Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Mozilla Thunderbird - wątek ogólny

194 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2005 o 20:32, PirO 17 napisał:

Czy wie ktoś jak pobrać wszystkie dane ze "zwykłej Mozilli" do Thundirbird''a?

a czy przy instalacji nie ma opcji " zaimportuj z firefoxa " albo coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 10:12, Alamar napisał:

Jak moge przypomieć sobie hasło bo je zapomniałem a program mnie o to pyta :/

jak by można je było sobie "przypomnieć" to by znaczyło że trzeba poprawić kod bo bug jest... po to jest żeby nikt powołany sie nie dostał (a jak mu thunderbid hasło poda to sie dostanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 14:58, Abi Dalzim napisał:

Jak skonfigurować konto w Thunderbirdzie, tak żeby mi odbierało maile z trzech skrzynek na
raz (tak jak jest na onetowskiej poczcie)?

naraz sie nieda, trzeba po kolei ;) ale starczy przy tworzeniu kont (dla każdego maila trzeba osobno to chyba logiczne) pozwolić na wrzucanie wszystkich listów do folderu lokalne, i już z wszystkich 3 kont mamy w jednym miescu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja krok po kroku :):

Screen 1 - Najpierw wchodzisz do Menu Narzedzia/Konfiguracja Kont. po w lewym dolnym rogu masz przycisk "Dodaj konto..." - i tam ustawiasz odpowiednie parametry konta

Screen 2 - Nastepnie zaznaczasz opcje "Serwer poczty wychodzacej..." (1) i klikasz na przycisk "Konfiguracja serwerow poczty wychodzacej (SMTP)" (2). W kolejnym juz okienku dodajesz kolejne, odpowiednie dla nowych kont serwery SMTP (3).

Screen 3 - wracamy do okienka konfiguracja kont. Wybiersz opcje Konfiguracja serwera (1) i klikasz na opcji "Zaawansowane i SMTP..." (3). Pozniej juz tylko w zakladce SMTP wybierasz odpowiedni serwer dla danego konta :)


E-maile sciagasz poprzez - Rozwiniecie ikonki "Pobierz" i wybranie opcji ''Pobierz ze wszystkich kont"
Konto z ktorego dany e-mail ma zostac wyslany wybierasz podczas pisania e-maila :)

Uff ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 21:28, Abi Dalzim napisał:

Jak zrobić, żeby Thunderbird nie kasował mi oryginalnych wiadomości z serwera?

konfiguracja kont/konfiguracja serwera (przy właściwym koncie naturalnie) i tu zaznacz pozostaw kopie wiadomosci na serwerze. dziwne że sam tego nie zlanażłeś (chyba za długo z windowsem spędziłeś i szukałeś opcji tam gdzi wg logiki nie ma prawa jej być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 22:25, sig. napisał:

chyba za długo z windowsem
spędziłeś i szukałeś opcji tam gdzi wg logiki nie ma prawa jej być ;)


Faktycznie, Windows odmóżdża :) Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się raz nieźle zakręciłem z hasłami do Thunderbirda. Ale ściągnąłem nową wersję, wpisalem wszystko od poczatku i teraz jest super. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.
Chcę sobie skonfigurować w Thunderbirdzie konto z onetu. Ustawiam wszystko jak należy, serwery, nazwy użytkownika i wogóle jak zawsze, ale przy próbie pobierania wiadomości dostaję informację, że zły login lub hasło (jako, że o hasło się jeszcze nie zapytał to chyba z loginem coś nie tak). Jednak gdy na ten sam login i hasło, loguję się przez stronę to wszystko jest w porządku.
Z innych kont pobiera normalnie więc to chyba coś z konfiguracją, tylko co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy nie masz zapisanego hasla w thunderbirdzie dla konta z onetu. jak tak to je usun i dopiero wtedy sprobuj pociagnac maile - zapyta cie o haslo i powinno byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Thunderbirdzie można ustawić opcję podwiadamiania o nowej wiadomości? Oczywiście nawet wtedy, kiedy program jest wyłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 17:55, ShadowG napisał:

Czy w Thunderbirdzie można ustawić opcję podwiadamiania o nowej wiadomości? Oczywiście nawet
wtedy, kiedy program jest wyłączony.

firefox kiedy jest uruchomiony może sprawdzać czy nie ma nowych wiadomości... może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pzred chwila wyczailem dziwny motyw z Thunderbirdem: zawsze po wlaczeniu trzymalem go w pasku zadan, lecz dzisiaj, kiedy go wylaczylem [x], to po ponownym wlaczeniu nie musialem wpisywac hasla. Czy to oznacza, ze byl ciagle wlaczony? Jakbym dostal w tym czasie wiadomosc, to wyswietliloby sie powiadomienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 20:16, PirO 17 napisał:

> Czy w Thunderbirdzie można ustawić opcję podwiadamiania o nowej wiadomości? Oczywiście
nawet
> wtedy, kiedy program jest wyłączony.
firefox kiedy jest uruchomiony może sprawdzać czy nie ma nowych wiadomości... może być?

Ale mi chodzi o powiadamianie o nowych wiadomościach, bez potrzeby włączania programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 17:55, ShadowG napisał:

Czy w Thunderbirdzie można ustawić opcję podwiadamiania o nowej wiadomości? Oczywiście nawet
wtedy, kiedy program jest wyłączony.

to raczej nie mozliwe ale sa wtczki uruchamiajace thunderbird''a razem z windowsem i umieszczajace go w tray''u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować