Zaloguj się, aby obserwować  
Szalas22

TIBIA - Gra na miarę XXI w. (TAK/NIE)

871 postów w tym temacie

Na miarę XXI wieku ?? No nie wydaje mi się z tą grafiką i tak daleko zabrnęła. Gra jest fajna (bo grałem 3 lata) ale uzależnia, mnie akurat nie bo ja preferuje gry takie jak Morrowind czy NwN. Choć graficznie prezentuje sie kiepsko to nadrabia wspaniałym systemem.

Dla fanów gry RPG z perspektywy "strategia" polecam bardziej NwN i Diablo 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 19:06, Poland777 napisał:

niee z diablo się nie zgadzam bo to tylko siekaj''n rąbaj

dlaczego nie? diablo jest rozwinięte :) według mnie nazwa hack n'' slash nie zmienia faktu że to tylko siekanina :] Aczkolwiek jest to w jakims stopniu siekanina, ale liczy sie taktyka, dobre rozwijanie skilli umiejętne granie na duelach itd itp i tibia przy tym w każdym stopniu wymięka :>
pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie, ale to dlatego, że nie przepadam za mmo i ta grafika... :D
Nie mam żadnych kompleksów, ani nie jestem tajnym graczem, więc nie będę stawiać znaku równości pomiędzy graczami tibi i dziećmi neo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 18:11, PonuryŻniwiarz napisał:

W tibie tylko grają dzieco neo.Nie wiem kto inny moze grac w takie stare gry.


Czyli ktoś grając w Baldury, Tormenta czy inne klasyki o których pewnie nigdy nie słyszałeś, jest dzieckiem neo? No cóż, rośnie nam pokolenie wychowane na Crysisie, więc takie twierdzenia to już codzienność, niestety.

Co do samego pytania, nie wiem, bo nie grałem, jednak patrząc na kulturę graczy (wiem, bo w mojej klasie/szkole, niektórzy grają w tą ekhm... grę) moim zdaniem nawet nie warto próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie.
Dlaczego?
Tibia istotnie ma mnóstwo zwolenników, lecz spójrzmy prawdzie oczy - nie są to w większości intelektualiści...
W Tibię grają zazwyczaj osoby młodsze, nie mogące pojąć bardziej skomplikowanych struktur MMORGP typu WoW czy Age of Conan. Stopień trudności w grze zależy przede wszystkim od posiadanego konta - FACC czy PACC -> na tym drugim można rzeczywiście pograć, pierwsze natomiast IMO stanowi coś a''la demo, gdyż użytkownicy posiadające to konto są słabsi niż ich odpowiednicy na koncie PACC.
Gra nie jest skomplikowana ani językowo ani w żaden inny sposób, używanie j. angielskiego ogranicza się tu w wielu przypadkach do wklepanie prostych komend i porozumiewania się z innymi graczami w podobny sposób...
Plagą Tibii jest ogromna liczba osób wyłudzająca hasła do kont oraz masa oszustów, którzy używają botów.
Tibia, choć zdobyła ogromną popularność, kojarzy się raczej z kiczem aniżeli z hitem, tak więc na tytuł gry XXI wieku na pewno nie zasługuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 18:24, Paje96 napisał:

Nie grałem w Tibię ale patrząc na opinię wielu użytkowników nie tylko tego forum ale
też innych forach wydaję mi się że ta gra jest kiepska.

Zobacz ze gampleye tej gry to bedziesz wiedzial jaka ona jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tibia? Na pewno pytanie dotyczy TEJ Tibii?:)
Odpowiedź może być podwójna:
Jeśli chodzi o granie i kwestie techniczne, Tibia nie jest grą na miarę xxi.
Jeśli chodzi o zjawiska masowe typu Harry Potter, Pokemony itd., to tak, Tibia jest grą na miarę xxi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 19:06, Poland777 napisał:

niee z diablo się nie zgadzam bo to tylko siekaj''n rąbaj

Diablo jest fajne może to siekaj''n rąbaj ale chyba jedno z tych, które najbardziej lubię.
Od tego zacząłem hack''n slash

Ogółem nie lubię tibii i nie chce w nią grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem jakieś dwa miesiące dwa lata temu. Moim zdaniem i tak i nie. Gra na miarę XXI wieku wcale nie musi mieć zaje***** grafy, liczy się grywalność i ilośc graczy. Mnie ogólnie gra na początku wciągnęła z racji ilości osób (kolegów) grających, jednak system giniesz i downgrade odrzucił mnie. Ale nie tylko "dzieci neo" jak ktoś to powiedział grają w Tibię. Myślę że każdy gracz który stykał się z MMORPG, miał również , nawet krótkie, doczynienia z Tibią. I niezależnie czy jest czy nie jest grą na miarę XXI wieku, na grze można zarobić.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 18:11, PonuryŻniwiarz napisał:

W tibie tylko grają dzieco neo.Nie wiem kto inny moze grac w takie stare gry.


Zastanów się co piszesz... Jak to mądrze napisał milten6, ktoś kto lubi grać w starsze gry jest według Ciebie dzieckiem neo... może najpierw wypadało by się dowiedzieć co to znaczy? Odsyłam na wikipedie. W tą grę gra codziennie ok. 50k ludzi, a kont w sumie jest ponad 500k, uwierz mi, z tych 500k co najwyżej połowa to typowe dzieci neo, reszta to normalni ludzie, grający bo im się ta gra podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 18:11, PonuryŻniwiarz napisał:

W tibie tylko grają dzieco neo.Nie wiem kto inny moze grac w takie stare gry.



W ten sposób wypowiadają się jedynie osoby, które nie czują klimatu gry lub po prostu nie potrafią w nią grać. Osobiście uważam, że Tibia nie jest grą na miarę XXI wieku, ale to nie zmienia faktu, że jest wciągającą grą, w którą grają tysiące ludzi na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak kupiłem diablo i kumpel zaproponowal mi tibie że niewiedzialem co to odpalilem obie
Różnica:Tibia CHŁAM a Diablo KOZAK do dzis gram w D2 oczekujac na D3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jest różnica między Tibią a Diablo II. Tibia to mmorpg, a Diablo II to hack''n''slash, ale zgodzę się z tobą, jeśli chodzi o jakość i miodność płynącą z gry, to Diablo jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować