Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2006 o 11:57, Łukasz1979 napisał:

Witam!

A czy starego King''s of Quest ktoś pamięta:)? hehe przeszedłem dwie części: VI i którąś tam
z wcześniejszych. M jedną wadę- jest dość schematyczna, dźwięk kiepski no i postacie nie mówią:(
Ale w tamtych latach była dość dobra. Można pograć.

Grałem na razie tylko w dwie części: KQ V: Absence Makes the Heart Go Yonder (była dodawana do KŚG) i KQ VI: Heir Today, Gone Tomorrow (najlepsza część). W tej drugiej grze było pełne udżwiękowienie (speeche też). Pamiętam świetną piosenkę śpiewaną przez krasnali po przybyciu na jedną z wysp. IMO największym "zgrzytem" tej serii była łatwość zginięcia oraz możliwość utknięcia w grze (np. sytuacja z kotem polującym na mysz w KQ V).

Dnia 12.11.2006 o 11:57, Łukasz1979 napisał:

Nowy King''s of Quest to całkowita pomyłka wg mnie.

Chodzi ci o remake?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 15:33, Hewios napisał:

Ace Ventura: Psi Detektyw :P
chyba jedyna przygodowka ktora przeszedlem

Sam ułożyłeś totem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Syberia. Nie wiem, która część lepsza, ale obie doskonałe. Sam nie wiem dlaczego mi się tak podobała - zagadki proste, point&click jak zawsze wkurzające, a jednak... ta gra po prostu ma to coś.
Grałem jeszcze w demo Keepsake. Bardzo mi się podobała, ale pełnej wersji jak dotąd nie mam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 15:53, ddd-d2 napisał:

> Ace Ventura: Psi Detektyw :P
> chyba jedyna przygodowka ktora przeszedlem
Sam ułożyłeś totem? ;)

no dobra totem tylko musialem sobie pomoc ;P
to byl najdrudniejszy fragmen w grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o KQ8? Taaak... stare to miały klimacik. W jedynce pixele jak pięści... ;) Ale mało niestety grałem w tą grę - trudno mi się konstruktywnie powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. ;] Co jest lepsze Paradise czy Tajne Akta: Tunguska ??? Zastanawiam się nad kupnem jednej z nich, ale nie mogę się zdecydować. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 19:47, Lex napisał:

Takie pytanko. ;] Co jest lepsze Paradise czy Tajne Akta: Tunguska ??? Zastanawiam się nad
kupnem jednej z nich, ale nie mogę się zdecydować. :P


Witam!

Uważajcie na reklamy! Im gra bardziej reklamowana tym może być gorsza. Zachwalane przez reklamy gry to po prostu często fatalne produkcje. Kupujcie czasopisma albo czytajcie w interneciei czytajcie czięsto opinie graczy. Owszem, niektórzy piszą bzdury ale część jeśli gra jest dobra to ją pochwali. Ja uważam że gra przygodowa powinna mieć dobrą fabułę. Miała ją taka gra: Touche (o muszkieterach, XVI wiek, Francja). Choć nieco naiwna to jednak miała swój urok. Także King''s Quest był doskonały. Za to polskie produkcje jak Kajko i Kokosz, Tajemnica Statuetki czy Teenagent to fatalne gry i nie warto na nie nawet popatrzeć. Zostały zrobione chyba na złość graczom. Z polskich gier w stylu komiksowym polecam Wacki- Kosmiczna rogrywka ale nie jest to też jakieś wybitne arcydzieło. W dodatku w chwili powstania kosztowała chyba 99 zł a w pliku Readme wyczytałem, że autorzy usprawiedliwiali się właśnie na wszelkie sposoby że tak wysoka cena. Wtedy można było nabyć O WIELE LEPSZE gry za takie same pieniądze. Jednak z polskich produkcji to ją mogę polecić ale dość leciwa już jest:) Moim zdaniem jest zbyt poprawna i teksty mogłyby być lepsze a nie takie "moralnie poprawne". To psuje klimat gry która z lepszą fabułą mogłaby stanowić ciekawą alternatywę. Pozostała chyba jednak w natłoku doskonałych zachodnich produkcji tylko epizodem. Czytałem opis Syberii - ma swój urok choć wg mnie to zbyt mało postaci jest obecnych w tej grze. Tak samo jak smutno było w Tomb Raider tak samo smutno jest tutaj. Wrażenie nieodłącznej pustki jaka towarzyszy na każdym kroku jest dość przygnębiające. Ja się nie spotkałem jeszcze z dobrze zrobioną grą tzw. przygodówką historyczną, to znaczy osadzoną na kanwie pewnych historycznych wydarzeń. Wiem, że cięzko jest zrobić taką grę ale pomysłów nie brakuje. Jeśli chodzi o dobre przygodówki to panuje w nich zastój a autorzy odgrzewają stare produkcje. Czemu zamiast Syberii 2 nie powstała jakaś inna gra? Bo Syberia 1 odniosła sukces. Szkoda, że nie powstają jakieś gry z gatunku historycznych... Jeszcze mama pytanie- czy ktoś grał w Casanovę? Jest ona warta tego aby ją zakupić? Moim zdaniem niezła jest też Mafia tylko ja mam z nią problem- mam za szybki sprzęt i muszę poszukać jakiegoś programu do spowalniania komputera bo nie da się w nią grać... Przedtem grałem w nią na Celeronie 333 i chodziła wolno ale to nawet było zaletą jak się strzelało. W nowej konwencji jest nie do przejścia (teraz mam Semprona 3000). Niestety, nie da się grać bo za szybko czas mija. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to tytuły, które polecam każdemu
Najstarsza część Simon the Sorcerer
Neverhood
The Longest Journey

Jak sobie przypomńę to dopiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 11:32, Łukasz1979 napisał:

Za to polskie produkcje jak (...) Teenagent to fatalne gry i nie warto na nie nawet popatrzeć.

Z tym się nigdy nie zgodzę. IMO jest to najlepsza polska niepoważna gra przygodowa jaką kiedykolwiek widziałem.

Dnia 14.11.2006 o 11:32, Łukasz1979 napisał:

Czytałem opis Syberii - ma swój urok choć wg mnie to zbyt mało postaci jest obecnych
w tej grze. Tak samo jak smutno było w Tomb Raider tak samo smutno jest tutaj. Wrażenie nieodłącznej
pustki jaka towarzyszy na każdym kroku jest dość przygnębiające.

Fakty są takie, że teraz rynek cierpi na deficyt zabawnych przygodówek. Sam & Max i Bone to za mało, na domiar złego są dostępne wyłącznie przez internet.

Dnia 14.11.2006 o 11:32, Łukasz1979 napisał:

Ja się nie spotkałem jeszcze
z dobrze zrobioną grą tzw. przygodówką historyczną, to znaczy osadzoną na kanwie pewnych historycznych
wydarzeń.

Rycerze Króla Artura - połączenie wiedzy historycznej z legendami, mitami. Ok, gra jest beznadziejna pod względem mechaniki, ale pomysł wyjściowy jest ciekawy. Jest też kilka gier edukacyjnych ś.p. Cryo charakteryzujących się dość dobrym przedstawieniem realiów (Aztec, Pompei, Egypt 2 (najlepsza jest 3 część, niedostępna w Polsce)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem tych starszym przygodówek w kolorowj grafice(Gobliny rządzą :D) Bardzo lubię ten gatunek gier ale jakoś gry typu The Longest Journey do mnie nie przemawiają(głownie grafika) Jakiś czas temu dorwałem dwie fajne gierki choć bliźniaczo podobne pod względem interfejsu i zagadek, tzn. Black Mirror i Nibiru. Obie były dodane do CDA.Mnie się bardzo spodobały, choć w Black Miorror utknąłem :( A Tunguska prezentuje się też całkiem całkiem i chyba trzeba będzie w to pograć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 21:20, tykus napisał:

Najlepsze przygodówki to: BLACK MIRROR (u mnie rządzi)


Mam pytanko jeśli ją ukończyłeś. Ile razy chodziłeś do tego księżulka żeby powiedział gdzie leży ciało Lothara bo u mnie się chyba coś zacięło i akcja nie chce iść do przodu. Byłem u niego już z 30 razy i nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 11:34, Vytrix napisał:

Dla mnie Tunguska rządzi jak na razie! :)

Grałeś w polską wersję? Jak oceniłbyś spolszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś tam było, ale nie pamiętam dokładnie. Grałem w to z pół roku temu. Może ci się coś zacięło???
A jakby co to radzę skorzystać z solucji (choć ja nie używałem, ale w necie gdzieś jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować