Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Laptopy w natarciu

60 postów w tym temacie

a ja uważam, że laptop mimo coraz lepszych rozwiazań wciaż stworzony jest do pracy (sam takowego posiadam, choć czasami starsze gierki na nim odpalam i nieźle śmigaja :P), nie ma to jak porządny PCet na biurku - najlepszy do gier, no ewentualnie jakiś nextgen pod warunkiem, że sie ma w domu plazme HD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest sporo studentów którzy co 1-2 tygodnie podróżują z miejsca studiowania do domu. Komputera stacjonarnego nie przewieziesz od tak sobie, laptopa bez problemu.

Dalej panuje stereotyp że laptopy są tylko do pracy, aktualnie wykorzystywane są do wszystkie, praca, nauka, rozgrywka. Wiadomo że mają słabszą moc, ale kto powiedział że trzeba grać w najnowsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:42, MartivaR_RTSA napisał:

Gdyby
tak jeszcze gabaryty tych "wypaśnych" notków były mniejsze (bo lapek z matrycą 17 cali to potwór,
a nie przenośny sprzęt),


To nie widziałeś MacBook''a Pro 17", to JEST piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 20:44, master matrox napisał:

Autor newsa nie wspomniał o jednym, bardzo ważnym fakcie, który będzie cena tych notebooków.
Zapewne będą one kosztować powyżej 5 000 zł :(

Raczej powyżej 10000. Za wiecej niż 5000 dostajesz laptopa, ktory na górnej półce stał jakiś czas temu.
Ja za 4K kupiłem Fujitsu Siemens C2D, 1GB RAM DDR2, Radeon Mobility X1400 i nie narzekam. A montowanie wielkich ekranów 17" i super kart graficznych zupełnie mija się z celem, bo to już nie jest laptop tylko mniejszy PC. Lepiej kupić PC za kilka razy mniejsze pieniądze, a laptopa kupić takiego, co go nie trzeba wozić cieżarówką i można zmieścić do torby/plecaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym nie kupowal laptopa nawet z tymi modyfikacjami bo to beda nowosci i na pewno strasznie drogie. zawsze lepszy stacjonarny z dobra grafika bo mi glownie chodzi o gry a na tych tanszych laptopach nie da sie w nic grac bo maja zintegrowana grafike. tak jest napisane duzymi literami na wymaganiach sprzetowych do gier. zawsze bardziej sie oplaca stacjonarny kupic. no chyba ze w mieszkaniu nie ma miejsca mi np by bylo ciezko drugiego stacjonarnego gdziec wcisnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem Wam przekazac pare informacji i moja opinie na ten temat na podstawie mojego dosiadczenia..

Po piewsze twierdzenia ze laptopy beda dorównywac stacjonarnym sa przesadzone. Laptop zawsze bedzie slabszy.
Laptopy z dobra karta gfx jest w cenach powyzej 4500 tys. Jest to kwota zupelnie nie adekwatna do mozliwosci.
Na takim laptopie mozesz pograc góra 2 miechy... I to nie na pelnych detalach. Oczywiscie nie mowie tu o starych grach. Granie w pociagu lub w podrózy na laptopie mnie troche smieszy. Do starych gier zeby sobie popykac nie trzeba najnowszych kart a w nowe to raczej nie pogracie na lapie bo nazwyczajnie w swiecie bateria bardzo szybko pada. Dla porównania sprzet ze zintegrowana grafa a radeon x1400 w lapie to róznica dzialania ok. 2,30 godziny czasu pracy baterii. Z intelem trzyma 4,5h a z x1400 niecale 2h.
Kolejną rzecza jest to ze karta graficzna jest sprzetowo "zwalniana'' zeby oszczedzac prad. Gry zaczynaja skakac...nawet te starsze niekiedy. Po drugie sam procesor zwalnia sprzetowo. Producent czesto dostarcza oporgramowanie zeby zarzadzac tym, ale i tak dziala wszystko wolniej. O czywisicie mozna byc podpietym do pradu na stale ale wtedy brak moblinosci.
Laptopy maja o wiele wolniejsze dyski. Srednio maja 5 400 rpm co jest malo. Dyski pracuja wolniej bo musza wytrzymywac przeciazenia np. w podrózy. Matryce sa o wiele gorszej jakosci i o slabych czasach reakcji.
Cena lapków do grania to ponad 5 000zl. Za ta cene to ma sie TAAAAAAAAAAAAAKIII sprzet PC.
Za 1500 kupujesz konsole (np.X360) a za reszte lapka do pracy lub PC. I to jest bardzo dobre rozwiazanie.
Dlatego wydawanie takiej kasy na laptopa ktory po 2 miesiacach bedzie za stary na granie to marnowanie pieniedzy.

Wniosek taki.: na laptopach moze i pogramy ale za jaka cene. Kupcie PC lub konsole za te pieniadze a reszte wydajcie na laptopy do pracy. Lekkie i o dobrym CPU. GPU nie musi byc demonem szybkosci.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie teraz Laptopa acer z geforce 7300 Go i Pentium dual core z pamięcią 2 Gb i gry wszystkie mi chodzą CS , TDU, NFS itp. Może niektóre gry nie chodzą na maxymalnych ustawieniach, ale daje rade, z czego jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro ja komentuje to najwidoczniej nie jest wymagana rejestracja chocby 1 gry CD Projekt. bo oczywiscie ja kilka zakupilem ale zadnej nie zarejestrowalem. milo z Ich strony ze umozliwiaja aktywne uczestnictwo w spolecznosci graczy bez wyzej wymienionego warunku. ale swoja droga rejestracja fajna sprawa dozywotnia wymiana zniszczonych nosnikow super. praktyczne. ekonomiczne. nie wiem czy dobrze zrozumialem warunki dozywocia gwarancji nosnikow ale chyba takie uszkodzenia jak rysy pekniecia plyt tez podlegaja wymianie na nowe. cos niewiarygodnego. ale oczywiscie tylko do momentu gdy dana gra jest w ofercie. to jest zrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 19:42, Darkstar181 napisał:

A na cholerę to komu?
Laptop jest do pracy, nie do grania. Jak ktoś chce sobie grać, kupuje stacjonarny PC.

Ktoś może powiedzieć, że jeśli ktoś chce pograć, to kupuje konsole, a nie komputer ;P
________________

Sam ostatnio zastanawiam się nad zakupem laptopa (studia i te sprawy... gdzie ja się będę tłukł z tym pecetem, a komputer mi będzie potrzebny) i też mam zamiar na nim pograć. Na szczęście wolę gry stare i sprawdzone (planuję w końcu zakup Warcrafta III, w porywach Guild Wars i będę miał rozrywkę na baaardzo długi czas :D) i potwór-laptop za kosmiczną cenę mi nie potrzebny. IMO ten cały wyścig i próba dorównania komputerom stacjonarnym jest trochę śmieszny, bo nawet jeśli im to się uda, to jakim kosztem? Ile osób kupi takiego laptopa? Ale niech sobie robą co chcą - i tak w końcu taki "potwór" stanieje i będzie go mógł mieć każdy, więc i tak klient skorzysta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym gdyby był mi potrzeby. Osobiście uważa, że laptopy są dla pracujących w biegu, po co mi laptop w domu ? No chyba że lubie sobie pograć w coś fajnego w autobusie...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 23:05, rob006 napisał:

> A na cholerę to komu?
> Laptop jest do pracy, nie do grania. Jak ktoś chce sobie grać, kupuje stacjonarny PC.

Ktoś może powiedzieć, że jeśli ktoś chce pograć, to kupuje konsole, a nie komputer ;P

Chodziło mi o dziedzinę komputerów, o konsolach sam miałem napisać, jednak pominąłem je.
Ale myśl została uchwycona. Chodziło mi o to, że stacjonarny PC nadaje się do grania lepiej niż laptop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że w jednym laptopy nie przebiją kompów stacjonarnych. Najlepsze laptopy kosztują około 9000zł, a wydajnościa dorównują konfiguracjom za 3k- 4k złotych. No i jeśli się do lapa nie podłączy klawiatury ( czyli kolejne 30zł ;p) to można pomarzyć o sterowaniu w cywilizacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować