Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Firmy CD Projekt i Codemasters zmieniają sposób współpracy

62 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2007 o 10:54, Inuki napisał:

>
Tylko, że dystrybucją premierowych tytułów Codemasters zajmie się teraz LEM.


Racja, ale chodzi oczywiście tylko o dystrybucje do sklepów. LEM zajmie się handlem, ale nie będzie miało w ogóle wpływu na zawartość. Produkcja pudełek, instrukcji, płytek, lokalizacja (we współpracy z CDP) to teraz działka niemieckiego odziału Codemasters (wcześniej wszystkim zajmował się CDP).

Dziwią mnie niektóre entuzjastyczne komentarze. Komentowany news jest raczej dla CD-Projektu złą wiadomością a nie dobrą. Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 11:57, Kris_bla napisał:

Tak naprawde to nie wiem o co chodzi... to beda w koncu wydawac te gry czy nie? ;-P I co to
niby zmienia, ta "plaszczyzna premierowa" ;-P


W sumie to chodzi o to, że zawartość pudełka z grą nie będzie zależeć od CDP. No i cena też nie.
Miejmy nadzieję, że chociaż lokalizacja zostanie na najlepszym poziomie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 11:57, Kris_bla napisał:

Tak naprawde to nie wiem o co chodzi... to beda w koncu wydawac te gry czy nie? ;-P
I co to niby zmienia, ta "plaszczyzna premierowa" ;-P


I tak i nie. Gry premierowe Codemasters będą wydawać sami. Z Niemiec ciężarówki będą woziły pudełka do Polski. Po Polsce pudełka te będzie rozwoził LEM (wg informacji z gryonline.pl). Tłumaczeniem gier będzie zajmował się cały czas CD-Projekt. To tyle jeśli chodzi o nowe gry.

Jeżeli któraś poleży trochę na półkach, to zazwyczaj trafia do jakiejś taniej serii. W przypadku gier Codemasters po pewnym czasie będą one trafiały do serii wydawanych przez CDP. Tak więc mimo, że wydają oni smai gry na Polskę, to za jakiś czas (rok-dwa) będziemy mogli spodziewać się Colina: Dirt w Platynowej Kolekcji, a potem w eXtra Grze czy też eXtra Klasyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moje umiejętności analizy i sotpień posiadanej wiedzy nie pozwoliły mi na wysnucie znaczących wniosków z tej wiadomości. (czyt: no i?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 12:11, Klimos napisał:

> Tak naprawde to nie wiem o co chodzi... to beda w koncu wydawac te gry czy nie? ;-P
> I co to niby zmienia, ta "plaszczyzna premierowa" ;-P

I tak i nie. Gry premierowe Codemasters będą wydawać sami. Z Niemiec ciężarówki będą woziły
pudełka do Polski. Po Polsce pudełka te będzie rozwoził LEM (wg informacji z gryonline.pl).
Tłumaczeniem gier będzie zajmował się cały czas CD-Projekt. To tyle jeśli chodzi o nowe gry.

Jeżeli któraś poleży trochę na półkach, to zazwyczaj trafia do jakiejś taniej serii. W przypadku
gier Codemasters po pewnym czasie będą one trafiały do serii wydawanych przez CDP. Tak więc
mimo, że wydają oni smai gry na Polskę, to za jakiś czas (rok-dwa) będziemy mogli spodziewać
się Colina: Dirt w Platynowej Kolekcji, a potem w eXtra Grze czy też eXtra Klasyce.



Mimo weszystko proszę o komentarz kogoś niebieskiego, wg mnie logiki w tym żadnej, a koszty chyba wzrastają, zresztą widać po cenach premier. W przypadku premier chybiona decyzja, oby tak było, jak piszesz,
w przypadku wznowień w tańszych seriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 12:36, Geglash napisał:

Niestety, moje umiejętności analizy i sotpień posiadanej wiedzy nie pozwoliły mi na wysnucie
znaczących wniosków z tej wiadomości. (czyt: no i?)


No i między innymi nie kupisz premierowego DIRTa w sklepie gram.pl.
A jak już ktos go kupi, na przykład w Empiku, to nie będzie mógł zarejestrować do na gram.pl, a co za tym idzie - nie będzie wPLNów ani dożywotniej gwarancji (przynajmniej ze strony CDP).

Premierowe wydania gier od Mistrzów Kodu nie bedą juz wydawane przez CD Projekt :-(
Jednak za jakiś cza od premiery (rok?), CDP bedzie mógł wydać te gry w jednej ze swoich serii... czyli pewnie spora ilość graczy będzie wolała poczekać na... niższą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 13:01, lunat napisał:

No i między innymi nie kupisz premierowego DIRTa w sklepie gram.pl.


Jak nie kupi, jak można zamwiać pre-order? :P

Dnia 26.06.2007 o 13:01, lunat napisał:

A jak już ktos go kupi, na przykład w Empiku, to nie będzie mógł zarejestrować do na gram.pl,
a co za tym idzie - nie będzie wPLNów ani dożywotniej gwarancji (przynajmniej ze strony CDP).


Ale strata, 22wPLN nie będę miał, ja chyba z mostu skoczę, a gwarancję daje każdy dystrybutor, tyle, że nie dożywotnią, ale ta gwarancja CDP też nie jest na zawsze, jedynie do czasu, aż gra będzie dostępna na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 12:53, HMRpG_MODED napisał:

Mimo weszystko proszę o komentarz kogoś niebieskiego /.../


Wszystko, o czym napisałem jest w newsie:
- Informacja o zakończeniu wydawania gier premierowych i przejęcie ich przez oddział w Niemczech: w pogrubionym akapicie.
- Tłumaczenie gier nadal przez CDP: "oddział CD Projekt Localization Centre będzie brał udział w pracach przy lokalizacji kolejnych gier Codemasters".
- Wydawanie gier w tanich seriach: "CD Projekt cały czas będzie wydawcą gier Codemasters w seriach wydawniczych".
Jedynie informację o tym, że dystrybucją po Polsce wydań premierowych będzie się zajmował LEM wziąłem z artykułu na serwisie gryonline.pl, do którego link podawał ktoś wyżej.

Czy takie posunięcie jest słuszne? To pokaże rynek. Na razie jedynym widocznym efektem jest podniesienie cen gier, co z punktu widzenia graczy nie jest zbyt pomyślną nowiną. Ale widocznie panowie z Codemasters uznali, że w ten sposób uda im się zarobić więcej. CDP też zapewne nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw, bo tracą dochody, jakie mogliby mieć z dystrybucji premierowych wydań gier tej firmy w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 11:38, mtwarog napisał:

> 50% podwyzki jak policzyc WPLN. Nono...

Hmmm jaki jest sens porównywania ceny po odjęciu wPLN do ceny sugerowanej? Na giełdzie kupie
nowego Colina za 90zł i już tej podwyzki bedzie tylko 10zł, normalnie majątek...


No OK, to niech bedzie ze 40% podwyzki nie liczac wpln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 13:10, mtwarog napisał:

Jak nie kupi, jak można zamwiać pre-order? :P


A no tak, zapomniałem. Chodziło mi o gry, które będą w sprzedaży w przyszłości.

Dnia 26.06.2007 o 13:10, mtwarog napisał:

Ale strata, 22wPLN nie będę miał, ja chyba z mostu skoczę, a gwarancję daje każdy dystrybutor,
tyle, że nie dożywotnią, ale ta gwarancja CDP też nie jest na zawsze, jedynie do czasu, aż
gra będzie dostępna na rynku


No niby niewielka strata, ale jednak jakaś jest. Jakby nie patrzec, to CDP stracił właśnie jednego producenta gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Codemasters staje się coraz bardziej samodzielne, potrzebuje coraz mniej pomocy lokalnych dystrybutorów. Nie wiem co o tym myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 14:33, elekrin napisał:

Wpadłem na świetny pomysł! To może by tak dawać gry z Codemasters od razu w platynie? ;P


Tylko na to musiałoby zgodę wyrazić samo Codemasters, a jakoś nie chce mi się wierzyć by zmieniali całą politykę firmy na Europę środkową po to tylko, by zaprzestac wydawania premierowych gier :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Mogli zostawic wszystko tak jak bylo, a teraz jakies zamieszanie wychodzi.
Nie chce mi sie gledzic kto jest wydawca, lokalizatorem i innymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 16:16, Kris_bla napisał:

Skomplikowane to i bardzo dziwne ;-P

Też tak uważam :P

Dnia 26.06.2007 o 16:16, Kris_bla napisał:

Ciekawe czemu Mistrzowie Kodu takie cos sobie wymyslili ;-P

Poszli śladami Electronic Arts :P
Widocznie uznali, że tak więcej zarobią na rynku europejskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować