Zaloguj się, aby obserwować  
juke

Nowy PLAY w sprzedaży

1962 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2010 o 13:18, dave03 napisał:

I takie pytanie do redaktorów, bo ktoś tu się chyba co jakiś czas udziela... czy nie
można by było na odwrocie tej okładki Zeno Clash umieścić jeszcze tej z Gothica 3? A
jeśli nie teraz, bo czasu już może być mało to w kolejnym numerze.


Nie bardzo kumam - okładki czego? Pisma czy dvd boxu? I co konkretnie chciałbyś, żeby było umieszczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2010 o 15:30, Backside napisał:

Przesunął personel :D? Naprawdę myślisz, że istnieje gatunek "pisarzy", których się przesuwa
między różnymi pismami :D? KŚG i PLAY są tworzone przez tę samą ekipę ludzi, którzy są
zajarani grami od dawien dawna.

Nie chodziło mi o to, źle mnie zrozumiałeś miałem na myśli skupienie się redaktorów na jednym magazynie pozwoliło by to na lepszą jakość merytoryczną magazynu, a co za tym idzie trafienie do większej liczby odbiorców.

Dnia 17.10.2010 o 15:30, Backside napisał:

Poza tym - biorąc pod uwagę, że na rynku są tylko 3 pisma o grach PC - to KŚG jest nadal
liczącym się graczem ;).


I w tym problem rynek podzielony jest pomiędzy trzy liczące się marki KŚG, Play, CD Action.
To sprawia że siłą rzeczy KŚG i Play też ze sobą konkurują w sprzedaży mimo iż KŚG jest dwumiesięcznikiem to miesiąc w którym wychodzi konkuruje z Playem w sprzedaży.

A co do Assasina to przepraszam nie przyglądałem się okładce i ręczę iż jeśli mam pisać coś o zawartości pisma to najpierw przejrzę stronę gazetki.
Mimo wszystko kupię najnowszego Playa a, ta rozmowa daje wiele do myślenia na temat rynku pism komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to aby dać dwustronną okładkę w DVD-Boxie jeśli jest to możliwe. Coś takiego jak to było w serii Top$eller od CDP. Z jednej strony by było Zeno Clash a z drugiej Gothic 3. Oczywiście w takim wypadku nie miałbym znowu okładki do ZC, ale to już by był mój wybór :) Co prawda w tym miesiącu już chyba jest za późno oby to zrealizować (chyba że akurat też to planowaliście wcześniej choć w to wątpię :P), ale równie dobrze może być za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 17:34, twardy90 napisał:

Nie chodziło mi o to, źle mnie zrozumiałeś miałem na myśli skupienie się redaktorów na
jednym magazynie pozwoliło by to na lepszą jakość merytoryczną magazynu, a co za tym
idzie trafienie do większej liczby odbiorców.


Tak jak pisałem - większość (coś ponad 90%) ekipy KŚG tworzy również PLAYA. Nie trzeba, więc nikogo przesuwać.

A trafienie do większej liczby odbiorców to trochę inna, dosyć skomplikowana sprawa. My jesteśmy zadowoleni z tego co robimy, udało nam się mocno zwiększyć nakład oraz sprzedaż, odświeżyć pismo, utrzymać kurs dobrych pełniaków i ekskluzywnych tekstów oraz felietonów - mamy nadzieję, że zostanie to docenione ;).

Dnia 17.10.2010 o 17:34, twardy90 napisał:

I w tym problem rynek podzielony jest pomiędzy trzy liczące się marki KŚG, Play, CD Action.
To sprawia że siłą rzeczy KŚG i Play też ze sobą konkurują w sprzedaży mimo iż KŚG jest
dwumiesięcznikiem to miesiąc w którym wychodzi konkuruje z Playem w sprzedaży.


To nie tak, przeczytaj jeszcze raz co Ci pisałem wcześniej :). KŚG i PLAY są adresowane do różnych odbiorców.

PLAY wychodzi co miesiąc, piszemy w nim językiem dla graczy, opisujemy najświeższe rzeczy, wstawiamy felietony i publicystykę związaną z kulturą gamingu.

KŚG jest adresowane zarówno do znacznie szerszego grona. To pismo kupują zarówno doświadczeni gracze jak i Ci, którzy nie śledzą na bieżąco co się dzieje w growym świecie. Poza tym piszemy w nim takim językiem, żeby każdy potrafił zrozumieć o czym jest gra.


Oczywiście, jeśli ktoś ma do wydania co miesiąc tylko 15zł to wybierze albo PLAY-a albo KŚG, ale to nie jest bezpośrednia konkurencja, że jedno pisma traci kosztem drugiego, bo w większości kupują je różni ludzie.
Zresztą możesz być pewien, że ludziom w naszym wydawnictwie zależy na tym, żeby pismo się sprzedawało (czyli żeby zysk wychodził na plus) i strategia wydawnicza jest dokładnie przemyślana :).

Dnia 17.10.2010 o 17:34, twardy90 napisał:

A co do Assasina to przepraszam nie przyglądałem się okładce i ręczę iż jeśli mam pisać
coś o zawartości pisma to najpierw przejrzę stronę gazetki.
Mimo wszystko kupię najnowszego Playa a, ta rozmowa daje wiele do myślenia na temat rynku
pism komputerowych.


Cieszę się :), życzę miłej lektury.


dave03 ---> Spytam się, ale jeśli dobrze rozumiem to co piszesz, to chyba będzie ciężko. Mimo wszystko pisma kupuje sporo osób, które interesuje tylko tanie granie i dlatego na froncie okładki musi być dokładna informacja co jest w środku.

Co innego w przypadku wydań specjalnych (jak KŚG Extra o Drakensangu i Arcanii), gdzie wsadzamy jedną grę - tam już jest ładny "nieskazitelny" box :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 12:36, Backside napisał:

Co innego w przypadku wydań specjalnych (jak KŚG Extra o Drakensangu i Arcanii), gdzie
wsadzamy jedną grę - tam już jest ładny "nieskazitelny" box :).


A to trzeba wam przyznac, ze te boxy ze sklepowa okladka w KSG Extra to fajna sprawa. Sam sie skusilem na Splinter Cell: Chaos Theory i na Prince of Persia: Dwa Trony no i cena byla przyzwoita. Na nowego Playa tez sie chyba skusze, skoro plytka ma byc w takim boxie z okladka. Trzeba tez przyznac, ze Play sie poprawil tekstowo, ale nadal ma braki. Wiec kazdego numeru nie bede kupowal (poprzedniego na przyklad nie kupilem, bo nie bylo interesujacych mnie rzeczy). Uwazam jednak, ze cena Playa jest teraz troche za wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 12:36, Backside napisał:

dave03 ---> Spytam się, ale jeśli dobrze rozumiem to co piszesz, to chyba będzie ciężko.
Mimo wszystko pisma kupuje sporo osób, które interesuje tylko tanie granie i dlatego
na froncie okładki musi być dokładna informacja co jest w środku.

Chyba nadal się nie rozumiemy. Chodzi mi o "lewą" stronę okładki, czyli tą która zwykle jest biała i bez żadnego nadruku (bo i tak tej części normalnie nie widać) a co za tym idzie kompletnie niewykorzystana. Tak więc chciałbym abyście tam przy okazji zamieścili okładkę do tego Gothica 3.
O tym aby dokładniejsze informacje o zawartości płyty przedstawić z tyłu zamiast z przodu też pisałem, ale to wcześniej :)
A ten DVD-Box jakiej będzie grubości? Takiej jak np. od EA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 22:03, dave03 napisał:

A ten DVD-Box jakiej będzie grubości? Takiej jak np. od EA?


Podejrzewam, ze w takiej grubosci jak w KSG Extra, czyli slimbox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 22:15, Wojman napisał:

Podejrzewam, ze w takiej grubosci jak w KSG Extra, czyli slimbox.


Też tak sądzę, ale chciałbym się jednak mylić :P
Jednak gdy popatrzymy na cenę to wydaję się to już realne, bo przecież ta ma wynieść 15zł a tyle to kosztuje konkurencyjne CDA, które ma jednak ok 50 stron więcej i to na dodatek w jeszcze większym formacie. Chociaż nie można też zapominać o tym że w CDA jest duuużo więcej reklam.
Swoją drogą to pamiętam jeszcze ten reaktywowany Top Secret. Ci to się do płyty przykładali, nawet instrukcja była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 13:04, Wojman napisał:

A to trzeba wam przyznac, ze te boxy ze sklepowa okladka w KSG Extra to fajna sprawa.
Sam sie skusilem na Splinter Cell: Chaos Theory i na Prince of Persia: Dwa Trony no i
cena byla przyzwoita. Na nowego Playa tez sie chyba skusze, skoro plytka ma byc w takim
boxie z okladka. Trzeba tez przyznac, ze Play sie poprawil tekstowo, ale nadal ma braki.
Wiec kazdego numeru nie bede kupowal (poprzedniego na przyklad nie kupilem, bo nie bylo
interesujacych mnie rzeczy). Uwazam jednak, ze cena Playa jest teraz troche za wysoka.



Niezmiernie mi miło, że nareszcie nasze pismo ma jakieś "plusy dodatnie" ;).


dave03 ---> DVD dajemy w wersji slim. Na okładkę do gry sprzed 3 miesięcy raczej nie ma szans - to są dla nas dodatkowe koszty, a sądzę, że poza Tobą skorzysta z tego.... kilka innych osób? Polecam poprzeglądanie sieci, są stronki, które udostępniają okładki z gier do wydrukowania (a przynajmniej kiedyś były), a nie naciąganie nas ;).

A "Ci od Top Secret" to my :D. Fakt, kiedyś to było bardziej wypasione, ale świat poszedł w innym kierunku - nawet bezpośredni wydawcy wypuszczają już gry bez instrukcji czy z ich śmiesznymi namiastkami, a wszystko poszło w formę elektroniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 09:23, Backside napisał:

PLAY 11/2010 już w kioskach - zapraszamy do kupowania i komentowania :).


A chcialem dzisiaj kupic. Jestem sluzbowo w Walczu, tam w zadnym kiosku, w ktorym bylem nie bylo nowego numeru Playa. Kupie w Szczecinie jak po poludniu wroce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 14:50, Kirabaxior napisał:

Mógłby ktoś dać fotkę jak wygląda to pudełko z Zeno Clashem? Z góry dzięki.


Ja nowy numerek już mam. Na chwilę obecną tak sobie przeglądam. Po rozpakowaniu patrzę, a tam jakieś papierowe okularki trzyde. Od razu sru je do kosza na śmieci :P. Otwieram numer, a tam na nieokreślonej liczbie stron obrazki rozmazane, screeny itd. Dobrze, że okularki się udało jeszcze uratować, trochę jadą, ale dam radę.

20101021175500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2010 o 17:58, Damianuss1 napisał:

Ja nowy numerek już mam. Na chwilę obecną tak sobie przeglądam. Po rozpakowaniu patrzę,
a tam jakieś papierowe okularki trzyde. Od razu sru je do kosza na śmieci :P. Otwieram
numer, a tam na nieokreślonej liczbie stron obrazki rozmazane, screeny itd. Dobrze, że
okularki się udało jeszcze uratować, trochę jadą, ale dam radę.

Dzięki serdeczne za zdjęcie, mam chrapkę na ten numer.
Za 3D nie przepadam, nie rozumiem specjalnie fascynacji tą modą. Ale jednak okularków przed przetestowaniem bym nie wyrzucił :P Zwłaszcza jak mają potem śmierdzieć ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 19:36, Altair_93 napisał:

Widzę, że dużo 3D w tym numerze. A czy okulary 3D też są w czasopiśmie? Bo jakoś nie
mogę nigdzie znaleźć informacji żeby były.


Tak, do numeru są dołączone okulary 3D.

Pełny spis zawartości i treści tutaj: http://www.playpc.pl/newsroom/artykul.asp?Artykul=1485

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie lipne te wasze nowe pudełka ...
Playa kupiłem dziś po południu,wyjąłem z folii a płytę odłożyłem na bok - właśnie wziąłem ją o ręki i ... pudełko rozpadło się na dwie części ... ( od środka ) ...

20101021220859

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Felietony Śledzia po prostu rozwalają. Warto było kupić ten numer nawet tylko dla przeczytania tej jednej kartki.
PS. Grał już ktoś w jakąś grę z wykorzystaniem "3D z Playa"? Jeśli tak, to jakie wrażenia?

@lis_23
Mi też pudełko pękło, z tym, że przy zamknięciu. Cóż, pewnie jakiś maniakalny macacz z Empiku je wcześniej dopadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować