Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2009 o 12:57, karolek44 napisał:

polecicie jakieś fajne przygodówki

No jakby cały wątek o tym nie był, nie mówiąc już o tym, że temat ledwo żyje i co ktoś tu w ogóle coś napisze, to jest to ich ulubiona gra przygodowa - rozejrzyj się. Wszyscy tylko tu chyba Syberię polecają, bo dla nich to jest przygodówka najlepsza pod słońcem, a dla mnie badziew :) może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 15:06, Migaw napisał:

Ja w cale za Syberią nie przepadam.


Podpisuję się pod tym.
Dla wszystkich Syberia jest boginią przygodówek, dla mnie jest lekko drętwa. Brak jej wyrazu, postacie są zbyt prostoliniowe, fabuła zbytnio mnie nie porusza. Ogólnie cała gra jest dla mnie zbyt krótka, akcja nie jest w stanie bardziej się rozkręcić. Niektóre zagadki bywają trudniejsze (co z pewnością podnosi wartość gry), jednak nie zaskakują kreatywnością. Gra nie wzbudza mojego zainteresowania dlatego może nie zagrałam w jej kontynuacje... Może i mam inne zdanie niż inni jednak nie polecam tej gry nikomu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare części "Larry''ego" - to są mistrzowskie przygodówki. Oczywiście, humor nie wszystkim musi odpowiadać, ale jeśli komuś nie wadzi - naprawdę warto do nich wrócić. I mówi to kobieta, co chyba (ze względu na tematykę) mówi co nieco o jakości "Larry''ego" =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 16:50, blue flower napisał:

> Ja w cale za Syberią nie przepadam.

Podpisuję się pod tym. [...]


podobnie ja podpisuję się pod tym rękoma, nogami, uszami i nosem :)
w przygodówki gram od prawie dwudziestu lat i jak dla mnie syberia jest sucha, płytka i sterylna. jej klimat w ogóle do mnie nie przemawia, postacie są płaskie, ogólnie rzecz biorąc wieje nudą. fenomen tej gry jest dla mnie kompletnie nie zrozumiały i osobiście uważam, że do prawdziwych klasyków gatunku na prawdę wiele tej grze brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to ja bardzo lubię przygodówki, ale ostatnio nie miałem jakoś okazji zagrać w coś fajnego :-(

Moją ulubioną przygodówką jest pierwsza część "Atlantis"; może dlatego, że była to moja pierwsza gra tego typu :-) Przeszedłem ją chyba z 10 razy i do dzisiaj pamiętam te zarwane noce i radość z przejścia kolejnego etapu :-) Druga część również była dobra, ale jak dla mnie trochę słabsza pod względem fabuły. W "Atlantis 3" też grałem, ale jakoś nie miałem motywacji żeby ja ukończyć :-(

Z przygodówek firmy Cryo grałem jeszcze w "Egipt: Przepowiednia Heliopolis" i "Pompeje", ale jak dla mnie były one zbyt łatwe i krótkie, dlatego je sprzedałem. Był jeszcze "Ring", ale z tym to nie miałem sił żeby się męczyć.

Bardzo fajna była również 3 i 4 część "Broken Sword", "Necronomicon", "Najdłuższa podróż", no i może jeszcze "Larry 7" oraz "Dracula 1 i 2". Teraz czekam na "A Vampyre Story" i odkładam kasę na "Penumbra: Antologia" :-)

No i jeszcze jedno pytanko: grał ktoś może w "Fausta"? Co sądzicie o tej grze? Warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jakiś fan Atlantisa ;).
Ja także atlantis I przeszedłem z 5 razy Atlantis II 3 razy atlantisa 3 dwa razy.
Do dzisiaj zachwycam się tą grą, soundtracki są świetne na youtubie z atlantisa.
Szkoda że Cryo zbankrutowało w 2004 r. bo tworzyło gry z klimatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 16:50, blue flower napisał:

Podpisuję się pod tym.
Dla wszystkich Syberia jest boginią przygodówek, dla mnie jest lekko drętwa. Brak jej
wyrazu, postacie są zbyt prostoliniowe, fabuła zbytnio mnie nie porusza. Ogólnie cała
gra jest dla mnie zbyt krótka, akcja nie jest w stanie bardziej się rozkręcić. Niektóre
zagadki bywają trudniejsze (co z pewnością podnosi wartość gry), jednak nie zaskakują
kreatywnością. Gra nie wzbudza mojego zainteresowania dlatego może nie zagrałam w jej
kontynuacje... Może i mam inne zdanie niż inni jednak nie polecam tej gry nikomu...

A jak dla mnie to strasznie się ta gra dłużyła (nużyła?) ;) ale przeszedłem ją bez żadnych przeszkód, bo moim zdaniem nie było tam ani jednej trudnej zagadki, w pierwszej, jak i w drugiej części. Kupiłem GOLD wersję to musiałem przejść :P a wszyscy to tak chwalili, a się okazało, że gra jest mierna - może w angielskiej wersji językowej jest trochę lepiej, bo polski dubbing był straszny. Najlepsze jest to, że mam Paradise i Sinking Island - kupiłem za grosze ale boję się odpalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 18:10, Lolnik1 napisał:

No nareszcie jakiś fan Atlantisa ;).
Ja także atlantis I przeszedłem z 5 razy Atlantis II 3 razy atlantisa 3 dwa razy.
Do dzisiaj zachwycam się tą grą, soundtracki są świetne na youtubie z atlantisa.
Szkoda że Cryo zbankrutowało w 2004 r. bo tworzyło gry z klimatem.


Racja; gry od Cryo były niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Ja mam cichą nadzieję, że ukażą się one jeszcze w sprzedaży, tym bardziej, że prawa do katalogu Cryo ma teraz Microids. Jeżeli się nie mylę, to gry od Microids wydaje u nas Cenega, więc może w Kolekcji Klasyki coś by się pojawiło? Wiem, marzyciel jestem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 14:01, Principes napisał:

Przymierzam się do zakupu Drakula:Początek oraz Perry Rhodan. Bardzo prosiłbym kogoś
o podzielenie się wrażeniami z zabawy w owe tytuły.

To może ja zrobię reklamę bardzo fajnego serwisu o grach przygodowych :) lepszy był ze starszą szatą graficzną ale co tam. Znajdziesz tam właśnie recenzje tych gier. To nie jest żaden komercyjny serwis, tylko tworzony przez graczy dla graczy. Dokładniej to już tylko dwóch ;) i coraz rzadziej zamieszczają tam jakiś tekst, bo pewnie jest to spowodowane samym rynkiem "przygodówkowym" ale miło się czyta i nawet słucha :D

http://adventuregamer.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Deecom:
Dziękuję za link, przyznam, że strony jak dotąd nie miałem okazji odwiedzać.
Pytam, gdyż recenzji naczytałem się dosyć (adventuregamers.com, just adventure etc.), a liczę na to, że ktoś, kogo serce - podobnie jak moje - bije w przygodówkowym rytmie do zakupu mnie zachęci (bądź nie). Im więcej opinii osób postronnych poznam, tym łatwiej będzie decyzję podjąć (zdania co do wyżej wymienionch przeze mnie tytułów są jednak podzielone, stąd moje wahanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 13:14, deecom napisał:

> polecicie jakieś fajne przygodówki
No jakby cały wątek o tym nie był, nie mówiąc już o tym, że temat ledwo żyje i co ktoś
tu w ogóle coś napisze, to jest to ich ulubiona gra przygodowa - rozejrzyj się. Wszyscy
tylko tu chyba Syberię polecają, bo dla nich to jest przygodówka najlepsza pod słońcem,
a dla mnie badziew :) może być?


IMO Syberia badziewna zdecydowanie nie jest, ale w moim osobistym rankingu nie stoi najwyżej. Nie da się ukryć, że Sokal ma świetny zmysł plastyczny (w końcu jest rysownikiem komiksów) i ma przed sobą perspektywy spełnienia w roli scenarzysty gier. Tym niemniej po dość dobrej Syberii, przyszedł Paradise, a tenże w moim przekonaniu okazał się kompletną katastrofą, głównie ze względu na bugi (graficzne i programistyczne), które uniemożliwiły mi ukończenie pierwszego rozdziału, bo wykonałem czynności w złej kolejności (nie czuję, że rymuję). Projekt zakładał oczywiście dowolną kolejność, ale pośpiech sprawił, że gra nie została dopracowana. I to była kropla, która przepełniła czarę goryczy. Zamiast pysznego jabola dostałem podłe wino dziesiątego sortu. Po raz pierwszy odinstalowałem grę, zanim ją ukończyłem. Paradise ma prześliczną grafikę, ale niestety już na początku jest przeraźliwie nudno (zzzzzzz...). Nie mam pojęcia co było potem, bo dostałem białej i gra poszła precz z dysku. Nie wiem, jak wypadły jego dwie kolejne produkcje: Sinking Island i Nikopol. Nie da się jednak ukryć, że geńjuszem i wręcz objawieniem obwołali go głównie ludzie, których doświadczenie w przygodówkach jest tak długie, jak lista czeskich bohaterów wojennych. A chyba najbardziej rozwalił mnie tekst w "Newsweeku" - autor rozpływał się nad Sokalem i jego kreatywnością scenariuszową, zupełnie pomijając fabularny dorobek gatunku, który dokonania Sokala wdeptuje w ziemię, a na czubku jego głowy gasi swoje cygaro.

Zapomniałem dodać, że nie przepadam za mystówkami (czyli Mysty, atlantisy i inne gady), a to z tego względu że fabuła to tylko dodatek do zbioru zagadek w ładnej oprawie. Ja wolę gry z humorem słownym, nieszablonowymi postaciami, gdzie są emocje, gdzie jest wartka akcja. Gra musi wsysać w wir wydarzeń, a nie powodować, że przed monitorem jedyne co wyduszam z siebie to "zzzzzzzzz...".

Moje ulubione to (kolejność przypadkowa):

- seria Monkey Island,
- Grim Fandango,
- Blade Runner,
- Gabriel Knight,
- Sam & Max: Hit The Road,
- Full Throttle
- seria Larry (oczywiście bez tego ostatniego szitu),
- The Longest Journey.

Bardzo mi się spodobało też Still Life i eXperiment 112 (recenzje na moim GS-ie;).

Jeśli chodzi o zapowiedzi: zamierzam kupić Vampyre Story (Cenego, może by tak je w końcu wydać, do ciężkiej cholery!?!?). Ciekawi mnie również Still Life 2 i Grey Matter (powrót Jane Jansen - autorki Gabriela - do biznesu). No ale najbardziej czekam na to, co wysmaży Quantic Dream - mam nadzieję, że kotlet pod nazwą Heavy Rain będzie świeży i naprawdę pyszny. Fahrenheit - kształtujący nowy subgatunek, który na własny użytek nazwałem adventure action (czyli hybryda gry przygodowej i akcji, ale z dużo większym naciskiem na fabułę i interakcję niż w action adventure - nevermind;) byłby naprawdę znakomity, gdyby nie lekko przekombinowana druga część gry i zbyt duży natłok QTE.

Dziękuję za uwagę i życzę miłej drzemki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 17:25, Filip1010 napisał:

szczerze polecam Syberie;] nie grałem ale zamierzam;]

Jakim cudem możesz polecać grę skoro w nią nie grałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszą przygodówką jest The longest journey, a na pozostałych miejscach hity takie jak: Jack Orlando, Broken Sword (seria) oraz Floyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 15:23, blue flower napisał:

Jakim cudem możesz polecać grę skoro w nią nie grałeś?

A takim samym cudem jak w sytuacji, gdy ktoś poleca komuś innemu Mercedesa klasy C jako solidną i wartą zakupu limuzynę klasy średniej mimo iż nią nie jeździł, ale słyszał multum opinii, że to dobry samochód. Tak samo w przypadku Syberii - znakomita większość graczy, która grała w ten tytuł, poleca go jako wart zagrania, więc coś w tym musi być :) Ja dodam, że grałem i również polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować