Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Race Driver: GRID - temat ogólny

1348 postów w tym temacie

OK, wreszcie mogłem zainstalować i pograć w demko GRIDa! Śledziłem ten temat od początku i wiele osób narzekało na sterowanie i poziom trudności. Ja po odpaleniu gry chwilowo zaniemówiłem (co nie znaczy, że gadam sam do siebie przed monitorem;)), bo olśniła mnie grafika (na wcześniejszym 6600GT to sobie pomarzyć mogłem o wysokich detalach...). Ustawiłem sterowanie kierownicy, wyłączyłem wszystkie asysty i po kolei zacząłem przeglądać wyścigi. Zwykłe są naprawdę emocjonujące i dynamiczne. Co do trudności (grałem na normalu)- banalnie nie jest, jak to kilka osób głosiło, ale bez przesady- na pierwszym miejscu bez większych trudności kończyłem wyścigi na podium.
Drift natomiast to zupełnie inna bajka. Na początku jeździłem bardzo ostrożnie, ale po wciśnięciu gazu do dechy frajdę czerpałem pełnymi garściami;) Tryb jazdy jest bardzo dobrze dobrany do tego typu wyścigów, a emocji przy nim tyle, że ręce ześlizgiwały mi się z kierownicy od nadmiaru potu ;) Chyba będę musiał używać pada lub klawiatury, bo grając na kierze, niebawem zedrę z niej materiał.
Już dawno nie miałem tyle frajdy przy jakiejś grze i nie jeździłem całego wyścigu z otwartą gębą xD
Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, czy kupować, to najlepiej zagrać w demko i po kłopocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre podsumowanie :) Ja niestety nie czerpię zabawy w GRID''zie z użyciem kierownicy, komputer mój nie udźwignie tego potwora, a do Xbox''a się nie zaopatrzyłem w kierę i raczej nie zamierzam. Tak czy siak, frajda płynąca z gry jest zalewająca każdego gracza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie na maksymalnie możliwych ustawieniach i grafika naprawdę ładna nawet bardzo, ale inteligencja przeciwników mnie przeraża. Na najłatwiejszym poziomie wystarczy, że źle wjedziesz w zakręt, to nie dość, że wyprzedzają Cię tak, iż dogonić się nie da, a auto w kawałkach. Nawet cofacze czasu nie pomagają niekiedy.

Grając wolę się bawić, a nie przechodzić po raz dwudziesty tą samą trasę. Poza tym mogli zrobić lepsze wyważenie poziomów trudności... Każdy by miał frajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coooo-o-o-o?! na najłatwiejszym poziomie się dogonić nie da? nie bądź śmieszny... w co ty grałeś do tej pory? w NFSa? na najłatwieszym poziomie ja (a nie jestem wcale kozakiem, jeśli chodzi o samochodówki) w Gridzie ci obejmę prowadzenie wylatując trzy razy z trasy w jedno okrążenie ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, GRID jest łatwiutki na najłatwiejszym poziomie trudności, chociaż i tak mogą być problemy przy Le Mans''ach albo ostatniej potyczce. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem uzdolniony tak w wyścigówki, jak Ty :) Do tej pory grałem tylko w NFS, gdzie każdy produkt z serii mi się podobał poczynając od Underground 2. Jedynie Carbon z tych wszystkich był najgorszy. No i oczywiście w Porshe 2000 też zagrałem.

Dla mnie GRiD, to trudna gra, ale chyba wystarczy potrenować? Jakoś nie mam ochoty na razie... BF2, CoD4, Mass Effect robią swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż, jeśli dla ciebie poziom trudności NFSów i tych ich "nieprzejeżdżalnych" krawężników jest odpowiednim wyzwaniem, po prostu nie bierz się za Grida. Niemniej Grid to nietrudna, arcadowa gra. A już na pewno na "easy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grinczar
Ja gram z dżoja i jest lajt.... co do kraks i zaliczeń pobocza to nie wiem ale jeśli nie masz nic na czerwono to nawet można gonić i dogonić i jeszcze na pierwszym na mete wpaść.Zresztą na Basic to ciężko przegrać.No ale skoro grałeś dotąd tylko w NFS-y :/
Widać nie grałeś w TOCA3 ...tam mi się zdarzało często gęsto że wyścig zaczynałem od początku ... zwłaszcza te szutry :/ (w ogóle nie wiem po co one sa psuły i psują zabawę)


Vytrix
Wiesz co...jeżeli Le Mans jest trudny to ja jestem astronauta :D Ja tą gierkę robie obecnie drugi raz i to minimum na NORMAL i wcale nie jest trudno. Zaś ta ostatnia potyczka...powiem tak luuuzacka. Nie wiem czy miałeś okazję grać w TRD1 tam były pojedynki tego typu... i tamte zwłaszcza z TVR-ami były trudne. A tu to wiesz nawet z klawiatury idzie w cuglach wygrać :D


Zaś tak ode mnie. Miałem problem w pierwszym podejściu właśnie z krawężnikami ale wyczaiłem jak sobie z tym diabelstwem radzić i teraz krawężniki robią za dodatkowe miejsce do manewrów :D
Co do tego że GRID na BASIC jest łatwy to się nie zgodzę wyłącz wspomagacze i w tedy nawet w/w BASIC robi z nami co chce. Ale z czasem i doświadczeniem Basic robi się prosty. A żarty kończą się dopiero na Extreme :D

I to jest fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jetem graczem wymagającym, więc wszystki gry od razu na max. poziomie trudności, GRID tak samo i powiem tak. Jeśli dobrze jedziesz to nikt Cię nie wyprzedzi, ale jeden błąd i koniec. I na tym polega trudność experta, że trzeba być cały czas skoncentrowanym, by nie popełnić błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ukończyłem 3 ostatnie odsłony serii Tocai planuję kupić GRIDA
problemem jest cena dlatego muszę mieć pewność na 100% że gra będzie chodziła dobrze
czy ktoś ktoś gra na 8600GT bo czytałem że to karta może odpowiadać za sterowanie w grze
z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 10:56, BoloMaster napisał:

co powinienem zmienić w ustawieniach bo pożyczyłem GRIDA od kumpla ale podobnie jak demo
gra się nie uruchamia:(

ale mówisz o problemie z kasperskim?
spróbuj tych metod:
1) deinstalacja gry, deinstalacja kacpra, instalacja gry i NA grę kacpra
2) dopisz w elemencie docelowym (prawyklik na ikonie/właściwości) "-novirtual". u mnie wygląda to tak
D:\GRY\GRID\GRID.exe -novirtual
3) spróbuj w ustawieniach Kacpra dodać plik .exe Grida do wykluczeń
i poczytaj tutaj:
http://community.codemasters.com/forum/showthread.php?t=279531&page=1&pp=10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 10:56, BoloMaster napisał:

co powinienem zmienić w ustawieniach bo pożyczyłem GRIDA od kumpla ale podobnie jak demo
gra się nie uruchamia:(


Zobacz czy po "uruchomieniu" gry pojawia się w procesach (ctrl+alt+delete zakładka procesy).
Jeśli tak to, to jest błąd gry i wystarczy zainstalować patch''a 1.2 lub uruchomić grę bez płyty, a po pojawieniu się komunikatu, wsunąć płytę i wcisnąć "retry".
Co do karty graficznej to gra powinna dobrze działać, mój kolega ma i u niego jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi nie zapamiętuje rangi na którą awansowałem? W nocy doszedłem do Championa ale dziś znów mam Sr Pro z jedną gwiazdką, tak jak przed nocną sesją ^^. Dlaczego tak się dzieje? Dodam, że liczby zwycięstw, przejechanych wyścigów itp. są aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 10:35, ak.47 napisał:

Czy tylko mi nie zapamiętuje rangi na którą awansowałem? W nocy doszedłem do Championa
ale dziś znów mam Sr Pro z jedną gwiazdką, tak jak przed nocną sesją ^^. Dlaczego tak
się dzieje? Dodam, że liczby zwycięstw, przejechanych wyścigów itp. są aktualne.


Podobno patch 1.2 to zmienia, ale nie wiem, bo nie gram online. Zresztą ostatnio w ogóle nie gram w Grida, Mass Effect pochłania mój cały wolny czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować