Zaloguj się, aby obserwować  
Dyplomejszon

Heretic, Hexen - temat ogólny

41 postów w tym temacie

Kto z was pamięta jeszcze Heretica? Gra jeszcze na Windowsa 95 lecz ze świetną grafiką. Następcą Heretica był Hexen, kolejny hit. Jeżeli ktoś z was wie jak przejść misję ósmą w Hereticu (Cathedra chyba) to bylbym wdziczny za info. Jak ktoś by się zgłosił to prześlę screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 19:03, turbol napisał:

nikt nie grał w heretica ani w hexena?

ha gralem w hexena ale to bylo dawno temu ale jesli dobrze pamietam to tam sie walczylo z potworami prawda czy cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 19:03, turbol napisał:

nikt nie grał w heretica ani w hexena?


Mmmm... :) Grałem w Heretic I i w Heretic II. Dłużej w H2 ale obie gry są super. Bardzo podobała mi się fabuła oraz główny bohater. Swoją drogą CD-Action kiedyś dodał do Cover CD Heretica II (Styczeń 2003).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 19:47, Pawlo09 napisał:

Nie pamiętam tej gry może jakąś fotke byś dał

Prosze bardzo. Ostatnio ściągnąłem z jakiejś stronki ze starymi grami i pykam :) polecam każdemu. Świetna gra no i ten klimat. Z ojcem jeszcze grałem, on chodził ja strzelałem ;] moja pierwsza gra...

20070628200450

20070628200535

20070628200608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do Hexena to chyb pierwsza gra, w której można było potać sobie wybrać spomiędzy czarodzieja wojownika i kogośtam jeszcze ;) czarodziej - różdżka, wojownik pięści a tamten ostatni to chyba morgenstern/buzdygan (patrz na 3 screen). Potem jeszcze znajdowało się np. axa (topór) ;) kontynuacja Heretica.

20070628202305

20070628202327

20070628202337

20070628202406

20070628202417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 20:24, turbol napisał:

A co do Hexena to chyb pierwsza gra, w której można było potać sobie wybrać spomiędzy czarodzieja
wojownika i kogośtam jeszcze ;) czarodziej - różdżka, wojownik pięści a tamten ostatni to chyba
morgenstern/buzdygan (patrz na 3 screen). Potem jeszcze znajdowało się np. axa (topór) ;) kontynuacja
Heretica.



aż się łezka w oku zakręciła. Stare dobre czasy.
Wtedy to były gry. Gralo sie w nie godzinami i nie nudziły sie po godzinie czasu tak jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:04, netka1984 napisał:

> A co do Hexena to chyb pierwsza gra, w której można było potać sobie wybrać spomiędzy
czarodzieja
> wojownika i kogośtam jeszcze ;) czarodziej - różdżka, wojownik pięści a tamten ostatni
to chyba
> morgenstern/buzdygan (patrz na 3 screen). Potem jeszcze znajdowało się np. axa (topór)
;) kontynuacja
> Heretica.

aż się łezka w oku zakręciła. Stare dobre czasy.
Wtedy to były gry. Gralo sie w nie godzinami i nie nudziły sie po godzinie czasu tak jak teraz.

Prawda? to się grało tyle czasu... nie było takiego wyboru gier jak teraz to sie tak szybko tez nie nudzilo :D Szkoda ze utknalem w chyba 8 planszy w hereticu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obie gry się zagrywałem kilka lat temu - podobne do DOOMa, ale z właśnych klimatem - kocham takie FPS''y, chociaż w zasadzie to nie jestem fanem tego gatunku. W CDA dali Heretic II i Hexen II - w sumie może sobie odświeżyć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:55, dRaiser napisał:

W obie gry się zagrywałem kilka lat temu - podobne do DOOMa, ale z właśnych klimatem - kocham
takie FPS''y, chociaż w zasadzie to nie jestem fanem tego gatunku. W CDA dali Heretic II i
Hexen II - w sumie może sobie odświeżyć... :)

Ja nie grałem w Hexena II i Heretica II bo screeny mi sie nie pogobaly... to już nie było to samo co tamte ;] ale z miłości do tych tytułów chyba jednak w nie zagram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, uwielbiam stare gry, grałem w Hexen II, już dawno, ale gra jest bardzo fajna, nawet pomimo szpetnej, w porównaniu do dzisiejszych produkcji grafiki - taka grafika według mnie nawet o wiele lepiej buduje klimat, a w szczególności taki jak mamy tutaj...
To standardowy FPS, taki w jakich specjalizuje się Raven Software, oklepane schematy, dużo rodzajów broni i przeciwników, wszystko co w dobrym FPSie być powinno, niestety nie udało mi się jej przejść. Zwyczajnie znudziła mi się, bieganie po planszy w poszukiwaniu kolejnych kluczy, artefaktów i innych śmieci w tego typu grach po prostu jest bardzo nużącym pomysłem, mimo to poszukam w na mojej półce pełnej gier i zainstaluję, pamiętam, że mimo schematyczności typowego FPSa grało mi się w nią bardzo dobrze.
Mam nadzieję, że kiedyś zobaczymy remake, ostatnio trwa moda na odświeżanie starych hitów (jak np. Another World, Prince of Persia, Settlers itd.), chętnie zobaczyłbym gierkę z nowymi rozwiązaniami i grafiką... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:57, burning blade napisał:

popieram w całej rozciągłości heksen II jest najlepszą grą z przed 2000 w jaką grałam :D
a grałem dużo

Ok- ostatecznie mnie przekonałeś co do grania w nie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:59, Noxbi napisał:

O, uwielbiam stare gry, grałem w Hexen II, już dawno, ale gra jest bardzo fajna, nawet pomimo
szpetnej, w porównaniu do dzisiejszych produkcji grafiki - taka grafika według mnie nawet o
wiele lepiej buduje klimat, a w szczególności taki jak mamy tutaj...
To standardowy FPS, taki w jakich specjalizuje się Raven Software, oklepane schematy, dużo
rodzajów broni i przeciwników, wszystko co w dobrym FPSie być powinno, niestety nie udało mi
się jej przejść. Zwyczajnie znudziła mi się, bieganie po planszy w poszukiwaniu kolejnych kluczy,
artefaktów i innych śmieci w tego typu grach po prostu jest bardzo nużącym pomysłem, mimo to
poszukam w na mojej półce pełnej gier i zainstaluję, pamiętam, że mimo schematyczności typowego
FPSa grało mi się w nią bardzo dobrze.
Mam nadzieję, że kiedyś zobaczymy remake, ostatnio trwa moda na odświeżanie starych hitów
(jak np. Another World, Prince of Persia, Settlers itd.), chętnie zobaczyłbym gierkę z nowymi
rozwiązaniami i grafiką... :)

Moim zdaniem grafika jak na tamte czasy jest po prostu miodzio :D No ciekawym jak wyglądałby Hexen czy Heretic III :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że ja jeszcze mam takie gry tego typu? Musiałbym poszukać, ale wątpię aby na WinXp się odpaliły...
Nie grałem, ale gdybym miał okazje to z ciekawości bym zobaczył ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 13:02, patrYX93 napisał:

A wiecie, że ja jeszcze mam takie gry tego typu? Musiałbym poszukać, ale wątpię aby na WinXp
się odpaliły...
Nie grałem, ale gdybym miał okazje to z ciekawości bym zobaczył ^^

Chodzią :D sprawdzałem obydzwie, choć musiałem pogrzebać w setup bo muzyka mi się rozwaliła, ale jak zrobiłem było miodzio ;) Zachęcam do grania ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pograć w gry na engine Dooma (Doom, Doom II, Ultimate Doom, Final Doom, Hexen, Hexen: Death Kings of the Dark Citadel, Heretic) z nieco odświeżoną oprawą graficzną (efekty świetlne, rozmywanie tekstur), to polecam wizytę tutaj:
http://www.doomsdayhq.com/
Wystarczy ściągnąć, zainstalować i wrzucić pliki .wad z gry, w którą chcesz grać do odpowiedniego folderu :).
Ponadto na stronie (oraz z pomocą Pana Google ;)) można znaleźć linki do stron z różnymi dodatkami - zestawami tekstur w wyższej rozdzielczości, modelami broni i potworków, skyboxami w wysokiej rozdzielczości, muzyką w lepszej jakości itd. Generalnie za pomocą tych dodatków można podciągnąć oprawę AV do poziomu pomiędzy Quake a Quake II (+ lepsze efekty świetlne) - wtedy już grafika tak nie razi :) (choć nie wszystko jest - np. do Heretica brakuje części modeli potworków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 13:30, Blackhand napisał:

Jak chcesz pograć w gry na engine Dooma (Doom, Doom II, Ultimate Doom, Final Doom, Hexen, Hexen:
Death Kings of the Dark Citadel, Heretic) z nieco odświeżoną oprawą graficzną (efekty świetlne,
rozmywanie tekstur), to polecam wizytę tutaj:
http://www.doomsdayhq.com/
Wystarczy ściągnąć, zainstalować i wrzucić pliki .wad z gry, w którą chcesz grać do odpowiedniego
folderu :).
Ponadto na stronie (oraz z pomocą Pana Google ;)) można znaleźć linki do stron z różnymi dodatkami
- zestawami tekstur w wyższej rozdzielczości, modelami broni i potworków, skyboxami w wysokiej
rozdzielczości, muzyką w lepszej jakości itd. Generalnie za pomocą tych dodatków można podciągnąć
oprawę AV do poziomu pomiędzy Quake a Quake II (+ lepsze efekty świetlne) - wtedy już grafika
tak nie razi :) (choć nie wszystko jest - np. do Heretica brakuje części modeli potworków).

Oczywiście zajrze, ściągnę, ale mi nie chodzi, żeby grafika była lepsza bo ta stara daje właśnie ten klimat :D kto się zgadza? Ale Heretic III to COŚ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę, że grałem w oba Heretic''i i oba Hexen''y :] Z tej czwórki najmniej przypadł mi do gustu Heretic 2, ale jakby nie patrzeć, odbiegł on trochę od konwencji FPS :) Aż chyba odszukam Hexena w sieci (dwójkę i Heretica mam własne) i pogram sobie z wykorzystaniem tego całego silniczka Doomsday. Swoją drogą, dzięki za link Blackhand :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować