Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Settlers II: Dziesięciolecie - okiem Chimairy

25 postów w tym temacie

Ta gra praktycznie w niczym nie przypomina Sim City. W Sim City budujesz miasto, zapewniasz mu dostawy wody, energii, budujesz drogi, tory kolejowe itd. Poza tym wyznaczasz tylko strefy, gdzie dana "gałąź" ma się budować. Musisz też zapewnić ludziom komfort, poprzez budowę szpitali, szkół, remiz strażackich. Za to wszystko płacisz, a kasę na to bierzesz z podatków. Nie masz określonego celu.

W The Settlers jest inaczej.
Tutaj od podstaw budujesz małe miasto - państw. Sam wybierasz jaki budynek postawić i gdzie go postawić, np. chaty drwala nie postawisz na pustyni. Poza tym sam musisz zdobywać materiały budowlane, a także surowce do produkcji broni lub żywności. Celem jest podbój mapy, ew. dojście do "bramy".

Obie gry są strategiami, ale różnią się i to znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry tekst, zachęcający do kupna gry. W związku z tym mam pytanie do tych, którzy grali zarówno w oryginalną "dwójkę", jak i w "remake": co bardziej opłaca się kupić? Czy pomimo "kwadratowej" jak na dzisiejsze realia grafiki, oryginalna "dwójka" ma to coś, czego nie ma remake? Co bardziej polecacie? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje pomocy zakupiłem gre Settlers II Dziesieciolecie, po zainstalowaniu gra się nie włącza.
Parametry kompa są ok.
Czy jest to wina mojej karty grafiki zintegrowanej na płycie.
Jak tak to czy morzna coś z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować