Zaloguj się, aby obserwować  
hanas

Najlepsza gra RPG lat 2000-2005

101 postów w tym temacie

Większość gier które wymieniacie to nie są RPG :P
Diablo - hack&Slash
WoW - MMORPG*
GW - CORPG*

*to nie są w pełni rpg bo mają tylko część z tego gatunku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to najlepszą gra w tym przedziale czasu jest TES III:Morrowind, ta gra jest rewelacyjna (niektórzy tak nie uwarzają, ale to jest moje zdanie i ja nikogo nie potępiam, że mu się to niepodoba bo każdy ma inne upodobania)

P.S. A drugą grą w kolejności jest Gothic (wszystkie części są dobre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzekłbym "Planescape: Torment", ale gra jest z 1999 roku. No to moi trzej faworyci:
miejsce 3. - "The Elder''s Scroll III - Morrowind" + dodatki (Tribunal i Bloodmoon) - wspaniały rozbudowany świat i mnóstwo możliwości;
miejsce 2. - "Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi" - oryginalność, ciekawa fabuła, nowatorski system awansowania (bez klas);
miejsce 1. - "Baldur''s Gate II: Cienie Amn" + dodatek (Tron Bhaala) - ekscytująca fabuła, oprawa dźwiękowa, klimat i mechanika "Advanced Dungeons & Dragons 2nd edition" z lekka zmieszana z możliwościami mechaniki trzeciej edycji "Dungeons & Dragons".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, kolejna walka, co jest lepsze sie zaczęła...
Ja sobie pozwole nie typować jednoznacznie nic:
-Neverwinter Nights-gra na którą czekałem 2 lata od kiedy tylko przypadkiem zobaczyłem filmik dodany do BG2 (nawet mamie pokazałem wtedy ;)) OCENA: 9/10,(punkt straty za męczącą kampanie)
-KOTOR- świetny RPG w świecie Star Wars, można powiedzieć, że spowodowało to u mnie większe zainteresowanie całym tym światem i jeśli znajde gdzieś artykuł io SW to chętnie juz czytam OCENA: (8,5/10)
-Morrowind- wczoraj mi przyszdl ;) ogromny świat, woda na GeForcach bosko wygląda ;) Poza tym ciekawy system levelowania wzmacniania umiejetnosci itp OCENY BRAK, DOPIERO W TO GRAM :D
-Gothic- nie wiem co mnie wciągnęło w nim dokładnie, gra jest ŚWIETNA, nie jest taka jak np. w BG2 że idziesz idziesz i wszystko wyrzynasz jesli juz masz druzyne na srednio 15lvl, tu trzba pokombinowac, przesmysles caly rozowj postaci zanim wogole pojdziesz do jakiegokolwiek nauczyciela bo punkty umiejetnosci sa na wage zlota OCENA 9/10 (punkt straty za sterowanie, szczególnie w 1 części)
-Baldur''s Gate (saga)- gra która wciągnęła mnie od pierwszego obejrzenia u kumpla, na święta wylądaowała u mnie edycja rozszerzona razem z dodatkiem, ;) moje pierwze zetknięcie z rpgami i wciąż niekwestionowany (dla mnie) król rpgów, co prawda w BG1 troche ciezko mi sie gralo bo postacie sa powolne i zniechecalo mnie to, natomiast BG2 przeszedlem (y-ilosc przejsc) y=80%*mozliwa kombinacja innych klas z magami + sami magowie OCENA 10/10
-Evil Islands-tez ciekawa gra, moze nie jest 100% rpgiem tak jak zapewne czesc gier opisywanych przeze mnie to spodobalo mi sie tworzenie samodzielnie nowych przedmiotow, w innych grach tez jest taka mozliweosc ale tu wydawalo mi sie to prostsze, poza tym, gra byla dosc prosta i mi sie to podobalo OCENA 7,5/10
-Diablo II - juz pewne zaczna sie krzyki ze to nie RPG :P gra przez bn w np. 8 osob i szturm na sanktuarium diablo to bylo cos czego sie nie zapomina, traby powietrzne barbarzyncow, latajace meteory i zamarzniete kule czarodziejek, armie szkieletow necruskow, a to wszystko wspomagane aurami paladyna, a pozniej duchami druidow i pulapkami assek, ach, niestety przynajmniej wdłg. mnie ta gra robi sie nudana, ciagle mordowanie setek tysiecy stworkow i tylko po to zeby znalezc jakies czako juz mnie przestalo bawic ;) OCENA 8/10 (punkty odjęte za monotonie rozgrywki ;))
-Planescape Torment- rany co to była za gra! Zawalista fabuła, pomysł ogólnie boski, te postaci, ta charakterystyka świata, kurdee, szkoda ze juz kontynuacji nie bedzie ;) OCENA 10/10
-Icewind Dale- moim zdaniem kopia baldursa ale przeniesiona w inne czesci swiata i bardziej skupiona na walce niz na fabule, niem owie ze gra slaba, bo mi sie podobala, ale to tworzenie calej wlasnej druzyny sprawialo ze gra robi sie nudna, bo z kim miales se pogadac w trakcie wycieczki na jakas lodowa gore, z samym soba? OCENA 8/10 (bo to tylko hack and slash)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm .....NWN za wielkie możliwości i ogromną grywalność, KOTOR za fabułę i utrzymanie klimatu SW, Arcanum za jedyny chyba udany cRPG w realiach urban-fantasy.

Morrowind i Gothic to świetne gry ale one należą niestety do tych które się zestarzeją dość szybko, bo bazują głównie na możliwościach swoich silników. Co prawda Morrowind ma bardzo rozbudowany, wspaniały świat ale nie czarujmy się....w momencie wyjścia TES4 wszyscy przesiądą się na Obliviona. Gothicowi i TES3 brakuje odpowiedniej fabuly i kultowych dialogów (TES3 wogóle brakuje dialogów ;) ) żeby zostały grami ponadczasowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o:
-Aracanum-moim skromnym zdaniem, grafike mogli zrobic lepsza, poza tym i tak czegos mi w niej brak, jakiejs pomocy przy rozwoju postaci czy czegos... Grac grałem, całkiem długo i pewnie do niej wróce jeszcze OCENA 8,5/10
-Lionheart-hm, komentowac czy sami wiecie co powiem? :D Ogromny minus jak dla mnie to brak aktywnej pauzy, jak ja moge grac magiem czy lucznikiem do cholery skoro nawet goscia nie namierze moimi radarami a ten mnie juz ciacha :/ Nie pełny RPG ale cos z niego ma wiec do mojej skromnej listy dodaje :D OCENA 5/10
-Final Fantasy (saga)-niekwestionowany lider wśród japońskich rpg, wciągająca fabula, chociaz szkoda ze po angielsku nie wszytsko zrozumial;em ;) niestety nie podoba mi sie to ze zeby miec silna druzyne musze na dluzszy czas oderwac sie od fabuly zeby szukac jakichs przedmiotow i walczyc ze strowami OCENA 8,5/10 (punkty odjete za to ze nie ma juz czesci na PC ;()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czytajcie temat zanim zaczniecie pisać , dobrze ?? Połow wymienia tu np. P:T , który jest z 1999 roku !!
O wymienianiu Diablo2, rasowego H&S, jako cRPG to już nie będe wspominał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 12:13, Seldon napisał:

Ludzie, czytajcie temat zanim zaczniecie pisać , dobrze ?? Połow wymienia tu np. P:T , który
jest z 1999 roku !!
O wymienianiu Diablo2, rasowego H&S, jako cRPG to już nie będe wspominał :/


Seldon ale nie wszyscy muszą pamiętac date wydania każdego rpg. Poza tym czesc moze też dodawać je do listy rpgow 2000-2005 poniewaz kupilo ja w tym okresie dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KOTOR i już! ma fabułę najlepszą z wszystkich RPG, grafe fajną i jeszcze ta muza. i ile miodu. ocena: nieskończoność/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jednak dodać, że ta gra jest wybitnie krótka- pierwsze przejście zajmuje około 36h, za drugim razem to spokojnie do 25h można zejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 12:37, shinian napisał:

Zapomniałeś jednak dodać, że ta gra jest wybitnie krótka- pierwsze przejście zajmuje około
36h, za drugim razem to spokojnie do 25h można zejść.


ja za pierwszym razem przeszłem w 22h :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 12:13, Seldon napisał:

Ludzie, czytajcie temat zanim zaczniecie pisać , dobrze ?? /.../


Jak się już tak czepiasz, to czemu nie czepisz się wszystkich, którzy biorąc pod uwagę nazwę wątku nie wypowiadają się na temat? Pisze Najlepsza gra RPG, a wszyscy cRPG wymieniają. To chyba też różnica. A nawet jeśli Diablo 2 to H&S to co z tego. inaczej można powiedzieć, że to action RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 12:43, Daimon_Frey napisał:

Pisze Najlepsza gra RPG, a wszyscy cRPG wymieniają. To
chyba też różnica. A nawet jeśli Diablo 2 to H&S to co z tego. inaczej można powiedzieć, że
to action RPG.


To jest bądź co bądź forum tematyczne i pisząc RPG wszyscy wiedzą ,że chodzi o RPG na kompa.

A H&S to nie jest to samo co action RPG. Action RPG to jest Gothic czy Morrowind, czyli gry RPG zawierajace elementy zręcznościowe/gier akcji, a H&S to jest właśnie Diablo,czyli gra polegająca na wyrzynaniu wszystkiego co się rusza i nabijaniu statsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 12:18, Mistic napisał:

Seldon ale nie wszyscy muszą pamiętac date wydania każdego rpg. Poza tym czesc moze też dodawać
je do listy rpgow 2000-2005 poniewaz kupilo ja w tym okresie dopiero.


No niby tak ale tą metodą za chwilę się tu ''Eye of beholder'' pojawi albo ''Betrayal at Krondor'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 15:49, Seldon napisał:

To jest bądź co bądź forum tematyczne

Forum gram.pl nie ma okreslonego tematu, wiec nie da sie go nazwac tematycznym. Mozna znalezc watki dotyczace tak spraw zwiazanych z komputerem, jak i rozmawiac o rzeczach, ktore z komputerem nie maja nic wspolnego (ksiazki, festiwale itepe, rozmowy na ogolne tematy).

Dnia 23.12.2005 o 15:49, Seldon napisał:

i pisząc RPG wszyscy wiedzą ,że chodzi o RPG na kompa.

Daje sobie reke uciac, ze nie wszyscy.To tak jakby mylic monitory CRT z LCD. Trzymajmy sie nazwenictwa :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować