Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Mozilla Thunderbird - wątek ogólny

194 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2008 o 11:58, Hubi Koshi napisał:

> Tam na przykład jest opcja automatycznego kasowania wiadomości uznawanych za smap!

To akurat nie jest taki świetny pomysł na jaki wygląda. Skrypty które wyszukują spam
nie są doskonałe i nigdy nie wiadomo czy nie usunie przypadkiem jakiejś ważnej wiadomości.
Ja jednak wolę przejrzeć najpierw maile przeniesione do Kosza i upewnić się że jest tam
tylko spam.
> Jest naprawdę wiele ustawień, jeszcze się na tym do końca nie poznałem
> i ze spokojem można ją porównać do innych programów pod względem różnych możliwości
do
> thunerbirda lub do out locka(tak to się pisze?).
Outlook ^^ Jedyne pytanie jakie jeszcze mam. Można na pocztę w interii ściągać wiadomości
z kilku różnych kont ??

Nie wiem, nie poznałem się jeszcze na tym ale wiem, że moje konto zostanie isunięte za 19 dni. One jest płatne, już interii nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 15:14, Seqiu napisał:

Wyskakuje mi komunikat że nie mogę zainstalować tego dodatku, bo nie jest on kompatybilny
z nową wersją firefoxa...;(

A ty chcesz zminimalizować FF czy Thunderbirda? Na dole tej strony masz instalki dla różnych programów, ściągasz tą dla Thunderbirda, później w Thunderbirdzie narzędzia->dodatki, klikasz "zainstaluj", namierzasz plik, który ściągnąłeś, i powinno się zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 15:24, rob006 napisał:

A ty chcesz zminimalizować FF czy Thunderbirda? Na dole tej strony masz instalki dla
różnych programów, ściągasz tą dla Thunderbirda, później w Thunderbirdzie narzędzia->dodatki,
klikasz "zainstaluj", namierzasz plik, który ściągnąłeś, i powinno się zainstalować.

W sumie to masz racje, ale jak np chcę sobie ściągnąć jakąś wtyczke do firefoxa to wyskakuje mi właśnie taki komunikat, że aplikacja nie jest kompatybilna z najnowszą wersją firefoxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 17:00, Seqiu napisał:

W sumie to masz racje, ale jak np chcę sobie ściągnąć jakąś wtyczke do firefoxa to wyskakuje
mi właśnie taki komunikat, że aplikacja nie jest kompatybilna z najnowszą wersją firefoxa.


No to najwyraźniej nie jest :P. Przykażdej wtyczce powinieneś mieć napisane na jakiej wersji wtyczka działa, np w naszym wypadku jest to:
Firefox
* Wersja 1.0-2.0.0.*

Czyli wtyczka jest kompatybilna z wersjami od 1.0 do 2.0.0.<dowolna liczba>, więc jeśli masz FF3 to nic dziwnego że nie działa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2008 o 18:16, rob006 napisał:

Czyli wtyczka jest kompatybilna z wersjami od 1.0 do 2.0.0.<dowolna liczba>, więc
jeśli masz FF3 to nic dziwnego że nie działa ;]

A Ty jakiej wersji ff używasz? Może lepiej będzie przesiąść się na dwójke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 19:37, Seqiu napisał:

A Ty jakiej wersji ff używasz? Może lepiej będzie przesiąść się na dwójke?

Ja korzystam z FF3 na Linuksie więc ten dodatek i tak by mi nie działał. Ale większość popularnych pluginów jest już dostosowana do wersji trzeciej, i choć dodatków zainstalowanych mam sporo, to i tak wszystkie mi działają. A dalszą dyskusję na temat FF i dodatków polecam kontynuować w odpowiednim temacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z linkami które przychodzą mi w emailach, mianowicie klikając na nie nie otwierają mi się strony adrsem linku, gdzie można to ustawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z Thunderbirdem. Działał mi przez wiele lat tak jak należy, aż któregoś dnia postanowił przestać wysyłać mi wiadomości. Odbierać i owszem, odbiera.

Podczas próby wysłania wiadomości, standardowy komunikat: Błąd połączenia z serwerem SMTP. Nie może się połączyć i już.

Konta o2, z którego to zresztą próbuje wysłać wiadomość, mam skonfigurowane dokładnie tak jak jest to opisane na stronie poczta.o2.pl. Czyli: "Używaj bezpiecznego połączenia SSL"; w ustawieniach serwera poczty wychodzącej: "Używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła", mam wpisany swój login oraz zaznaczone TLS, port 25.

Szukałem po forach różnych rozwiązań (zaznaczenie np. TLS jeśli dostępne, zaznaczenie bez szyfrowania itp.) i na razie nic nie pomogło. Ktoś ma jakieś pomysły? Wersja Thunderbirda to: 2.0.0.22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi przy odbieraniu poczty z serwera poczty o2.pl wyskakuje komunikat: "Wystąpił błąd związany z serwerem pocztowym POP3. Odpowiedź serwera poczta.o2.pl"? Mam tak od wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszła stabilna "trójeczka" imo najlepszego / darmowego klienta poczty elektronicznej :) Szkoda tylko, że póki co nie chodzi najważniejsza jak dla mnie wtyczka -minimize to try - :D ale mam nadzieje, że lada dzień pojawi się jakaś aktualizacja. Zachęcam do upgrate`u, gdyż w nowej wersji zostało wprowadzone wiele ciekawych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam poważny problem. Ostatnio robiłem formata i instalke na nowo win 7. Tyle że z poczty zachowałem jedynie plik znajdujący się w katalogu C:\Users\Nazwa Użytkownika\AppData\Roaming o nazwie Thunderbird. Czy jest teraz jakaś możliwość wgrania w folder obecny tych plików z profilami poczty z poprzedniej instalacji windowsa?
Czy wystarczy np. wrzucić w ten folder tylko plik z profilami(ten o nazwie Thunderbird)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy. jeśli już uruchomiłeś t-birda, to stworzył sobie nowe pliki i trzeba będzie albo podmienić same pliki albo usunąć defaut z nazwy profilu. jeśli natomiast nie, to nie przewiduję problemu, wgraj katalog tam gdzie był i powinno działać

ps co to za katalog roaming? nie kojarzę takowego, chyba że się dopiero w viście/sevenie pojawił


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 13:50, S1G napisał:

Zależy. jeśli już uruchomiłeś t-birda, to stworzył sobie nowe pliki i trzeba będzie albo
podmienić same pliki albo usunąć defaut z nazwy profilu. jeśli natomiast nie, to nie
przewiduję problemu, wgraj katalog tam gdzie był i powinno działać

ps co to za katalog roaming? nie kojarzę takowego, chyba że się dopiero w viście/sevenie
pojawił


Ok, dzięki już działa :) A na różnicach w nazwach katalogów pomiędzy róznymi wersjami windowsa to ja sie nie znam wiec nie pomoge. jedynie co wiem to, że testowej i i pelnej sklepowej 7 to tam jak juz wiadomo osadzają sie profile z thunderbirda. Przynamniej u mnie jest tak domyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko na temat przegladarki bo miałem dwa przypadki gdzie nie mogłem założyć konta na pewnych stronach , przeglądarka mi to blokowała , wyrzucało mnie na strone główną , a jak zainstalowałem operę wszysko działało.
Czym to mogło być spowodowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapkę nie ten temat ;) a co do pytania to przydało by się w właściwym temacie podać komunikat, zadziałać mógł np filtr blokujący strony udające np witryny banków (phishing).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam taki problem z Thunderbirdem - gdy próbuję włączyć program wyskakuje mi postęp instalacji aktualizacji, a po chwili wyskakuje błąd, którego zdjęcie doklejam do posta. Sam Thunderbird później się włącza, ale trochę jest to denerwujące, gdy za każdym razem przed sprawdzeniem poczty muszę najpierw poczekać na nieudaną próbę aktualizacji. Nie wie ktoś, czym może być to spowodowane? Ew. jak całkiem wyłączyć automatyczną aktualizację dla tego programu?

20101104200017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować