Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Denerwuje się coraz bardziej, 3 część jednej z moich ulubionych serii przygodówek, nie może znaleźć wydawcy w Polsce. Od grudnia czekam. Premiera była przekładana na marzec, potem na kwiecień, potem maj, teraz cisza i nic. Mówię o Runaway.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 18:20, Catie napisał:

Heavy Rain!


Niestety, nie mam konsoli i nie będę miał, nie mam tyle pieniędzy. Chociaż ostatnie plotki o Heavy Rain na PC bardzo mnie zainteresowały. Możesz polecić coś innego? Na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Still Life, seria CSI, Post Mortem, seria z Sherlockiem Holmesem, Agathy Chriestie, Art of Murder i ew. Kod Da Vinci. Tyle mi przyszło na pierwszą myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 18:33, Nagaroth napisał:

Niestety, nie mam konsoli i nie będę miał, nie mam tyle pieniędzy. Chociaż ostatnie plotki
o Heavy Rain na PC bardzo mnie zainteresowały. Możesz polecić coś innego? Na PC?

Nie ma takich gier detektywistycznych na PC, chyba że mnie oświecisz i podasz jakiś tytuł, w który grałeś ostatnio.
Jedynie co mogę ci polecić, to wcześniejszy twór gości od HeavyRaina czyli Fahrenheit.

Jeśli jednak zainteresują cię typowe point&clicki to polecam:
Broken Sword (1-4)
Discworld NOIR
Grim Fandango
Black Mirror (1-2)
Sinking Island
Orient Express
Art of Murder (1-2)
Still Life (1-2)
Post Mortem
Kod Da Vinci
Sherlock Holmes (cała seria)
Agatha Cristie - Poirot (cała seria)

Są też gry bardziej nietypowe jak
Experience 112

gry typu HiddenObject ale tam też znajduje się przedmioty do śledztwa jak np.
http://www.bigfishgames.com/download-games/7961/little-noir-stories-case-missing-girl/index.html
http://www.bigfishgames.com/download-games/4554/nick-chase-a-detective-story/index.html
jeśli podobał ci się film
http://www.bigfishgames.com/download-games/7386/shutter-island/index.html
lub zwykły p''n''c tego wydawnictwa (cała seria)
http://www.bigfishgames.com/download-games/6022/the-blackwell-convergence/index.html

lub gry typu CSI, ale tam się tylko bada dowody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 19:08, Nagaroth napisał:

Ok, dzięki wielkie za pomoc, wypróbuje część tytułów które podaliście. Dzięki ;)

Jeszcze jest seria gier Gabriel Knight, a za niedługo będzie nowa gra od twórczyni tego cuda Gray Matter.
Zawsze też możesz spróbować pierwszych 3 części Alone in the Dark jak gdzieś złapiesz, są mniej Residento podobne niż części 4 i 5

+ Jack Orlando
+ Secret Files (1-2)

oraz 2 nowe gry, które są w produkcji, przy czy Puzzle Agent wyjdzie na pewno prędzej (twórcy Tales of Monkey Island & zabawnie detyktywistycznych opowiastek których też możesz spróbować - jest już 3 sezon Sam&Max) wygląda naprawdę fajnie

http://www.telltalegames.com/puzzleagent
http://www.facenoir.com/site/gallery.php?lang=it

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O grze przygodowej, że jest detektywistyczna można powiedzieć o praktycznie każdej. Ale Jack Orlando, klasyk, zagrywałem się niemiłosiernie, a za 10 zł kupiłem. Syberie, Najdłuższa Podróż, Runaway.

A takie klasyki detektywistyczne to Post Mortem (polecam z całego serca!) i Still Life :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy zainteresowalem się grami przygodowymi...niestety jeszcze jestem zielony w tym temacie jeszcze.Mozecie mi polecic jakas dobrą przygodówkę ale taka na ktorej naucze sie "przygodówkowego myslenia" jesli wiecie co mam na mysli i zeby niebyło to nie tzw.polowania na piksele bo mnie to troszkę irytuje (jak musi byc to niech będzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 17:23, marcin112 napisał:

Ostatnimi czasy zainteresowalem się grami przygodowymi...niestety jeszcze jestem zielony
w tym temacie jeszcze.Mozecie mi polecic jakas dobrą przygodówkę ale taka na ktorej naucze
sie "przygodówkowego myslenia" jesli wiecie co mam na mysli i zeby niebyło to nie tzw.polowania
na piksele bo mnie to troszkę irytuje (jak musi byc to niech będzie).


Zacząłbym bym od Syberii lub Runaway:A Road Adventure ,co prawda grałem w nie dawno ale nie przypominam sobie żebym miał z tym większe zagwozdki ,myślę że warto od tego rozpocząć .Ewentualnie zacznij od słynnej już Najdłuższej Podróży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 17:23, marcin112 napisał:

Ostatnimi czasy zainteresowalem się grami przygodowymi...niestety jeszcze jestem zielony
w tym temacie jeszcze.Mozecie mi polecic jakas dobrą przygodówkę ale taka na ktorej naucze
sie "przygodówkowego myslenia" jesli wiecie co mam na mysli i zeby niebyło to nie tzw.polowania
na piksele bo mnie to troszkę irytuje (jak musi byc to niech będzie).

Jak dla początkującego w gatunku przygodówek polecam grę Jack Keane. Przyjemna, z lekkim, zabawnym klimatem, logicznymi i przemyślanymi zagadkami i humorem. Do tego tania i nieźle spolszczona. Może być też Sam&Max Sezon 1 lub Ceville, a jeżeli coś poważniejszego to wypróbuj Syberię (1&2) lub coś z ostatnio wydanych przygodówek City Interactive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz gry przygodowej, a najlepiej detektywistycznej, to koniecznie zagraj sobie w tę browserówkę: www.polizagadka.pl

Fajna gierka, w starym stylu (rysowana, czarno-biała grafika) i zagadki, nad którymi momentami na serio trzeba nieźle pogłówkować - myślę, że Ci się spodoba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak można wykminić spolszczenie do Runaway? Od razu kupiłem 3 część na allegro, jedna z moich ulubionych serii, ale po angielsku ciężej się gra, mimo iż znam język bardzo dobrze, ale że Runaway ma specyficzny humor, ciężo wyłapać smaczki, gry półsłówek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja marzę o tym, by ktoś zrobił remake Day of the Tentacle... Ta sama historia, ci sami bohaterowie, tylko w nowej oprawie graficznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 12:18, Ring5 napisał:

A ja marzę o tym, by ktoś zrobił remake Day of the Tentacle... Ta sama historia, ci sami
bohaterowie, tylko w nowej oprawie graficznej :)

Prędzej zrobią obie części Indiany Jones''a albo Loom, bo w DotT jest już muzyczka, podłożone głosy - wiele roboty by z tym nie mieli, chyba że będą remasterować. To samo tyczy się The Dig, a raczej nie wyobrażam sobie innych aktorów w tej roli, a w Indiego jakby się się wcielił Ford było by miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 19:49, deecom napisał:

Prędzej zrobią obie części Indiany Jones''a albo Loom, bo w DotT jest już muzyczka, podłożone
głosy - wiele roboty by z tym nie mieli, chyba że będą remasterować. To samo tyczy się
The Dig, a raczej nie wyobrażam sobie innych aktorów w tej roli, a w Indiego jakby się
się wcielił Ford było by miło.


Muzyczka i głosy to nie wszystko. Jeśli o mnie idzie, nie muszą nawet poprawiać grafiki, niech tylko wydadzą samą grę pod nowe Windozy! Ech, pomarzyć dobra rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować