Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia cenę i wymagania sprzętowe gry Wiedźmin!

1186 postów w tym temacie

No to mamy już lekka sensacyję - powstało zamieszanie wokol gry ^^

Cena podstawki imho wyważona w 100% jak dla mnie, w przypadku EK jest troszkawo za droga (myślę ze nawet 10-20zł zrobiłoby tu różnice - 179zl byłoby ok ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WPLN musi dojść bo to chyba będzie jedyna gra w całym CDP która po wprowdzeniu tej możliwości zostanie zablokowana dla gry lub innego artykułu:(
...
już sobie załatwiłem kasę ale na EP.... ale lepsze to niz nic:D a EP i tak jest full-wypas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Be-Yacz: bo Witcher okaże się crapem i CDP musi zarobić na pierwszych partiach? To tylko moje przypuszczenie jedno z wielu, sorry ale jestem wkurzony, bo raz: 199 zł !!! to przesada i tu się potwierdza moje zdanie, że CDP w tej chwili żeruje na fanach Wiedźmina i to ostro, bo dwa: wymagania są z kosmosu, a przecież to aurora podrasowana!! Ja rozumiem, że na maxa, ale ile można taki silnik podciągnąć! Więc, albo jest to aż tak dobrze, w co nie wierze, albo ktoś tam ma problemy z optymalizacją, co ostatnio jest popularne dość... Super CDP coraz bardziej was nienawidzę... Nie chodzi o te wymagania już, ale tutaj ewidentnie widać, że na wielu chcecie zarobić, niekoniecznie przygarniając sobie przy tym nowych zwolenników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania w miarę dobre; gierka powinna ruszyć. EK kupię, jednak nie ukrywam, że liczyłem na to, że w zamówieniu będzie można wykorzystać WPLN. gVrV wspominał, że te 2999 sztuk, to zbyt dużo i chyba miał rację; nie chcę być złym prorokiem, ale nie wiem, czy z "Wiedźminem" nie będzie tak samo jak w przypadku "Gothic 3" i "Heroes 5". Uważam, że dyby zrobili maksymalnie 1000 sztuk, to w zupełności dla wszystkich by starczyło (z tego co czytam, to jakąś część kupujących odstraszyła cena).

Mam jeszcze 3 pytanka do CDP:

1. Skoro zapadła decyzja żeby wymienić digipack na pudełka z edycji podstawowe, to rozumiem, że osoby zamawiające EK również dostaną to "specjalne etui", które ma być dostępne tylko na gram.pl?

2. Czy wiadomo już coś na temat autografów A. Sapkowskiego i kogoś z ekipy CDP RED (oprócz standardowego podpisu kogoś z CDP). Dałoby je radę załatwić do EK? Byłby to naprawdę fajny "gadżet" podwyższający wartość EK i z pewnością większość będzie miała mniejsze opory przed jej zakupem.

3. Wczoraj napisaliście, że tylko na gram.pl będzie można dostać "dodatkowe etui oraz podwyższonej jakości instrukcję i poradnik" (dotyczy EP). Na czym ma polegać to "podwyższenie jakości" i czy też znajdzie się to w EK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:01, feniksipopiół napisał:

Standart może kupie a czy będzie możliwość dokupienie artbooka, bestiariusza i karcianki osobno
w późniejszym terminie ??


Pewnie tak, tak jak teraz jest możliwośc kupienia albumu Gothica 3 za 100 wpln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:01, Be-Yacz napisał:

> > Na 6 stronach 2 komentarze z ekipy CDP. To daje do myślenia.
>
> Daje i to bardzo. Przecież tak trudno jest wpaść na to, że w CDP pracują LUDZIE,
którzy
> też mają swoje prywatne życie.

Mówisz to na poważnie? Bo jakoś przy KAŻDYM newsie o wiedźminie odpowiedzi były natychmiastowe.
Gdy graczom się coś nie podoba, nagle wszyscy mają życie prywatne? Nie rozśmieszaj mnie, że
to przyadek. Poprostu pracownicy z CDP nie wiedzą co mówić. To samo było przy okazji
ŻAŁOSNEGO konkursu "łańcuch stalkera" czy coś takiego. CDP tak ma... NIESTETY!


a powiedz tak co maja mowic? cena za wysoka przepraszamy was? Cena jest jaka jest nie zmienai jej kto chce kupi i mysle ze wszyscy kupia a kto nei zdazy jeszcze na allegro bedzie musial czatowac i placic 400 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:51, Bobo napisał:

qazzy -> Myślę, że większość rodziców z chęcią kupi tę droższą wersję, jak tylko dzieci
ich o to poproszą. Nie jest tak? Właśnie tak jest, i dlatego najdroższe gry (EA) się tak dobrze
sprzedają. Bo są drogie.

a to już inna sprawa. ja piszę o sobie. mnie z EK interesowała koszulka, bestiariusz i artbook, mniej sama gra. najwyżej kupię sobie na alledrogo jak ludzie będą wyprzedawali dodatki ;)

Dnia 26.06.2007 o 18:51, Bobo napisał:

Jeśli naprawdę rodzice by się zastanawiali nad ceną i brali niższą, to nie NFS (który w pudełku
miał kilka stron "instrukcji" i.. już, a kosztował 159 zł) by się dobrze sprzedawał, a inne
podobne i tańsze ścigałki.

a ja kupuję to co dobre, a nie to co drogie: xpand rally, richard burns rally

Dnia 26.06.2007 o 18:51, Bobo napisał:

To co drogie się lepiej sprzedaje, i to jest niestety paradoks, przez który my - Ci, którzy
biorą pod uwagę cenę i nie lubią przepłacać za coś co jest danej sumy nie warte - cierpimy,
jak widzimy świetne wyniki sprzedaży super-drogiej i dość średniej gry...

powiedział bym nawet, że nie średniej a miernej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:01, Meketh napisał:

A wziołeś pod uwagę koszty produkcji EK i opłacalnośc wydania jej.Jestem pewny że te 200 PLN
to dolny półap opłacalności wydania tej edycji.Koszulka dobrej jakości kosztuje z 50 zł,bestiariusz
najmniej te 80zł(tyle chyba obecnie kosztuje np bestiariusz do 3,5 ED D&D) artbook też będzie
z 80 zł, karcianka -zestawy podstawowe do takich gier kosztują zwykle pomiędzy 30 a 50 zł mapa
towydatek ze 30zł,a medalion ze 20 zł conajmniej.Więc jak widzisz takie dodatki na dobrym poziomie(a
takie zapewne będą w EK) to koszt około 300 zł.


BUAHAHAH dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak samo było z NWN2...najpierw CDP wypowiadało się na forum tłumnie,odpowiadali na pytania i takie tam.No a potem,gdy graczom zaczęło się coś niepodobać (wtedy były to chyba opóżnienia w wysyłce) to chowają głowy w piasek i nie odpowiadają :(( jak zwykle w przypadku premier hitów CDP mnie zawodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naiwny jestes.

Co do reszty placzacej, ze nie ma wPLN. Przy ilosci 3000 egz. obnizka ceny o 30zl rowna sie strata 90.000 zl, czyli w miare dobry samochod dla szefa.

ps. 3000 egz to zadna EK, popatrzcie ile bylo CoHow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, ale cena jest faktycznie wysoka.
Niby dodatki w EK całkiem fajne, ale co z nimi będę robił ?
Koszulkę ponoszę, jak inny normalny ciuch, brelok przypne do kluczy i o nim zapomne, a ksiązki będą leżały i czekał aż do nich zaglądnę, co pewnie nigdy nie nastapi, więc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerka jest najwyzszej jakosci, a jakosc kosztuje.
Zdradze jeszcze, ze to nie na EK zarabia wydawca - ona ma raczej promowac tytul. Ale zwykle staramy sie na nich nie tracic, bo by nas z pracy wyrzucono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy ale raz jestescie pod wplywem emocji a teraz na spokojnie po godzinie przeliczcie sobie to wszystko, i tak nie wszystkkich na to stac ale jednak ci ktorzy moga kupic EK doznaja olsnienia ze to jest jednak oplacalne, to raz a dwa wiecie sami robicie reklame tej grze robiac tyle zamieszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:04, gVrV napisał:

a powiedz tak co maja mowic? cena za wysoka przepraszamy was? Cena jest jaka jest nie zmienai
jej kto chce kupi i mysle ze wszyscy kupia a kto nei zdazy jeszcze na allegro bedzie musial
czatowac i placic 400 zl


Mają powiedzieć czemu PIERWSZY RAZ W HISTORII nie można wykorzystać wPLN. Bo kaprys mieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:01, Meketh napisał:

A wziołeś pod uwagę koszty produkcji EK i opłacalnośc wydania jej.Jestem pewny że te 200 PLN
to dolny półap opłacalności wydania tej edycji.Koszulka dobrej jakości kosztuje z 50 zł,bestiariusz
najmniej te 80zł(tyle chyba obecnie kosztuje np bestiariusz do 3,5 ED D&D) artbook też będzie
z 80 zł, karcianka -zestawy podstawowe do takich gier kosztują zwykle pomiędzy 30 a 50 zł mapa
towydatek ze 30zł,a medalion ze 20 zł conajmniej.Więc jak widzisz takie dodatki na dobrym poziomie(a
takie zapewne będą w EK) to koszt około 300 zł.


ta jasne... Jak byś my tak liczyli to EK Heroes V by kosztowało 180, a Medieval II EK z 200 zł... Zawyżasz koszty i to jak... Koszulka z nadrukiem 30 zł już dobrej jakości, artbook to koszt papieru, zrobienia w książkę i wydruku - max. 50 zł i już nam się zwalnia 50 zł? Medalion też takiej super, extra jakości nie będzie żeby aż tyle kosztował... Dlatego uważam, że 179 to max dla tego EK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować