Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2009 o 12:16, Patrix0707 napisał:

A gdzie można kupić Najdłuższą podróż? Chodzi raczej o sklep internetowy bo w Media markt
nigdy nie widziałem.

Pozostaje tylko allegro, bo w sklepach nie ma nigdzie. A jeśli o gazety chodzi to była raz w Clicku ale nie wiem czy można u nich starsze numery zamawiać.

Dnia 18.01.2009 o 12:16, Patrix0707 napisał:

Ciekawe dlaczego najfajniejsze przygodówki są zawsze z dziewczynami ;)

Z tym się nie zgodzę, popatrz na serię Broken Sword, jest tam kobieta ale mężczyzną też się steruje, Jack Orlando - detektyw mężczyzna a gra wciąga jak diabli, Floyd - uroczy kosmita, a nawet Fahrenheit, choć to jest bardziej zręcznościówka. Z tymi kobietami to zaczęło się od TLJ, bo gra jest tak magiczna, że wszystkim się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 11:02, Matthew22 napisał:

Neverhood nigdy nie wyszedł w Polsce. Z jakim Windowsem był dostępny?

To jakim cudem udało mi się go kupić w sklepie wysyłkowym w Polsce? I to bez żadnego Windowsa czy komputera gratis. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi że najlepsze gry są tylko z kobietami, ale historie. Bo napewno ciekawsza jest gra jak płeć piękna radzi sobie w opałach niż jak umięśniony Rambo rozwala wszystkich dookoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 14:09, Patrix0707 napisał:

Nie chodzi mi że najlepsze gry są tylko z kobietami, ale historie. Bo napewno ciekawsza
jest gra jak płeć piękna radzi sobie w opałach niż jak umięśniony Rambo rozwala wszystkich
dookoła.

Nie zgodzę się. Płeć piękna nie oznacza automatycznie słabszej. A co z czarodziejem/detektywem nieudacznikiem, "wanna be pirate" czy innymi przeciętnymi postaciami płci męskiej postawionymi przed niezwykłymi sytuacjami? Oni też nie mają łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 14:26, Patrix0707 napisał:

Oczywiście. Ale wyobraźcie sobie Syberie z mężczyzną. Chodzi o to że piękną historie
podkreśla płeć piękna ;)

to już raczej zasługa scenarzysty, który tak tworzył scenariusz jako całość, łącznie z główną postacią - kobietą. To tak jak pisanie książki. Nic więc dziwnego, że w tej sytuacji nie wyobrażasz sobie nikogo innego na jej miejscu. Tak samo jak Tom Raider nie byłby Tomb Raiderem, gdyby główna bohaterka nie była Larą Croft, tak samo jak Monkey Island nie było by Monkey Island bez Guybrusha Threepwooda (uwielbiam to imię :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 01:59, deecom napisał:

> Właśnie widziałem. Grunt, że to robią, bo mało brakowało, by skasowali projekt.
Nie pierwszy raz i nie ostatni, ale wierzymy, że dobra gra obroni się sama.


Na dobrą sprawę bastionem przygodówek o najwyższym budżecie są Francja i Niemcy. Gdyby City Interactive nie oszczędzało, to również mogłaby to być z czasem Polska. A Amerykanie mieli takie piękne tradycje... <sigh> Nie wiem, czy jakakolwiek gra, choćby nie wiem jak dobra, obroni się sama. W przygodówkach może to i prawda, bo dość wąskie grono się nimi interesuje, więc trudno przegapić dopracowany tytuł. Ale gdzie indziej marketing musi być. Za duża konkurencja.

Dnia 18.01.2009 o 01:59, deecom napisał:

Tim Shafer znalazł wydawcę - EA :P


Jak pomyślę, że gra będzie kosztować min. 120 zł i mieć SecuROM to aż mną telepie. :/ Kogo jak kogo, ale Tima warto by wspomóc.

Dnia 18.01.2009 o 01:59, deecom napisał:

Zapowiada się ciekawie ale nie chwalmy przed zachodem ale wiem, że jak wyjdzie to Vojtas
już będzie miał rozeznanie w terenie komu zrobić wjazd na chatę :D a kupisz przynajmniej
tą grę czy też będziesz polował na takich co ją będą mieć już na stanie? ;)


Najlepiej polować na kogoś, kto ma ją już na stanie, ale biorę też pod uwagę zrzutę. Nawet mam już jednego "ochotnika". :) <Murray mode on> Muchachacha! <Murray mode off>

Dnia 18.01.2009 o 01:59, deecom napisał:

Mam Fahreheita... hhehe Grać, grałem ale nie przeszedłem - myślę, że wiesz dlaczego ;)


Etapy zręcznościowe czy brak czasu? ;)

Dnia 18.01.2009 o 01:59, deecom napisał:

Fajny marketing jest nie ma co :) najbardziej podoba mi się podział firmy, że to już
niby nie CDP, a pewnie podzielili, żeby fakturki wędrowały z jednej firmy do drugiej
;)


Bardzo możliwe, że w ten sposób piorą brudną kasę z handlu amfą.

Dnia 18.01.2009 o 01:59, deecom napisał:

Moderatorzy naskakują na marketingowców z innych firm,


To już nowy wymiar spamu: dwóch marketingowców rozmawia ze sobą w jednym wątku. A jeśli to dialog dwóch alterego jednego człowieka, to już jest masakryczna schizofreńja.

Dnia 18.01.2009 o 01:59, deecom napisał:

> Dziwisz się?
Bo ja wiem... Z CDA i tak zrobiła się kupa, a nie gazeta o grach. Jak czytałem te wszystkie
teksty, to wolałem przerzucić kartkę na drugą stronę, a tam... reklama. Gorzej niż szmatławiec
za 1,50zł tylko jak już jest tyle reklam i najdroższego z wszystkich możliwych sprzętów
to ja się pytam, gdzie rozkładówka z gołą babą i czy aby nie pomyliłem gazety.


Huehue. :)) Zatrzymałem sobie kalendarz z growymi pannami sprzed 3 lat. Fakt, że gołe nie były. ;)
Reklamy to akurat nic dziwnego, bo CDA - nie wiem, czy wiesz - to jeden z najlepiej sprzedających się miesięczników w Polsce. Grupa mężczyzn w wieku 15-25 lat jest znakomitym "targetem". Nic więc dziwnego, że urocze półnagie azjatki reklamują monitory czy inne, nomen omen, myszki. :P Ale to i tak soft w porównaniu z brakiem uczciwości i rzetelności - rzucanie dziesiątkami na lewo i prawo dla tak lansowanych gier jak GTA, Fallout 3, GoW 2 czy Fable 2, a znęcanie się nad wszystkimi przygodówkami (dla "równowagi" zapewne) to jest po prostu hańba dla prawdziwego dziennikarza.

Dnia 18.01.2009 o 01:59, deecom napisał:

> No tak, tym właśnie się różni rynek masowy od niszowego. Od ELITARNEGO. :D
Im czegoś jest mniej tym jest to bardziej pożądane i co za tym idzie droższe :]


Obawiam się, że o ile każda kobieta chciałaby skrapiać swoje ciało Nrem 5, o tyle nie każdy gracz marzy o przygodówkach. ;)

Dnia 18.01.2009 o 01:59, deecom napisał:

Multiplayer nie jest zły choć na jedną rozgrywkę


Jestem singlowcem, nie dla mnie takie zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 14:49, penny napisał:

to już raczej zasługa scenarzysty, który tak tworzył scenariusz jako całość, łącznie
z główną postacią - kobietą. To tak jak pisanie książki. Nic więc dziwnego, że w tej
sytuacji nie wyobrażasz sobie nikogo innego na jej miejscu. Tak samo jak Tom Raider nie
byłby Tomb Raiderem, gdyby główna bohaterka nie była Larą Croft, tak samo jak Monkey
Island nie było by Monkey Island bez Guybrusha Threepwooda (uwielbiam to imię :])


True. Dlatego nie ma co generalizować. Jeśli ktoś lubi kierować bohaterami męskimi, nie świadczy, że jest gejem (tak od razu przynajmniej;). Nie wyobrażam sobie gry pod tytułem Gabriela Knight. Dlatego pasje do kobiet lepiej przenosić w prawdziwym życiu - i tym optymistycznym akcentem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 16:41, Jester napisał:

Ciekawy watek z ta plcia. Wspomne w takim razie, iz uwazam ze faceci lepiej sie sprawdzaja
w rolach glownych.

szowinista ;)
a na poważnie, to jak pisałem wyżej - wszystko zależy od "roli" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klaymen - ani facet, ani baba, a ile przyjemności daje z rozgrywki :P
Płeć nie ma znaczenia, ani kolor skóry, ani z jakiego ugrupowania jesteś ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 18:24, Migaw napisał:

Według mnie ciekawośc rozgrywki nie zależy od płci. Przykładami może by Lara Croft.

Jak by dali faceta w Tomb Raider, to by się nie nazywał Lara Croft, i gra nie miała by takiego rozgłosu, i tylu fanów.
A z ciekawą rozgrywką to się zgodzę, płeć może ją tylko uprzyjemnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra nie wyszła w Polsce, dlatego nie miała Polskiego dystrybutora.
Jako gratis mogła ta gra być, ponieważ wydawcą był Microsoft Game Studios.
Kupić ją można było, bo sklep jakoś to załatwił (ja sądzę, że od sklepu zależy co sprzedają i że gra nie musiała wyjść w Polsce, aby ją móc sprzedawać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 18:14, penny napisał:

> Ciekawy watek z ta plcia. Wspomne w takim razie, iz uwazam ze faceci lepiej sie
sprawdzaja
> w rolach glownych.
szowinista ;)
a na poważnie, to jak pisałem wyżej - wszystko zależy od "roli" :)


Wiem, ze zartem ale mimo odpisze. Tez moze byc zartem. Szowinistami to sa Ci wszyscy, ktorzy mowia ze kobieta lepiej sie nadaje do roli w przygodowce poniewaz jest kobieta;) Vide Lara Croft. Czy jesli zamiast niej byl facet to gra bylaby gorsza? A jesli bylaby to odpowiedz sobie na pytanie dlaczego. Dalej. Skoro kobiece role sprawdzaja sie lepiej dlatego tylko, ze sa "kobiece" to czy to nie ujmuje tak naprawde grze? Czy nie odwraca niepotrzebnie uwagi i nie spycha mysli na inny tor 1. zamierzony przez tworcow (co nienajlepiej swiadczy o tworach jak i o grze) 2. niezamierzony co powoduje utrate jakosci samej gry. Dlatego tez uwazam, ze faceci lepiej sprawdzaja sie w glownych rolach. Skupiam sie wtedy na grze. Nie na bohaterze. I moze Lary Croft bylby duza lepsza gra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W roku 2005, grupa która słynie z robienia gierek "skoki narciarskie" wydałą przydodówkę chłopaki nie płaczą. Była ona kontynuacją tego filmu, gra zrobiona z humorem, moja ulubiona przygodówka i tu moje pytanie czy ktos w to gral i czy bedzie druga czesc, bo chetnie bym pogral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A graliście może w Tale of hero? Tak czytam o niej i wygląda na fajną, ale skoro nie jest taka popularna to nie wiem czy dobra. To jak? Graliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować