Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Mozilla Thunderbird - wątek ogólny

194 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2011 o 20:59, krl_krl napisał:

Z racji konieczności posiadania 2 adresów email, zainstalowałem thunderbirda, żeby było
łatwo i przyjemnie.
Niestety - zjada mi prawie całe łącze będąc uruchomionym.
Wynik ze speedtesta: http://www.speedtest.net/result/1469455270.png


Jak to zjada? Na pewno nie pobiera maili w tym czasie? Przy pierwszym uruchomieniu może chcieć pobrać wszystko z serwera, a to może trochę potrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 19:35, krl_krl napisał:

Tak, to właśnie było problemem. Pobierało mi maile.


Na przyszłość lepiej wykorzystywać IMAP jako protokół dla poczty, nie ma takich problemów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 19:47, rob006 napisał:

Na przyszłość lepiej wykorzystywać IMAP jako protokół dla poczty, nie ma takich problemów

Generalnie IMAP był i jest ustawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 19:50, krl_krl napisał:

> Na przyszłość lepiej wykorzystywać IMAP jako protokół dla poczty, nie ma takich
problemów
Generalnie IMAP był i jest ustawiony.


Hmm, a to dziwne, bo sam niedawno podłączałem sobie konto z dużą ilością maili, i po kilku sekundach zużycie łącza spadło do 0. Przy pierwszym połączeniu powinno pobrać tylko strukturę katalogów i nagłówki maili, a tego nie ma tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thunderbird usunął mi prawie wszystkie wiadomości z poczty WP. Da się jakoś z przywrócić je z powrotem? A jeśli nie, to jak je zachować w razie usunięcia Thunderbirda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Na stacjonarnym kompie mam Mozille Firefox.

Mam też laptopa z tą samą przeglądarką i w sumie to od dzisiaj planuję przesiadkę i siedzieć wiecej na laptopie.

Problem w tym, że bardzo ułatwi mi pracę posiadanie tych samych zakładek, historii, zapamiętanych haseł które są na stacjonarnym a nie wiem jak to zrobić by wszystko to przenieść na laptopa.

Pomoże ktoś i wytłumaczy jak to się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W opcjach masz zakładkę synchronizacja - dzięki niej możesz synchronizować ustawienia przeglądarki pomiędzy różnymi urządzeniami. Wszystko jest w miarę przejrzyste, powinieneś sobie poradzić - zakładasz konto i dodajesz kolejne urządzenia, pomiędzy którymi chcesz synchronizować ustawienia.

A tak poza tym, to nie ten wątek, ten jest o zupełnie innym programie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - wie może ktoś jak ustawić, żeby po otwarciu poczty ściągało w aktualnościach więcej niż 30 ostatnich artykułów? Bo zdarza się często, że w ciągu dnia pojawiło się ich więcej no i program pocztowy tez nie jest otwarty od rana tylko jak wrócę z pracy i nie jestem potem w stanie wyłapać tych, których nie ściągnęło.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 18:11, Sabina_S napisał:

Mam takie pytanko - wie może ktoś jak ustawić, żeby po otwarciu poczty ściągało w aktualnościach
więcej niż 30 ostatnich artykułów? Bo zdarza się często, że w ciągu dnia pojawiło się
ich więcej no i program pocztowy tez nie jest otwarty od rana tylko jak wrócę z pracy
i nie jestem potem w stanie wyłapać tych, których nie ściągnęło.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.


To prawdopodobnie nie jest zależne od programu, tylko od kanału aktualności, który udostępnia tylko ostatnich 30 wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Od niedawna mam pierwszy raz styczność z Thunderbirdem i już na początku napotkałem problem.
Mianowicie mam dwa konta pocztowe na Yahoo. Jeden z końcówką .fr, a drugi z .pl. Pierwsze z znich spokojnie połączyłem,,a drugiego nie mogę mimo wielu prób nie mogę dodać. Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 14:48, Dark_elves napisał:

Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?


Myślę, że robisz jakiś błąd w trakcie konfiguracji. Rozwiązanie jest proste - nie popełniaj go.
Nie podałeś praktycznie żadnych konkretnych informacji, więc ciężko powiedzieć coś więcej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować