Zaloguj się, aby obserwować  
juke

Nowy PLAY w sprzedaży

1962 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

GW ma swój styl. Owszem, też panuje tam luźna atmosfera, ale w porównaniu do PLAY''a ma klasę.

Ma klasę? Jaką klasę? Redaktorzy rozmawiają sobie o d*pie Marynie, zwykle bez ładu i składu, co chwila sobie dogryzając i to jest klasa?

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

A AR to już wielka zbieranina debilnych antyfanów i konsolowców.

O LOL! Ja bym powiedział, że AR to zbieranina debilnych fanów i pecetowców. Większość listów należy do fanów.

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

I fakt, teksty Smugglera są śmieszne i zabawne, oczywiście jeśli wymaga tego sytuacja.

Czyli bardzo rzadko wymaga. Zwykle one są żenujące. Gdyby spróbował w podobny sposób komuś odpowiedzieć na forum lub w mailu, praktycznie każdy bez większego trudu by go zgasił (choć większość osób pewnie by go zignorowała, bo to zwykle durne odzywki bez większego sensu)

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

Noo, tego nie wiedziałem... Naprawdę dzięki, że mnie oświeciłeś bo nigdybym się nie domyślił. -.-

Tak myślałem. W końcu luzackie podpisy pod screenami uznałeś jako oznakę szczeniactwa i braku profesjonalizmu...

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

Swoją drogą to ten tekst jest już kultowy.

... i bardzo poważny i inteligentny.

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

Tipsomaniaki to integralna część czasopisma i nie wydaje mi się by była to "zabawka".

Integralna? Pojawia się raz do roku. Ale np takie plakaty, naklejki, czy poradniki to już raczej nie sa integralne. Takie szczeniackie "zabawki".
A komiksy w PLAYu i pełniaki (zaraz! Czy pełniaki nie są też integralną częścią CDA? Cóż za szczeniacka zagrywka i brak profesjonalizmu!) tez sa integralną częścią czasopisma. Jeśli uważasz, że to sa szczeniackie zagrywki, to radzę przyjrzeć sie dokładniej CDA, bo tam jest takich zagrywek na pęczki.

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

Zniżki też nie są całkowicie bezużyteczne, ale oczywiście jeśli TY mówisz, że coś jest bezużyteczne
to to prawdziwy shit jest!

Rozumiem że skorzystałeś z bardzo korzystnej karty zniżkowej do Komputronika z urodzinowego numeru. Gdzie te wysławione 20% było tylko na najrzadziej kupowane produkty, a na części komputerowe raptem 3-5%. I oczywiście nie zauważyłeś, że cena nawet po zniżce jest wyższa niż w innych sklepach? Ale to ja sobie coś ubzdurałem...

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

Tja, CD-Actionowy Big Brother...

Dobrze powiedziane. W końcu nic tak nie muli forum CDA jak przecieki. :D

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

> <ironia mode off>
< brain turned off too... >

Rozumiem, że skoro ty to piszesz, to odnosi sie to do ciebie...

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

CDA to pismo dla graczy w każdym wieku, co więcej do szczeniactwa mu daleko. I obie rzeczy
są tu mistrzowskie - treść i forma.

Tak, tylko że dzieci czytających CDA jest coraz więcej, natomiast znam wielu starszych graczy, którzy porzucają to pismo, bo staje się właśnie dziecinne.
A co do treści - nigdy nie zapomnę tej "recenzji" Age of Empires III: The WarChiefs w wykonaniu elda. Pół strony tekstu i żadnych wrażeń z gry - to dopiero recenzja! Albo 5-stronicowych i cholernie obiektywnych zachwytów Pepina nad nowym C&C. Mistrzowski poziom!

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

W PLAY''u teksty sa mocne jak w Bravo Girl. Doprawdy, to jego najmocniejsza strona...

Nie wiem jak tam teksty w Bravo Girl (mógłbyś mi powiedzieć? Niestety nie czytam), ale jeśli trzymają poziom PLAYa, to CDA może im tylko pozazdrościć.
Widzisz? Ja tez potrafię napisać coś złośliwego i nie podać żadnych argumentów :>

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

To znaczy, że jeszcze nie za bardzo dorosłeś by docenić CDA.

W przeciwieństwie do 11-latków, którzy pod niebiosy zachwalają teksty CDA (choć nie czytali żadnego innego pisma) i podkreślają, ze pełniaki nic dla nich nie znaczą. A w chwile później narzekają, że od pół roku w CDA nie było żadnego hitu i pismo schodzi na psy.
Ja bym rzekł raczej, ze wyrosłem z CDA, bo kiedyś podobało mi się całe pismo, włącznie z tekstami, teraz wydaje mi się dziecinne, i przyciąga tylko forma.

Dnia 24.06.2007 o 15:50, xDeuSx napisał:

> Przy PLAYu kierują mną zupełnie inne pobudki.
Marne teksty czy komiksy na ostatniej stronie?

"Marne"? Tak, przyciągają mnie "marne" teksty PLAYa. Natomiast teksty CDA jakoś niespecjalnie. Może dlatego, że sa jeszcze bardziej "marne"?
Jeśli chodzi o ten komiks odpowiem pytaniem (a właściwie pytaniami): A czy ciebie do CDA przyciąga tylko AR? Albo NL i GW? Uważasz, że PLAY stała da się tylko z "marnych" tekstów i komiksu? Zapomniałeś jeszcze o szczeniackich pełniakach i dziecinnym plakacie... i o krzyżówce! A i jeszcze dział z żartami z neta i kącik z pogaduszkami redaktorów... a sorry, to akurat w CDA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś stworzy temat o PLAY''u - jeden a nie ciągle nowy, nowy, który po 2 tyg. umiera??
Rodacy, towarzysze, Polacy pomożecie ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Cię popieram. Nie będę narazie przeciwstawiał większej ilości faktów (robisz to wyśmienicie :), albo może się skuszę ;))
Pan Jaśnie nieszczeniacki (przepraszam za sarkazm, ale jeśli ktoś nazywa kogoś szczeniakiem, niech popatrzy w swój pesel) ile ma lat??
"Mianowicie, szedłem sobie ulicą wcześnie rano, jak codzień. Nagle przedemną pojawiła sie grupka nieco starszych kolesi ( myślę, że byli to uczniowie z pobliskiego technikum )."
Dalej nie czytałem, to mi wystarczyło. Może jestem wredny i troszkę musiałem poszukać, no ale...
13,14 czy jeszcze mniej ??
Zresztą co ja wiem gówniarz jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowy numer PLAYa z ciekawosci. Moja ocena wyglada nastepujaco (1 to najnizsza ocena):

dlugosc tekstow - 1
layout - 1
rzetelnosc przedstawionych informacji - 1
jezyk - 1 na sile uzywaja zbyt mlodziezowych okreslen
humor - 1
pelne wersje - a nawet niezle. Pozostaje jednak przy kupowaniu CDA. A Playa kupilem, bo chcialem poczytac o StarCrafcie II. Tekst jakby zywcem zostal przeniesiony z dostepnej na stronie gry prezentacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 19:34, rob006 napisał:

/ciach.../


Już nawet nie mam ochoty tego komentować...
Widać jesteś antyfanem CDA - OK, twój wybór. Chcę ci pokazać swój punkt widzenia, nie heroicznie bronić CDA ( od tego jest Smuggler :P ) - ironicznie odpowiadasz na każdy argument - no, na to już nic nie poradzę.

Na koniec jeden argument - gdyby CDA nie było tak dobre, nie utrzymałoby się na rynku ponad 11 lat. PLAY, o ile pamiętam miał już swoje problemy, reaktywacje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 00:42, Wojman napisał:

Kupilem nowy numer PLAYa z ciekawosci. Moja ocena wyglada nastepujaco (1 to najnizsza ocena):

dlugosc tekstow - 1
layout - 1
rzetelnosc przedstawionych informacji - 1
jezyk - 1 na sile uzywaja zbyt mlodziezowych okreslen
humor - 1
pelne wersje - a nawet niezle. Pozostaje jednak przy kupowaniu CDA. A Playa kupilem, bo chcialem
poczytac o StarCrafcie II. Tekst jakby zywcem zostal przeniesiony z dostepnej na stronie gry
prezentacji gry.


I tutaj się zgadzam! Całkowicie. Właśnie przez te "młodzieżowe określenia" w nadmiernej ilości nie są traktowani przeze mnie zbyt poważnie. Reszta też trzyma zerowy poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że ktoś kto kupuje Playa nie może kupić CDA i na odwrót. Śmieszne jest tylko wieszanie psów na każdym innym piśmie niż CDA przez jego "fanów" lub w każdym temacie wpisywanie "i tak CDA jest najlepsze". A jak dla kogoś tekst "ciekawe jaką ma taryfę" jest kultowy to współczuję. Jemu i wszystkim paniom z jego otoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 10:05, xDeuSx napisał:

Już nawet nie mam ochoty tego komentować...

Rozumiem, że brak ci już argumentów

Dnia 25.06.2007 o 10:05, xDeuSx napisał:

Widać jesteś antyfanem CDA - OK, twój wybór.

To bardzo źle widać. Nie jestem antyfanem CDA (BTW: jeśli uważasz mnie za antyfana CDA to bez problemu powinieneś pokazać mi, że nie mam racji. W końcu antyfani to zbieranina idiotów, których nie stać na żadne konkretne argumenty), jestem antyfanem fanów CDA. Z całego CDA najgorsi są właśnie fani, którzy poza napisaniem, że "CDA jest super, extra i to najlepsze CZASOPISMO na rynku" nie mają nic do powiedzenia. Zawsze pod newsem o pojawieniu się nowego numeru konkurencyjnego pisma znajdzie się kilka komentarzy w stylu "i tak nie kupie, CDA rządzi!". W wątku o CDA potrafią godzinami narzekać na to pismo, ale w takim komentarzu za nic nie są w stanie przyznać, że CDA to nie cud miód i orzeszki. Ślepe wyznawanie swojego ukochanego pisma i fanatyczne narzekanie na konkurencje, choć nawet nie dało jej się szansy - tak najczęściej można opisać zachowanie fanów.
A jeśli każdy, kto krytykuje CDA jest dla ciebie antyfanem, no to brawo. Widać, że nie należysz do pokolenia, które wychowało się na AR...

Dnia 25.06.2007 o 10:05, xDeuSx napisał:

Chcę ci pokazać swój punkt widzenia, nie heroicznie bronić CDA ( od tego jest Smuggler :P ) -

A ja chce ci pokazać, że twoje argumenty sa idiotyczne.

Dnia 25.06.2007 o 10:05, xDeuSx napisał:

ironicznie odpowiadasz na każdy argument - no, na to już nic nie poradzę.

A jak mam odpowiadać na takie, za przeroszeniem, głupoty, które tu wypisujesz? Jesli dla ciebie pismo, do którego dorzucane są jakieś dodatki jest szczeniackie, no to sorry, ale chyba powinieneś zrezygnować z CDA, bo tam jest ich najwięcej.
A co do ironicznego odpowiadania na argumenty:

Noo, tego nie wiedziałem... Naprawdę dzięki, że mnie oświeciłeś bo nigdybym się nie domyślił. -.-

Tja, CD-Actionowy Big Brother...

< brain turned off too... >

W PLAY''u teksty sa mocne jak w Bravo Girl. Doprawdy, to jego najmocniejsza strona...

Zniżki też nie są całkowicie bezużyteczne, ale oczywiście jeśli TY mówisz, że coś jest bezużyteczne to to prawdziwy shit jest!


Ktoś tu wspominał coś o ironii? Napisz coś mądrego, to odpowiem normalnie.

Dnia 25.06.2007 o 10:05, xDeuSx napisał:

Na koniec jeden argument - gdyby CDA nie było tak dobre, nie utrzymałoby się na rynku ponad
11 lat. PLAY, o ile pamiętam miał już swoje problemy, reaktywacje itd.

...i ciągle jest na rynku. Myślisz, że ktoś pakuje w PLAYa kasę, tylko po to, aby zrobić ci na złość. Też ma swoich czytelników i fakt, że jest na rynku od 7 lat tez o czymś świadczy.
A fakt, że CDA utrzymuje się na rynku nie znaczy wcale że jest najlepszym pismem (czytaj ma najlepsze teksty). Microsoft ze swoim systemem też od dawna jest na rynku i ma w nim największy udział, ale czy to znaczy, że jest najlepszy? Że nie ma innych lepszych systemów? Windows jest przereklamowany, podobnie jak CDA i fakt, że ma wielu czytelników może byc spowodowany nie tym, że jest to najlepsze czasopismo, ale tym, że panuje tylko taka opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 13:45, rob006 napisał:

Rozumiem, że brak ci już argumentów

Nie, brak mi już sił do komentowania... I tak nie dojdziemy do żadnych konstruktywnych wniosków, co najwyżej - twoje czasopismo - twój wybór.

Dnia 25.06.2007 o 13:45, rob006 napisał:

W końcu antyfani to zbieranina idiotów, których
nie stać na żadne konkretne argument


No cóż, ty to powiedziałeś.

Dnia 25.06.2007 o 13:45, rob006 napisał:

jestem antyfanem fanów CDA.


No, to coś nowego. Smuggler!!

Dnia 25.06.2007 o 13:45, rob006 napisał:

Z całego CDA najgorsi
są właśnie fani, którzy poza napisaniem, że "CDA jest super, extra i to najlepsze CZASOPISMO
na rynku" nie mają nic do powiedzenia.


Gdybym nie miał nic do powiedzienia ta dyskusja nie trwałaby tak długo :P

Dnia 25.06.2007 o 13:45, rob006 napisał:

W wątku o CDA potrafią
godzinami narzekać na to pismo, ale w takim komentarzu za nic nie są w stanie przyznać, że
CDA to nie cud miód i orzeszki.


Nie narzekam godzinami, owszem ma swoje wady, jak wszystko...

Dnia 25.06.2007 o 13:45, rob006 napisał:

Ślepe wyznawanie swojego ukochanego pisma i fanatyczne narzekanie
na konkurencje, choć nawet nie dało jej się szansy - tak najczęściej można opisać zachowanie
fanów.


PLAYowi dałem szansę, zabierałem go kiedyś regularnie przez ok. rok. Mam nawet kilka pierwszych numerów tego czasopisma więc wiem o czym mówię.

Dnia 25.06.2007 o 13:45, rob006 napisał:

A ja chce ci pokazać, że twoje argumenty sa idiotyczne.

No fakt, przecież to moje argumenty. Ale to co TY piszesz powinno zostać dodane do Biblii...

Dnia 25.06.2007 o 13:45, rob006 napisał:

A jak mam odpowiadać na takie, za przeroszeniem, głupoty, które tu wypisujesz? Jesli dla ciebie
pismo, do którego dorzucane są jakieś dodatki jest szczeniackie, no to sorry, ale chyba powinieneś
zrezygnować z CDA, bo tam jest ich najwięcej.


Czytanie ze zrozumieniem się kłania, kolego. Nie "jakieś" dodatki tylko ( jak wcześniej sprecyzowałem ) naklejki, plakaty, komiksy, silenie się na luzackie teksty itd.

Dnia 25.06.2007 o 13:45, rob006 napisał:

Też ma swoich czytelników i fakt, że jest na rynku od 7 lat tez o czymś świadczy.

Świadczy o tym, że wciąż ma swoich czytelników - błędne koło. Fakt, ktoś go kupuje inaczej podzieliłby los SS, Gamblera itd.

Dnia 25.06.2007 o 13:45, rob006 napisał:

A fakt, że CDA utrzymuje się na rynku nie znaczy wcale że jest najlepszym pismem (czytaj ma
najlepsze teksty).


Jak dla kogo - dla mnie jest.

>fakt, że ma wielu czytelników może byc spowodowany nie

Dnia 25.06.2007 o 13:45, rob006 napisał:

tym, że jest to najlepsze czasopismo, ale tym, że panuje tylko taka opinia.


Ale ktoś tę opinię tworzy! Kto? Proste - czytelnicy, którzy uważają je za najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem pomóc koledze :D

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

Nie, brak mi już sił do komentowania... I tak nie dojdziemy do żadnych konstruktywnych wniosków,
co najwyżej - twoje czasopismo - twój wybór.

No właśnie to jest podstawowy błąd - nie jego czasopismo tylko ogółu (w tabelach popularności PLAY jest 3., prawda CDA 1., ale 3 miejsce to kilkanaście tysięcy czytelników)

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

Gdybym nie miał nic do powiedzienia ta dyskusja nie trwałaby tak długo :P

i tu się wtrące - uważasz, że to jest rozmowa?

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

Nie narzekam godzinami, owszem ma swoje wady, jak wszystko...

...

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

PLAYowi dałem szansę, zabierałem go kiedyś regularnie przez ok. rok. Mam nawet kilka pierwszych
numerów tego czasopisma więc wiem o czym mówię.

Pierwsze nr. to raczej konsole - więc nie o tym mowa. Jak dałeś mu szansę to powiedz dlaczego ją stracił, kolega już wcześniej to zrobił, twoja kolej (taki ze mnie mediator jak lepper :D).

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

> A ja chce ci pokazać, że twoje argumenty sa idiotyczne.
No fakt, przecież to moje argumenty. Ale to co TY piszesz powinno zostać dodane do Biblii...

To zawsze jest moje ulubione hasło: twoje argumenty nie są w porządku (niestety prawda), odp: bo są moje??!! :D

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, kolego. Nie "jakieś" dodatki tylko ( jak wcześniej sprecyzowałem )
naklejki, plakaty, komiksy, silenie się na luzackie teksty itd.

Naklejki? (ile lat temu?), plakaty (hmm... ciekawe co wisiu u mnie z CDA), luzackie teksty ?(AR, GW? Artykuły z Joe Monster). Chyba nie tylko w PLAYu są takie dodatki (tekst dodatkiem?). Ludzie lubią coś takiego.

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

> Też ma swoich czytelników i fakt, że jest na rynku od 7 lat tez o czymś świadczy.
Świadczy o tym, że wciąż ma swoich czytelników - błędne koło. Fakt, ktoś go kupuje inaczej
podzieliłby los SS, Gamblera itd.

I gdzie tu błędne koło, coś się nie podoba - nie ma przymusu, nie kupuj - podoba Ci się bierz - PLAY istnieje (niby jest jakies koło)

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

> A fakt, że CDA utrzymuje się na rynku nie znaczy wcale że jest najlepszym pismem (czytaj
> ma majlepsze teksty).
Jak dla kogo - dla mnie jest.

Ot i cała sprawa. Dla Ciebie jest więc PLAY jest do bani (czytaj własny tekst z Biblią wyżej)

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

>fakt, że ma wielu czytelników może byc spowodowany nie
> tym, że jest to najlepsze czasopismo, ale tym, że panuje tylko taka opinia.
Ale ktoś tę opinię tworzy! Kto? Proste - czytelnicy, którzy uważają je za najlepsze.

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOo... Hmm... "uważaja" :D
Dobry jesteś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

Nie, brak mi już sił do komentowania... I tak nie dojdziemy do żadnych konstruktywnych wniosków,
co najwyżej - twoje czasopismo - twój wybór.

Ja liczę, że dojdziemy do wniosków, że twoje argumenty da śmieszne i fan akurat CDA nie powinien ich używać.

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

No cóż, ty to powiedziałeś.

W moim podpisie jest taki jeden link...

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

No, to coś nowego. Smuggler!!

Zdaje się, ze pan coś wspominał o ironii...

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

Gdybym nie miał nic do powiedzienia ta dyskusja nie trwałaby tak długo :P

Zdaje się, że chciałeś ją zakończyć już w drugim poście. Coś szybko skończyły ci się argumenty :)
A fakt, ze ktoś pisze, nie znaczy że pisze mądrze. Nie znaczy też, że ma coś do powiedzenia - przykład: historyjka ;D

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

Nie narzekam godzinami, owszem ma swoje wady, jak wszystko...

Ale jakoś nie możesz tego przyznać komentując inne pismo. I obie rzeczy są tu mistrzowskie - treść i forma. - mistrzowskie, to znaczy chyba bez wad.
Pełniaki w PLAYu wydają ci się szczeniacką zagrywka, ale pełniaki w CDA to całkiem normalna rzecz. Kiedy w CDA pojawiły się plakaty też nie narzekałeś, ale w przypadku PLAYa to jest już brak profesjonalizmu. Może oprócz tych kilku wad które zauważyłeś, dorzuć jeszcze te, które dotyczą zarówno PLAYa i CDA (czyli wszystkie pełniaki, plakaty, tipsomaniaki, komisy, naklejki i inne szczeniackie zagrywki).

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

PLAYowi dałem szansę, zabierałem go kiedyś regularnie przez ok. rok. Mam nawet kilka pierwszych
numerów tego czasopisma więc wiem o czym mówię.

Ja CDA tez dałem szansę i tez się zawiodłem. Nie próbuje jednak przy każdej okazji narzekać na CDA i mówić, że PLAY jest o niebo lepszy i nie stosuje zagrywek typu pełniaki czy tipsomaniaki, które sa najlepszą rzeczą, jaką może to pismo zaoferować.

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

No fakt, przecież to moje argumenty. Ale to co TY piszesz powinno zostać dodane do Biblii...

Nie ma to jak sarkazm, nie? Pokaż w takim razie że się mylę, a nie szydzisz nie podając żadnych argumentów.

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, kolego. Nie "jakieś" dodatki tylko ( jak wcześniej sprecyzowałem
) naklejki,

Zdaje się, ze to akurat domena CDA.

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

plakaty,

Czy w CDA nie było przypadkiem plakatów?

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

komiksy,

Z czego składał sie ostatnio tipsomaniak?

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

silenie się na luzackie teksty itd.

To jest akurat subiektywna opinia. To samo mógłbym powiedzieć o CDA.
I zapomniałeś jeszcze wspomnieć o pełniakach, które według ciebie też są szczeniacką zagrywką... ale tylko w przypadku PLAYa.

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

> Też ma swoich czytelników i fakt, że jest na rynku od 7 lat tez o czymś świadczy.
Świadczy o tym, że wciąż ma swoich czytelników - błędne koło.

O LOL. Ty chyba w myślach potrafisz czytać - to samo chciałem napisać o CDA. Tez ma swoich czytelników, którzy uważają że CDA jest najlepszym pismem, bo oni tak sądzą. Powtarzają to wszystkim, a skoro wszyscy tak mówią, to to jest na pewno prawda. I czytelników jest jeszcze więcej. Tylko gdzieś tu ginie prawdziwa ocena pisma...
Skoro chcesz używać takich argumentów, to daj sobie spokój z mówieniem, ze CDA ma już 11 lat, bo sam sobie będziesz zaprzeczał.

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

Fakt, ktoś go kupuje inaczej
podzieliłby los SS, Gamblera itd.

A jednak nie podzielił. Widocznie miał to coś, czego nie miały tamte pisma.

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

Jak dla kogo - dla mnie jest.

Dlatego bo jest największym pismem i kupuje go najwięcej osób?

Dnia 25.06.2007 o 14:39, xDeuSx napisał:

Ale ktoś tę opinię tworzy! Kto? Proste - czytelnicy, którzy uważają je za najlepsze.

Ale to nie znaczy wcale, że czytelnicy na pewno mają rację. Teoria błędnego koła może dotyczyć też CDA, więc radziłbym dokładniej przyjrzeć się, czy CDA na pewno jest takie superhiperfullwypas, czy po protu wszyscy tak tylko mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

Ale to nie znaczy wcale, że czytelnicy na pewno mają rację.

Przepraszam że się wtrącę do dyskusji, ale... "nie chcem, ale muszem" :)
Jeżeli według ciebie to nie ilość czytelników danego pisma decyduje czy jest najlepsze, to niby co?

-Ilość czasu w ciągu którego pismo się utrzymało? Chyba nie,przynajmniej dla Ciebie, już wcześniej o tym pisałeś, zresztą, akurat tutaj CDA także wygrywa.
-Pełne wersje? One są tylko dodatkiem, nie powinno się brać ich pod uwagę w ocenie samego pisma
-Jakość tekstów, layout? A kto to ma niby oceniać, jak nie czytelnicy?

W skrócie : nie mają racji, bo TOBIE się nie podoba? Czy tego chcesz czy nie, pismo jest oceniane przez czytelników, i to oni są wyznacznikiem jakości pisma. Jeżeli CDA jest najpopularniejsze na rynku... powinno się przyjąć do wiadomości że jest najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 15:49, Darkstar181 napisał:

/ciach.../

Dnia 25.06.2007 o 15:49, Darkstar181 napisał:

Przepraszam że się wtrącę do dyskusji, ale... "nie chcem, ale muszem" :)


Nie ma za co :P. Wszakże po to istnieje to forum.

No, nadeszła ciężka artyleria z przeważającymi argumentami ;). A tak na serio, to tutaj masz absolutną rację wyznacznikiem jakości pisma jest ilość czytelników.

@ rob006

Jeśli PLAY jest faktycznie lepszy od CDA to dlaczego wciąż czyta go mniej ludzi? Bo czytelnicy CDA wolą gorsze? No sorry, ale tego mi nie wmówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

A fakt, ze ktoś pisze, nie znaczy że pisze mądrze. Nie znaczy też, że ma coś do powiedzenia
- przykład: historyjka ;D


Nie wspominajmy o historycje, nie dobrze mi :P

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

Ale jakoś nie możesz tego przyznać komentując inne pismo. I obie rzeczy są tu mistrzowskie
- treść i forma.
- mistrzowskie, to znaczy chyba bez wad.


Ależ, oczywiście, że mogę. Uwaga, uwaga! CDA NIE JEST idealne. Treść i forma są mistrzowskie w porównaniu do PLAYa - takie moje zdanie.

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

Pełniaki w PLAYu wydają ci się szczeniacką zagrywka, ale pełniaki w CDA to całkiem normalna
rzecz.


Źle mnie zrozumiałeś. Jeśli główną siłą czasopisma są pełniaki a nie treść to jest ono zwyczajnie słabe. PLAYa raczej nie kupiłbym dla recenzji czy zapowiedzi, ale dla pełniaków. CDA natomiast, kupuję jak leci - miesiąc w miesiąc - tylko po to żeby je poczytać. Pełniaki są dla mnie jedynym dodatkiem, którego mogłoby nie być a i tak bym je kupował.

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

Może oprócz tych kilku wad które zauważyłeś, dorzuć jeszcze te, które
dotyczą zarówno PLAYa i CDA (czyli wszystkie pełniaki, plakaty, tipsomaniaki, komisy, naklejki
i inne szczeniackie zagrywki).


Chyba bardzo polubiłeś słowa "szczeniacka zagrywka" wszędzie mi je wypominasz :).

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

Ja CDA tez dałem szansę i tez się zawiodłem. Nie próbuje jednak przy każdej okazji narzekać
na CDA i mówić, że PLAY jest o niebo lepszy i nie stosuje zagrywek typu pełniaki czy tipsomaniaki,
które sa najlepszą rzeczą, jaką może to pismo zaoferować.


Jak już napisałem - tipsomaniaków i pełniaków mogłoby nie być 0 i tak kupowałbym CDA.

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

Nie ma to jak sarkazm, nie? Pokaż w takim razie że się mylę, a nie szydzisz nie podając żadnych
argumentów.


Ja nie mówię ( piszę? ), że się mylisz - pokazuje ci tylko, że mam odmienne zdanie na ten temat. Dyskusja nie wymaga przecież wpajania komuś swoich racji, prawda?

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

Zdaje się, ze to akurat domena CDA.


OK, ostatnią naklejką, którą dodali był ten duży, żółty kwadrat z motywem ze S.T.A.L.K.E.R.-a innych nie pamiętam.

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

> plakaty,
Czy w CDA nie było przypadkiem plakatów?


Były, ale jeśli dobrze pamiętam to PLAY daje ich "ciut" więcej.

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

> komiksy,
Z czego składał sie ostatnio tipsomaniak?


Ano widzisz, tipsomaniak. Osobna książeczka z komiksami ( w ogromnej ilości ) a nie zapychanie nimi czasopisma ( nie licząc kilku obrazków w AR i NL ).

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

> silenie się na luzackie teksty itd.
To jest akurat subiektywna opinia. To samo mógłbym powiedzieć o CDA.


Mógłbyś, większość tego co staramy się nawzajem udowodnić to subiektywna opinia.

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

I zapomniałeś jeszcze wspomnieć o pełniakach, które według ciebie też są szczeniacką zagrywką...
ale tylko w przypadku PLAYa.


Ech...

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

> Fakt, ktoś go kupuje inaczej
> podzieliłby los SS, Gamblera itd.
A jednak nie podzielił. Widocznie miał to coś, czego nie miały tamte pisma.


Miał i nadal ma - pełniaki. Na które potencjalni czytelnicy lecą jak muchy do... ekhm.

Dnia 25.06.2007 o 15:34, rob006 napisał:

Ale to nie znaczy wcale, że czytelnicy na pewno mają rację. Teoria błędnego koła może dotyczyć
też CDA, więc radziłbym dokładniej przyjrzeć się, czy CDA na pewno jest takie superhiperfullwypas,
czy po protu wszyscy tak tylko mówią.


Skoro tak mówią to na czymś budują swoją opinię. Jak już napisał Darkstar181 - wyznacznikiem jakości czasopisma jest - nomen omen - liczba czytelników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa... mam ten nowy numer i powiem, że pełniaki mnie rozczarowały. Colin 04 okazał się niewiele lepszy od dwójki, a Serious Sam byłby niezłą gierką, gdyby nie przedpotopowa oprawa techniczna. Jedyne, na czym skorzystałem, to kupon promocyjny, dzięki któremu zamówiłem sobie FlatOuta 2 za pół ceny ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 15:49, Darkstar181 napisał:

> Ale to nie znaczy wcale, że czytelnicy na pewno mają rację.
Przepraszam że się wtrącę do dyskusji, ale... "nie chcem, ale muszem" :)
Jeżeli według ciebie to nie ilość czytelników danego pisma decyduje czy jest najlepsze, to niby co? /.../

To już jest osobista ocena każdego czytelnika i zależy czego on od pisma wymaga. Jeśli chce dobrych pełniaków, to najlepsze jest dla niego pismo z dobrymi pełniakami, jeśli dobrych teksów, to z najlepszymi tekstami, jeśli jakieś dodatki, to pismo z największą liczba (szczeniackich :P) dodatków. Mi chodzi o cos innego - ostatnio zmienił się układ przyczyna-skutek. Teraz nie CDA jest najlepsze bo ma dobre teksty/świetne pełniaki, tylko teksty CDA/pełniaki w CDA sa dobre, bo są w CDA. Cokolwiek by to nie było, jest chwalone, bo jest w CDA. To samo w innym piśmie to już jest shit, brak profesjonalizmu i szczeniacka zagrywka. Nazwanie CDA gazetą to niewybaczalny błąd logiczny i zbrodnia przeciwko naszemu ojczystemu językowi, ale PLAYa można już tak nazwać. Luzackie podpisy pod screenami w PLAYu to brak profesjonalizmu, ale w CDA to najnormalniejsza rzecz na świecie. Pełniaki w PLAYu to szczeniacka zagrywka, ale w CDA to już jest plus dla czasopisma. Krzyżówka i plakat w PLAYu są dziecinne, ale tipsomaniaki, plakaty i naklejki w CDA już nie. Fakt, że CDA jest na rynku od 11 lat to argument za tym, że jest dobrym pismem, ale 7 lat PLAYa to już tylko błędne koło. DVD9 w CDA to świetny pomysł, ale w PLAYu to już tylko zerżnęli od CDA. Czytając argumenty niektórych fanów odnoszę wrażenie, że CDA jest lepsze nie dlatego, bo jest dobre, tylko dlatego, bo to jest CDA. Ciekawi mnie, ilu zachwalaczy Morrowinda w CDA, zaczęłoby narzekać, gdyby ta gra pojawiła się w PLAYu.

Dnia 25.06.2007 o 15:49, Darkstar181 napisał:

Jeżeli CDA jest najpopularniejsze na rynku... powinno się przyjąć do wiadomości że jest najlepsze.

Już wspominałem - Microsoft ze swoim Windowsem króluje na rynku, ale czy na pewno jest najlepszy? Czy na przykład Mac OS nie jest lepszy, bardziej intuicyjny? W tym przypadku system jest popularny bo... jest popularny - błędne koło. Podobnie może być w przypadku CDA - ludzie kupują, bo większość mówi że pismo jest najlepsze. Później przyłączają się do tego tłumu i też mówią, że CDA jest najlepsze, najczęściej nawet nie próbując dać szansy konkurencji. Jeśli ktoś kupuje PLAYa z przeświadczeniem, że CDA jest najlepsze, to raczej nie zmieni swojego zdania. W ten sposób coraz więcej osób chwali CDA, ale nie ma to związku z rzeczywistą oceną pisma, a jest skutkiem owczego pędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

No, nadeszła ciężka artyleria z przeważającymi argumentami ;).

O LOL! Strasznie pewny siebie (a właściwie Darkstara ;P) jesteś...

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

A tak na serio, to tutaj masz absolutną rację wyznacznikiem jakości pisma jest ilość czytelników.

Ta, pewnie. Bo durny reality show jest lepszy niż książka, bo więcej osób ogląda telewizję niż czyta. A Windows jest najlepszym systemem, bo używa go najwięcej ludzi. Ilość wyznacznikiem jakości - święta prawda...

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

Jeśli PLAY jest faktycznie lepszy od CDA to dlaczego wciąż czyta go mniej ludzi? Bo czytelnicy CDA wolą gorsze? No sorry, ale tego mi nie wmówisz.

Bo czytelnicy CDA wolą być na topie? Bo skoro większość wychwala CDA, to czemu nie należeć do tej większości? Teraz coraz więcej osób nie stać nawet na własne zdanie i kopiują słowa i przekonania innych.

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

Nie wspominajmy o historycje, nie dobrze mi :P

Uważaj, jestem tez przeciwnikiem fanatycznego krytykowania freestylu ;D

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

Ależ, oczywiście, że mogę. Uwaga, uwaga! CDA NIE JEST idealne. Treść i forma są mistrzowskie
w porównaniu do PLAYa - takie moje zdanie.

No sorry, ale albo coś jest mistrzowskie (czyli nie może być już lepsze), albo nie. Nie ma tu znaczenia do czego porównujesz.

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

Źle mnie zrozumiałeś. Jeśli główną siłą czasopisma są pełniaki a nie treść to jest ono zwyczajnie
słabe. PLAYa raczej nie kupiłbym dla recenzji czy zapowiedzi, ale dla pełniaków.

Wiesz, dla mnie dokładnie tak samo jest z CDA, więc to tez jest szczeniacka zagrywka CDA. I na pewno wiele osób kupiło CDA z powodu pełniaków/dodatków, podobnie jak PLAYa i jeśli uważasz takie zagrywki jako szczeniackie (naprawdę spodobało mi się to słowo :P), to dotyczy to również CDA, bo też zdobywa klientów dzięki pełniakom.
BTW: A może po prostu nie dorosłeś, aby zrozumieć teksty w PLAYu? ;>

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

CDA natomiast, kupuję jak leci - miesiąc w miesiąc - tylko po to żeby je poczytać. Pełniaki są dla mnie jedynym
dodatkiem, którego mogłoby nie być a i tak bym je kupował.

A widzisz, dla mnie CDA bez pełniaków to już nie CDA. Gdybym miał wybór kupić "czyste" CDA lub "czystego" PLAYa, to wybrałbym właśnie to drugie.

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

Chyba bardzo polubiłeś słowa "szczeniacka zagrywka" wszędzie mi je wypominasz :).

Im dłużej będę wypominał, tym większa jest szansa, że następnym razem 3 razy zastanowisz się, zanim napiszesz coś równie mądrego. :)

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

Jak już napisałem - tipsomaniaków i pełniaków mogłoby nie być 0 i tak kupowałbym CDA.

A ile osób nie kupiłoby wtedy CDA? Na pewno bardzo wiele. Wniosek - CDA poprzez taką szczeniacką ;P zagrywkę przyciąga sobie szerszą rzeszę klientów. Norma i nie rozumiem dlaczego akurat PLAY miałby być właśnie za to krytykowany.

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

Ja nie mówię ( piszę? ), że się mylisz - pokazuje ci tylko, że mam odmienne zdanie na ten temat.
Dyskusja nie wymaga przecież wpajania komuś swoich racji, prawda?

Eee... ale ja zarzucam tobie że się mylisz. Że określanie pełniaków mianem "szczeniackiej zagrywki" do głupota. Pokaż mi, że tak nie jest, albo następnym razem nie pisz takich rewelacji.

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

OK, ostatnią naklejką, którą dodali był ten duży, żółty kwadrat z motywem ze S.T.A.L.K.E.R.-a
innych nie pamiętam.

Hmm, a kiedy ostatnio była jakaś naklejka w PLAYu?

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

> Czy w CDA nie było przypadkiem plakatów?
Były, ale jeśli dobrze pamiętam to PLAY daje ich "ciut" więcej.

Bo plakaty są integralną częścią PLAYa (podobnie jak tipsomaniak w CDA, albo ostatnio mniej integralny poradnik do gry). Idąc twoim tropem ja mogę zarzucić, że CDA poprzez NL (bardzo szczeniacka zagrywka) przyciąga sobie klientów.

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

Ano widzisz, tipsomaniak. Osobna książeczka z komiksami ( w ogromnej ilości ) a nie zapychanie
nimi czasopisma ( nie licząc kilku obrazków w AR i NL ).

A całe NL? To przecież zapychanie czasopisma czymś zupełnie niezwiązanym z grami. Poza tym komiks to raptem jedna strona (teraz dwie), a ile stron w CDA jest zapchane przez NL?

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

Mógłbyś, większość tego co staramy się nawzajem udowodnić to subiektywna opinia.

I właśnie dlatego nie powinieneś używać argumentów typu "Pełniaki w PLAYu są szczeniacką zagrywką i brakiem profesjonalizmu, bo są najlepszym, co może to pismo zaoferować (w mojej baaardzo subiektywnej opinii)"

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

Miał i nadal ma - pełniaki. Na które potencjalni czytelnicy lecą jak muchy do... ekhm.

Bo ty tak sądzisz? Może twoje słowa od razu do Biblii wpisać? :>
Wiesz, ten tekst o muchach jak ulał pasuje do CDA. Jak zresztą do większości pism na rynku, bo na pewno znajdzie się ktoś, kto kupi pismo dla gry i CDA nie jest w tym wypadku inne (ja bym nawet powiedział, że się wyróżnia)
A mnie akurat pełniaki w PLAYu specjalnie nie zachwycały, natomiast CDA kupiłem kilka razy właśnie dla nich.

Dnia 25.06.2007 o 21:32, xDeuSx napisał:

Skoro tak mówią to na czymś budują swoją opinię. Jak już napisał Darkstar181 - wyznacznikiem
jakości czasopisma jest - nomen omen - liczba czytelników.

A może budują ją na opinii innych? Którzy tez budowali swą opinię na opinii innych. Sam jako argument podajesz opinię innych, więc może w kupowaniu CDA jest więcej opinii innych niż swojej własnej? :)
A Darkstar nie jest wyrocznią, tez może się mylić :). Liczba czytelników nie świadczy o tym, ze pismo jest najlepsze, tak jak świetne wyniki sprzedaży danej gry nie świadczą o tym, że jest dobra. W dzisiejszych czasach marketing praktycznie wszędzie odciska swoje piętno i coraz rzadziej to co jest najbardziej popularne jest w rzeczywistości najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować