Zaloguj się, aby obserwować  
Unser_Fuhrer

Quiz Naruto

1490 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2008 o 20:03, rob300i napisał:

Czym jest "Hebi", jakie ma cele oraz co oznacza nazwa?

Proste. Hebi znaczy Wąż, jest to 4 man-team składająca się z Sasuke, Juugo, Karin i Suigetsu. Celem Sasuke jest dopaść i zarąbać Itachiego, a reszta ma mu pomóc i upewnić się że nikt mu w jego zemście przeszkadzać nie będzie. Celem Karin jest uwiedzenie Saskacza, Juugo... on po prostu nie chce zabijać a Sasuke ma dość mocy by go trzymać w ryzach, a celem Suigetsu jest pokonać (i prawdopodobnie) zdobyć tasaki do mięsa pozostałych żyjących Mistrzów Miecza z Wioski Ukrytej Mgły. Może być ??

EDIT. Mała modyfikacja, po spotkaniu z Itachim Hebi doszedł dodatkowy Objective, Zarąbać Uchiha Madarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to się nazywa wyczerpująca odpowiedz! Super!

Hubi Koshi +1 (nie wiem po co piszemy te "+1", wkońcu nikt nie prowadzi rankingu...)

Zadawaj pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej to będzie proste

Wymień dwa wymarłe klany w świecie Naruto i podaj Dokładne przyczyny ich wymarcia.

====>rob300i
Po pierwsze to takie przyzwyczajenie, po drugie... ot tak dla picu, żeby jakaś leciutka motywacja była do zdobywania punktów (chociaż i tak przyszedłem tutaj głównie żeby się zabawić i sprawdzić swoją wiedzę o Naruto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 21:03, Hubi Koshi napisał:

Okej to będzie proste

Wymień dwa wymarłe klany w świecie Naruto i podaj Dokładne przyczyny ich wymarcia.

====>rob300i
Po pierwsze to takie przyzwyczajenie, po drugie... ot tak dla picu, żeby jakaś leciutka
motywacja była do zdobywania punktów (chociaż i tak przyszedłem tutaj głównie żeby się
zabawić i sprawdzić swoją wiedzę o Naruto.



Myślę że chodzi ci o klan Uchiha, ponieważ Itachi wszystkich zabił i o klan Kaguya który Kimimaro był ostatni ale umarł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 22:16, radzik148 napisał:

Myślę że chodzi ci o klan Uchiha, ponieważ Itachi wszystkich zabił i o klan Kaguya który
Kimimaro był ostatni ale umarł

Masz w połowie racje. Jednym z klanów który miałem na myśli jest klan Kaguya, ale klan Uchiha to błędna odpowiedź, ostatecznie nadal żyje dwóch przedstawicieli Madara i Sasuke. Podpowiem że ostatni członek tego klanu pojawił się dość wcześnie w serii i walczył z Team Kakashi (szczerze to nie jestem do końca pewien czy cały jego klan wyginął, ale na to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 19:14, Qrowsky napisał:

Klan Kaguya i klan Fuuma, tak? Bo nie widzę innego wyjścia...


Z klanu Fuuma jest chyba Pain i jeszcze taka jedna dziewczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2008 o 19:32, Hubi Koshi napisał:

O te dwa mi właśnie chodziło :-) Over to you.


Dobra, to zadaje:

Co oznacza słowo Jinchuuriki?

Dla ułatwienia dodam że to zlepek dwóch słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 19:35, rob300i napisał:

Co oznacza słowo Jinchuuriki?

Jestem wredny że szybko odpowiadam :-P
Jeśli dobrze pamiętam to znaczyło "Human Sacrifice"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za szybko i nie dokładnie. Pierwszy człon słowa przetłumaczyłeś niedokładnie, a drugi wcale.

Druga wskazówka. W niektórych wydaniach mangi (np. tym z narutofan) są wyjaśnione ważne słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:03, rob300i napisał:

Za szybko i nie dokładnie. Pierwszy człon słowa przetłumaczyłeś niedokładnie, a drugi
wcale.

Druga wskazówka. W niektórych wydaniach mangi (np. tym z narutofan) są wyjaśnione ważne
słowa.


Jin zapewne oznacza demona? A Chuuriki ogon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2008 o 20:13, Wintesun napisał:

power of human sacrifice i proszę nie mów że źle


No to już przetłumaczyłeś poprawnie pierwszy człon. Drugi jest duuużo prostszy i bardzo oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:18, rob300i napisał:

No to już przetłumaczyłeś poprawnie pierwszy człon. Drugi jest duuużo prostszy i bardzo
oczywisty.

Wybacz że się wtrącę, ale dobrze i całość przetłumaczył :-)
Cytat z Wiki
"Jinchūriki (人柱力, lit. Power of Human Sacrifice, English "Spiritualist Medium")"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:18, rob300i napisał:


> power of human sacrifice i proszę nie mów że źle

No to już przetłumaczyłeś poprawnie pierwszy człon. Drugi jest duuużo prostszy i bardzo
oczywisty.

Dobrze przetłumaczył ;) Aż na Wiki wpadłem przed szukaniem w słownikach.

I żeby nie było, lamki, nauczcie się, że "jin" oznacza człowieka, "riki" siłe, moc, a "chuu" (tu są największe jaja) w pizdu różnych rzeczy XD I dlatego czasami nie lubie japońskiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować