Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Pierwsza przygodowke ktora przeszedlem na PC to byla gra Ten Agent. Stary dobry klasyk. A tak z przygodowek najlepsza dla mnie okazala sie Tajne Akta Tunguska. Nastepnie Broken Sword 2 no i jako trzecia Syberia. Gralem w wiele przygodowek i duzo mi sie podobalo ale nie wszystkie ukonczylem dlatego podalem te trzy ktore ukonczylem( co nie znaczy ze tylko 3 ukonczylem przygodowki w swoim zyciu bo bylo ich wiecej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:07, Sebat1 napisał:

Niedawno miałem ogromną przyjemność kolejny raz zagrania i przejścia gry Wacki: Kosmiczna
Rozgrywka , ostatni raz grałem w to jakieś dziesięć lat temu. Muszę przyznać że gra pomimo
swojego prostego wykonania jest genialna , ogólnie to nie za bardzo przepadam za przygodówkami
, ale ten tytuł bardzo mi się spodobał i to od pierwszego wejrzenia. Polecam wszystkim
, jest to dla mnie najlepsza Polska przygodówka w jaką grałem.

Teenagent i Wacky ;] Książe i Tchórz był miernawy jak dla mnie.

[EDIT]
Zapomniałem o Sołtysie i Skaut Kwatermaster :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze na świecie przygodówki były na Amigę:) i początki PC.

- Legend of the Kyrandia
- Curse of Enchantia
- Lure of the Temptress
- Benetha a Steel Sky
- DreamWeb
- Monkey Island - seria
- Serie gier SIERRA''y - Police Quest, Space Quest, King''s Quest......

Długo tu mogę wymieniać:) Jak dla mnie były to niesamowite gry i wspominam dawne lata spędzone przed kompem z przyjemnością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:24, Coxsik napisał:

Pierwsza przygodowke ktora przeszedlem na PC to byla gra Ten Agent. Stary dobry klasyk.
A tak z przygodowek najlepsza dla mnie okazala sie Tajne Akta Tunguska. Nastepnie Broken
Sword 2 no i jako trzecia Syberia. Gralem w wiele przygodowek i duzo mi sie podobalo
ale nie wszystkie ukonczylem dlatego podalem te trzy ktore ukonczylem( co nie znaczy
ze tylko 3 ukonczylem przygodowki w swoim zyciu bo bylo ich wiecej).

OK :D Syberia to dla mnie jest poza listą jakąkolwiek - każdy ma swój ranking. Tunguska była spoko, a BS 1 i 2 część genialna z wyróżnieniem na część 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 14:36, deecom napisał:

Teenagent i Wacky ;] Książe i Tchórz był miernawy jak dla mnie.

W Teenagent niestety nie miałem przyjemności zagrać , natomiast Wacki tak jak wspomniałem są dla mnie genialną grą , a Książę i Tchórz to moim zdaniem całkiem dobra przygodówka.

Dnia 17.09.2008 o 14:36, deecom napisał:

[EDIT]
Zapomniałem o Sołtysie i Skaut Kwatermaster :D

A tego to ja w ogóle nie kojarzę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Discworld (seria), Monkey Island (seria) i cała seria kultowych przygodówek od LucasArts (aż do Grim Fandango)
2. Neverhood, Toonstruck
3. Broken Sword (seria), Gabriel Knight (seria)
4. Blade Runner, Myst

Lista robiona na szybko - Syberii nie przewiduje mój ranking jakże subiektywno-obiektywny :P

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=390304&n=97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


"Pewien gostek doradził mi grę Midnight Nowhere i tu mam podejrzliwe pytanie - czy gra jest warta wydania paru złociszy, a jeśli tak to gdzie kupić?"
Napisałem ten post w temacie o polecaniu gier, ale chyba to był błąd, bo tam niewiele o przygodówkach się rozmawia. Czytałem ostatnio jakieś recenzje dziennikarzy niezbyt pochlebne, zaś opinie graczy były naprawdę różne :F Ktoś w to grał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 18:50, Nekromantik napisał:

"Pewien gostek doradził mi grę Midnight Nowhere i tu mam podejrzliwe pytanie - czy
gra jest warta wydania paru złociszy, a jeśli tak to gdzie kupić?"

Napisałem ten post w temacie o polecaniu gier, ale chyba to był błąd, bo tam niewiele
o przygodówkach się rozmawia. Czytałem ostatnio jakieś recenzje dziennikarzy niezbyt
pochlebne, zaś opinie graczy były naprawdę różne :F Ktoś w to grał?

Niestety nie grałem, więc się nie wypowiadam ale po przejrzeniu kilku stron nie spodziewałbym się hitu, ale co się komu podoba i jaki ma gust to już trzeba się samemu przekonać, bo mi np. Syberia się w ogóle nie podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 08:16, Matthew22 napisał:

Ja poszukuję soundtracka z Neverhooda. Znalazłem stronę z opisem płyty, ale gdzie takową znaleźć to nie było.

Na torrentach :P hehe, a tak na prawdę to ciężko o tą płytę i stoi za nie małe pieniądze wszędzie. Tylko zagraniczne sklepy i serwisy aukcyjne ale zobacz te ceny:

http://www.amazon.com/Imaginarium-Neverhood-Terry-S-Taylor/dp/B0010W461Q

http://shop.ebay.com/items/_W0QQ_nkwZneverhoodQQ_armrsZ1QQ_fromZR40QQ_mdoZ

+ przesyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 08:24, deecom napisał:

takową znaleźć to nie było.
Na torrentach :P hehe, a tak na prawdę to ciężko o tą płytę i stoi za nie małe pieniądze
wszędzie. Tylko zagraniczne sklepy i serwisy aukcyjne ale zobacz te ceny:

http://www.amazon.com/Imaginarium-Neverhood-Terry-S-Taylor/dp/B0010W461Q

http://shop.ebay.com/items/_W0QQ_nkwZneverhoodQQ_armrsZ1QQ_fromZR40QQ_mdoZ

+ przesyłka


Jak gra nie wyszła w Polsce, to i płyta z muzyką nie wyjdzie.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 06:43, Matthew22 napisał:

Jak gra nie wyszła w Polsce, to i płyta z muzyką nie wyjdzie.
Dzięki za pomoc.

Neverhood przecież był dostępny w Polsce, może i tylko z Windowsem ale był ;) A co do płyt z muzyką, to prędzej dało się właśnie załatwić, niż gry. Mam np. ścieżkę dźwiękową z Red Alerta, o której nawet nie śniłem, że coś takiego może być w ogóle dostępne jak muzyka z gier i to w połowie lat ''90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja grałem i przeszłem tylko w dwie przygodówki : Złoto i Chwała droga do El Dorado i Chłopaki nie płaczą. W inne te przygodówki typu Ni-Bi-Ru i inne z mrocznym klimatem mi nie odpowiadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 10:14, Migaw napisał:

Też grałam w chłopaki nie płaczą taka sobie trochę nudnawa.



Mały wtedy byłem :P pamietam że te dwie gry, mnie wtedy do śmiechu doprowadzały to pewnie dlatego w nie grałem, ale miło je wspominam a o El dorado to chyba nigdy nie zapomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować