Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia cenę i wymagania sprzętowe gry Wiedźmin!

1186 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2007 o 09:27, marczek napisał:

Chcialem wam zadac jedno pytanie...wy zamierzacie w ta gre grac czy podniecac sie dodatkami
edycji kolekcjonerskiej?....nie po to sie chyba kupuje gry..........


Ja zamierzam w to grać... ale nie wiem, ja mam dużo gier co kupiłem, a praktycznie nic w to nie gram, np. Dark Messiah, Medieval 2, Heroes V, Kuźnia Przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się też przyłączę do narzekań...

Ceny gier są ogroooomne, niestety dlatego wiele osób woli je ściągać z netu dla samego pogrania niż dla całego pudełka i reszty :/
Ok, ja lubię pudełka i fajne bajerki w środku, ale nie pogrzało mnie na głowę, żeby płacić za nie każde pieniądze. 99 PLN za grę w wersji podstawowej to jest już dużo i wg mnie powinno być mniej. Ne wspominając już o 200 PLN za super EK. Co prawda jest ona strasznie wypasiona i nie widziałem chyba ostatnio tak wypasionej EK, ale kurde dwie stówy :|.
Argument, że jak mi się nie podoba to mogę nie kupować EK nie jest zbyt inteligenty z tego względu, że wydawcy gier powinni mieć jednak jakiś umiar w ustalaniu cen na nowe gry. Sporo osób się napaliło na tytuł "Wiedżmin" nieważne co będzie w środku i moim zdaniem CDP nie powinien aż tak podbijać ceny z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eehh tam raz na jakiś czas można wyskoczyć 200pln choćby dlatego, że całokształt wiedźmińskiej historii przypadł mi do gustu i z checią ''pociupię'' sobie na kompie. Jedyne czego chcę to tego, żeby z Wiedźmina nie zrobił się Gothic III tak pod względem wymagań jak bugów...ale to się dopiero okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten umiar został zachowany, gra kosztuje 79 zł. To ma być brak umiaru? Wg. mnie cena jest bardzo rozsądna.
A cenę EK CDP ustaliło poprzez wyliczenie kosztów + chęć jakiegoś zarobku. W końcu organizacją charytatywną nie są, zarobić muszą. A argument jest dobry, bo wcale nie musisz mieć EK. A jeśli chcesz, to musisz zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 09:35, Mistik_Joda napisał:

/.../
Ok, ja lubię pudełka i fajne bajerki w środku, ale nie pogrzało mnie na głowę, żeby płacić
za nie każde pieniądze. 99 PLN za grę w wersji podstawowej to jest już dużo i wg mnie powinno
być mniej. /.../


Ale ja naprawdę nie widzę problemu. Zwykła edycja kosztuje 99 zł w dniu premiery. Poczekaj sobie 3 miesiące i napewno stanieje to kwoty Ciebie satysfakcjonującej. Proste? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 09:27, marczek napisał:

Chcialem wam zadac jedno pytanie...wy zamierzacie w ta gre grac czy podniecac sie dodatkami
edycji kolekcjonerskiej?....nie po to sie chyba kupuje gry..........


Właśnie po to, bratku, jest Edycja Kolekcjonerska: żeby poza grą móc cieszyć się dodatkami. Jak ktoś chce tylko pograć, a na dodatkach mu nie zależy, kupuje Edycję Podstawową, a my należymy do grona fanów Wiedźmina, więc chcemy nie tylko pograć, ale móc też przypiąć sobie łeb wilka do zamka przy piórniku na przykład; a niech się ludzie nas boją :D. Każdy wybiera co woli: ja wybrałem grę + dodatki, wolisz samą grę? Nie ma problemu, zapłacisz mniej, ale masz dokładnie to, co chciałeś, czyli grę, bez jakichś tam dodatkowych śmieci typu koszulka, karty czy inne książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MateuszP10 6600GT i 7300GT podobne wydajnosciowo? Oj klocilbym sie, zalezy jaki 7300GT bo taki jak Galaxy 7300GT DDR3 z pamiecami 1,2 zjada twoja karte na sniadanie, w wymaganiach napisali ze na srednie starczy karta 6600 ale nie GT a zwykla, skoro zwykla starczy- a skoro zwykla 6600 jest karta bardzo slaba to moja musi starczy na max detale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, jakoś wszyscy pomijają opowiadanie sapkowskiego. Mam pytanie. Jak będzie wydane, czy było kiedyś publikowane i ile będzie miało stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 00:13, Klimos napisał:

wPLNy istnieją raptem od kilkunastu miesięcy. Wcześniej przez kilkanaście lat istnienia firmy
CDP a także innych firm tej branży nikt jakoś nie narzekał, że nie można płacić wPLNami za
gry. Dać palec a całą rękę by zżarli.


Eeeee... jakie kilka miesięcy? Chyba parę lat chciałeś powiedzieć, ja mam wPLN choćby z EtM (wydane w 2003), a już wcześniej były wPLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 17:57, myszkiness napisał:

200 zł!!! to chyba jakis żart!! To najdroższa edycja EK nie licząc oczywiście WOW i Guild Warsa.
Jeszce na dodatek bez wykorzystania wPln, tylko za przesyłkę! Niby polska firma robi grę, więc
nie poniszą takich kosztów jak przy edycjach zagranicznych np.HOMAM a tak sobie liczą. cena
za EK miała być w górnej granicy, czyli wydawało się, że ok 150-170 zł przy WYKORZYSTANIU wPln
a tu - cena poza wszytkimi granicami. Szok!


No jeszcze do niedawna niektórzy z Was obstawiali cene pod 250 zł .... a niektórzy sugerowali cenę EK WOWa czyli koło 300 ...

więc cena 199 chyba nie jest taka najwyższa :)


Popatrzcie na to inaczej za 199 zl dostajecie 14 elementową kolekcjonerkę (jak ktoś policzył)
WOW i Guild Wars były dużo bardzoiej ubogie... a cena dużo wyższa....

Pawiem tak rozumiem ze każdy chce mieć EK Wiedzmina ale niestety tak nie będzie.
Pamiętajcie też o jednym Cena EK Wiedźmina jest zależna od wyprodukowanego nakładu. Postanowiliśmy nie robić ilości 10K ba, takiej jak G3 .... inaczej im mniejszy nakład tym wyższa cena....

Kolekcjonerka zawsze kosztowała drożej... postawiliśmy na jakość i mniejszą limitowana liczbę sztuk...

Mogło być inaczej mogliśmy zrobić 10K kolekcjonerek i cena wtedy wynosiła by pewnie dużo mniej niż 199 zł tylko ciekawe czy chcielibyście taka masówkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 09:44, mtwarog napisał:

Eeeee... jakie kilka miesięcy? Chyba parę lat chciałeś powiedzieć, ja mam wPLN choćby z EtM
(wydane w 2003), a już wcześniej były wPLN


wPLNy zostały wprowadzone i można było ich używać od października 2005 roku kiedy to wystartowało gram.pl i sklep gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 09:44, SzaacH napisał:

Pawiem tak rozumiem ze każdy chce mieć EK Wiedzmina ale niestety tak nie będzie.
Pamiętajcie też o jednym Cena EK Wiedźmina jest zależna od wyprodukowanego nakładu. Postanowiliśmy
nie robić ilości 10K ba, takiej jak G3 .... inaczej im mniejszy nakład tym wyższa cena....


Nierozumiem. Przecież Gothic 3 miał 2k nakładu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 09:46, cinus` napisał:

wPLNy zostały wprowadzone i można było ich używać od października 2005 roku kiedy to wystartowało
gram.pl i sklep gram.pl.


Już mniejsza o to kiedy wystartowały. Liczy się to, że nie można ich użyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 09:35, Mistik_Joda napisał:

Argument, że jak mi się nie podoba to mogę nie kupować EK nie jest zbyt inteligenty z tego
względu, że wydawcy gier powinni mieć jednak jakiś umiar w ustalaniu cen na nowe gry. Sporo
osób się napaliło na tytuł "Wiedżmin" nieważne co będzie w środku i moim zdaniem CDP nie powinien
aż tak podbijać ceny z tego powodu.

Ten umiar wyznacza rynek i opłacalność tego co się robi.

Pracowali nad tą grą masę czasu, włożyli mnóstwo pracy (a pamiętajmy, że to Polska i u nas inaczej gry się robi, do tej pory na zasadzie City Interactive - dużo szmelcu i błyskawicznie), do tego postarali się, żeby nawet mniej zasobni w pieniądze nie musieli za bardzo ciekawe wydanie standardowe wydawać więcej niż za premierę gry zachodniej. Trzeba to docenić.

Zawsze się znajdzie ktoś, kogo stać nie będzie, ale co z tego? Mnie też na wszystko nie stać i mówi się trudno.

Zresztą szczerze powiedziawszy jak na EK to i tak za duża ilość tego wydania, ale gdyby było mniej to cena jeszcze by wzrosła. Zasada zbyt krótkiej kołdry widocznie działa zawsze i wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 09:47, Be-Yacz napisał:

> Pawiem tak rozumiem ze każdy chce mieć EK Wiedzmina ale niestety tak nie będzie.
> Pamiętajcie też o jednym Cena EK Wiedźmina jest zależna od wyprodukowanego nakładu. Postanowiliśmy

> nie robić ilości 10K ba, takiej jak G3 .... inaczej im mniejszy nakład tym wyższa cena....


Nierozumiem. Przecież Gothic 3 miał 2k nakładu :)



Tak Masz rację chodziło mi o HOMM5 którego liczba EK była wyższa niż Wiedźmina , tak naspomowaliście że sie sam pogubiłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuje EK dla siebie i moich pracownikow (taki element team buildingowy - niech sie czuja docenieni a co - ciezko i ofiarnie pracuja), nie tylko dlatego ze jestem fanem Wiedzmina, ale rowniez dlatego zeby docenic trud stworzenia na prawde czegos wyjatkowego przez ludzi z Polski - dzieki chlopaki ;), dla malkontentow - psychika takich ludzi jak wy kiedys wykonczy nasz kraj na dobre - moge napisac jedno, poogladajcie sobie i poczytajcie cokolwiek o produkcji gry w "swiecie zachodu", nawet nie wyobrazacie sobie z jaka machina zmierzyc sie postanowili ludzie z malej (wybaczcie szczerosc) polskiej firmy - jestem z nich dumny, serio... bo to jak proba zaistnienia w pojedynku z gigantami tego swiata, edycje kolekcjonerskie sa towarem deficytowym z zalozenia (deficytowym w sensie dostepnosci, a nie zyskownosci, choc i tu nie jestem taki pewien, bo w koncu prawa autorskie do pewnych elementow sprzedawanych w takiej wersji tez kosztuja), a nie pierwszej potrzeby - chcesz kupic/masz malo srodkow - zamiast narzekania zrezygnuj z uzywek, odloz te pieniadze, popracuj ciezko w wakacje, kazdy kiedys tak robil i robic bedzie jesli chce dotknac swych marzen, a co do kupowania kota w worku, wolny rynek szybko weryfikuje takie postawy, sadze ze i ta - bedzie szybko zweryfikowana, wrzesien czeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 09:53, SzaacH napisał:

Tak Masz rację chodziło mi o HOMM5 którego liczba EK była wyższa niż Wiedźmina , tak naspomowaliście
że sie sam pogubiłem :P


aha. Bo faktycznie, z początów te edycje Jak Heroesa, Medivala to porażka. Było ich tak dużo, że do dziś zalegają jeszcze. :).

PS. Najbardziej podobała mi się Edycja Stalkera. Bardzo klimatyczna. Każdy element bije klimatem. O EK Wiedźmina tego nie można powiedzieć. Pudełko mogłoby być chociaż lepsze, może z elementami skóry, czy coś w tym rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować