Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia pełen skład Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina!

708 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2007 o 11:27, logray napisał:

Według mnie pudełko z EK wygląda o wiele lepiej niż plastikowe opakowania z podstawki i mam
nadzieję, że z nich nie zrezygnują. Co do efektu wilka to z niego na 100% nie zrezygnują skoro
w obu edycjach opowiadanie i instrukcja są identyczne. Połowy wilka raczej nie zostawią.

nie wiem czy zauważyłeś, ale digipack jest takim śmiesznym składanym "czymś" które raczej na pewno jest węższe niż 3 zwykłe boxy DVD z których składa się edycja podstawowa, więc z tym "efektem wilka" mógłby być problem.
Poza tym mnie najbardziej boli sam fakt, że to będzie owy digi-, gdyż nie znoszę sięgając po jedną płytę (dajmy na to soundtrack) użerać się z samorozkładającym się, pięcioskrzydłowym, sprawiającym wrażenie cholernie delikatnego i przy odrobinie (nie)szczęścia gubiącego płyty (bo tutaj gdy pójdzie ci kilka ząbków trzymających płytę to kaplica, musisz szukać zastępczego boxa) potworkiem.
Ale to oczywiście moja prywatna opinia.

Dnia 23.06.2007 o 11:27, logray napisał:

Też mam EK Gothic i mnie te plastikowe pudełko rozczarowało. Zwłaszcza powyłamywane zaczepy
na książki, no i spodziewałem się czegoś lepszego niż podstawka. Zresztą nie tylko ja bo z
tego co pamiętam to była dyskusja co do koloru samego boxa. Dali jak ze zwykłej edycji a miał
być inny. EK powinna się wyróżniać także sposobem zapakowania płyt.

powyłamywane zaczepy to akurat wina poczty polskiej która nie wie co to delikatne odkładanie paczek zamiast prawie że rzucania nimi.
Ja tam akurat z tego, że to również było czerwone pudełko byłem zadowolony, gdyż to szare było tak brzydkie, że aż w oczy kuło, a ponieważ podstawowa wersja też była bogata, to się mocno zastanawiałem co wybrać do momentu gdy się okazało, że czerwone jest i tu i tu.
a "kompleks pudełka" załatwia to duże kartonowe które tutaj jak widać będzie, a którego w g3 faktycznie brakowało.

Dnia 23.06.2007 o 11:27, logray napisał:

Nie rozumiem też Twojego dylematu estetycznego. Planujesz każdy element z osobna postawić na
półkę? Być może jest to efekt mieszkania w bloku i braku miejsca, ale ja planuję całość trzymać
w pudle tak jak pozostałe EK które posiadam., Obecna forma zapakowania płyt jak dla mnie prezentuje
się o wiele lepiej w sytuacji gdy się po nie sięga do zbiorczego pudełka. Do tego dochodzi
jeszcze kwestia jakości wykonania.

Dylemat estetyczny - obydwie wersje bogate, tylko jedna ma tak niepraktyczne i brzydkie (w porównaniu z drugą) plastikowe pudełko że aż mnie odrzuca, jest droższa, ale za to zawiera jeszcze więcej elementów, lub owa druga wersja, choć biedniejsza, to ładniejsza, praktyczniejsza i tańsza. I człowiek się zastanawia co wziąć.
Oczywiście element ładne/brzydkie to już subiektywne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mam nadzieję, że pre-ordery rusza przed pierwszym lipca. Wtedy zaczyna się sezon wiele osób wyjedzie, a nie każdy ma połączenie z netem, więc myślę, że pre-ordery ruszą szybko najprawdopodobniej pod koniec przyszłego tygodnia, aby na graczy działały jeszcze emocje związane ze "swieżością kolekcjonerki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK!
Edycję kolekcjonerską już znamy, to teraz trzeba wypatrywać pre-orderów. Wie ktoś może, czy to opowiadanie Sapkowskiego to jest jedno z jego wcześniejszych opowiadań o Wiedźminie, czy coś całkiem świeżego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że Wiedźmin robiony (przynajmniej bazujący) na silniku starym, ale świetnie zoptymalizowanym. Wiem, dodali mnóstwo nowych efektów, w tym m.in. shadery. Autorzy cały czas podkreślają, że liczy się dla nich przede wszystkim rynek polski, wiedzą, jaka jest sytuacja w kraju i nie wszystkich stać na mega wypasiony sprzęt. Nie zdziwiłbym się jakby dali możliwość obsługo DX8. Nawet jeśli tak nie będzie, i wymogiem będą karty z DX9, to większość kart z DX9 spokojnie pociągnie Wiedźmina, nawet kosztem rozdzielczości, czy innych bajerów. Gra na słabszych kartach zapewne pójdzie, grafika będzie może gdzieś tak na poziomie NWN2. Oczywiście na najnowszych kartach gra będzie wyglądała przepięknie itp. Myślę, że będą zadowoleni i posiadacze słabszych i lepszych kart. Ja ze swoim GeForcem 6600 i 1 GB ramu, jestem spokojny o działanie gry. Nawet jeśli nie będzie wyglądała świetnie, lub jak na lepszych kartach to i tak zamawiam pre-order, w dodatku EK (jeśli się załapię) W dodatku teraz optymalizują silnik podobno :P To tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogli by tak od razu zacząć pre-ordera:/ a nie doprowadzać ludzi do obłędu bo są teraz wakacje i jak ten pre order się zacznie to część z ludzi nie będzie miała szans jej kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 21:43, SzaacH napisał:

2. Kiedy ruszy pre-order poznacie wymagania


Jak dla mnie niezrozumiałe, dlaczego robicie z tych wymagań taka tajemnicę. Powinny być one podane od razu kiedy były już one dokładnie ustalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też tego do końca nie rozumiem. Chyba że jeszcze coś zoptymalizują, to może się wymagania nieco obniżą. Cholera wie o co chodzi, bo jak to dalszy ciąg podgrzewania atmosfery to nie komentuję i zaraz mnie szlag trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 15:12, Vivek1 napisał:

Mogli by tak od razu zacząć pre-ordera:/ a nie doprowadzać ludzi do obłędu bo są teraz wakacje
i jak ten pre order się zacznie to część z ludzi nie będzie miała szans jej kupić.


Jezu ... Co cię zbawi parę dni? CDP twierdzi, że w poniedziałek się dowiesz wszystkiego o pre-orderze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jeszcze dorzucili koszulkę! Ja wiedziałem, że lato może pozytywnie wpływać na ludzi, ale nie wiedziałem że aż tak :-D . No, no! Teraz mogę się ośmielić powiedzieć, że jest to najlepsza Limitowana(niestety :-( , szkoda że nakład ograniczony, jeszcze mi prąd wyłączą albo zaś TP nawali i niezdąże zamówić) Edycja Kolekcjonerska jaką widziałem. Oczywiście zamawiam.

P.S. Z czego będzie to opakowanie, w którym będą te wszystkie rzeczy?? Tak pytam tylko z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj oj oj... Nie starczy mi funduszu. Doradźcie: wariant a) Sprzedać Crackdown, Rainbow Six: Vegas i kupić EK Wiedźmina b) Zamienić Crackdown i Rainbow Six: Vegas na BioShock. Co prawda te tytuły dzieli prawie miesiąc, ale nie moge ciągle kupować gier po 200 zł, bo by na mleczne kanapki nie starczyło.(te takie od... tego no takiego co serki chyba robi, czy jogurty) A tak na marginesie to BioShocka i Assasins Creeda wydaje Cenega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 11:46, GanD napisał:

Ja jestem w głębokim szoku! Ty, głośno zastanawiający się nad zakupem polskiej wersji językowej...
nie może być :P


Zastanawiajacy, a to jeszcze nic nie znaczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 13:40, dark master napisał:

nie wiem czy zauważyłeś, ale digipack jest takim śmiesznym składanym "czymś" które raczej na
pewno jest węższe niż 3 zwykłe boxy DVD z których składa się edycja podstawowa, więc z tym
"efektem wilka" mógłby być problem.

Digipacki to żadna nowość i podobne miałem wielokrotnie w dłoniach (pierwszą grą wydaną w ten sposób przez CDP był chyba Planescape Torment). Zawsze mi się bardziej podobały od iluś tam zwykłych pudełek, bądź jednego na n płyt. Swoją drogą pudełko od Tormenta przetrwało w o wiele lepszym stanie niż to od Baldurs Gate. To drugie się wyrobiło i wypadają mi z niego płyty.
3 częściowy digipack wraz z 4 ramionami jest mniej więcej tak samo gruby jak trzy slimy (z wizualizacji wynika, że to chyba one zostaną użyte). Zapomniałeś o jednym edycja zwykłą będzie miała pewnie zwykłe pudełka DVD, czyli z zaokrąglonym grzbietem. EK ze względu na technologię wykonania będzie miała płaski grzbiet (proponuję zobaczyć jak wygląda EK Europy Universalis 3), dodatkowo wilk nie będzie przykryty plastikową obwolutą. Efekt prawdopodobnie będzie o wiele ładniejszy.

Dnia 23.06.2007 o 13:40, dark master napisał:

Poza tym mnie najbardziej boli sam fakt, że to będzie owy digi-, gdyż nie znoszę sięgając po
jedną płytę (dajmy na to soundtrack) użerać się z samorozkładającym się, pięcioskrzydłowym,
sprawiającym wrażenie cholernie delikatnego i przy odrobinie (nie)szczęścia gubiącego płyty
(bo tutaj gdy pójdzie ci kilka ząbków trzymających płytę to kaplica, musisz szukać zastępczego
boxa) potworkiem.

Tak jak napisałem wcześniej mam doświadczenie z tego typu pudełkami od bardzo dawna. Z własnego doświadczenia wiem, że tego typu pudełka są wytrzymalsze. Jak do tej pory w żadnym takim boxie ząbki mi się nie połamały. Może mam farta, a może po prostu dbam o swoje rzeczy. Jakby co to zawsze można wymienić te plastikowe pudełko na inne. Tyle, że w tym przypadku trzeba się trochę z bezbarwnym klejem pobawić.
Dla mnie takie wymuszone trzymanie wszystkich płyt w jednym miejscu to plus. Dzięki temu mi się po mieszkaniu nie rozłażą.

Dnia 23.06.2007 o 13:40, dark master napisał:

powyłamywane zaczepy to akurat wina poczty polskiej która nie wie co to delikatne odkładanie
paczek zamiast prawie że rzucania nimi.

To też "wina" CDP. Instrukcje były trochę za grube jak na możliwości zaczepów. Jak do tej pory to jedyna moja gra w której się one połamały.

Dnia 23.06.2007 o 13:40, dark master napisał:

Ja tam akurat z tego, że to również było czerwone pudełko byłem zadowolony, gdyż to szare było
tak brzydkie, że aż w oczy kuło, a ponieważ podstawowa wersja też była bogata, to się mocno
zastanawiałem co wybrać do momentu gdy się okazało, że czerwone jest i tu i tu.

Ja się nie zastanawiałem. EK kupiłem dla książkowego opakowania. Zresztą zwykle wybieram EK.

Dnia 23.06.2007 o 13:40, dark master napisał:

a "kompleks pudełka" załatwia to duże kartonowe które tutaj jak widać będzie, a którego w g3
faktycznie brakowało.

Na pewno chodzi Ci o G3? Tam była podstawka włożona razem z dodatkami do książki. Swoją drogą najefektowniejszego opakowania jak do tej pory. Oczywiście o ile nie liczyć bonusu dla klientów gram czyli albumu.

Dnia 23.06.2007 o 13:40, dark master napisał:

Dylemat estetyczny - obydwie wersje bogate, tylko jedna ma tak niepraktyczne i brzydkie (w
porównaniu z drugą) plastikowe pudełko że aż mnie odrzuca, jest droższa, ale za to zawiera
jeszcze więcej elementów, lub owa druga wersja, choć biedniejsza, to ładniejsza, praktyczniejsza
i tańsza. I człowiek się zastanawia co wziąć.
Oczywiście element ładne/brzydkie to już subiektywne zdanie.

Oczywiście, że subiektywne. Mi się bardziej podoba opakowanie EK, Tobie podstawki i wszystko jest ok. Co do przymiotników praktyczniejsza i tańsza, to wydaje mi się, że podstawowe wersje zawsze są praktyczniejsze i tańsze od EK. EK to fanaberia w której płacimy za coś co nie ma wpływu na grę (wyjątkiem był Jade Empire z dodatkowym stylem walki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 23.06.2007 o 17:30, logray napisał:

3 częściowy digipack wraz z 4 ramionami jest mniej więcej tak samo gruby jak trzy slimy (z
wizualizacji wynika, że to chyba one zostaną użyte). (...)

hm. Tylko w podstawowej będą trzy zwykłe pudełka DVD (cholera wie jak się nazywają... nie slimy i nie takie grube w których są zazwyczaj premierowe wydania w każdym razie ;p), zakładając że opowiadanie, etc. będzie wydrukowane tak samo jak do edycji podstawowej, to w dalszym ciągu brakuje odcinka grubości 2-3 "slimów" by na grzbiecie wyszedł wilk.
Anyway póki co możemy tak sobie gdybać w nieskończoność i to, o ironio, o wilka na grzbiecie wydania jakby to było nie wiadomo jak istotne xD (choć przyznam, efekt to ładny jest ;p)

Dnia 23.06.2007 o 17:30, logray napisał:

Tak jak napisałem wcześniej mam doświadczenie z tego typu pudełkami od bardzo dawna. Z własnego
doświadczenia wiem, że tego typu pudełka są wytrzymalsze. Jak do tej pory w żadnym takim boxie
ząbki mi się nie połamały. Może mam farta, a może po prostu dbam o swoje rzeczy. Jakby co to
zawsze można wymienić te plastikowe pudełko na inne. Tyle, że w tym przypadku trzeba się trochę
z bezbarwnym klejem pobawić.

hm. Ja słyszałem wiele opinii akurat odwrotnych. Choć może po prostu były słabej jakości czy coś, osobiście tylko raz miałem z czymś takim do czynienia i to bardzo dawno temu. I przyznam, nie podobało mi się, choćby z tego względu, że pasowało do pozostałych tytułów jak pięść do nosa, widać było, że inaczej zrobione ;p O wrażeniu cholernej delikatności ("o matko to skrzydełko zaraz wygnie mi się w drugą stronę i odleci") już nie wspomnę.

Z tymi digipackami jest ten problem, że jak ząbek odleci lub będzie bardzo słaby, to "po ptakach", pudło do wyrzucenia, bo jedyne do czego się będzie nadawało to do stania i zbierania kurzu, bo przy każdym włożeniu doń płyty wyleci ona przez jakąś szparę. W zwykłych boxach DVD zazwyczaj aż tak tragicznie nie jest, od biedy płyta może "latać" wewnątrz

Dnia 23.06.2007 o 17:30, logray napisał:

Na pewno chodzi Ci o G3? Tam była podstawka włożona razem z dodatkami do książki.

Aj waj, zapomniałem o księdze, rzeczywiście ;p To przez to, że nie stoi obok kartonów po falloucie, GII czy Warcraftach ;)
A album był w tamtym wydaniu zdecydowanie najlepszym elementem ;)

Dnia 23.06.2007 o 17:30, logray napisał:

Oczywiście, że subiektywne. Mi się bardziej podoba opakowanie EK, Tobie podstawki i wszystko
jest ok. Co do przymiotników praktyczniejsza i tańsza, to wydaje mi się, że podstawowe wersje
zawsze są praktyczniejsze i tańsze od EK. EK to fanaberia w której płacimy za coś co nie ma wpływu na grę

no, czasem w EK są fajne przydatne bajery typu mapa etc. których brakuje w wersjach podstawowych (które składają się na płytę z grą i instrukcją), a za które czasem warto dopłacić parę złotych więcej. Tutaj jest tylko jeden z nielicznych chlubnych wyjątków gdy obydwie wersje rozpieszczają graczy i cięzko się zdecydować, czy dopłacić ;)

Dnia 23.06.2007 o 17:30, logray napisał:

(wyjątkiem był Jade Empire z dodatkowym stylem walki).

I Jeszcze NWN2 ze specjalną aurą, dopóki co bystrzejsi nie nauczyli się jej odpalać przez konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na ile jest trafne zauważenie jednego z moich znajomych, który nazwał grę "takie fable, ale troszkę bardziej jako tomb raider, ale z kolei we własnym sosie i z nowatorskimi pomysłami"? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować