Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia cenę i wymagania sprzętowe gry Wiedźmin!

1186 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2007 o 19:59, Apekiller101 napisał:

Wiedźmin od 18 lat?? To połowa z was powinna zrezygnować z tej. Ciekawe jak CDPROJEKT rozwiąże
ten problem, bo sprzedawanie gry dla dorosłych nieletnim jest nie na miejscu (i być może niezgodne
z prawem)!


siedź cicho!!! mi do 18 niewiele brakuje i co?!?! nadal uważasz że niemożna sprzedwać?... inna sprawa to to kto wymyślił że od 18??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:51, YarpenZirgin napisał:

mam wrażenie że cena ostudziła zapał więc wydaje mi się że tak szybko się nie rozejdzie te 3k...


Etam ostudziła... jeszcze bardziej rozpaliła :P
Po wczorajszych zapowiedziach o "górnych granicach cenowych" spodziewałem się tak 250-300 złotych i na tyle byłem przygotowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:57, Lucas016 napisał:

> Nie przesadzaj, na polskie standardy to górne granice. Chyba że naprawdę nie masz czego
z kasa
> robić :)
A widziałeś ile kosztowała EK WoWa: BC?? I poza tym nie napisałem, że kupuje. Ja tylko biedny
pustelnik na zimno kalkuluje i walę posta dla ochłody ;-)


<_< W każdym razie EK BC tworzona była przez Blizza - najlepszego wyciągacza kasy na całym globie - maja solidną markę, świetny marketing a każda gra to murowany hit - maniacy płacą w ciemno ale to co dostają ZAWSZE spełnia ich oczekiwania! Poza tym mają siedzibę w Paryżu, ot co! :P (Żeby nie bluzgać po mnie, Wawe też lubię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie nic nowego. Potwierdziło się jedynie, że nie dla mnie Wiedźmin niestety. :-/
A liczyłem po cichu na optymalizacyjny cud :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nom ostudzi zapał ,ale z drugiej strony spojrzeć czy EK zachwyca? Zastanawiałem nad tę edycja i dam sobie szczerze spokoj z nią po długim przemyśleniu ,ponieważ medalionu nie bede nosil, artbook i bestariusz, przejrzę i poczytam i odłożę na półkę ,a co do gry niewiaodmo czy produkcja okaże się hitem? A wogóle gra nie ma MP ,więc pójdzie na półkę i co tak sobie będzie leżeć 200 zl na półce?? a koszulka i tak się zniszczy po pewnym czasie,gdyby kosztowalo maks 150-160 cena jeszcze do przełknięcia,ale co ja będę pisał bo ja swego czasu gry kupowałem za taką cenę np.doom 3 180 zl,GTA SA około 200 zl i bez gadzetow to jest dopiero kolekcjonerska edycja hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:54, Morfieusz napisał:

Nie chce mi sie przebijac przez all posty ale ... nie rozumiem o co to (cenowe) halo ??

Między innymi o to, że pierwszy raz w historii gram.pl nie można wykorzystać do zakupu gry wPLN. Fajne wyróżnienie dla pierwszej gry spod skrzydła CDP, nie?
No i pierwszy raz przesyłka nie jest darmowa. Normalnie nie trzeba było za nią płacić wPLN, było po prostu za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:56, Arqadius napisał:

Tylko szkoda digipacka, wolę takie coś niż zwykłe dvd-box :( Swoją droga to ciekawe jak niewiele
głosów na forum wpłynęło na tą zmianę, 50-100?


Chyba kilka, bez głosów "za" digipackiem. Ale nie obserwowałem całej dyskusji, mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 20:00, roos- napisał:

Rozumiem. Mam nadzieje, ze nie oczekujesz komentarza? ;)


Nie :)

POdsumuje któtko. EDYCJA NIE WARTA SWEJ CENY. Co innego Wiedźmin. On jest warty każdej ceny i na tym żeruje właśnie CDP. A skandalem wręcz jest dla mnie brak możliwości wykorzystania wPLN, ponieważ na ulotce pisze, że wPLN możesz wykorzystać przy zakupie KAŻDEJ gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

czekam na odp, mowisz o wysokiej jakosci a co to za jakos skoro pudlo jest ze zwyklego kartonu a nawet nie jest obite skora? po drugie dlaczego tak wielki naklad wszyscy gracze liczyli na 1000-gora 1500 egzemplarzy 3k to stanowczo za duzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:56, Bobo napisał:

Niższa cena - wyższa sprzedaż to teoria, jednak rzeczywistość ją totalnie odwraca. Sam się
temu dziwię... to nawet jest dość głupie, ale jednak tak jest: wyższa cena - większa sprzedaż.


Wybacz, jako przyszły ekonomista nie potrafię nie zareagować. O ile mi wiadomo, wyższa cena dająca wyższą sprzedaż wciąż w ekonomii uznaje się za *nietypową* reakcję popytu na zmianę ceny. Coś się w tej materii zmieniło, że piszesz o "totalnym odwróceniu" tej sytuacji przez rzeczywistość? :)

Chyba, że miałeś na myśli bardzo wąską grupę produktów, ale z Twojego posta wcale to nie wynika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 20:02, gVrV napisał:

>

czekam na odp, mowisz o wysokiej jakosci a co to za jakos skoro pudlo jest ze zwyklego kartonu
a nawet nie jest obite skora? po drugie dlaczego tak wielki naklad wszyscy gracze liczyli na
1000-gora 1500 egzemplarzy 3k to stanowczo za duzo!


A co ty tak z tym nakładem? Jak jest dla ciebie za duży to kup 1001 sztuk, tysiąc spal, a jedną zostaw dla siebie. Nie bądź pies ogrodnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 20:02, Be-Yacz napisał:

> Rozumiem. Mam nadzieje, ze nie oczekujesz komentarza? ;)

Nie :)

POdsumuje któtko. EDYCJA NIE WARTA SWEJ CENY. Co innego Wiedźmin. On jest warty każdej ceny
i na tym żeruje właśnie CDP. A skandalem wręcz jest dla mnie brak możliwości wykorzystania
wPLN, ponieważ na ulotce pisze, że wPLN możesz wykorzystać przy zakupie KAŻDEJ gry.


no to dadza 260 i mozesz wykorzystac wpln to wolisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania znośne jeśli jest napisane, że do ustawienia na średnich to można być dobrej myśli. Graficznie to dla tego typu gier nie oczekuje rewolucji.

Co do ceny to jakoś te 00 mln. na produkcje i na wasze bilbordy/inne reklamy muszą się zwrócić standardowa edycja jest naprawdę dobra i warta ceny kupie na pewno ;)
EK można było puścić za trochę mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 20:00, Be-Yacz napisał:

Pod twoim blokiem Cola kosztuje 2 zł.
Ale jesteś na zakupach i chce ci się pić. Musisz się napić, a w tym sklepie cola kosztuje 5zł.
Kupujesz ją bo chce ci się pić, ale jednocześnie masz świadomość, że zostałeś naciągnięty,
a przecież te 3zł to PESTKA :)


Naprawdę kupujesz za 5 zł? Ja nie, bo prawdę mówiąc to jest prawdziwe przepłacanie :) I o te 3 zł naprawdę się powstrzymuję:)
Ludzie są "dymani" wszędzie, absolutnie wszędzie i na każdym kroku. W każdym sklepie.
Wszystko mogłoby być tańsze. Buty tak naprawdę kosztują mniej więcej jednego dolara, + transport i promocja to jeszcze kilka dolarów - a w sklepie 300 zł.
A w klubie piwo op 8 zł to co, nie dymanie? To jest dopiero dymanie.
Co można z tym zrobić? Nie kupować tego co jest ewidentnie za drogie - ja np. nie kupuję butów po 300 zł, ani koszulek po 50 zł... tylko po 20 zł, szczególnie jak jest np. promocja w sklepie i nagle się okazuje, że to co było po 50 jest po 20 i nadal sklep zarabia.

A EK z założenia jest dla maniaków, dla tych, którym kompletnie nie zależy na kasie, tylko na ekskluzywnym pudełku.

Jakby zwykła edycja była za 159 to bym tutaj narzekał nie mniej od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG jakie wymagania !!! i do tego na srednie detale... 1GB ramu to na maks przynajmniej 2 gb trzeba.. dobrze ze moja karta grafiki ma 512 ramu to jakos sie rownowazy z moim 1GB systemowej. Cos czuje ,ze wiekszosc maks detale u siebie zobaczy w momencie przestawienia by zrobic screena... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jako prawdziwy fan wiedzmina kupuje EK gry, mimo że mam cienkiego kompa i może mi nie pójść. (ale robie wkrótce upgrejta sprzętu, tak więc nic nie jest przesądzone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 20:04, Wiedźmak napisał:

To są jakieś JAJA szłyszycie jaja kolekcjonerka za 200 zeta!!! chyba was słoneczko pogrzało


P.S. i tak ją kupie lol


No comments, towarisz >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tanio i przystępnie, jutro zamówię wersję standardową. A kolekcjonerska w takiej cenie to wręcz okazja jakich mało. Brawo CDP za rozsądne ceny i wymagania (akurat mam podane w newsie).

A dzieci - uczyć się do szkółki we wrześniu i przyciskać rodziców, a nie narzekać, że drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować