Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia pełen skład Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina!

708 postów w tym temacie

Wlaśnie zakończmy już to tylko czekajmy do jutra :) , jeszcze tylko jedno: jeżeli masz taki komp na którym da się grać w G3 to weź ukończ to jest naprawdę dobra gra pomimo bugów i tego silnika, prawdę mówisz w Nordmarze się rozkręca a potem jest jeszcze lepiej (zresztą to też będzie kwestia gustu ale mnie się podoba ;p ) zresztą nierozumiem tego że gra ma dużo bugów może i pare ma ale wcale nie tak dużo, mnie jedynie zdenerwował save bug (czy jakoś tak) bo straciłem przez niego pare godzin gry, ale jak zainstalowałem patcha co go naprawiał było już dobrze, no i jeszcze pare razy się zdażyło że postać z "drużyny" lub przeciwnik weszli w ściane ale naprawdę żadko i stwierdzam więc że ta gra wcale tak dużo tych bugów niema (przynajmniej u mnie niebyło :P).
Ok sorki za ten offtop bo widze że temat o Gothicu 3 zrobił a nie o Wiedźminie więc zamknijmy to ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale w sumie to Gothic 1 i 2 wyznaczały nowe standardy w wymaganiach sprzętowych (na procku 1,2 256 mb ram i 32 mb karcie graficznej praktycznie nie chodził) a teraz może sobie pozwolić na niego każdy. Pewnie tak samo będzie z trójką. Teraz prawie nikt nie może go odpalić i komfortowo grać, a za dwa, trzy lata będzie się zagrywała ta reszta która nie ma super-mega-wypasiono-ultra-nad-dźwiękowych-kompów. Oby tak nie było z Biało Włosym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, że z wiedźminem nie będzie tak źle jak z g3 :/
teoretycznie spełniam zalecane wymagania gothica, a przycina sie niemiłośernie (p4 3,2; 2 gb ram; radeon x1600 512). czekam na lepsze czasy - do zmiany kompa - żeby zagrać w gorhica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro na 90% konfiguracji sprzętowych Gothic 3 chodzi beznadziejnie, to znaczy, że silnik jest skopany na maxa - fakt.
Skoro przez 90% czasu gry w Gothic 3 nie robisz nic innego poza zarzynaniem coraz większych hord orków i uciekaniem przed wilkami, to o fabule też sobie nie pogadamy - fakt.

Dlatego większość osób, które miało styczność z serią Gothic, woli w ogóle nie wspominać o 3 części, przez wzgląd na stare dobre czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 22:17, GanD napisał:

Skoro na 90% konfiguracji sprzętowych Gothic 3 chodzi beznadziejnie, to znaczy, że silnik jest
skopany na maxa - fakt.
Skoro przez 90% czasu gry w Gothic 3 nie robisz nic innego poza zarzynaniem coraz większych
hord orków i uciekaniem przed wilkami, to o fabule też sobie nie pogadamy - fakt.

Dlatego większość osób, które miało styczność z serią Gothic, woli w ogóle nie wspominać o
3 części, przez wzgląd na stare dobre czasy.


W pierwszą część grałem, była super, choć wole NWN, jeśli rzeczywiście 3 jest taka jak mówisz to może lepiej ja sobie podarować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż gra wyjdzie w XKN, wtedy może będą już patche usuwające hordy bugów, a Ty będziesz miał kompa, na którym gra nie będzie się zacinała na średnich/max detalach (czyli obecnie standard NASA;). A na razie szkoda kasy, jest wiele innych dobrych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 21:32, howereq napisał:

No ale w sumie to Gothic 1 i 2 wyznaczały nowe standardy w wymaganiach sprzętowych


Powiem tak - Piranha Bytes zawsze byli cieniasami jesli chodzi o silniki - G2 jak odpalisz na dzisiejszym kompie z 8800 GTX, detale na full to i tak poleci na plynnosci przy max oddaleniu kamery ;/

@ GanD - co do tych patchy ... najlepsze jest to ze jak Pirania stracila prawa do Gothica to i patchy nie zrobi :P:P ale jest nadzieja bo (w ostatni poniedzialek bodajze) byl news na Imperium Gier o tym ze patche zrobia fani Gothica :P a programisci z Piranii beda im sluzyc wszelka pomoca.. coz pozyjemy zobaczymy

Miejmy nadzieje ze nasz rodzimy Wiedzminek bedzie na tyle dopracowany (albo chociaz starannie ''pielegnowany'' :P w postaci czestych łatek) ze grajac z takim gothicowym widokiem na starszym sprzecie bedzie mozna dosc komfortowo grac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 00:06, Cirian napisał:

A tutaj znalazłem międzynarodowa(!) petycje do CD-Projekt RED proszącą o wydanie Witcher''a
na Linuxa... ponad 3100 osób podpisanych... Chyba nie przejdziecie obok tego obojętnie? Nawet
jeśli miałoby to zająć trochę czasu?

http://www.petitiononline.com/7730722/petition.html


Dzięki, poparłem petycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 20:38, Mariax napisał:

Serefan knight niegadaj proszę takich głupot że Stalker ma zkopany silnik, jak ty go odpalales
na jakimś biednym komputerze to sie niedziwie, ja go mam na max detalach w rozdzielczości 1440x900
i niemam żadnych problemów a gra wygląda bardzo dobrze. To samo z Gothicc 3, jak ktos ma słaby
komp to mu sie nieoplaca grać ale ja na moim tez gralem na max detalach i sie praktycznie wogóle
niecieło (może pare razy ale niezabierało to wcale przyjemności z gry). Jak masz słaby komp
to niekrytykuj gier z wysokimi wymaganiami że mają biedny silnik bo u ciebie sie tnie !
A o EK Wiedźmina powiem tak: Wspaniałe wydanie, bardzo bogate i jedno z najlepszych jakie widziałem
w życiu,
miejmy nadzieję że gra też taka będzie ;). Już się niemoge doczekać pre-ordera:)


Zajrzyj sobie do tematu poświęconego pomocy technicznej, to ogarnie Cię zdziwienie. Ja mam P4 2,8 GHz, 512 MB RAM, Radeon X1300 i nie mogę sobie pograć na renderowaniu DirectX 9. Co ciekawe nie z powodu małej ilości pamięci RAM. Typ niskiego framerate''u wskazuje na to, że nie wyrabia albo procesor, albo karta graficzna. Płynna gra w tym trybie jest możliwa jedynie na minimalnych detalach. Co więcej właściwie w ogóle nie mogę sobie pograć, bo gra zawiesza się co kilkanaście minut. I dzieje się to u każdego kto ma kartę graficzną Radeon X1xxx i kartę dźwiękową firmy Realtek. To nazywasz dopracowanym silnikiem? Nazywasz też dopracowanym silnikiem taki, który ma dużo niższą wydajność na kartach graficznych ATI niż Nvidii (porównując układy, które mają podobną wydajność w testach)? Powodzenia życzę. Tutaj masz kolejne przykłady "cudownego" dopracowania silnika Stalkera, jeśli chodzi o renderowanie przy pomocy DirectX 9: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21519&pid=780

A takich przykładów w wyżej wymienionym temacie jest dużo więcej. Oczywiście silnik opierający się na DirectX 8 spisuje się nie najgorzej. Sam mogę na nim pograć (tzn. mógłbym gdyby gra się co chwilę nie zawieszała) w miarę płynnie na średnich detalach, a gdybym miał 512 MB RAM więcej to nawet na wysokich, ale jak na 6 lat pracy to jest kiepściutko...

Ponadto nie jesteś chyba świadomy tego, że wysokie wymagania w grach (kiedy są nieuzasadnione jak w przypadku Gothic''a 3) to jest także efekt niedopracowania silnika. Posłużę się tu pewnym przykładem. RobeN ma następującą konfigurację:

Opteron 170 s 939
DFI LanParty nF4 SLI-DR eXpert
2x1024MB Patriot LLK
ATI Radeon X1900XTX Sapphire
2x250GB RAID0 + 2x80GB RAID 0

Gothic 3 tnie mu się niemiłosiernie w wyższych detalach, bo... ma kartę graficzną ATI zamiast Nvidii! Czy według Ciebie efektem tego, że twórcom nie chciało się zoptymalizować gry pod karty ATI, jest dopracowany silnik? Jeżeli rzeczywiście piszesz prawdę, że Tobie Gothic 3 działa płynnie w maksymalnych detalach, to informuję Cię, że jesteś jednym z nielicznych i albo masz świetny sprzęt, albo sporo szczęścia. Piszesz, że u Ciebie działa doskonale. Wyciągasz zapewne wnioski tylko na podstawie własnego przykładu i stwierdzasz, że engine jest dopracowany. Ja znam wiele przykładów, na podstawie których wnioskuję, że Gothic 3 u przeważającej większości osób działa fatalnie, a w szczególności u posiadaczy kart ATI. I jeszcze jedno mi wyjaśnij. Dlaczego Gothic 3 ma o wiele wyższe (realne) wymagania niż Oblivion pomimo tego, że poziom grafiki w pełnych detalach jest równy, a może nawet gorszy w Gothic''u 3? Odpowiedź jest prosta. Słabe dopracowanie silnika.

Radzę się więc mocno zastanowić, kto tu wypisuje głupoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh znowu offtopne no ale moze przynajmniej obraz zaistnialej sytuacji sie troche poprawi :P
1. Taka prawda ze bez sterownikow robionych specjalnie pod dana gre na kartach ATi nie ma co grac :P
2. Wina tego jak chodzi G3 lezy w... chybionym przewidywaniu przyszlosci Tworcow :P odpowiedz jest w Albumie z EK G3 (teraz mi sie to przypomnialo) a brzmi ona tak - Piranie mieli kilka lat temu info od producentow GPU jakie to on bedzie mial mozliwosci (w momencie premiery G3), ze da sobie rade z niewyobrazalna iloscia tri''sów :P tak wiec graficy z Piranhy nie szczedzili na siatkach obiektow (warto dodac ze swiat G3 jest robiony recznie, nie w polowie wygenerowany jak w przypadku Obliviona)... Jednak gdy przyszlo do testowania Bety tworcy zostali z reka w nocniku - okazalo sie ze jednak sprzet nie zrobil az takiego skoku wprzod jak to ktos obiecal i nie wyrabial w G3 - wiec graficy musieli doslownie przerzedzac siatki wszystkich obiektow ale to nie wystarczylo bo i konstrukcja silnika byla zbyt absorbujaca zasoby kompa :P nawet jakis gosc z Piranhy przyznal ze G3 potrzebuje do plynnego chodzenia i niezauwazalnego doczytywania terenu w locie 2 GB RAMu wiec sorry :P ale to nieporozumienie ;-)

PS: Dobra wiem ze jutro tego topica nikt juz nie bedzie kontynuowal ale to nie znaczy ze bedziemy tu sobie o G3 i silnikach rozmawiac ;-) takze jak ktos ma jeszcze cos do powiedzienia to niech mowi i koniec :P pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 13:40, dark master napisał:

nie wiem czy zauważyłeś, ale digipack jest takim śmiesznym składanym "czymś" które raczej na
pewno jest węższe niż 3 zwykłe boxy DVD z których składa się edycja podstawowa, więc z tym
"efektem wilka" mógłby być problem.
Poza tym mnie najbardziej boli sam fakt, że to będzie owy digi-, gdyż nie znoszę sięgając po
jedną płytę (dajmy na to soundtrack) użerać się z samorozkładającym się, pięcioskrzydłowym,
sprawiającym wrażenie cholernie delikatnego i przy odrobinie (nie)szczęścia gubiącego płyty
(bo tutaj gdy pójdzie ci kilka ząbków trzymających płytę to kaplica, musisz szukać zastępczego
boxa) potworkiem.
Ale to oczywiście moja prywatna opinia.

Potwierdzam, to jest nie praktyczne (ten digipack)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 23:36, Morfieusz napisał:

1. Taka prawda ze bez sterownikow robionych specjalnie pod dana gre na kartach ATi nie ma co
grac :P


Zaraz, zaraz... To chyba twórcy gry mają dostosowywać silnik do sterowników karty graficznej, a nie twórcy sterowników do silnika konkretnej gry.

Dnia 24.06.2007 o 23:36, Morfieusz napisał:

2. Wina tego jak chodzi G3 lezy w... chybionym przewidywaniu przyszlosci Tworcow :P odpowiedz
jest w Albumie z EK G3 (teraz mi sie to przypomnialo) a brzmi ona tak - Piranie mieli kilka
lat temu info od producentow GPU jakie to on bedzie mial mozliwosci (w momencie premiery G3),
ze da sobie rade z niewyobrazalna iloscia tri''sów :P tak wiec graficy z Piranhy nie szczedzili
na siatkach obiektow (warto dodac ze swiat G3 jest robiony recznie, nie w polowie wygenerowany
jak w przypadku Obliviona)... Jednak gdy przyszlo do testowania Bety tworcy zostali z reka
w nocniku - okazalo sie ze jednak sprzet nie zrobil az takiego skoku wprzod jak to ktos obiecal
i nie wyrabial w G3 - wiec graficy musieli doslownie przerzedzac siatki wszystkich obiektow
ale to nie wystarczylo bo i konstrukcja silnika byla zbyt absorbujaca zasoby kompa :P nawet
jakis gosc z Piranhy przyznal ze G3 potrzebuje do plynnego chodzenia i niezauwazalnego doczytywania
terenu w locie 2 GB RAMu wiec sorry :P ale to nieporozumienie ;-)


Czyli silnik jest niedostosowany do aktualnego sprzętu, a to oznacza, że silnik jest niedopracowany, czyli na jedno wychodzi. :) Poza tym to co mówią twórcy, to mogą być jedynie próby usprawiedliwiania tego, że skopali engine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 23:42, Sarafan_Knight napisał:

Zaraz, zaraz... To chyba twórcy gry mają dostosowywać silnik do sterowników karty graficznej,
a nie twórcy sterowników do silnika konkretnej gry.


Taka prawda ze to ATi w Catalystach sie produkuje zeby gry byly grywalne na ich kartach :P

Dnia 24.06.2007 o 23:42, Sarafan_Knight napisał:

Poza tym to co mówią twórcy, to mogą być jedynie próby usprawiedliwiania tego, że skopali engine.


Watpie, Album byl tworzony rownoczesnie z gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 23:47, Morfieusz napisał:

Taka prawda ze to ATi w Catalystach sie produkuje zeby gry byly grywalne na ich kartach :P


Wiem o tym i chyba tu coś jest nie tak...

Dnia 24.06.2007 o 23:47, Morfieusz napisał:

Watpie, Album byl tworzony rownoczesnie z gra :P


Przecież już w czasie tworzenia zapewne zorientowali się, jak schrzanili engine. Poza tym kwestia dopisania kilku linijek tekstu w ostatniej chwili to nic trudnego...

Dobra, ograniczmy trochę ten offtop, bo rzeczywiście nas ktoś zaraz pogoni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 23:50, Sarafan_Knight napisał:

Przecież już w czasie tworzenia zapewne zorientowali się, jak schrzanili engine. Poza tym kwestia
dopisania kilku linijek tekstu w ostatniej chwili to nic trudnego...


Czy ja wiem czy pare linijek :P chyba poprawienie kilkudziesieciu tysiecy :D:D

Dnia 24.06.2007 o 23:50, Sarafan_Knight napisał:

Dobra, ograniczmy trochę ten offtop, bo rzeczywiście nas ktoś zaraz pogoni. ;)


Nom, racja ;-) pojde w koncu poczytac jakas ksiazke a nie posty ^^ pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 23:54, Morfieusz napisał:

Czy ja wiem czy pare linijek :P chyba poprawienie kilkudziesieciu tysiecy :D:D


Ale mi nie chodzi o silnik tylko o ten album. ;)

Dnia 24.06.2007 o 23:54, Morfieusz napisał:

Nom, racja ;-) pojde w koncu poczytac jakas ksiazke a nie posty ^^ pzdr


No to kończymy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonale pomyślana i przeprowadzona akcja promocyjna. Gratulacje dla studia CDProjekt.
Na początek zdawkowe informacje o grze, potem zapytanie nas ( Graczy ) o to co byśmy chcieli w edycji kolekcjonerskiej a następnie powolne odsłanianie szczegółów ( z czymś mi się to kojarzy ??? ).
Sądzę, że jest to powolne przygotowanie do ceny, która zwali nas na kolana ( jak cięcie mieczem )
Ale jako miłośnik tego rodzaju gier ( a w szczególności jako kolekcjoner gire w edycji kolekcjonerskiej ) z całą pewnością grę tą zamówię bez względu na cenę ( już oszczędzam ).
I właśnie o to chodziło w promocji.
Pozdrawiam wszystkich graczy (klientów ) oraz producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby wspaniała akcja, ponieważ budząca mnóstwo emocji. Szkoda, że wśród tylu pozytywnych było też sporo negatywnych: dawkowanie newsów, a to sianie dezinformacji przez niedoprecyzowane odpowiedzi przez pewnego smerfa. Mimo wszystko efekt zapewne osiągnięto, choć dzisiaj to dopiero będzie się działo... już od 3 godzin mamy poniedziałek i newsa wciąż brak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować