Zaloguj się, aby obserwować  
Szalas22

TIBIA - Gra na miarę XXI w. (TAK/NIE)

871 postów w tym temacie

Powiedzmy i przyznajmy, że grałem w to przez jakieś 3 tygodnie i zdecydowanie mówię NIE! Pełno tam Polaków i to takich, którzy dręczą innych graczy podam taki przykład: blokują wyjście z lochu pozwalając, żeby jakiś mocniejszy potworek człeka zabił, a potem zbierają fanty, a jeśli uda sie nam uciec to się potem potem frajerzy odgrażają, normalny obciach... Słyszałem, że kiedyś gierka była dobra, ale to było chyba nim do nadwiślańskiego kraju trafił wynalazek zwany internetem :/

Nie żebym generalizował, wielu graczy jest bardzo sympatycznych i chętnych pomóc noobom, ale większość to wstyd dla naszego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra na miarę XXI wieku? Nie wydaje mi się, żeby obecnie jakakolwiek gra zasługiwała na taki tytuł.
Wiek nam się dopiero rozpoczął, więc używanie tak dużych określeń mija się z celem.

Tibia - gra jak gra. Mnie nie zachwyciła, inni na samą myśl o niej się ślinią. Ale to samo można powiedzieć
o fanach innych gier - weźmy na przykład World of Warcraft. Czy jego można określić mianem gry stulecia?
Nie sądzę.
Co z tego, że ma miliony fanów?
Świetną grywalność?
Za rok, może dwa, może pięć. Ale ktoś go strąci z piedestału.
Taki sam los czeka Tibie - może i jej żywot będzie dłuższy, z powodu małej konkurencji, ale kiedyś i ona upadnie.
A może to wcale nie będzie konkurencja? Może Tibia sama siebie pożre?
Może to będzie nietrafiony update, może wprowadzenie obowiązkowych opłat, a może co innego?
Tu odejdzie kilku graczy, tam kilkunastu...
Niby nic, ale w większej skali czasowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Uwaga do tego OTS dodany jest jeszcze
Map Editor 8.1(z NPC oraz monsterami)
Chce zaprezentowac Evolution lekko przerobiont przez Bartex012 czyli ja lol
Zmienilem ściany z "drewnianych" na normalne
Dodany jest czar do palla.
Outfidy dobre.
Dodalem pare potworkow.
Fast Atak( niczego sobie ale zawsze pare sec do przodu)


pojawiły się wiadomości i na GG oraz tutaj na forum w sprawie zbyt szybkiego fast ataku wiec pisze wink
Wchodzimy w Data i otwieramy za pomaca nonatnika plik o nazwie vocation.xml
i tak przy każdej profesji bedzie przy koncu linijka która wygląda tak

Kod:

attackspeed="0"


LINK:[m]


PS:Prosze o komentowanie mojego OTS :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tibia gra XXI wieku ? Zależy jak spojrzeć na XXI wiek. Jeśli przyjąć by, że XXI wiek to wiek ignorantów to z pewnością Tibia jest grą XXI wieku. Niemniej nie sposób odmówić jej wiernych fanatyków i swoistego fenomenu. Jednak patrząc wstecz do XX wieku, komunizm i faszyzm też miały rzesze ślepców wpatrzonych w przywódcę, a nie sposób nazwać tych dwóch systemów politycznych systemami na miarę XX wieku.

Tibia przegrywa z innymi produkcjami na każdym polu:
*kultura osobista użytkowników
*hackerstwo
*grywalność
*grafika
*muzyka (?)

Osobiście mam nadzieję, że Tibia nie jest grą XXI wieku, bo źle to wróży temu wiekowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 19:02, Ardaren Ziom napisał:

Tibia grą XXI wieku?? <lol2> chyba XXI wieku p.n.e



Ciekawa teoria... Choć o komputer w tych czasach było raczej ciężko nie uważasz?
Chyba że jesteś fanem gry "Oryginal War" Która uzasadniła by twoją teorie...

Brak sęsownego uzasadnienia. Daj coś ala typie w typie jak podobnie że naprzykład:
"W tibie nie gram bo grafika jest bee a fabuły prawie nie ma".

Za świetny przkład może robić wypowiedź Hunter07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tibia nie przemawia do mnie z żadnej strony. Choć grafika nie liczy sie dla mnie aż tak jak dla większości zapalonych graczy (wolę grywalność czy fabułę kosztem grafiki) to jednak Tibia jest wspaniałym przykładem gry w którą jeśli chce sie kontynuować należałoby uwspółcześnić. Po drugie nie ma przyjemności płynącej z grania (wierzcie mi wiem co mówię bo miałem tą nieprzyjemność grać przez krótki okres czasu). A do tego ciągle pojawiające sie ku*** też nie napawa mnie entuzjazmem do tego oldschoolowego rpg-a. Dla mnie to ona sie nie nadaje do niczego oprócz co najwyżej przeniesienia w nowe realia lub czegoś podobnego i na pewno nie jest grą XXI wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, zdecydowanie nieee. Czemu? Grę mmo tworzą także jej użytkownicy - to jeden.
Dwa to to, że ta gra w porównaniu z innymi nie posiada absolutnie żadnej w porównaniu z innymi tytułami grywalności. Portal bije ją na głowę. No, to oczywiście moje zdanie, niech ktoś nie próbuje zacząć mi udowadniać, że tak nie myślę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł zrobienia Tibii bardzo dobry. Potwory, mapy itd. Lecz wykończenie graficzne przybliżone do painta ;)

Odpowiadam że TAK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiat 126p. Samochód wyścigowy XXI wieku. Szybki, komfortowy, bezawaryjny,przestrzenny dla całej rodziny!!!
Taka mała dygresja-porównanie. Tibia na pewno jest swoistym fenomenen (pt: jak tyle ludzi może grać w tak słabe coś) jednak z grą XXI w nie ma nic wspólnego, raczej z początkami ZX Spectrum ( już nie pamiętam kiedy to było)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, kto wymyślił, żeby Tibia była grą XXI wieku?
Przecież to studencki projekt zaliczeniowy 2 czy 3 Niemców :P
Z resztą tak jak już wspomniał ktoś wcześniej, wiek się zaczyna i nie można powiedzieć tego o żadnej grze.
Wątpię, czy można wyłonić grę wieku XX - Każdy by wytypował co innego i jak już padłaby ta jedna gra to połowa ludzi by się z tym nie zgadzała...

Czyli moja odpowiedź brzmi: oczywiście, że nie ;]

EDIT: Fanzin nie tylko Tibia posiada "Potwory, mapy itd."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Tibia na pewno nie jest grą na miarę XXI wieku, aczkolwiek jest w niej coś co przyciąga. Co sprawia, że Grind się nie nudzi itp., itd. No ale nie sposób pominąć braku oprawy audio. Jeśli chodzi o grafę, to ma ona swój styl i może się podobać. Ale zważywszy na właśnie ogromne ilości noobów, questy wykonywane za pomocą serwisu tibia.pl. To ocena z 7/10 spada do 2/10. wiem może jest to drastyczna recenzja, ale to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby tak... zważywszy na ilość graczy to nie stety prawda, sam w to grałęm jak bylem młodszy i mnie to wciągnieło. Teraz nie licząsie takie głupoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie brzmi stanowczo nie dlaczego.
Porównując tibie do innych gier widać bardzo duże różnice jakie np.
-Grafika
-Ruch postaci
-Dźwięk
-Kolorystyka
itp. można tak wymieniać i wymieniać tibia nie gdy nie dorówna grom typ MMORPG choć jest jedną z nich trzeba przyznać że ta gra pnie się do góry ale nie będzie jak narazie grą 3D jest grą 2D.....

Moja odpowiedź to NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Tibia nie zasługuje na miano nawet gry XIV, ponieważ:

-grafa ala paint,
-durny klimat,
-gracze sępią jak w żadnej innej grze,
-żeby pogadać z npc trzeba pisać w czacie,
-durne minigierki,
-moby uciekają od ciebie z końcówką hp i trudno je złapać.

Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tibia zawsze miała wielu przeciwników ale również wielu fanów... Jak tak czytam niektóre wypowiedzi to mi się słabo robi, jak można ocenia grę grając w nią 5 minut? Ja grałem prawie 2 lata, i stanowczo mówię że to nie jest gra na miarę XXI wieku. Jeszcze 2 lata temu (wer 7.8) twierdziłbym że to niezła gra. Fakt - wciąga, grafika jest przedpotopowa i nie ma dźwięków. Brak dźwięków nie ma dla mnie znaczenia, włączam muzykę i jest git. Grafika jest jaka jest ale to nie dla grafiki się gra w tą grę. Wiecie co trzyma przy tej grze masę ludzi? Kumple. Podczas gry poznałem masę niesamowitych ludzi z którymi nadal utrzymuje kontakt (ofkorz nooby też są i to w przerażających ilościach) Tibia ma swój urok, blokowanie potworów, mass loginy, trapy :) Jednak wielu ludzi ta gra odrzuca, dlatego właśnie nie jest grą na miarę XXI wieku. Jednak gwarantuje że gdybyście opanowali system walki, sterowania, handlu etc, spróbowali pograć w to z miesiąc, to po miesiącu już byście nie odeszli. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 17:01, dualowiec napisał:

Tibia zawsze miała wielu przeciwników ale również wielu fanów... Jak tak czytam niektóre
wypowiedzi to mi się słabo robi, jak można ocenia grę grając w nią 5 minut? Ja grałem
prawie 2 lata, i stanowczo mówię że to nie jest gra na miarę XXI wieku. Jeszcze
2 lata temu (wer 7.8) twierdziłbym że to niezła gra. Fakt - wciąga, grafika jest przedpotopowa
i nie ma dźwięków. Brak dźwięków nie ma dla mnie znaczenia, włączam muzykę i jest git.
Grafika jest jaka jest ale to nie dla grafiki się gra w tą grę. Wiecie co trzyma przy
tej grze masę ludzi? Kumple. Podczas gry poznałem masę niesamowitych ludzi z którymi
nadal utrzymuje kontakt (ofkorz nooby też są i to w przerażających ilościach) Tibia ma
swój urok, blokowanie potworów, mass loginy, trapy :) Jednak wielu ludzi ta gra odrzuca,
dlatego właśnie nie jest grą na miarę XXI wieku. Jednak gwarantuje że gdybyście opanowali
system walki, sterowania, handlu etc, spróbowali pograć w to z miesiąc, to po miesiącu

już byście nie odeszli. Tyle ode mnie.

dokładnie tak jak pisze kolega nademną tibia ma bardzo wielu przeciwników którzy śmieją się z pixelowej grafiki , z braku muzyki i z maniaków "tibijczyków" ale ma również wielu , naprawdę wielu fanów :) A jeśli chodzi o to to poprzednik prawie trafnie to opisał, tibia albo odrazu odrzuca , albo zaciekawi czymś tam :D i wtedy już zostaniesz na czas np. do 30 - 40 lvl''a ja grałem właśnie do 38 lvlu podajże z 2 lata temu a teraz już poprostu nie moge na to patrzeć ,
pozdrawiam : ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować