Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia cenę i wymagania sprzętowe gry Wiedźmin!

1186 postów w tym temacie

Ciekawe czy jakby zastosowali taktykę Blizzarda oraz Electronic Arts, czyli wydali grę po mniej więcej dwukrotnie wyższej cenie, niż inne gry (zamiast 99 dali by 159, zamiast 199 byłoby 299) oraz nie dali do środka wcale jakichś niesamowitych rzeczy (coś było w WoWie? nie. Coś jest w jakiejkolwiek grze EA? nie), to czy ludzie by kupili?
Ja obstawiam, że sprzedaż by wzrosła :P Ludzie, nie wiedzieć czemu, lecą na drogie :)
I tak 79 zł to taniocha, jak na taką grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200zł za grę o której nic nie wiem? (poza screenami, zapewnieniami twórców i kilkoma trailerami)
no sorry, ale wybieram drugi wariant i kupię zwykłą wersję... 2 stówy, ło matko...

ps. co innego WoW, gdzie wiadomo było czego oczekiwać (ugruntowana pozycja, poza tym Blizzard nie zrobił nigdy słabej gry) to można kupoiwać w ciemno, a tak to kicha jednym słowem.
Szkoda, liczyłem na jakąś rozsądną cenę w granicach 160zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:10, Arclight napisał:

Mam prawo mieć inne zdanie. Czy CDP musi tłumaczyć się z decyzji? Nie, co najwyżej może. Postanowili
wyciągnąć ile mogą, to prawda, ale to ich gra. Mamy kapitalizm, każdy chce zarobić. Powtarzam
- komuś się nie podoba, może kupić podstawową edycję.



Tylko, że ta edycja jest skierowana do wiernych fanów Sabkowskiego i to z nich CDP zdziera. To taj jakby w Polsce był jeden sklep z pieczywem, i za bohenek sprzedawca oczekiwałby 150zł. Czujesz, że coś nie tak? Przecież jest kapitalizm, i jak niechcesz możesz tego chleba NIE kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:11, Arqadius napisał:

Tak myślę i myślę, ale za nic mi nie wychodzi aby za artbook (15zł?), bestiariusz (12zł?),
breloczek wiedźmiński (5zł?), koszulkę (15zł), grę karcianą (10zł), mapę (5zł) dopłacać 100zł.


Tutaj popełniłeś jeden, najważniejszy błąd: koszulka 15zł. Gdyby to była zwykła koszulka to ok, a le z przodu jest obrazek wiedźmińskiego medalionu, który podnosi wartość koszulki do 150zł :P Zagadka rozwiązana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania ok, cena edycja podstawowej też, za to cena EK to jakaś pomyłka. Wszyscy myśleli, że skoro to polska gra to będzie taniej a tu niestety nic z tego. Mnóstwo osób chciało kupić EK a teraz ta liczba ciągle maleje. I nawet nie można wykorzystać wPLN ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha... sami jestescie sobie winni. Te wypisywanie dzieci neo, ze EK powinna kosztowac 350zl przynioslo latwe do przewidzenia rezultaty :-)

Ja nie kupie, zal mi 200zl za kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najpierw pisza oponuja zeby wydawac te wpln wszedzie przy kazdej grze pisze "oszczedasz dzieki wpln!!!!" a teraz ich glowne motto padlo, rozumiem ze po wyliczeniu wyszlo 200 zl ale to chyba troszke przesada no coz podejrzewam ze teraz wiekszosc tych napalencow ktorzy ostrzyli kly na EK czeka zimny kubel wody na rozpalone glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:14, rider66 napisał:

200 zł za POLSKIEGO kota w worku..... niektórzy porównują do WoWa... ale zauważcie że WoW jest
Blizzardu...


Dokładnie. Cena EK WoWa była taka jak dla zachodnich graczy. Cena EK Wiedźmina powinna być dla polskich, bo to POLSKA gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najpierw pisza oponuja zeby wydawac te wpln wszedzie przy kazdej grze pisze "oszczedasz dzieki wpln!!!!" a teraz ich glowne motto padlo, rozumiem ze po wyliczeniu wyszlo 200 zl ale to chyba troszke przesada no coz podejrzewam ze teraz wiekszosc tych napalencow ktorzy ostrzyli kly na EK czeka zimny kubel wody na rozpalone glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania nie są takie wysokie, w przeciwieństwie do ceny EK. Kolekcjonerkę kupię - za dużo czasu poświęciłem na wyszukiwanie każdej nowej informacji o Witcherze i czekanie na info o EK-u. Jednak przy takiej cenie należałoby zmniejszyć ilość egzemplarzy do 1500-2000 sztuk. Wątpię, czy wszystkie osoby, które deklarowały na forum, że zamówią EK-a tak zrobią.

PS. Niech w końcu któryś ze smerfów wypowie się w tym temacie, a nie trzyma głowę w piasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:13, Seqiu napisał:

Dlaczego aż tyle ramu... ;(


Minimalny potrzebny RAM będzie wynosił chyba 512 MB.

Dnia 26.06.2007 o 18:13, Seqiu napisał:

I dlaczego w zwykłej edycji gry można płacić za nią wrtualnymi pieniędzmi, a w kolekcjonerskie
moża opłacić tylko przesyłkę w wPLN ?


Bo za dużo osób chce kupić EK i CDP zdecydowało "zbić" trochę tą liczbę podnosząc koszty :)
Ale mówiąc serio, mnie też to bardzo dziwi - w przypadku innych EK (znowu przypominam NWN 2) można było użyć 40 wPLN, czyli ich maksymalną ilość. Cena wersji podstawowej jest bardzo dobra. A czy przypadkiem zakup powyżej 150 zł w pre-orderze = darmowa przesyłka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czas dorzucić swoje 5 groszy ;)

to są egzemplarze kolekcjonersskie 2999sztuk i nie płacicie 199zł za dodatki tylko za to że macie , będziecie jednymi z 2999 osób w polsce które ma ek wiedzmina jeśli chodzi o mnei to cena jeszcze zła nie jest jak na ek ale dla mnie najważniejsza jest i tak gra wiec czekam na plytke z gra ;)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania spszentowe są nawet takie sobie jeżeli to prawda że są to wymagania do średnih detali. Ale jeśli hodzi o cene EK to nieźle pojehali bo te dwie stuwki to jednak trohe dużo zwłaszcza że niemożna wykożystać wPLN. Dobże że pszynajmniej pszesyłke moźna nimi zapłacić.
PS. Mam takom cihom nadzeje że cena EK to jakiś ze strony CDP głupjutki żarcik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO CDP: MOIM ZDANIEM ZA DUZO EGZEMPLARZY JAK NA TAKA CENE NIECH CENA ZOSTANIE BO TO EK A EK TO EK TYLKO 3000? ZA DUZY NAKLAD OBNIZCIE DO 1000-2000 MAX!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO CDP: MOIM ZDANIEM ZA DUZO EGZEMPLARZY JAK NA TAKA CENE NIECH CENA ZOSTANIE BO TO EK A EK TO EK TYLKO 3000? ZA DUZY NAKLAD OBNIZCIE DO 1000-2000 MAX!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:17, Lex napisał:

PS. Niech w końcu któryś ze smerfów wypowie się w tym temacie, a nie trzyma głowę w piasku.


HEH. Na co ty liczysz. Wczoraj wszyscy z CDP wypowiadali się entuzjastycznie, co 3 minuty, a dziś cisza.

CDP CO TY WYPRAWIASZ? NIE UDZIALAJĄC ŻADNYCH ODP. DZIAŁASZ TYLKO NA WŁASNĄ NIEKORZYŚĆ.

Naprawde dziwi mnie polityka CDP. Rozumiem, to ich cena. Ale żeby tak nas olewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złe porównanie, bo chleb jest artykułem pierwszej potrzeby, gra nie jest. A EK jest skierowana nie tylko do fanów Sapkowskiego i Sagi o Wiedźminie, ale do graczy, którzy chcą w pewnym sensie być w "elicie". A za to trzeba płacić. Zresztą wydaje mi się, że większość dodatków nie będzie zrobiona byle jak, lecz starannie. Np. taka koszulka - pojawiło się wyliczenie 15 zł. Za 15 zł to masz chińską, z której kolor spierze się po dwóch - trzech praniach. Wątpię, żeby wiedźmińska była równie badziewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować