Zaloguj się, aby obserwować  
Paulonka

Najdłuższa podróż !

92 postów w tym temacie

Fantastyczna przygodówka o przepięknej grafice choć trochę kulawa graficznie w stosunku postaci :( Fascynująca fabuła i dające do myślenia zagadki . Co o tym sądzicie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na wiosnę wychodzi druga część - Dreamfall. Choć ma być trochę krótsza od jedynki i mieć mniej dialogów, ale za to więcej możliwości rozwiązania zagadek...
Jednak trochę się obawiam, że nie będzie tak dobra jak TLJ, zwłaszcza, że autorzy sugerują, że być może zrobią trójkę. Czyżby seryjna produkcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest juz teaser (czy jakos inaczej) Dreamfall :)
mam nadzieje ze zachowa swoj klimat, poniewaz uwazam ze przeniesienie jej w pelny trojwymiar to dosyc ryzykowne posuniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 14:23, scooby01 napisał:

jest juz teaser (czy jakos inaczej) Dreamfall :)
mam nadzieje ze zachowa swoj klimat, poniewaz uwazam ze przeniesienie jej
w pelny trojwymiar to dosyc ryzykowne posuniecie.


Pozostawienie prerenderowanych teł też byłoby dość ryzykowne w 2005 roku. Twórcy chcą, żeby gra się sprzedała lepiej, niż TLJ i dlatego wprowadzają te wszystkie udziwnienia - elementy zręcznościowe (preferowanym kontrolerem do gry ma być... PAD!!!, choć myszka i klawiatura też mają wystarczyć). Gierka wychodzi też na XBOX''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 14:27, Vel Grozny napisał:

Pozostawienie prerenderowanych teł też byłoby dość ryzykowne
w 2005 roku.


i to jest wlasnie problem wspolczesnych gier (nie wszystkich) - za duzo w nich marketingu.
no coz, pewnie i tak ja kupie jaka by nie byla, jednak mam nadzieje ze moje obawy sie nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 00:05, Lone Wolf napisał:

TLJ była ( i jest) naprawdę dobrą grą ( ironia Kruka wymiata), ale nic nie pobije mjego osobistego faworyta- Sanitarium
;)


O tak... Sanitarium jest u mnie na 2 miejscu przygodówek :). Na 2 zawsze jest i był: Dark Earth ^_^.

A co do TLJ... Gra jest dobra - ale nie świetna ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 14:16, BajteK_ napisał:

Fajna gra, ale stara jak swiat i juz malo kto o niej pamieta, przynajmniej tak mi sie wydaje.


BajteK_, ale przywaliłeś texta! Chciałbym zauważyć, że nowe (świeże) gry nie dorastają do pięt starym tytułom. Przykładów nie będe wymieniał, bo szkoda mi klawiatury - za dużo znaków by było. Zresztą i tak każdy w główce może sobie sam wymienić te tytuły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 13:59, DoomnY napisał:

BajteK_, ale
przywaliłeś texta! Chciałbym zauważyć, że nowe (świeże) gry nie dorastają do pięt starym tytułom. Przykładów nie będe wymieniał,
bo szkoda mi klawiatury - za dużo znaków by było. Zresztą i tak każdy w główce może sobie sam wymienić te tytuły ;)

Dlaczego nie dorastaja? Bo maja wypas grafike i fizyke ?:/ No wybacz, ale mnie to w ogole nie jara. Owszem, lubie pograc w gre, ktora ma super mega hiper fajna grafike, ale wieszkosc tytulow poza tym nie posiada nic. Dla mnie liczy sie przede wszystkim klimat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upsss... sorry, zle przeczytalem Twojego posta, a Ty zrozumiales zle mojego. Ja nie mowie, ze The Longest Journey to slaba gra, ale wiekszosc graczy juz pewnie o niej zapomniala, bo teraz pojawiaja sie tytuly z super grafika, fizyka i mega wymaganiami :/. Jeszcze raz sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:16, BajteK_ napisał:

Upsss... sorry, zle przeczytalem Twojego posta, a Ty zrozumiales zle mojego. Ja nie mowie, ze The Longest Journey to slaba
gra, ale wiekszosc graczy juz pewnie o niej zapomniala, bo teraz pojawiaja sie tytuly z super grafika, fizyka i mega wymaganiami
:/. Jeszcze raz sorry.


Dobrze, że się zgadzamy w tej kwestii. Mam nadzieję, że wielu graczy myśli w ten sposób. Masz rację, że niektóre gry są powoli zapominane. Kto na przykład pamięta American McGee''s Alice? Świetna gra ze znakomitą oprawą audiowizualną i klimatem, a tak słabo przyjęta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moge zapewnic ze ciagle przybywa jej nowych fanow, ktorzy zachwycaja sie.. fabula :)
jednak jak sie odpali TLJ po doom 3 odczuje sie pewny skok jakosciowy w tym kierunku.

zreszta najlepiej swiadczy o tym to, ze jest ciagle obecna na rynku w serii NXK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:20, DoomnY napisał:

Kto na przykład pamięta American McGee''''s Alice? Świetna gra ze znakomitą oprawą audiowizualną i klimatem, >a tak słabo przyjęta :(

Ja pamietam. Nie wiem czy zostala slabo przyjeta, z tego co pamietam to prasa dobrze sie wypowiadala o powyzszym tytule, ale po prostu gra przeszla bez echa. Czasami tak sie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:25, BajteK_ napisał:

tak słabo przyjęta :(
Ja pamietam. Nie wiem czy zostala slabo przyjeta, z tego co pamietam to prasa dobrze sie wypowiadala
o powyzszym tytule, ale po prostu gra przeszla bez echa. Czasami tak sie dzieje...

Nie grałem, ale też pamiętam bardzo pochlebne recki w prasie.
Jako inny przykład bardzo dobrej gry, wychwalonej w prasie, która przeszła bez echa mogę podać Sacrifice''a. Nie będę się tu rozpisywał o jej zaletach, bo ci, co grali doskonale je znają. A ci, co nie grali, niech jak najszybciej naprawią swój błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:26, Vel Grozny napisał:

Jako inny przykład bardzo dobrej gry, wychwalonej w prasie, która przeszła bez echa mogę podać Sacrifice''''a.

Dokladnie, Sacrifice rowniez byl swietna gra, niebo wygladalo przepieknie i w ogole cala gra byla super.

Dnia 09.10.2005 o 16:26, Vel Grozny napisał:

(...) A ci, co nie grali, niech jak najszybciej naprawią swój błąd...

Zgadzam sie, to troche stara gra, ale naprawde ma swoj klimat i warto ja chociaz zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować