Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Race Driver: GRID - temat ogólny

1348 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2008 o 18:16, Grinczar napisał:

Dlaczego jak kolega lub ja stworzy serwer prywatny, to go nie ma na liście? I jak zagrać
przez Hamachi?


Bo po to jest chyba serwer prywatny, żeby go na liście nie było. Pewnie musi ci dać jakieś zaproszenie czy coś.
zaraz, Hamachi?! To nie jest ten program do gry przez internet na multi czasem? Jeśli tak to proponuje kupił oryginał, pewnie problem sie rozwiąże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hamachi chcieliśmy użyć tylko dlatego, że inaczej się nie dało ze sobą zagrać.
I czy oryginał czy pirat, to MultiPlayer i tak działa. Szkoda, że nie ma jakiejś listy serwerów, to byśmy weszli na jeden. Jak wyszukujemy z tymi samymi parematrami to też różne "sezony" nam się pokazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj grałem sobie tylko "Race Day" aby poćwiczyć sobie grę na skrzyni manualnej. Za pierwszym razem na poziomie ( wyższym niż normal nie pamiętam jak on się nazywał coś na "s" chyba) byłem 4 a potem byłem już pierwszy. Za trzecim razem byłem 3. Ogólnie wychodziło mi to ćwicząc na torze Nurburgring autem BMW.
Jedyną rzeczą której nie umiem to dobrze wystartować. Nie wiem jak to zrobić. Wrzucam dwójkę wtedy gdy mam 8 tysięcy obrotów i kolesie i tak mnie wyprzedzają bynajmniej ci koło mnie. Ogólnie gra się fajnie na manualnej skrzyni bo jest większa pociecha z prowadzenia i gra się troszkę trudniej ale jeżeli tego się nauczymy to osiągamy lepsze czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 13:53, Coxsik napisał:

Jedyną rzeczą której nie umiem to dobrze wystartować. Nie wiem jak to zrobić. Wrzucam
dwójkę wtedy gdy mam 8 tysięcy obrotów i kolesie i tak mnie wyprzedzają bynajmniej ci
koło mnie. Ogólnie gra się fajnie na manualnej skrzyni bo jest większa pociecha z prowadzenia
i gra się troszkę trudniej ale jeżeli tego się nauczymy to osiągamy lepsze czasy.


Żeby dobrze wystartować to nie można na początku cisnąć gaz do dechy, bo wtedy się zaciera i jest gorszy start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2008 o 13:55, KAROLMACIEJ napisał:

Żeby dobrze wystartować to nie można na początku cisnąć gaz do dechy, bo wtedy się zaciera
i jest gorszy start.

No tyle to też wiem. Staram się lekko gazowaćtak żeby ten szary pasek nie był do końca ale i tak mi start nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 13:56, Coxsik napisał:

No tyle to też wiem. Staram się lekko gazowaćtak żeby ten szary pasek nie był do końca
ale i tak mi start nie wychodzi.


Jak grałem w demko to pamiętam że trzeba na początku dawać ok. 75% gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 13:57, KAROLMACIEJ napisał:

> No tyle to też wiem. Staram się lekko gazowaćtak żeby ten szary pasek nie był do
końca
> ale i tak mi start nie wychodzi.

Jak grałem w demko to pamiętam że trzeba na początku dawać ok. 75% gazu.

No zobaczymy zrobię tak jak mówisz. Bo start jest ważny nie ma co zwłaszcza na trudniejszych poziomach trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze daję do momentu gdy silnik pracuje na stałych obrotach, a potem zależnie od samochodu, cisnę na maksa, lub trochę jadę i dopiero cisnę. W Multi dobrym startem możesz wyprzedzić ze 4 samochody, lub uciec na tyle, by nikt nie wpakował Ci się w tyłek na zakręcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie odnośnie sprzętu potrzebnego do Grida... Mam sprzęt tak, jak w opisie. Ściągnąłem demo (za kilka dni kupuję pełną wersję) i gra ma mało klatek na sekundę i nie chodzi płynnie w momencie, gdy na ekranie pojawia się dużo obiektów, kurz, pył, dym etc... Od czego to zależy i co powinienem wymienić? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 22:00, bartheez napisał:

Ja mam takie pytanie odnośnie sprzętu potrzebnego do Grida... Mam sprzęt tak, jak w opisie.
Ściągnąłem demo (za kilka dni kupuję pełną wersję) i gra ma mało klatek na sekundę i
nie chodzi płynnie w momencie, gdy na ekranie pojawia się dużo obiektów, kurz, pył, dym
etc... Od czego to zależy i co powinienem wymienić? ;>


Możliwe, że procesor ma zbyt duże obciążenie, przed graniem powyłączaj co się da (komunikatory itp., ogólnie to co masz w trayu). Ja mam słabszy komputer (Sempron 3000+ i 8600GTS, RAMu tyle samo) i śmiga mi na High (około 30 klatek, czasem trochę mniej). Właśnie - ile to dla Ciebie ''mało''? ;]

EDIT: Ewentualnie pokombinuj w ustawieniach grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 22:07, ak.47 napisał:

Możliwe, że procesor ma zbyt duże obciążenie, przed graniem powyłączaj co się da (komunikatory
itp., ogólnie to co masz w trayu). Ja mam słabszy komputer (Sempron 3000+ i 8600GTS,
RAMu tyle samo) i śmiga mi na High (około 30 klatek, czasem trochę mniej). Właśnie -
ile to dla Ciebie ''mało''? ;]

EDIT: Ewentualnie pokombinuj w ustawieniach grafiki.


Nie mierzyłem żadnym frapsem, ale da się odczuć brak płynności... I to nie tak, że jestem przewrażliwiony, ale długo grać bym tak nie mógł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 09:14, KAROLMACIEJ napisał:

To może ściągnij Frapsa i ustaw sobie ustawienia, tak, żebyś miał 40 FPS. Wtedy płynność
zagwarantowana :)


to ja dodam jeszcze ze wystarczy wylaczyc cienie calkowicie i pownienes miec spory skok FPS`ow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla nie to touring cars jakies takie za latwe sa :/ na najwyzszym poziomie trudnosci na Nürburgring jadac Lacetti zajalem 2 miejsce, a jadac BMW 1. A jechalem tylko po 1 wyscigu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 15:11, Zauri napisał:

jak dla nie to touring cars jakies takie za latwe sa :/ na najwyzszym poziomie trudnosci
na Nürburgring jadac Lacetti zajalem 2 miejsce, a jadac BMW 1. A jechalem tylko po 1
wyscigu :)


Ja tak jak ty mówisz mam w całej grze. :) Ogólnie gra mogła by być trochę trudniejsza, bo jadąc na poziomie Extreme często bez problemów zajmuję pierwsze miejsce, na szczęscie nie zawsze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 22:00, bartheez napisał:

Ja mam takie pytanie odnośnie sprzętu potrzebnego do Grida... Mam sprzęt tak, jak w opisie.
Ściągnąłem demo (za kilka dni kupuję pełną wersję) i gra ma mało klatek na sekundę i
nie chodzi płynnie w momencie, gdy na ekranie pojawia się dużo obiektów, kurz, pył, dym
etc... Od czego to zależy i co powinienem wymienić? ;>


To powiem Ci tak. Miałem podobnie na gorszym(podpis) niż twój sprzęt i wystarczyło mi wyłączyć cienie i ten dziwaczny motion blur (bardziej przeszkadzał niż wyglądał) do tego particles dałem na średni i mam na bieżąco około 40~60FPS zależnie od toru. Ale nie mniej niz 36FPS...przynajmniej tak twierdzi FRAPS.

EDIT
No i rozdziałka nie gram w wyższej niż 1024x768. Zresztą sprawdzałem wygląd nawet w 800x600 i wyglądała tak samo ładnie jak w większych za to przyrost FPS-ów był o około 10~15 klatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 19:01, S.V.P.A.M napisał:

To powiem Ci tak. Miałem podobnie na gorszym(podpis) niż twój sprzęt i wystarczyło mi
wyłączyć cienie ...


wlasnie cienie! zrobilem tak samo jak ty (wylaczylem cienie, reszta na high) i tez wszystko plynnie chodzilo. Ale jak wlaczylem cienie to wszystko sie zmienilo!! gram na high-med w 800x600 przy srednich cieniach i mam srednio 30-40 FPS czyli plynnie. cienie sporo obciazaja karte graf, ale jak sie wlaczy to gra wyglada zupelnie inaczej. o wiele piekniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 20:45, Zauri napisał:

> To powiem Ci tak. Miałem podobnie na gorszym(podpis) niż twój sprzęt i wystarczyło
mi
> wyłączyć cienie ...

wlasnie cienie! zrobilem tak samo jak ty (wylaczylem cienie, reszta na high) i tez wszystko
plynnie chodzilo. Ale jak wlaczylem cienie to wszystko sie zmienilo!! gram na high-med
w 800x600 przy srednich cieniach i mam srednio 30-40 FPS czyli plynnie. cienie sporo
obciazaja karte graf, ale jak sie wlaczy to gra wyglada zupelnie inaczej. o wiele piekniej
:)


Fakt...wyglądają ładnie. Ale powiedz to mojej maszynce. Zresztą niedługo sie przesiadam na nóweczka sprzęcik wielo-jajowy(ONLY INTEL) to bede pykał aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować