kwota nie
może przekroczyć 500zł.



No tak, ale 500 zł piechotą nie chodzi. Poza tym to wcale nie musi być 500 zł możesz sobie doładować 20 zł czy 50 zł i drugie tyle masz całkowicie za darmo :D Tak czy tak się opłaca... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:47, Tomi_323 napisał:

Ale za te 30 zł na miesiąc nie dostanie żadnego super telefonu :P Będzie jakiś szajs bez aparatu
itp.


Bzdury piszesz... Jeśli nie jesteś pewny tego co piszesz to nie pisz bo w błąd innych wprowadzasz... Tak jak pisał Piotrek, w MixPlusie dostaniesz tym lepszy telefon (i tym taniej za niego zapłacisz) jak podpiszesz umowę na największą ilość doładowań = 36. Dostępne są opcje 24, 30 i 36 doładowań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:47, Tomi_323 napisał:

Ale za te 30 zł na miesiąc nie dostanie żadnego super telefonu :P Będzie jakiś szajs bez aparatu itp.

Ale akurat oferta telefonow nie zmienia sie w zaleznosci od tego czy bedziesz dolawdowytwal konto za 30 czy 50 zl. Jedynie co sie zmienia to cena takiego telefonu. I jesli dla Ciebie np. Motorola V3 czy Sony Ericsson k300i sa slabymi telefonami to ... ;)
Inna kwestia jest czy to sie oplaca, no ale to nie bylo celem mojego posta ;D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować