Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - zamówienia przedpremierowe od środy!

776 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2007 o 19:23, Quire napisał:

CAŁE POWYŻSZE WYLICZENIE JEST MOIM SUBIEKTYWNYM PODSUMOWANIEM (POPARTYM JEDNAK JAKIMŚ > TAM DOŚWIADCZENIEM I GOOGLE)


Jakieś tam doświadczenie i google podało ci ceny produkcji, czy także wynagrodzenie dla autorów, redakcji i korekty, koszty transportu, magazynowania, dtp itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:45, Jay Z napisał:

Jakieś tam doświadczenie i google podało ci ceny produkcji, czy także wynagrodzenie dla autorów,
redakcji i korekty, koszty transportu, magazynowania, dtp itd?


Magazynowanie - i tak CDP płaci za magazyny. Nie wierzę w to żeby specjalnie pod Wiedźmina wynajmowali nowe magazyny i płacili za nie inną kasę
Transport - taki sam jak przy zwykłej wersji a tam jest wliczony w koszt gry i jakoś cena nie idzie do góry
Redakcja, korekty, dtp - robią to raczej pracownicy CDP Red którzy mają za to płacone normalną pensję na etacie a nie są specjalnie do tego wynajęci.

===> Lucas016

Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie ceny zakupu mają takie molochy - jakim stał się CDP.
Pracując kiedyś w branży miałem dostęp do zamówień które firma składała u dystrybutorów gier (CDP, Cenega czy LEM).
Czasami sam dostawałem szoku w jakich cenach mogli nam gry wstawić do sklepu

Duży może więcej i taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 17:28, Darkstar181 napisał:

Wiecie co? Ta cena EK jednak mnie trochę przeraża... gdyby to było chociaż 179zł, ech.
Trzeba będzie się zastanowić jeszcze.

Ja dlatego raczej wezmę zwykłą (mimo, że zamierzałem EK), bo cena jest straszna (i nawet nie można wPLNów wykorzystać do jej obniżenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 20:20, Pioperus napisał:

Cena ed. kolekcjonerskiej kłuje.


Dlaczego? Wg. mnie jest rozsądna, nawet spodziewałem sie większej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena EK absolutnie szokujaca. Mimo ze zarabiam juz calkiem niezle w tym kraju, w tym wypadku zrezygnuje z zakupu wersji EK, choc dotychczas wszystko co tu kupilam mam w wersjach kolekcjonerskich... Przesadzili z cena makabrycznie, ta gra nie jest tyle warta. Coz, szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EEEEE cena za EK 200 złoty ??!! Mam pytanie ... Te koszulki, medaliony itd. to zrobione są z jakiś rzadkich materiałów i kruszców ?? moim skromnym zdaniem to właśnie takie podejście polskich developerów powoduje piractwo !!! Porównajcie sobie koszty gry z dochodami przeciętnego polaka, a na przykład niemca lub brytyjczyka.
Przecież to jedna wielka kpina płacić 1/8 (a nawet więcej) pensji za grę !!!! Mam nadzieję, że gra będzie wspaniała i pieniądze które oszczędzę na tą "Edycję Kolekcjonerską" nie pójdą na marne !!!! Aczkolwiek proponowałbym możliwość użycia WPLN do kwoty 40-50 zł, aby odciążyć barki polskich graczy gdyż uwieżcie mi, że trzymanie kompa na poziomie gier obecnie wychodzących wcale nie jest tanie ... Mój "kapeć" z geforcem wkrótce bedzie wymagał wymiany procesora albo i całości (osobiście nie polecam ciągłego jechania na AGP ;/ sam będe teraz zmieniać na PCI)
Z gorącymi wyrazami szacunku do CDP maciek222
P.S.
Mam nadzieję, że pomyślicie jeszcze raz o swych ziomkach w kraju i obniżycie cenę chociażby o troszkę, bo jeszcze raz mówię, że 200zł to wcale nie tak tanio ^^. I ostatnie pytanko do administratorów serwisu:
Czy będzie możliwość kupienia samej koszulki i breloka/medalionu ?? Bo spodobał mi się ich image :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież Edycja Podstawowa będzie kosztować 79 zł a nie 200. 200 zapłacą osoby, które chcą coś więcej niż grę, dlatego stwierdzenie, że taka cena przyczyni się do rozwoju piractwa jest dziwna. A jeśli CDP ustaliło taką cenę EK bez możliwości użycia wPLN, to widać miało powód. Na pewno nie tylko czysto ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 22:30, maciek222 napisał:

moim skromnym zdaniem to właśnie takie podejście
polskich developerów powoduje piractwo !!!


Wiesz, ale jest także Edycja Postawowa za o wiele mniejszą cene. I wydaje mi się, że może być cokolwiek ciężko "spiracić" medalion bądź Bestariusz. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maciek222:

Takie podejście powoduje piractwo? akurat o to nie można oskarżyć CDP - spójrz chociażby na ich tanie serie...
To jest poprostu wydanie kolekcjonerskie, EKSKLUZYWNE dlatego tyle a nie mniej. Chociaż zgadzam się, mogliby pozwolić dorzucić coś z wpln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze na niektóre komenty to mi się zdaje że nie wszyscy jeszcze zdołali pojąć czym są wPLN.... załamka. Tym bardziej irytuje cały ten śmietnik, posty klepane bez sensu, jeden wielki bałagan w którym trzeba szukać postów sensownych, coś wyjaśniających itp.
Niemniej jednak ma to swój urok :P
uff...

PS
gVrV: rotfl, chyba klawiaturę masz uszkodzoną xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje EK jest dla kolekcjonerów-pasjonatów, którzy lubią dodatki i różne gadżety...ciesz cie się że nie zbieracie zegarków, starych znaczków czy innych śmieci bo dopiero wtedy byście musieli ponosić koszty swojej pasji;)... ja kupię podstawową bo mi się bardziej podoba i nie potrzebuję dodatkowych albumów... a poza tym nikt nikogo nie zmusza do kupna, jak nie chce się wydawać 80 czy 200 pln to można rok poczekać i kupić za 50 przecież nie? to wolny kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja i tak kupie te ek. chocbym mial truskawki po polach zbierac, betony mieszac, stac na zmywaku czy kibla strzec, to urodzilem sie by w Wiedzmina zagrac.

P.S. nie wiecie czy i ile za krew placa?
P.S.2 chce ktos kupic nerke?
P.S.3 a moze jest tu jakis mecenas sztuki? ja jestem Artysta! ale obecnie zbieram na ek...
P.S.4 jestem zdeterminowany
P.S.5 czemu tak drogo??????
P.S.6 naprawde jestem zdeterminowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować