Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia pełen skład Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina!

708 postów w tym temacie

Nie chće was denerwować ale podaliście mi sprzeczne informacje bo kazdy mowi co innego to inaczej jak wazna role odgrtwa karta graficzna a jaka procesor .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 23:49, Tieru napisał:

Nie chće was denerwować ale podaliście mi sprzeczne informacje bo kazdy mowi co innego to inaczej
jak wazna role odgrtwa karta graficzna a jaka procesor .?


Słuchaj. Oba te komponenty odgrywają dużą rolę. Jeżeli nie będziesz miał dobrego procesora, to nie wykorzystasz pełni możliwości karty graficznej, a jeżeli nie będziesz miał dobrej karty graficznej to nawet najlepszy procesor nic tu nie zdziała. Żeby cokolwiek powiedzieć trzeba poczekać na wymagania Wiedźmina. Inaczej ciężko cokolwiek stwierdzić czy doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 00:02, Tieru napisał:

Sarafan_Knight czy ten moj procek jest slaby?(celeron 3.06 ghz?


Celerony są znane z nie najlepszej wydajności. Szczerze powiedziawszy nigdy nie zagłębiałem się jak jest z nią w tych nowszych, ale słyszałem, że mimo wszystko niezbyt dobrze. Radzę spytać się kogoś lepiej obeznanego w tej kwestii niż ja np. w wątku dotyczącym upgrade''u sprzętu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=11734

Ale przede wszystkim radzę poczekać na wymagania Wiedźmina i dopiero podjąć jakieś działania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 23:45, Sarafan_Knight napisał:

Można prowadzić pewne spekulacje, bo wiemy na jakim silniku działa gra i jakie są wymagania
Neverwinter Nights 2. ;)


Tylko ze NWN2 wcale pieknie nie wyglada (jest taki jakis brzydki, pusty i mdly :P szczegolnie przy wiedzminie) a chodzi prawie jak Oblivion ... (w sensie rzeczywistych wymagan/wydajnosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 00:51, Morfieusz napisał:

Tylko ze NWN2 wcale pieknie nie wyglada (jest taki jakis brzydki, pusty i mdly :P szczegolnie
przy wiedzminie) a chodzi prawie jak Oblivion ... (w sensie rzeczywistych wymagan/wydajnosci)


Zgadza się, ale podejrzewam, że CDP Red spędził więcej czasu na optymalizacji kodu i Wiedźmin ładniej wyglądając będzie działał podobnie jak NWN2, a może nawet lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po screenach patrzac to widac ze Wiedzmin ma mniej poly na modelach i troche mniej ostrzejsze texturki niz NWN2 (to na duzy plus ;-) tym bardziej ze mimo iz w siatkach ubogo to lepiej wyglada :P ) ale Aurora z NWN1 to tez mistrzem wydajnosci nie jest :P haczy na dzisiejszych kompach az oczy bola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 00:59, Morfieusz napisał:

Po screenach patrzac to widac ze Wiedzmin ma mniej poly na modelach i troche mniej ostrzejsze
texturki niz NWN2 (to na duzy plus ;-) tym bardziej ze mimo iz w siatkach ubogo to lepiej wyglada
:P ) ale Aurora z NWN1 to tez mistrzem wydajnosci nie jest :P haczy na dzisiejszych kompach
az oczy bola


To akurat zależy od tego, jak bardzo wodze fantazji puścił autor moda. :) Generalnie rzecz biorąc jeśli już haczy to raczej tylko na grze w necie, albo w jakieś napakowane różnymi rzeczami mody do single.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie tam lubi denerwowac niskim framerate w kampanii :P:P po prostu na max oddaleniu i niskim kacie Aurora juz nie wyrabia :P i artefakty sie robia... i ogole brzydko wyglada :P no ale co ja bede marudzil na paruletnia gre ;-) Oby tylko Wiedzmin byl dobrze zoptymalizowany i przyzwoicie smigal na starszych kompach (swoja droga nie pamietam kiedy ostatnio wyszla jakas porzadnie zrobiona gra :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 01:08, Morfieusz napisał:

mnie tam lubi denerwowac niskim framerate w kampanii :P:P po prostu na max oddaleniu i niskim
kacie Aurora juz nie wyrabia :P i artefakty sie robia... i ogole brzydko wyglada :P no ale
co ja bede marudzil na paruletnia gre ;-) Oby tylko Wiedzmin byl dobrze zoptymalizowany i przyzwoicie
smigal na starszych kompach (swoja droga nie pamietam kiedy ostatnio wyszla jakas porzadnie
zrobiona gra :P)


Przy maksymalnym oddaleniu i minimalnym kącie rzeczywiście ta wersja silnika nie wyrabia, ale w ten sposób raczej się nie gra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 01:10, Sarafan_Knight napisał:

Przy maksymalnym oddaleniu i minimalnym kącie rzeczywiście ta wersja silnika nie wyrabia, ale
w ten sposób raczej się nie gra. :)


Czasem sie przydaje :P z kolei w NWN2 jak juz sufit w budynkach doszedl to juz awaria dla starych maszyn :P A ze w Wiedzminie chyba bedzie przewazac taki widok ala Gothic TPP to silnik musi byc zrobiony na bostwo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 01:14, Morfieusz napisał:

Czasem sie przydaje :P z kolei w NWN2 jak juz sufit w budynkach doszedl to juz awaria dla starych
maszyn :P A ze w Wiedzminie chyba bedzie przewazac taki widok ala Gothic TPP to silnik musi
byc zrobiony na bostwo ;-)


Ja tam nigdy takiego widoku nie używałem. ;) Co do Wiedźmina, to tyle robią tą grę, że nie wyobrażam sobie tego, żeby silnik nie był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 01:21, Sarafan_Knight napisał:

Co do Wiedźmina, to tyle robią tą grę (...)


Gothic 3 dlugo robiono ;-) Duke Nukem Forn... no dobra, rozpedzilem sie :P :D dlugo nie dlugo ale mam nadzieje ze w przypadku Witchera nie bedziemy mieli patchy z opoznieniem ;-) no chyba ze sie myle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 01:30, Morfieusz napisał:

Gothic 3 dlugo robiono ;-) Duke Nukem Forn... no dobra, rozpedzilem sie :P :D dlugo nie dlugo
ale mam nadzieje ze w przypadku Witchera nie bedziemy mieli patchy z opoznieniem ;-) no chyba
ze sie myle...


Gothic''a 3 aż tak długo nie robiono. ;) Wiedźmin powstaje dłużej. Duke Nukem Forever przemilczymy. :) Myślę, że Stalker jest dobrym przykładem gry, którą robiono bardzo długo, a ma fatalnie dopracowany silnik, jednak nie sądzę, żeby Aurorę dało się tak zepsuć. :) Zresztą CDP Red nie może sobie na to pozwolić. To jest ich pierwsza gra i od strony technicznej musi być wszystko idealnie, bo inaczej będzie niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nakład ograniczony. To trocję bez sensu :). Wielu ludzi by chciałoby mieć edycję kolekcjonerską, a jeśli zabraknie to po prostu niedoprodukują. Szkoda :(. A co jej składu to jest całkiem w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym Stalkerem to racja, czytając wymagania w CDA zakupiłem Stalkera w pre-orderze. Gdy przeszedł do mnie kurier myślałem, że ssikam się ze szczęścia (w końcu jako jeden z pierwszych mam tą grę). Gdy zainstalowałem i zacząłem grać na średnich detalach na dx9 nawet nie można było ruszyć postacią (sic!). Obawiam się, że tak samo będzie z Wiedźminem, daltego czekam na BioShocka na Xboxa360 który pojawi się 23 dni później(chyba).Niestety wydatek na Bioshocka będzie prawie równy Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina, a żeby wydać 400 zł na gry w przeciągu 23 dni to przesada, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną z cech Edycji Kolekcjonerskiej jest jej unikatowość. Nie da się jej osiągnąć poprzez wytworzenie olbrzymiej ilości egzemplarzy. Ilość ta musi być ograniczona i to znacznie. W sumie po zapowiedziach CDP i tak nie jest źle - takiej Edycji Specjalnej Company of Heroes było... 460 sztuk! Tutaj mówi się o około 3000 sztuk, choć wiadomo, to wyliczenie powstaje z twierdzenia "między dwa a cztery tysiące sztuk".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stefan knight tyś jest idiota stalker ma jeden z najlepszych silnikw i działa na słabym kompie a gothic 3 nie porównuj do tego bo to zupełnie inny rodzaj gry a pozatym ma najlepszy silnk jaki widziałem (no może oblivione też miał taki) ale masz racje długo te gry robiono. A wiedźmin według mnie ma lekko starą grafike chociaż nie moge się tego doczekać!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować