Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2010 o 19:58, Ring5 napisał:

Muzyczka i głosy to nie wszystko. Jeśli o mnie idzie, nie muszą nawet poprawiać grafiki,
niech tylko wydadzą samą grę pod nowe Windozy! Ech, pomarzyć dobra rzecz...

http://scummvm.org/
i nie ma żadnego problemu z grami takim jak Broken Sword 1 i 2, Discworld 1 i 2, Simon The Sorcerer 1 i 2, Flight of the Amazon Queen, Goblins 1-3, Legend of Kyrandia 1-3 i cała kolekcja Lucasa do Monkey Island 3 - zresztą lista obsługiwanych gier jest tutaj -> http://scummvm.org/compatibility/ a obługa tego programu jest banalna.
Nawet Teenagent ci pójdzie na każdym systemie w zależności, jaki masz system operacyjny możesz grać nawet na PSN i poprawić jakość grafiki wygładzając textury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie przepadam za tym gatunkiem, ale Ace Ventura był świetny, wiele razy go przeszedłem. Może i krótki, może i prosty, ale humor wspaniały, tak samo jak i w filmie. Kiedyś jeszcze u kolegi widziałem Syberię, ale jakoś mnie nie zachwyciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 22:48, MetaL2 napisał:

Ja tam nie przepadam za tym gatunkiem, [..]


To po co tu piszesz? To temat dla tych, którzy się przygodówkami interesują. Żegnam ozięble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2010 o 22:48, MetaL2 napisał:

u kolegi widziałem Syberię, ale jakoś mnie nie zachwyciła.

Syberia ,może nie jest ciężka ,ale ma świetny klimat.
Osobiście przeszedłem dużo przygodówek.Takich ,jak Egipt,Atlantisy ( nie ma co najlepsze przygodówki,zagadkę z krokodylem rozwiązała moja mama :) , Droga do Indii,Machinarium ( dosyć ciężka ,ale to może dlatego ,że dawno nie grałem w takie gry ) , Ace Ventura,Tajemnica Zaginionej Jaskini,Syberię,Schizm ( nie do końca,nie mój klimat ) ,Blair Witch II ( też nie do końca ) , Pompei ( świetna ) , Droga do Eldorado,Aztec ( też super ) , Pielgrzym ( o ta ,to jedna z lepszych ),Larry 7 ( :),Kajko i Kokosz.
Przyznam ,że gdy byłem młodszy to był mój ulubiony gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 01:42, Vojtas napisał:

To po co tu piszesz? To temat dla tych, którzy się przygodówkami interesują. Żegnam ozięble.

Jeezu, chłopie weź wyluzuj - przecież napisał, że Ace Ventura jest świetny i przeszedł go nie raz, a do tego zgadzam się z nim, że Syberia ssie pałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wielkich przygodówek w Twoim spisie nie widzę, żadna nie zachwyca : ) Spróbowałbyś prawdziwych skarbór, Runaway, The Longesy Journey, Broken Sword 2. Mmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O..nawet nie wiedzialam, ze taki temacik istnieje:).

Dla mnie najlepsze przygodowki...znam wiele bardzo dobrych, chyba najbardziej lubie The longest journey(ta pierwsza) ze wzgledu na bajkowy, nieprzewidywalny swiat przyszlosci i moze dlatego, ze glowna bohaterka przypomina mi troszke mnie sama;). Dwojka tez byla niezla, ale konczy sie bardzo dziwnie i w sumie wyglada jakby seria zostala przerwana w polowie fabuly, a nie wiem czy sie doczekamy kolejnej czesci:/.

Bardzo mi sie podobala Sybieria choc momentami byla nudnawa, a niektore zadania byly glupawe jak np mozna by je rozwiazac uzywajac chociazby siekiery nieopodal ale nie da sie jej podniesc bo ma sie zrobic zadanie w s komplikowany sposob hehe. Kontynuacja tez byla fajna tylko tak sobie pomyslalam jak glowna bohaterka wroci do domu(ci co grali wiedza zapewne o co mi chodzi)?:P

Gralam w wiele gier, Atlantis, Gilbert Goodmate, HopkinsFBI, Gabriel Knight(calkiem calkiem), Black Mirror,Broken Sword, Flojd, itd itp. Musze przyznac, ze ostatnio moj poped do przygodowek sie zastopowal i od jakiegos czasu w zadna nie gralam. Mam spore zaleglosci.

Przygodowki to fajny gatunek, ja lubie sie koncentrowac na fabule i w przygodowkach zazwyczaj nie ma elementow typowo zrecznosciowych(a jesli sa to psuja rozgrywke jak dla mnie..). Grywam tez w rpgi ze wzgledu na fabule, ale tam juz trzeba sie troche pomeczyc z walka itp. Hmm przypomnialy mi sie pierwsze Harry Pottery(gry), ciekawe jakby wygladaly jako 100% przygodowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W The Longest Journey grałem dość długo, ale gry nie ukończyłem ze względu na jakiś błąd, nie pamiętam w którym miejscu, ale nic nie mogłem zrobić, wczytywanie poprzednich zapisów gry nic nie dawało, a szkoda bo gra naprawdę potrafiła wciągnąć. Ściągnąłem grę z gog.com za CDPunkty lecz gra działa niestabilnie, co chwilę mam zakłamania graficzne lub gra wychodzi do Windowsa...

W The Longest Journey 2 nie grałem, po prostu nie ruszam kolejnych części o ile nie ukończę pierwszej, może kiedyś spróbuje.

Co do Syberii posiadam obydwie części i muszę powiedzieć, że gra jest dobra nawet bardzo dobra. Posiadam jeszcze Tajne Akta Tunguska obydwie części, pierwsza część jest bardzo dobra druga za krótka, gdy akcja się rozkręca to gra się już kończy, a szkoda, bo naprawdę fajna przygodówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niee, tylko 1. Druga część jest o wiele gorsza, sam pokochałem jedynkę, jedna z najlepszych gier w historii dla mnie, ale dwójki nawet nie skończyłem, odrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co prawda przygodówek nie przeszedłem za dużo. Lubie ten gatunek, ale nie ma takiej dynamiki jak np. RPGi.

Z tych co zaliczyłem chyba najbardziej podobał mi się Jack Orlando The Director''s Cut. Malowane ręcznie tła i dwuwymiarowe postaci. Fabuła całkiem intrygująca, lata trzydzieste. Uwielbiam taki klimat, po prostu odpływam przy takich grach. Szkoda, że przygodówek nie da się przechodzić kilkukrotnie, bo tracą blask.

Ostatnio także wymęczyłem Sinking Island - co prawda czasem wspomagałem się poradnikiem, ale szło mi całkiem dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaak w Jacku Orlando ten klimat USA czasu prohibicji naprawdę wciąga. Dla mnie jeszcze obowiązkową pozycją to Broken Sword 1 i 2. Niedawno znalazłem gdzieś stronę gdzie fani zrobili Broken Sworda 2.5. Muszę przetestować, bo wygląda smakowicie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 08:43, deecom napisał:

Jeezu, chłopie weź wyluzuj - przecież napisał, że Ace Ventura jest świetny i przeszedł
go nie raz, a do tego zgadzam się z nim, że Syberia ssie pałkę.


Napisał to tylko po to, by nie być posądzonym o spam, ale by nabić sobie posta. Jednym słowem trolluje. To tak samo jakbym ja w temacie "gry wyścigowe" napisał, że w zasadzie to ścigałki łajno mnie obchodzą, ale podobały mi się Micro Machines 2. No i powiedz sam, co to wnosi do tematu? Równie ciekawa jest dla mnie opińja, jaką minę robią rodzice 14-latków, gdy przychodzi paczka z napisem "Cenega". Powiadam, na stos z nim! Ale drwa wcześniej polać wodą, żeby nie spłonął za szybko!

Co do Syberii: gdyby wszystkie przygodówki przynajmniej trzymały ten poziom, to byłoby wspaniale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 16:11, Vojtas napisał:

Napisał to tylko po to, by nie być posądzonym o spam, ale by nabić sobie posta. Jednym
słowem trolluje. To tak samo jakbym ja w temacie "gry wyścigowe" napisał, że w zasadzie
to ścigałki łajno mnie obchodzą, ale podobały mi się Micro Machines 2. No i powiedz sam,
co to wnosi do tematu? Równie ciekawa jest dla mnie opińja, jaką minę robią rodzice 14-latków,
gdy przychodzi paczka z napisem "Cenega". Powiadam, na stos z nim! Ale drwa wcześniej
polać wodą, żeby nie spłonął za szybko!

Ma do tego prawo, napisał co mu się podoba, jaką grę przeszedł - wszyscy jakoś tak tu robią. Mógłbyś o to samo posądzić Ancient_Lorda 2 posty wyżej od twojego. Napisał, że nie przeszedł za dużo przygodówek ale uwielbia Jacka Orlando, dla mnie to jest post tego samego typu i też nic nowego nie wprowadza do tematu. Poza tym temat ma ledwo 650 postów [14 stron] i rzadko kto tu zagląda.

Dnia 09.10.2010 o 16:11, Vojtas napisał:

Co do Syberii: gdyby wszystkie przygodówki przynajmniej trzymały ten poziom, to byłoby wspaniale.

Tym 2 częściom przypisuje się wskrzeszenie gatunku, co jeśli prawdą to dobrze, lecz ja bym obstawiał na casual gaming i takich wydawców jak BigFish, którzy się do tego przyczynili, bo moim zdaniem Syberia ma fajny pomysł i wykonanie, ale jest nudna jak flaki z olejem i prosta jak ogon świni, a polskie postaci wołają o pomstę do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam za dużo czasu na czytanie postów oraz poszukiwanie jednocześnie informacji o grach, więc - jeśli nikomu by to nie przeszkadzało - prosiłbym o polecenie mi przygodówki na miarę The Walking Dead. Z ciężkimi wyborami moralnymi, dobrymi dialogami, fabułą oraz postaciami.

Z góry dziękuję i przepraszam za kłopot.
Dodam, że kilka tytułów sobie odhaczyłem, czytając kilka ostatnich stron; Syberię, The Longest Journey oraz Black Mirror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 19:55, Leos8 napisał:

Dodam, że kilka tytułów sobie odhaczyłem, czytając kilka ostatnich stron; Syberię, The
Longest Journey oraz Black Mirror.


Nie ma takich przygodówek. W ogóle moim zdaniem trudno uznać TWD za przygodówkę. Ale polecam Fahrenheita, kapitalna gra, bardzo podobna do podanej. No i Jurassic Park tych samych twórów. Dużo słabsza, ale moim zdaniem warto, na pewno w jakiejś promocji. I tyle.
Jeśli odhaczyć "ciężkie wybory moralne" z cech gry, której szukasz - mógłbym Ci polecić masę tytułów. Lecz tak - nie ma, po prostu nie ma nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 19:55, Leos8 napisał:

Niestety, nie mam za dużo czasu na czytanie postów/ciach/


W TWD nie gralam wiec nie doradze gry w tym klimacie dokladnie. Jezeli grales w Black Mirror, TLJ, Syberie itp (i sie podobalo) to mozesz sprawdzic przygodowke Gray Matter. Nie wiem jak ja opisac, jest troche "dziwna". Gra jest troche mroczna, tajemnicza, dialogi bardzo fajne, historia ciekawa, zagadki raczej latwe (bo logiczne) choc znajdzie sie pare trudnych pod koniec. Gralam dawno wiec nie pamietam za wiele. Mozesz wejsc na oficjalna strone i troche wiecej poczytac.

Edit: Niewazne. Dopiero teraz zauwazylam, ze temat stary. Dziwne bo byl zasugerowany jako "aktywny temat" przez gram.pl na zakladce spolecznosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować