Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: gry bez prądu

42 postów w tym temacie

O ile pamietam, sprzedalem niemal caly komplet (bez Kosmicznej Otchlani), zeby kupic sobie podstawke do Warhammera... albo jakis inny system. To byly czasy :-)

Jednak ta gra (przynajmniej polska wersja) znudzila sie mnie i moim kumplom szybciej, niz sadzilismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że wersja komputerowa ma być tylko dla czterech graczy, toć tylu mogło grać w wersji na ZX Spectrum z 1985, gdzie komputerek miał 48 kilobajtów pamięci, więc dla dzisiejszych maszyn nie powinno być problemem zwiększenia ich liczby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja urodziłem się po 90 a i tak w tym tygodniu grałem z kuzynem w tą najlepszą gre planszową. Ale ponkty mocy, siły i mieszki złota mam orginalne. Lecz bardzo mnie smuci że nie posiadam jakichkolwiek dodatków:(

Talisman IV napewno kupie chocby mial kosztowac 300zl!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jedna z najlepszych gier planszowych (dodając jeszcze gry strategiczne firmy "Dragon"). Pierwszy raz bawiłem się w to ponad 10 lat temu;) A najlepsze sesje były z kumplami nad jeziorem, kiedy pykaliśmy w to przez długie godziny po 6 osób.
Jeśli wyjdzie nowa edycja, to również ją kupię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do dzisiaj z kumplami gram w Magię i Miecz. Nawet bardziej nas to wciąga niż D&D.
Co do dodatku to myślę ,że go kupię choć nie wiem czy z kasą będzie dobrze po Wiedźminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra-legenda, absolutny kult, tak na całym świecie, jak i w Polsce. Sam mam Magię i Miecz ze wszystkimi dodatkami i kiedyś byłem na tyle głupi że zastanawiałem się nad sprzedaża (kasa niezła), ale na szczęście tego nie zrobiłem i na pewno nie zrobię. Ostatnio bo długiej przerwie zorganizowałem ekipę i znów gram regularnie. Niedługo mam nawet zamiar wydrukować dodatek fanowski (zrobiony naprawdę profesjonalnie). Gra jest GENIALNA.
Nową edycję kupię na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam "Magię" gdzieś w szafce, choć zdekompletowana nie zamierzam sprzedać (eh wspomnienia ;). Nowej edycji nie kupię bo jesienią wychodzi kolekcjonerski Warzone i pochłonie znaczną część funduszy. Ale Talisman polecam, świetna gra dla kilku osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dzis dzien lezy w szafce u mnie podstawka "Magii i Miecza" plus dodatkow gros (Miasto, Jaskinia, Podziemia, W Kosmicznej Otchlani) :-) Nieco zakurzona musi juz byc, jako ze wyprowadzilem sie i szafka ta znajduje sie dosyc daleko ode mnie :-/
Ostatnio zajrzalem na Allegro i zszokowany bylem ile potrafi kosztowac zestaw, taki jak moj. Kilkaset zlotych za taka gre... hmm niezle, jednakze nie mam najmniejszego zamiaru sprzedawac jej, zbyt dobre mam wspomnienia z nia zwiazane.
Swoja droga, moja kolekcja gier planszowych nieco sie powiekszyla ponownie, tym razem zakupilem Axis & Allies, gra jest boska, ostatnia partyjka z kumplem zajela nam 8 godzinek i wciaz wojna byla nierozstrzygnieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam Magię i Miecz. Super się w nia grało i gra nadal :) Moim zdaniem to najlepsza gra planszowa w jaką grałem i gram do tej pory... Nie wiem jak Wy, ale takie jest moje zdanie

PS: Nie mam tylko jednego dodatku: JASKINI....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 14:54, PlushowyMisio napisał:

Do dzisiaj napieramy w MiM z kumplami jak jedziemy na działkę. Grillowa atmosfera,

A pracować to nie ma komu ;P

Dnia 25.06.2007 o 14:54, PlushowyMisio napisał:

pifko (bezalkoholowe)

To co to za piwko :P. Nie znasz się. ;>

Dnia 25.06.2007 o 14:54, PlushowyMisio napisał:

i sześciogodzinna sesyjka w MiM''a. Emocje gwarantowane :)

Ja tam wolę WoD''a ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 14:57, Arkads napisał:

> Do dzisiaj napieramy w MiM z kumplami jak jedziemy na działkę. Grillowa atmosfera,
A pracować to nie ma komu ;P


A co to? Człowiek sama pracą żyje?

Dnia 25.06.2007 o 14:57, Arkads napisał:

> pifko (bezalkoholowe)
To co to za piwko :P. Nie znasz się. ;>


To specjalne pifko. Nie wspomniałem co później na stół wjeżdża :)

Dnia 25.06.2007 o 14:57, Arkads napisał:

> i sześciogodzinna sesyjka w MiM''a. Emocje gwarantowane :)
Ja tam wolę WoD''a ;]


WoD to swoją drogą, ale MiM jest stanowczo bardziej relaksujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie czas magii i miecza minal juz bezpowrotnie - kiedy sie nauczysz na pamiec wszystkich kart przygod (z kazdej lokacji) oraz kart postaci boheterow, kiedy zamiast zagladac do instrukcji w poszukiwaniu krysztalu mocy rzucasz kostka bo wiesz jak go znalezc, kiedy masz ulozone combo z ekwipunku i czarow - gra przestaje bawic :)

nie ma co w niej robic coby moglo zaskoczyc - kiedys gralem namietnie w magie i miecz ale ten czas minal :( ostatnio probowalem znow zasiasc ale zialo nuda - to tak jakby ogladac ulubiony film po raz n+1 tyle ze to +1 odbija sie czkawka ;)

teraz jest czas na gry pokroku - ticket to ride czy pirates cove :P (ze nie wspomne o cashflow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować