Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Laptopy w natarciu

60 postów w tym temacie

co za absurdalne pomysły lęgną się w głowach tych marketingowców - bo inżynierowie raczej na takie debilne pomysły chyba nie wpadają :D
a poważnie, to mam nadzieję, że do tych laptopów nie zapomną dodawać butli z ciekłym azotem do chłodzenia? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 20:00, sig. napisał:

re Darkstar181 do tego dochodzi jeszcze miniaturyzacja wszystkiego to też kosztuje. z drugiej
jednak strony, fajnie było by mieć laptopowy cpu w stacjonarnym pc, po podłączeniu porządnego
radiatora z dużym wentylatorem (jak by nie było w stacjonarnym kompie więcej miejsca na układy
chłodzące jest) powinien się podkręcać aż miło. nawet były kiedyś desktopowe płyty dla laptopowych
procków, ale niewiem czy są jeszcze w sprzedaży

Mówisz masz :) stacjonarny C2D to procek o architekturze laptopowej z tym, że o większym poborze mocy. Jeśli chodzi o CPU laptopowe to te nie odbiegają mocą od tych stacjonarnych. Z drugiej strony zastanówmy się co to jest karta graficzna w kompie stacjonarnym przecież to piec który "pożera" 100-200W, nic dziwnego, że nie mogą wrzucić tego do laptopów.

Piszecie, że lepiej mieć zwykłego Pc niż laptopa, ale wynika to z faktu, że po prostu go nie potrzebujecie. Jak ktoś jest na studiach to laptopa można wziąć ze sobą do domu, na uczelnie to się przydaje, poza tym po skończeniu pracy zajmuje bardzo mało miejsca co się przydaje w akademiku. Nie rozumiem też dlaczego lapki miałyby służyć tylko do pracy, przecież to komputer jak każdy inny i jego użytkownik też sobie od czasu do czasu chce pograć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu rownierz nie wyobrazalem sobie zamiany stacjonarnego kompa na laptopa. Teraz nie wyobrazam sobie powrotu do wielkiej, chuczacej, nie dajacej sie przeniesc skrzyni. Stricte do gier kupilem sobie xboxa 360, a na laptopie gram w tej chwili tylko w World of Warcraft.
Moj laptop ma 17" matryce, GeForce 7900 z 512MB DDR3, 2GB DDR2 i Centrino Duo 2x 2.16GHz i tylko dysk "kuleje", bo ma raptem 120GB. Za to wazy 3.2kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EE tam. W koncu laptop kosztuje 5000 zł. Jeśli tej kasy na laptopa nie wydamy, to mamy PS 3 i xbox 360.Za 5000 zł ulepszymy komputer o 3000 mb ramu,dysk 300 GB,Karte muzyczną,monitor LCD,procesor intel 2 rdzenie,dobrą płyte główną i karte graficzną Aus Radeon 2900 XT 512 mb VIVO/2xDVI . Na takim kompie spokojnie pogramy w tytuły na directX 10 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co wy wygadujecie ?! Laptop nie nadaje się do gry ?! Kupujecie nowego laptopa: za 4000 - 5000 dostaniecie lapka z Core Duo, 1 GB RAM i GF 7600. Przypominam ze za te pieniądze macie od razu kompa i matrycę. Komp stacjonarny za 3000 + 800 zł za LCD będzie niewiele bardziej wydajny i niewiele tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ty opowiadasz. W kompie stacjonarnym za 3000zł masz kartę typu GF8800GTS 640MB, która jest 4 razy lepsza od 7600GT. Masz 2GB RAMu, mocniejszy procesor, dużo szybszy dysk twardy. To jest niewiele wydajniejszy zestaw?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 09:13, Sephirath napisał:

Nie wiem czemu ale do laptopów sie nie mogę przekonać. To już prędzej Macbooka ;-)

Zgadzam się

I co wy mówicie, że LCD się kupuje do grania? Ludzie, LCD to gówno, jeśli chodzi o gry... Przecież wszyscy profesjonaliści grają na CRT... Poczytajcie sobie wyniki testów

Laptopy są fajne, bo można je łatwo przenosić. MI podoba się w nich TYLKO to.. Może po prostu jestem przywiązany do starego PieCyka? Ech... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grę na laptopie, to raczej się to nie sprawdzi. Ceny laptopów i stacjonarnych piecyków prawie że wyrównały się ale poczciwy PieC zawsze był i będzie górą! Druga kwestia, to modernizacja. Częśći do lapków są o wiele droższe. A po trzecie granie na lapciu sprawdza się, moim zdaniem, u kogoś, któ dużo podróżuje pociągiem lub samolotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 11:39, marekl1975 napisał:

granie na lapciu sprawdza
się, moim zdaniem, u kogoś, któ dużo podróżuje pociągiem lub samolotem.


No właśnie... jak dla mnie to i tak można w mało gier komfortowo pograć, bo musiałbyś mieć myszkę usb [gdzie byś ją położył], słuchawki... może pada [w tej kwestii jestem zielony - jest go gdzie do laptopa podłączyć?] - jak dla mnie - PieCe zawsze rządziły i rządzić będą, jeśli o gry chodzi xD...

Bill G. musi odejść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Względnie dobry zestaw do grania w gry przy niezbyt wysokiej rozdzielczosci to w dzisiejszych czasach: Core 2 duo miedzy 1.8-2.6, GF8600gt lub odpowiednik, ok 2 GB ram i wydajny dysk twardy a najlepiej ze dwa w RAIDzie. Taki zestaw pobiera od 100 do 350 Watów. Upakowanie czegoś podobnego do gabarytów laptopa MUSI spowodować obniżenie wydajności, podniesienie temperatury i straszliwy wzrost kosztów. Aby z tym walczyć zmniejsza się wydajność co pozwala w pewnym stopniu na zmniejszenie poboru pradu i wydzielania ciepła, ale spada i wydajnośc.
np. GF7600 traci ok 25-50 procent z wydajności w porównaniu z karta w PC standardowym. Na dodatek w przypadku uszkodzenia jednego z podzespołów koszty naprawy są bardzo wysokie. Tym niemniej moment w którym laptopy będą doskonałym sprzętem nastapi ale nie wcześniej niż za 5 do 10 lat gdy stanieją pamięci flash a producenci kart graficznych opanują apetyt swoich pupilków na energie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dużą rrewolucją na rynku jest pojawienie sie Toshiby satellite x205 s9359, zobaczcie jego parametry i oceńcie sami... czy nie lepszy....noteebook... a stacjonarny... śmigam na lapie i jestem zadowolony:-) 2048ramu, karta graficzna nie najlepsza geforce go 6600, ale daje rade!!! można śmiało grać!!! poczekam jeszcze aż stanieje w/w model i z miłą checią go zakupie... powiem tak... komputer przenośny to wygoda!!! czy to w pracy, cczy to w domu... ale cóż... na koniec dodam, że tylko Nootebook... pozdrawiam;-)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 23:33, KrzysiuWodzu napisał:

dużą rrewolucją na rynku jest pojawienie sie Toshiby satellite x205 s9359, zobaczcie jego
parametry i oceńcie sami... czy nie lepszy....noteebook... a stacjonarny... śmigam na lapie
i jestem zadowolony:-) 2048ramu, karta graficzna nie najlepsza geforce go 6600, ale daje rade!!!
można śmiało grać!!! poczekam jeszcze aż stanieje w/w model i z miłą checią go zakupie... powiem
tak... komputer przenośny to wygoda!!! czy to w pracy, cczy to w domu... ale cóż... na koniec
dodam, że tylko Nootebook... pozdrawiam;-)..

Laptopy już dawno przestały być ubogimi zamiennikami stacjonarnych w podróży. Ostatnie wyniki wskazują jednoznacznie, że sprzedaż laptopów się zwiększyła i to bardzo w ostatnim roku, a sprzedaż stacjonarnych w porównaniu do laptopów po raz pierwszy w historii stała się mniejsza niż tych pierwszych.
Czytałem to w jakimś raporcie zamieszczonym na dobreprogramy.pl albo na pcworld.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że laptopy będą uruchamiały najnowsze gry ale czy napewno w największych detalach??? Natomiast co do pecetów zajmują stosunkowo dużo miejsca (w porównaniu do laptopa) ale wychodzą coraz to nowsze części (karty graficzne, procesory), a jerzeli wychodzą nowsze to starsze spadają cenowo. Według mnie do gier lepiej służy standardowy pecet niż laptop. Kupiąc dobrego peceta np. za 4000 zł. będzie on odpalał gry w full detalach nawed przez rok albo i dłużej. Laptom służy bardziej do pracy niż rozrywki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 23:33, KrzysiuWodzu napisał:

dużą rrewolucją na rynku jest pojawienie sie Toshiby satellite x205 s9359, zobaczcie jego
parametry i oceńcie sami... czy nie lepszy....noteebook... a stacjonarny... śmigam na lapie
i jestem zadowolony:-) 2048ramu, karta graficzna nie najlepsza geforce go 6600, ale daje rade!!!
można śmiało grać!!! poczekam jeszcze aż stanieje w/w model i z miłą checią go zakupie... powiem
tak... komputer przenośny to wygoda!!! czy to w pracy, cczy to w domu... ale cóż... na koniec
dodam, że tylko Nootebook... pozdrawiam;-)..


no tak zestaw niczego sobie ale...no wlasnie jest ale-nie zmodernizujesz go za rok czy dwa,co najwyzej dokupisz ram i moze wiekszy dysk ale z grafika juz zostaniesz,wiec jednak mysle ze do gier poki co PC rzadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować