Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2009 o 15:54, Quatre napisał:

> Jakim cudem możesz polecać grę skoro w nią nie grałeś?
A takim samym cudem jak w sytuacji, gdy ktoś poleca komuś innemu Mercedesa klasy C jako
solidną i wartą zakupu limuzynę klasy średniej mimo iż nią nie jeździł, ale słyszał multum
opinii, że to dobry samochód. Tak samo w przypadku Syberii - znakomita większość graczy,
która grała w ten tytuł, poleca go jako wart zagrania, więc coś w tym musi być :) Ja
dodam, że grałem i również polecam.


Dokładnie;) kolega grał w tą grę i bardzo dobrze o niej mówił, więc zdaje mi sie że to dobra gra. Sam niedługo zamierzam pozyczyć ją sobie od niego albo zakupić na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Neverhood :). Gra miała swój fajny klimat i wspominam ją jako jedną z moich pierwszych i najlepszych gier na pc. Gdzieś tam z tyłu jest Książę i Tchórz (swoją drogą to podobno najlepsza polska przygodówka, pomimo swojego wieku) oraz Syberia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanem przygodówek nie jestem, więc gram tylko w te bardziej przystępne dla zwykłych śmiertelników ;) . Tutaj największe wrażenie zrobiły na mnie Tunguska: Tajne Akta i (w sumie przygodówka tylko z nazwy, ale do tego gatunku tej grze najbliżej) Fahrenheit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 17:25, Filip1010 napisał:

szczerze polecam Syberie;] nie grałem ale zamierzam;]

jak można poleca jakąś grę jeśli się w nią nie grało, ja rozumiem, że są różne źródła informacji ale najpierw trzeba się przekona samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 19:59, Migaw napisał:

> szczerze polecam Syberie;] nie grałem ale zamierzam;]
jak można poleca jakąś grę jeśli się w nią nie grało, ja rozumiem, że są różne źródła
informacji ale najpierw trzeba się przekona samemu

Ja sądziłem, że gościu sobie robi jaja i to miała być taka ironia w odpowiedzi na mojego posta, w którym napisałem, że wszyscy polecają Syberię, a dla mnie to badziew (sorry Vojtas ale dalej tak uważam :P - pewnie to jest spowodowane głównie PL wersją językową, bo gra fakt ładna ale bez polotu jak dla mnie i niektóre momenty były przesadzone moim zdaniem).

Śpij dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że w CDA nieźle zjechali i dali bodaj 5/10 grze która mi się bardzo spodobała - Safecracker. Gra prawie nie miała fabuły, ale jako wysiłek umysłowy sprawdzała się wybornie, bo była zbudowana w całości z łamigłówek logicznych otwierających następne i następne sejfy. Polecam.

Klimatem najbardziej podobał mi się Keepsake, to dla fanów takiego softowego fantasy głównie, a jeśli nie zamykamy się w kategorii PC to genialny jest Profesor Layton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 20:16, deecom napisał:

Ja sądziłem, że gościu sobie robi jaja i to miała być taka ironia w odpowiedzi na mojego
posta, w którym napisałem, że wszyscy polecają Syberię, a dla mnie to badziew (sorry
Vojtas ale dalej tak uważam :P - pewnie to jest spowodowane głównie PL wersją
językową, bo gra fakt ładna ale bez polotu jak dla mnie i niektóre momenty były przesadzone
moim zdaniem).


Ależ każdy ma prawo do własnego zdania, zwłaszcza że grałeś. Ja natomiast grałem w wersję oryginalną, więc nawet nie wiem, jak ten dubbing wyszedł. Jeśli przeczytałeś całego posta, to wiesz, jakie mam zdanie o Sokalu. :P

Jeśli miałbym czegoś życzyć graczom przygodówkowym, to by do korzeni wrócili tacy twórcy jak Ron Gilbert, Tim Schafer i Jane Jensen. Na grę Jane (grey Matter) czekam z utęsknieniem, bo Gabriel Knight 1, to dla mnie ścisła przygodowa czołówka. Z jego scenariusza wyszedłby naprawdę świetny film, gdyby tylko reżyser zdołał uchwycić barwny klimat Nowego Orleanu, atmosferę wierzeń autochtonów No i oczywiście aktor wcielający się w rolę Gabriela musiałby uwypuklić ironiczne podejście do życia, luz i pragmatyzm. Do tego paliwo, czyli elektryzująca przygoda, która pochlania bez reszty, i mamy hit. GK1 to dla mnie jedna z najlepszych przygodówek nie opartych na klimatach wacky/s-f/fantasy (choć obracająca się nieco w atmosferze horroru).

Tak jak pisałem wyczekuję też na Heavy Rain, bo: po pierwsze - to będzie czysty thriller (a więc zombiaki, duchy i inne wampiry won), a po drugie to gra okołoprzygodowa o najwyższym budżecie od wielu, wielu lat (od EFMI - a więc jakieś 8 lat). Jeśli Cage odniesie sukces, tym śladem mogą pójść inni. Oby tak się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 20:46, zbysheck napisał:

Pamiętam że w CDA nieźle zjechali i dali bodaj 5/10 grze która mi się bardzo spodobała


Odnoszę nieodparte wrażenie, że przygodówki to w CDA naczelny gatunek do bicia. Po prostu najlepiej się jeździ po grach City Interactive i przygodówkach. Na pohybel pseudopismakom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 21:45, Vojtas napisał:

Ależ każdy ma prawo do własnego zdania, zwłaszcza że grałeś. Ja natomiast grałem w wersję
oryginalną, więc nawet nie wiem, jak ten dubbing wyszedł. Jeśli przeczytałeś całego posta,
to wiesz, jakie mam zdanie o Sokalu. :P

Przeczytałem, przeczytałem. Jakbym nie mógł ;)

Dnia 17.01.2009 o 21:45, Vojtas napisał:

Jeśli miałbym czegoś życzyć graczom przygodówkowym, to by do korzeni wrócili tacy twórcy
jak Ron Gilbert, Tim Schafer i Jane Jensen. Na grę Jane (grey Matter) czekam z utęsknieniem,
bo Gabriel Knight 1, to dla mnie ścisła przygodowa czołówka. Z jego scenariusza wyszedłby
naprawdę świetny film, gdyby tylko reżyser zdołał uchwycić barwny klimat Nowego Orleanu,
atmosferę wierzeń autochtonów No i oczywiście aktor wcielający się w rolę Gabriela musiałby
uwypuklić ironiczne podejście do życia, luz i pragmatyzm. Do tego paliwo, czyli elektryzująca
przygoda, która pochlania bez reszty, i mamy hit. GK1 to dla mnie jedna z najlepszych
przygodówek nie opartych na klimatach wacky/s-f/fantasy (choć obracająca się nieco w
atmosferze horroru).

Hmmm... jakby Ci to powiedzieć - NIE umieściłeś GK w swojej liście powyżej, więc podejrzewam, że jednak nie lubisz tak bardzo tej gry :P Też czekam na Gray Matter ale newsy są dość sporadycznie umieszczane na stronie przez Jane, jeszcze do tego z przeprosinami za to ;) o Whispered World też jest cicho :(

Dnia 17.01.2009 o 21:45, Vojtas napisał:

Tak jak pisałem wyczekuję też na Heavy Rain, bo: po pierwsze - to będzie czysty thriller
(a więc zombiaki, duchy i inne wampiry won), a po drugie to gra okołoprzygodowa o najwyższym
budżecie od wielu, wielu lat (od EFMI - a więc jakieś 8 lat). Jeśli Cage odniesie sukces,
tym śladem mogą pójść inni. Oby tak się stało.

Heavy Rain, Alan Wake blablablabla :P uwierzę jak zobaczę, a tym bardziej jak zagram, w te roz/przereklamowane gierki ;) Ciekawią mnie oczywiście oba projekty ale chcę mieć coś w łapach i sam się przekonać i wtedy pochwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 21:47, Vojtas napisał:

Odnoszę nieodparte wrażenie, że przygodówki to w CDA naczelny gatunek do bicia. Po prostu
najlepiej się jeździ po grach City Interactive i przygodówkach. Na pohybel pseudopismakom.

Czyżby kolejna antyakcja po EA i sklepsajcie? :D Co jak co ale w numerze z Psychonauts nie ma ani jednej polecanej przygodówki (tymbardziej w zapowiedziach na 2009) - nie okłamujmy się, bo w to się dzisiaj tak na prawdę nie gra i wszyscy wolą 4h popykać w CoD hahahahaa dla mnie to nie jest gra ;) może i dobra ale takie to się na raz przechodzi jak gry na Pegasusie albo automatach. W sumie może kupię jak ze mnie ten casual już jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem przygodówek chociaz nie gram w nie tak często, bo probuje różnych gatunków. Moje ulubione to przede wszystkim Syberia. Dzisiaj był u mnie kolega i właśnie mu to pożyczyłem ;) Naprawde piekna historia polecam każdemu. Po za tym polecam jeszcze Tunguskę bo zagadki są bardzo dobrze zrobione logicznie i jest idealnie z długością (nie krótka i nie tasiemiec). Podobał mi się również Tony Tough 2 poniewaz jest naprawde śmiesznie kiedy głowny bohater nas obraża. Pierwszą moją przygodówką był Neverhood ale mialem chyba około 4 lat, wiec jako pierwszą traktuje Gilberta Goodmate. 80 dni tez nawet jest fajne ale troche proste. Myst... pewnie mnie spalicie na stosie ale średnio mi przypadł do gustu. Jeśli więc ktoś chce coś kupic to polecam te wymienione wyżej.
Też dzisiaj zastanawiałem się nad nową przygodówką bo sprzedałem jedną gre na allegro ;D wiec za czyms sie rozglądne. Najbardziej interesują mnie właśnie z taką piękną, przygodową historią jak w Syberii, także sherlock odpada ;/ ale mam nadzieje ze komuś pomogłem i może ktoś też mi coś poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 21:56, deecom napisał:

Hmmm... jakby Ci to powiedzieć - NIE umieściłeś GK w swojej liście powyżej, więc podejrzewam,
że jednak nie lubisz tak bardzo tej gry :P


To irońja czy poważnie piszesz? Bo GK na liście umieściłem. :D

Dnia 17.01.2009 o 21:56, deecom napisał:

Też czekam na Gray Matter ale newsy są dość
sporadycznie umieszczane na stronie przez Jane, jeszcze do tego z przeprosinami za to


Właśnie widziałem. Grunt, że to robią, bo mało brakowało, by skasowali projekt.

Dnia 17.01.2009 o 21:56, deecom napisał:

o Whispered World też jest cicho :(


No. :(

Dnia 17.01.2009 o 21:56, deecom napisał:

Heavy Rain, Alan Wake blablablabla :P


Alan Wake na mój gust będzie bardziej action adventure, ale oczywiście nie mam nic przeciwko, by było odwrotnie. :) Tak czy siak staram się nie czytać wiele na ten temat. Właściwie już zaczynają się spoilery, więc omijam szczegółowsze info. Najbardziej interesuje mnie data premiery. Exclusive HR załatwię znajdując kogoś z PS3 w mojej okolicy. :D

Dnia 17.01.2009 o 21:56, deecom napisał:

uwierzę jak zobaczę, a tym bardziej jak zagram, w te roz/przereklamowane gierki ;)


No ja nie grałem, mam nadzieję, że Cage nie popełni błędów z Fahrenheita. Grafika fajna, ale dla mnie nie jest tak ważna jak mechanika, fabuła i ogólna miodność rozgrywki. A większość gramasów jara się grafą - cóż, życie.

Dnia 17.01.2009 o 21:56, deecom napisał:

Ciekawią mnie oczywiście oba projekty ale chcę mieć
coś w łapach i sam się przekonać i wtedy pochwalę :)


Każdy kto mniej lub bardziej lubi przygodówki, powinien chcieć się przekonać. ;)
A na razie czekamy. A tak w ogóle grałeś w Fahrenheita?

Dnia 17.01.2009 o 21:56, deecom napisał:

Czyżby kolejna antyakcja po EA i sklepsajcie? :D


Eee, sklepsajt to nie moja akcja, aczkolwiek zgadzam się, że Gram.pl powinien wyłowić swoje firmowe strony z ogólu GS-ów. A antyDRM oczywiście wciąż jestem i będę. Zaś CDA na antyakcje nie zasłużyło, bo robią to w żałosnym stylu - to takie wybrzydzanie, że gry przygodowe są przygodowe. Równie dobrze mógłbym jeźdzzić po shooterach, że się w nich strzela.

Dnia 17.01.2009 o 21:56, deecom napisał:

Co jak co ale w numerze z Psychonauts nie ma ani jednej polecanej
przygodówki (tymbardziej w zapowiedziach na 2009)


Dziwisz się?

Dnia 17.01.2009 o 21:56, deecom napisał:

- nie okłamujmy się, bo w to się dzisiaj tak na prawdę nie gra i wszyscy wolą 4h
popykać w CoD


No tak, tym właśnie się różni rynek masowy od niszowego. Od ELITARNEGO. :D

Dnia 17.01.2009 o 21:56, deecom napisał:

hahahahaa dla mnie to nie jest gra ;) może i dobra ale takie to się na raz
przechodzi jak gry na Pegasusie albo automatach.

>W sumie może kupię jak ze mnie ten casual już jest :D

Hehe. :) Dobry shooter nie jest zły. Tylko 4 h singla za 100 zł (średnia cena premiery, z wyjątkiem EA of course) to lekka przeginka. Pamiętam, kiedyś gdzieś czytałem, że prędzej czy później na rynku zostaną tylko gry multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 22:01, Patrix0707 napisał:

Jestem fanem przygodówek chociaz nie gram w nie tak często, bo probuje różnych gatunków.
Moje ulubione to przede wszystkim Syberia. Dzisiaj był u mnie kolega i właśnie mu to
pożyczyłem ;) Naprawde piekna historia polecam każdemu. Po za tym polecam jeszcze Tunguskę
bo zagadki są bardzo dobrze zrobione logicznie i jest idealnie z długością (nie krótka
i nie tasiemiec). Podobał mi się również Tony Tough 2 poniewaz jest naprawde śmiesznie
kiedy głowny bohater nas obraża. Pierwszą moją przygodówką był Neverhood ale mialem chyba
około 4 lat, wiec jako pierwszą traktuje Gilberta Goodmate. 80 dni tez nawet jest fajne
ale troche proste. Myst... pewnie mnie spalicie na stosie ale średnio mi przypadł do
gustu. Jeśli więc ktoś chce coś kupic to polecam te wymienione wyżej.
Też dzisiaj zastanawiałem się nad nową przygodówką bo sprzedałem jedną gre na allegro
;D wiec za czyms sie rozglądne. Najbardziej interesują mnie właśnie z taką piękną, przygodową
historią jak w Syberii, także sherlock odpada ;/ ale mam nadzieje ze komuś pomogłem i
może ktoś też mi coś poleci.


Podejrzewam, że historia będzie inna niż w Syberii, ale polecam The longest Jourey o ile jeszcze nie grałeś.
W druga część nie radze Ci na razie grać, a to nie tylko dlatego, że nawiązuje do poprzedniczki, ale jest 3D i nie każdemu może się to podobać. Pomimo tego ma kilka wad technicznych. Ale co ja Cię będę zniechęcać. Bierz: Najdłuższą Podróż, Zostaw na później: Dreamfall. Jeżeli lubisz gry nawiązujące bardziej do kreskówki (oczywiście poważnej) to może zaciekawi Cię Runway : Sen żółwia, osobiście w pierwszą część nie grałam..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 00:03, Vojtas napisał:

To irońja czy poważnie piszesz? Bo GK na liście umieściłem. :D

To może ja coś innego czytałem ;D

Dnia 18.01.2009 o 00:03, Vojtas napisał:

Właśnie widziałem. Grunt, że to robią, bo mało brakowało, by skasowali projekt.

Nie pierwszy raz i nie ostatni, ale wierzymy, że dobra gra obroni się sama. Tim Shafer znalazł wydawcę - EA :P

Dnia 18.01.2009 o 00:03, Vojtas napisał:

Alan Wake na mój gust będzie bardziej action adventure, ale oczywiście nie mam nic przeciwko,
by było odwrotnie. :) Tak czy siak staram się nie czytać wiele na ten temat. Właściwie
już zaczynają się spoilery, więc omijam szczegółowsze info. Najbardziej interesuje mnie
data premiery. Exclusive HR załatwię znajdując kogoś z PS3 w mojej okolicy. :D

Zapowiada się ciekawie ale nie chwalmy przed zachodem ale wiem, że jak wyjdzie to Vojtas już będzie miał rozeznanie w terenie komu zrobić wjazd na chatę :D a kupisz przynajmniej tą grę czy też będziesz polował na takich co ją będą mieć już na stanie? ;)

Dnia 18.01.2009 o 00:03, Vojtas napisał:

No ja nie grałem, mam nadzieję, że Cage nie popełni błędów z Fahrenheita. Grafika fajna,
ale dla mnie nie jest tak ważna jak mechanika, fabuła i ogólna miodność rozgrywki. A
większość gramasów jara się grafą - cóż, życie.

Fabuła, klimat, humor, reszta, grafika (kolejność jeszcze do negocjacji ;))

Dnia 18.01.2009 o 00:03, Vojtas napisał:

Każdy kto mniej lub bardziej lubi przygodówki, powinien chcieć się przekonać. ;)
A na razie czekamy. A tak w ogóle grałeś w Fahrenheita?

Mam Fahreheita... hhehe Grać, grałem ale nie przeszedłem - myślę, że wiesz dlaczego ;)

Dnia 18.01.2009 o 00:03, Vojtas napisał:

Eee, sklepsajt to nie moja akcja, aczkolwiek zgadzam się, że Gram.pl powinien wyłowić
swoje firmowe strony z ogólu GS-ów. A antyDRM oczywiście wciąż jestem i będę. Zaś CDA
na antyakcje nie zasłużyło, bo robią to w żałosnym stylu - to takie wybrzydzanie, że
gry przygodowe są przygodowe. Równie dobrze mógłbym jeźdzzić po shooterach, że się w nich strzela.

Fajny marketing jest nie ma co :) najbardziej podoba mi się podział firmy, że to już niby nie CDP, a pewnie podzielili, żeby fakturki wędrowały z jednej firmy do drugiej ;) Moderatorzy naskakują na marketingowców z innych firm, a pod nosem sklepsajt (taki mały sklepik) :P

Dnia 18.01.2009 o 00:03, Vojtas napisał:

Dziwisz się?

Bo ja wiem... Z CDA i tak zrobiła się kupa, a nie gazeta o grach. Jak czytałem te wszystkie teksty, to wolałem przerzucić kartkę na drugą stronę, a tam... reklama. Gorzej niż szmatławiec za 1,50zł tylko jak już jest tyle reklam i najdroższego z wszystkich możliwych sprzętów to ja się pytam, gdzie rozkładówka z gołą babą i czy aby nie pomyliłem gazety.

Dnia 18.01.2009 o 00:03, Vojtas napisał:

No tak, tym właśnie się różni rynek masowy od niszowego. Od ELITARNEGO. :D

Im czegoś jest mniej tym jest to bardziej pożądane i co za tym idzie droższe :]

Dnia 18.01.2009 o 00:03, Vojtas napisał:

Hehe. :) Dobry shooter nie jest zły. Tylko 4 h singla za 100 zł (średnia cena premiery,
z wyjątkiem EA of course) to lekka przeginka. Pamiętam, kiedyś gdzieś czytałem, że prędzej
czy później na rynku zostaną tylko gry multiplayer.

Multiplayer nie jest zły choć na jedną rozgrywkę w ET:QW bierze mi z życia jakieś 1:30h po sieci 30min na 1 mapę na 3. Dawno nie grałem, będzie kilka ładnych miesięcy, no ale tu właśnie nie trzeba się martwić, że coś umknie z fabuły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 07:44, deecom napisał:

Neverhood przecież był dostępny w Polsce, może i tylko z Windowsem ale był ;) A co do
płyt z muzyką, to prędzej dało się właśnie załatwić, niż gry. Mam np. ścieżkę dźwiękową
z Red Alerta, o której nawet nie śniłem, że coś takiego może być w ogóle dostępne jak
muzyka z gier i to w połowie lat ''90.


Neverhood nigdy nie wyszedł w Polsce. Z jakim Windowsem był dostępny?

http://www.bysmitty.com/Soundtracks/PCGameSoundtracks.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 00:49, blue flower napisał:

> Jestem fanem przygodówek chociaz nie gram w nie tak często, bo probuje różnych gatunków.

> Moje ulubione to przede wszystkim Syberia. Dzisiaj był u mnie kolega i właśnie mu
to
> pożyczyłem ;) Naprawde piekna historia polecam każdemu. Po za tym polecam jeszcze
Tunguskę
> bo zagadki są bardzo dobrze zrobione logicznie i jest idealnie z długością (nie
krótka
> i nie tasiemiec). Podobał mi się również Tony Tough 2 poniewaz jest naprawde śmiesznie

> kiedy głowny bohater nas obraża. Pierwszą moją przygodówką był Neverhood ale mialem
chyba
> około 4 lat, wiec jako pierwszą traktuje Gilberta Goodmate. 80 dni tez nawet jest
fajne
> ale troche proste. Myst... pewnie mnie spalicie na stosie ale średnio mi przypadł
do
> gustu. Jeśli więc ktoś chce coś kupic to polecam te wymienione wyżej.
> Też dzisiaj zastanawiałem się nad nową przygodówką bo sprzedałem jedną gre na allegro

> ;D wiec za czyms sie rozglądne. Najbardziej interesują mnie właśnie z taką piękną,
przygodową
> historią jak w Syberii, także sherlock odpada ;/ ale mam nadzieje ze komuś pomogłem
i
> może ktoś też mi coś poleci.

Podejrzewam, że historia będzie inna niż w Syberii, ale polecam The longest Jourey o
ile jeszcze nie grałeś.
W druga część nie radze Ci na razie grać, a to nie tylko dlatego, że nawiązuje do poprzedniczki,
ale jest 3D i nie każdemu może się to podobać. Pomimo tego ma kilka wad technicznych.
Ale co ja Cię będę zniechęcać. Bierz: Najdłuższą Podróż, Zostaw na później: Dreamfall.
Jeżeli lubisz gry nawiązujące bardziej do kreskówki (oczywiście poważnej) to może zaciekawi
Cię Runway : Sen żółwia, osobiście w pierwszą część nie grałam..:D


A gdzie można kupić Najdłuższą podróż? Chodzi raczej o sklep internetowy bo w Media markt nigdy nie widziałem.
Ciekawe dlaczego najfajniejsze przygodówki są zawsze z dziewczynami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 11:02, Matthew22 napisał:

Neverhood nigdy nie wyszedł w Polsce. Z jakim Windowsem był dostępny?

Ja swoją wersję kupiłem na Allegro ale wcześniej miałem wersję z pracy od taty, tak samo grę GEX z certyfikatem Microsoftu, czyli taki dodatek do systemu Windows (jak na tamte czasy to Windows 98). Koleżanka również miała Neverhooda i powiedziała, że dostała razem z komputerem. Gra może nie była wydana oficjalnie ale widać rozprowadzana była w Polsce jako bonus czy to do komputera, czy do Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 12:16, Patrix0707 napisał:

A gdzie można kupić Najdłuższą podróż? Chodzi raczej o sklep internetowy bo w Media markt
nigdy nie widziałem.


Nie wiem czy jest jeszcze w obiegu edycja Ekstra Klasyki (za 15zł) w Empiku lub Kolporterze. Jeżeli nie no to pozostaje allegro - tam na pewno znajdziesz.

Dnia 18.01.2009 o 12:16, Patrix0707 napisał:

Ciekawe dlaczego najfajniejsze przygodówki są zawsze z dziewczynami ;)


Nawet nie zwróciłam na to uwagi, ale masz racje. Możliwe, że wzbudzają większe emocje? Ważne, że gra jest świetna..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować